Audiohobby.pl

Smartfony jako dac/amp

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
29-07-2016, 12:07
W sumie to nawet bardziej myślałem o przenośnym zastosowaniu właśnie. Jeśli faktycznie duże wysokoomowe słuchawki grałyby na poziomie podobnym do uzyskiwanego z przyzwoitej wieży Hi Fi, typu np. Marantz PM 55 SE plus CD 52 SE to byłoby coś. Taki super wypasione "słuchawki bezprzewodowe"

discomaniac71

  • 275 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
29-07-2016, 13:05
Mam taką wielką prośbę: zamiast kwestionować czyjeś doświadczenie spróbuj zaakceptować, że ktoś może mieć inne zdanie od Twojego.


czy ciebie ta zasada też dotyczy?

bo poniższy tekst raczej na to nie wskazuje:


Zbyt wiele w życiu słyszałem aby wierzyć w takie brednie.


magusie drogi, cały ten temat to jedna wielka heca ;-) Ale ja mam chyba za mało poczucia humoru i zbyt cenię swój czas żeby robić podobne eksperymenty. Zwłaszcza, że nie dotyczy to smartfona jako napędu dostarczającego materiał do przetwornika ale smartfona jako źródła samego w sobie. Samo przejście z małego jacka na cinche to już są straty. Nie mówiąc o aplikacji przetwornika która w smartfonie nie istnieje.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
29-07-2016, 13:34
magusie drogi, cały ten temat to jedna wielka heca ;-) Ale ja mam chyba za mało poczucia humoru i zbyt cenię swój czas żeby robić podobne eksperymenty. Zwłaszcza, że nie dotyczy to smartfona jako napędu dostarczającego materiał do przetwornika ale smartfona jako źródła samego w sobie. Samo przejście z małego jacka na cinche to już są straty. Nie mówiąc o aplikacji przetwornika która w smartfonie nie istnieje.

Drogi kolego. Temat traktuję całkiem poważnie w kontekście PRZENOŚNEGO odtwarzania muzyki. Nie bardzo rozumiem co w tym śmiesznego i co zakrawa tu na hecę? Wydaje mi się zupełnie normalna chęć i dążenie do tego by dobry dźwięk uzyskiwać poza domem, poza zestawem stacjonarnym, z jak najmniejszej ilości sprzętu.

CO do aplikacji, nie jestem elektronikiem ale skoro np. w HTC 10 użyto DAC o dyskretnej konstrukcji a wyjście słuchawkowe ma 1W to raczej nie wygląda mi to na "standardowe" rozwiązanie. Nie wiem jak gra, nie słyszałem, ale dane techniczne powodują moją ciekawość czy ta miniaturyzacja się udała. Elektronika szybko się miniaturyzuje, przypomnij sobie kalkulatory, telewizory itd. Miniaturyzacja w audio również jest możliwa.



PS.
Gustawie, napisać można wszystko. Zbyt wiele w życiu słyszałem aby wierzyć w takie brednie. Pozdrawiam.

Znajomy kiedyś powiedział "Widziałem w życiu zbyt wiele by uwierzyć w płaski telewizor" a dwadzieścia lat później ma ich w domu kilka.
« Ostatnia zmiana: 29-07-2016, 14:18 wysłana przez asmagus »

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
29-07-2016, 13:47

magusie drogi, cały ten temat to jedna wielka heca ;-) Ale ja mam chyba za mało poczucia humoru i zbyt cenię swój czas żeby robić podobne eksperymenty.


i spoko, przecież nikt ci niczego nie nakazuje - nawet nie musisz pisać w tym wątku, a co dopiero "robić eksperymenty"

serwis jest hobbystyczny i - jak widać po tym wątku - są tacy, którzy mają dość poczucia humoru i czasu, żeby podjąć ten temat
niech się bawią i może lepiej "zamiast kwestionować czyjeś doświadczenie lepiej zaakceptować, że ktoś może mieć inne zdanie" nazywając to "bzdurami"?

taka luźna myśl ...

Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
29-07-2016, 13:57
Mam taką wielką prośbę: zamiast kwestionować czyjeś doświadczenie spróbuj zaakceptować, że ktoś może mieć inne zdanie od Twojego.


czy ciebie ta zasada też dotyczy?

bo poniższy tekst raczej na to nie wskazuje:


Zbyt wiele w życiu słyszałem aby wierzyć w takie brednie.


magusie drogi, cały ten temat to jedna wielka heca ;-) Ale ja mam chyba za mało poczucia humoru i zbyt cenię swój czas żeby robić podobne eksperymenty. Zwłaszcza, że nie dotyczy to smartfona jako napędu dostarczającego materiał do przetwornika ale smartfona jako źródła samego w sobie. Samo przejście z małego jacka na cinche to już są straty. Nie mówiąc o aplikacji przetwornika która w smartfonie nie istnieje.


