Audiohobby.pl

Smartfony jako dac/amp

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
06-08-2016, 23:35
W temacie pierwotnym:
Qualcomm Aqstic w nowych smartfonach m.in. HTC 10

-  integrated DAC (Digital-to-Analog) converter that supports up to 192-kHz/24-bit playback,
- SNR at 115db, Ultra-low THD+N at -105db,
- dual oscillators; the dual-clock design supports sampling frequencies 44.1kHz and 48kHz independently so your music files can be processed at native sampling rates without any conversion.


https://www.qualcomm.com/news/snapdragon/2016/06/02/qualcomm-aqstic-sets-new-standard-audiophiles

magus

  • 20990 / 5890
  • Ekspert
07-08-2016, 12:16
może to ci pomoże:


" DoP to pakowanie DSD w ramki PCM. Nie jest to PCM w treści ale w formie, ramki PCM są środkiem transportu."

http://www.audiostereo.pl/dsd-bitstream-in-dop_126924.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Direct_Stream_Digital

Odszedł 13.10.2016r.

Synthax

  • 2323 / 4106
  • Ekspert
21-08-2016, 22:33
Ja jadę w torze słuchawkowym od 2 miesięcy z ajfona 4s (dac Cirrus) i gra mi to lepiej niż inne patenty za 2-3 tysie. Dalej mam bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i jakoś mi się to zgrywa. Może dynamika tego daca mołagybyć lepsza, wiem że mogłaby bo słyszałem lepszą. Ale sukces że kosi wiele wynalazków w kwotach o których pisałem
Teraz przede mną odkrywanie daców studyjnych.

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
21-08-2016, 23:33
Jeden z sumarycznie najlepszych dźwięków jakie słyszałem na słuchawkach to był iPod 5,5G podłączony line out (ze złącza 30pin) bezpośrednio do OTL'a. Przestrzeń, że ho ho a nawet dalej. Może mogłoby być bardziej szczegółowo ale z drugiej strony wszystko brzmiało dobrze, nawet "niesłuchalny" ze względu na realizację pop wydawał się jakby lepszy. Teraz, będąc nieco bardziej doświadczonym audioświrem wiem, że ani przesadna detaliczność ani tzw "wierność" nie sprawdzają się dobrze w domowych odsłuchach dla większości osób. Co innego gdy słuchawki mają być jak lupa dla realizatora (i tak 90% z nich chyba uzywa do tego celu kolumn) a co innego gdy przed snem słucham wokalizy ;)

krzem3

  • 170 / 5008
  • Aktywny użytkownik
12-11-2016, 18:21
Najlepszy przetwornik cyfrowy nie pomoże, jeżeli dźwięk w końcowej fazie będzie skompresowany do plików mp3 itp, prawdopodobnie takie zastosowanie jest w końcowej fazie w telefonach i smartwonach (prawa autorskie.) Przestrzeni, pogłosu można dodać sztucznie, tak jak mieszanie sygnałów pomiędzy kanałami L - R. Analogowy dźwięk zamieniany na cyfrowy, następnie kompresowany do analogu nigdy nie będzie oryginałem. Jakie przemielenie dźwięku następuje w zastosowanych kodekach, to mało kto o tym naprawdę wie i na tym się zna. Słuchowo może być pięknym złudzeniem dobrego dźwięku, jak obrazy wywołane przez różne zjawiska. Ktoś wspomniał o płaskich LCD, LED, obraz jest czysty jednak nie naturalny, dopiero o wiele droższe ekrany OLED mogą dorównać plazmie. Najlepiej przekonać się wyglądając przez okno, czy jest tak kolorowo. Zapoznajcie się np z kodekami ACC, ACC+ itp, jak można przemielić dźwięk na różne sposoby, aby uzyskać nawet z jednego kanału sygnały L - R, ulepszając przestrzeń pogłosem, sztucznym basem, przecież zastosowane pasmo nie pozwala na więcej. Czy to jest oryginalny dźwięk? To samo się dzieje w różnych cyfrowych odtwarzaczach dźwięku, nasz mózg w pierwszym momencie wszystko pozytywnie przyjmuje, kiedy mamy do czynienia z czymś nowym, po pewnym czasie następuje znużenie i szukamy ponownie coś nowego. Mam jednego znajomego, który przesłuchał przez lata całą masę naprawdę drogiego sprzętu audio i nadal poszukuje. Poradziłem nawet, aby poszukał sobie dla relaksu polskie audiofilskie "Bambino" z początku 60 lat, obecnie poszukiwane przez zapalonych miłośników audiofilskiego dźwięku lampowego. Pozdrawiam.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
06-02-2017, 10:57
Kupiłem sobie z ciekawości tego Bang&Olufsena LG Hi Fi Plus. Szczerze jego współprace ze słuchawkami wysokoomowymi mozna wsadzić między bajki. Podłączyłem do niego DT 990 PRO Limited Edition i DT 150. Bas się wycofał, choć muszę przyznać, że był dość zwarty i szybki a im wyżej tym bardziej szczupło i zgryźliwie. 300 om HD 580 Precision to samo, w miarę dobrze zagrał z DT 770 PRO 32 Ohm. 600 om już nawet nie włączałem, bo wzmacniaczyk w LG i tak już był gorący. Pewnie współczesne bardziej basowe i gładkie na górze słuchawki o niskiej impedancji to byłoby to to, np Sennheiser Momentum, ale nie zmienia to faktu, że urządzenie jakieś super audiofilskie to nie jest.

Podobnie odebrałem LGika po wpięciu do wzmacniaczy stacjonarnych, całkiem żwawy i dynamiczny bas, też cofnięty, jednak zdecydowanie mniej niż na słuchawkach. Znowu im wyżej, tym bardziej zgryźliwie. Pewnie z G5 zagrałby lepiej, ale nie sądzę, aby niewydolność do słuchawek wysokoomowych znikła. Ja słuchałem tylko z laptopa przez Foobara.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2017, 11:24 wysłana przez aulait »