Discomaniac71

Gdyby ludzkość była tak otwarta na eksperymenty to, niewątpliwie za ok 2-3 tysiące lat wynaleziono by koło ;-)
Wiem, że audiofilowi "z dorobkiem" trudno zaakceptować pewne kwestie ale świat nie kończy się na SONY ES lub na komponentach KRELL-a (którą to firmę, nota bene, bardzo cenię). Tak jak pisałem, dla mnie smartfon nie jest optymalnym rozwiązaniem ale tylko ze względów "pozadźwiękowych". Podczas wspomnianego porównania z Chordem większość smartfonów nie grała porównywalnie jednak znalazł się jeden, który nie był gorszy. Od tamtej chwili minęło całe 5 lat czyli cała epoka w elektronice. Ja już nie muszę niczego testować bo wiem, że smartfon może być pełnowartościowym źródłem dźwięku. Jestem bogatszy o tą wiedzę, bo wraz z kolegami, zadaliśmy sobie trud aby to sprawdzić aby nie bazować tylko na naszych wyobrażeniach i na stereotypach.

Ze specjalną dedykacją :-)

« Ostatnia zmiana: 29-07-2016, 14:08 wysłana przez Gustaw »

discomaniac71

  • 275 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
29-07-2016, 18:33
Przekonaliście mnie ;-)

Od bardzo dawna używam smartfona jako przenośnego źródła dźwięku i tutaj nikt przekonywać mnie nie musi. W odstawkę poszły najpierw walkman (to bardzo dawno temu) potem discman (mam do dzisiaj - czyta całkiem fajnie i ma kilkunastosekundowy bufor) i na końcu odtwarzacz plików (Sandisk Sansa Plus). Obecnie słucham dźwięku na LG G-2 używając oprogramowania Jet Audio Plus na słuchawkach Sennheiser PX-100 a najczęściej na Koss Porta Pro.

LG G-2 ma wbudowanego Wolfsona WM-5110 24/192. Co powinienem zrobić aby uczynić z niego pełnoprawne źródło do mojego audio?
 

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
29-07-2016, 18:36
Przekonaliście mnie ;-)

Od bardzo dawna używam smartfona jako przenośnego źródła dźwięku i tutaj nikt przekonywać mnie nie musi. W odstawkę poszły najpierw walkman (to bardzo dawno temu) potem discman (mam do dzisiaj - czyta całkiem fajnie i ma kilkunastosekundowy bufor) i na końcu odtwarzacz plików (Sandisk Sansa Plus). Obecnie słucham dźwięku na LG G-2 używając oprogramowania Jet Audio Plus na słuchawkach Sennheiser PX-100 a najczęściej na Koss Porta Pro.

LG G-2 ma wbudowanego Wolfsona WM-5110 24/192. Co powinienem zrobić aby uczynić z niego pełnoprawne źródło do mojego audio?

Telefon to szajs. To nie może zagrać. Kup dzielonego DCS-a ;-)

discomaniac71

  • 275 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
29-07-2016, 18:46
Przekonaliście mnie ;-)

Od bardzo dawna używam smartfona jako przenośnego źródła dźwięku i tutaj nikt przekonywać mnie nie musi. W odstawkę poszły najpierw walkman (to bardzo dawno temu) potem discman (mam do dzisiaj - czyta całkiem fajnie i ma kilkunastosekundowy bufor) i na końcu odtwarzacz plików (Sandisk Sansa Plus). Obecnie słucham dźwięku na LG G-2 używając oprogramowania Jet Audio Plus na słuchawkach Sennheiser PX-100 a najczęściej na Koss Porta Pro.

LG G-2 ma wbudowanego Wolfsona WM-5110 24/192. Co powinienem zrobić aby uczynić z niego pełnoprawne źródło do mojego audio?

Telefon to szajs. To nie może zagrać. Kup dzielonego DCS-a ;-)

Gustawie bądź poważny ;-) Być może nawróciłeś kolejnego niewiernego ;-)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
29-07-2016, 21:20
Przekonaliście mnie ;-)

Od bardzo dawna używam smartfona jako przenośnego źródła dźwięku i tutaj nikt przekonywać mnie nie musi. W odstawkę poszły najpierw walkman (to bardzo dawno temu) potem discman (mam do dzisiaj - czyta całkiem fajnie i ma kilkunastosekundowy bufor) i na końcu odtwarzacz plików (Sandisk Sansa Plus). Obecnie słucham dźwięku na LG G-2 używając oprogramowania Jet Audio Plus na słuchawkach Sennheiser PX-100 a najczęściej na Koss Porta Pro.

LG G-2 ma wbudowanego Wolfsona WM-5110 24/192. Co powinienem zrobić aby uczynić z niego pełnoprawne źródło do mojego audio?

Telefon to szajs. To nie może zagrać. Kup dzielonego DCS-a ;-)

Gustawie bądź poważny ;-) Być może nawróciłeś kolejnego niewiernego ;-)

;-)

lancaster

  • Gość
30-07-2016, 07:36
Nie kazdy telefon musi sie sprawdzic w roli xrodla dxwieku "audiofilskiego" systemu, ale tak jak Gustaw napisal backowy akurat w  danym systemie wypadl nie gorzej od DAC Chprda - moim zdaniem mial nawet ciut bardziej zroznicowane barwy, czyli rejon dosc istotny dla przecietnego audiofila.
Pozostale smartfony wypadly slabiej, da sie  z tym życ :-)

no to teraz moja brednia ;-) sprzed lat

"Może tylko króciutko. Spotkanie u marcowa jak zwykle super pod względem towarzyskim. Dzięki za miłe popołudnie i wieczór.
Ze wszystkich źródeł mi osobiście do gustu najbardziej przypadł w danym systemie Samsung Backa.
Ma wbudowany tryb NOS - szajba kompletna. Jedyny minus to nie udało się go podpiąć bezpośrednio do końcówki Chorda, bo raz że poziom sygnału był za mały (bez preampa nie da rady) a dwa, ze w takim podpięciu (średnie poziomy głośności do uzyskania) słychać było lekki przydźwięk (na ucho jakieś problemy z masą).

System odsłuchowy: Zoller Metropolis - Chord - telefony/Benchmark/Chord+AVM

Dość powiedzieć , ze po zmianie z DAC-a Chorda na telefon miałem wrażenie że POPRAWIŁA się barwa. Pisząc poprawiła mam na myśli ze dostała jakby kilka odcieni więcej. Nie było żadnego wrażenia stępienia dynamiki czy definicji. Fakt, ze dobrze by było posłuchać tego dłużej, ale pierwsze wrażenie super. Reszta sprzętu telekomunikacyjnego w sumie OK, ale nieco(albo bardziej nieco) ustępowała backowemu Samsungowi.
Kto miał okazję posłuchać DAC-a Chorda wie, ze jest realnie bdb....co powiedzieć o telefonie ???"


discomaniac, dla porządku dodam tylko że szkoda ze nie ujawniles na spotkaniu.
Kazdy ma prawo do wlasnej opinii, pofatygowales sie na miejsce i sprawdziles, to na prawde milo.


a tutaj kolejny cytat ze mnie, żeby nie było że telefon rozjechal wszystko i w  kazdej konfiguracji :

"Telefon korzysta z karty pamięci, a wiec odpadają standardowe błędy odczytu transportu CD - plus dla telefonu.
W telefonie mamy zrealizowaną ultra krótką ścieżkę sygnałową :-)
Mimo wszystko taka np. Wadia 16 zagrała słyszalnie lepiej. "


i czysto techniczny wpis szczesliwego wlasciciela telefonu dysponujacego Hi-Endowymi mozliwosciami dxwiekowymi - backa :

"Co do technikaliów Galaxy miał zaaplikowny VooDoo sound fix v10. Jego podstawowy feature to wyłącznie regulacji głośności w domenie cyfrowej (z daca i cyfrowego mixera wychodzi sygnał o maksymalnym poziomie) a włączenie analogowej regulacji głośności (która i tak była ustawiona na 0dBa), oraz wyłączenie DRC i NG podczas pracy playerów (bez czego poziom dźwięku pływa i dynamika pada na twarz) Poza tym włącza jakieś dodatkowe triki z obsługą jitera w codecu, 128x oversamplingiem (wyłącznie tego raczej nie daje NOS ale pewnie jakiś niższy oversampling ale tego jeszcze się nie dogrzebałem)"

lancaster

  • Gość
30-07-2016, 07:42
"Samo przejście z małego jacka na cinche to już są straty"

discomaniac, oczywiste, dlatego że jak wiemy standard rca nie zostal zaprojektowany do polaczen do jakich jest uzywany obecnie tylko do gruboskórnych polaczen wzmacniacz-zestawy głośnikowe.
Jednym slowem rca musi degradowac sygnal niskopoziomowy :-) A taki mini jack ? Pełen wykwint, nie wiem skad pomysł na mezalians z rca ?
Chyba tylko po to zeby polaczyc urzadzenie o rodowodzie szlachetnym z jakims badziewiem ;-)


Wiem, miliony audiofili nie moga sie mylić co do rca,
z tego samego powodu McDonalds ma sie znakomicie. Nawet wczoraj byłem :-)

discomaniac71

  • 275 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
30-07-2016, 12:18
Lancasterze drogi, biadolenie o audiofilach mnie nie przekona. W międzyczasie rozmawiałem z innymi osobami które robiły tego typu eksperymenty i wyniki zwykle były nieco inne. Mimo, że smartfony bardziej wypasione. Najlepiej sam zrobię taki eksperyment.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
30-07-2016, 12:23
Najlepiej sam zrobię taki eksperyment.

i to jest właściwy wniosek :)

lancaster

  • Gość
30-07-2016, 22:58
dokladnie :-) discomaniac na spotkaniu smartfon backa nie byl chyba najabrdziej wypasiony, po prostu mial nietypowy setup na pokladzie.
Sam bym ze smartfonu nie sluchal bo jakos tak niewygodnie, ale dxwiekowo backofon wypadl przynajmniej u nas bdb.

Prywatnie ostatnio dysk twardy - karta, nawet nie sprawdzalem jak ma sie smartfon do tego.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
06-08-2016, 17:10
Koledzy, kto mi zreferuje różnice w trybie pracy (połączenia) dla tych opcji:



PS. Program to HibyMusic