Audiohobby.pl

Wymyślmy nowego Altusa.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
05-06-2016, 23:08
 Miałem jeszcze napisac temat o oversized na Tonsilach (były kiedyś dwa takie zestawy  2-dr z kopułkami w tubkach) oraz o eksperymentach zainspirowanych pomysłami z różnych forów internetowych...
Ale jak mam się przedzierać przez podobne trolerskie wpisy, to mam zwyczajnie w dupie.
« Ostatnia zmiana: 07-06-2016, 11:16 wysłana przez lancaster »

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
05-06-2016, 23:19
Po prostu ludzie juz wyrosli z konstrukcji na Tonsilach i biora takie tematy za zart, a nie powazna dyskusje. Ja nie wiem co Ty masz z tymi Tonsilami, ze sobie tak je do glowy wbiles. Jest tyle dobrych glosnikow w dobrej cenie, ze nie wiadomo po co zawracac sobie glowe Tonsilami, chyba ze ktos chce po prostu cisnac hajs na fanatykach gratow tej marki i  oni wyloza kase na zbudowana konstrukcje.
Mi po glowie przechodzi co jakis czas mysl zbudowania altusow po swojemu,  w ladnym fornirze, z dobra zwrotnica, tak zeby sprzedac to jakiemus maniakowi i zarobic dobry pieniadz, ale trzeba by bylo miec troche czasu i wolnej kasy na takie pomysly. Nie ma gwarancji, ze zwroca sie chociaz poniesione koszty.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
05-06-2016, 23:35
Ja je po prostu mam. Akurat nie te głosniki od Altusa. Ale mam na przykład wentylowana wersje popularnego głosnika subwoferowego GDN 20/100/3-4om na którym juz usiłowano budować 2drozne oversized. Robiłem takie eksperymenty.
Są też w sprzedazy rozwinięcia glosników klasycznych - takich jakie robiono 30-40 lat temu do 2 droznych oversized czyli 8" z mała cewka 1". Jeszcze do tej pory audiofile cmokaja nad niektórymi konstrukcjami wymyslonymi w tamtych czasach.
Jest się nad czym pochylic.

A w tym watku sra mi do kaszy łebek, który sie onanizuje na temat magnetofonów kasetowych. Czyli bezsensownej technice o rodowodzie bardziej zabytkowym od tych "moich" tonsilów.

PS. Zresztą, zamieściłem także wątek z pytaniem o konstrukcje na nowoczesnych Daytonach  - z takim samym efektem. O nich też gówno wiecie i robicie tylko burzę z tego gówna.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2016, 23:37 wysłana przez tetejro »

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
05-06-2016, 23:47
To skoro je masz, to zrob cos na nich, dokoncz i sprzedaj. Dolozysz kase i kupisz lepsze glosniki. Bedziesz tak trzymal je, az sie grzybem pokryja, tworzac w miedzy czasie kolejne tematy na forach?
Jak czytam Twoje watki sprzed wielu lat na roznych forach, to mam wrazenie, ze caly czas stoisz w miejscu i krecisz sie na okolo tych Tonsilow, nie robiac zadnego, sensownego kroku do przodu.

kendail

  • Gość
06-06-2016, 00:08
To skoro je masz, to zrob cos na nich, dokoncz i sprzedaj.
Na jego miejscu od razu bym sprzedał. Szkoda czasu i własnej energii, i nie wiadomo czy znajdzie kogoś kto doceniłby nie tylko finansowo  to co by wyszło spod jego ręki.

Po prostu ludzie juz wyrosli z konstrukcji na Tonsilach i biora takie tematy za zart, a nie powazna dyskusje.
Jak czytam Twoje watki sprzed wielu lat na roznych forach, to mam wrazenie, ze caly czas stoisz w miejscu i krecisz sie na okolo tych Tonsilow, nie robiac zadnego, sensownego kroku do przodu.
Ciągle stoi z tymi tonsilami w garści nad przepaścią a Ty go namawiasz by zrobił krok naprzód? ;)

A w tym watku sra mi do kaszy łebek, który sie onanizuje na temat magnetofonów kasetowych. Czyli bezsensownej technice o rodowodzie bardziej zabytkowym od tych "moich" tonsilów.
Zapamiętaj tentegotejro: onanizm wzmacnia orga(ni)zm. Łebkiem to można by ciebie nazwać bo lekceważysz technikę, która stworzyła tzw. high fidelity a w studiach wiodła długi jeszcze żywot. Ten twój hołubiony tonsil poziomem zaawansowania technologicznego nie dorósł, nie dorasta i nigdy nie dorośnie firmom, które stworzyły "olimp magnetofonowy". W jednym masz rację :
i robicie tylko burzę z tego gówna.
Z gówna bicza nie ukręcisz.

Wrócę jeszcze do "łebka": wiekiem mi nie zagrażasz a swoistą "kulturą wypowiedzi" (nie chce mi się cytować twoich postów pisanych gwarą rynsztokową")  I tyle w tym komicznym temacie.
« Ostatnia zmiana: 07-06-2016, 11:13 wysłana przez lancaster »

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
06-06-2016, 00:09
Jakie wątki moje zwłaszcza "sprzed wielu lat" możesz czytać na forach?

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
06-06-2016, 00:48
Jakie wątki moje zwłaszcza "sprzed wielu lat" możesz czytać na forach?
Nie chce juz tego tematu rozkrecac, bo juz troche bylo o tym pisane. Wiesz dobrze Ty, ja i inni, pod jakimi nickami siedziales tutaj, na audiostereo, diyaudio, elektroda, stare forum tonsila inne. Ten temat uwazam za zamkniety.

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
06-06-2016, 01:12
Widzisz, nawet sposobu pisania nie potrafisz zmienic, zeby choc troche udawac kogos innego :)
No nic, baw sie dobrze ze swoimi Tonsilami. Powodzenia.

Mirek19

  • 688 / 4585
  • Ekspert
06-06-2016, 06:52
tatejro, jak już coś chcesz zrobić na tych tonsilach, to lepiej pomyśl nad zrobieniem z nich kolumn aktywnych.
Po co myśleć nad czymś, co zostało już wymyślone i gra takse.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
06-06-2016, 08:42
Skąd sie tacy w sieci biorą?

mam konto na elektrodzie ale tam na pewno nic o głośnikach mojego nie mogłeś czytać. Miałem konta na dwóch od dawna juz nieistniejących forach audio i nie były to fora zwiazane z tonsilem.
Na audiostereo podziekowałem lata temu kiedy kupiła je Site. Założyłem tam ponownie konto dwa miesiace temu ale wpisałem sie tam może ze trzy razy i takze nic na temat tonsili i nie zamierzam się udzielać na tamtym zazydzonym forum sprzedawców szemranych.

« Ostatnia zmiana: 07-06-2016, 11:08 wysłana przez lancaster »

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
06-06-2016, 09:03
tatejro, jak już coś chcesz zrobić na tych tonsilach, to lepiej pomyśl nad zrobieniem z nich kolumn aktywnych.
Po co myśleć nad czymś, co zostało już wymyślone i gra takse.

Pomysłów na wykorzystanie 8" tonsili mam kilka. Te (takie, nie te same)  głośniki już u mnie grały kiedyś jako basowe. 
Kolumny na nich zbudowałem dziesięciolecia temu, wykorzystywała zwrotnicę z Rondo300. Potem przerabiałem  na konstrukcję z kopułkowym - GDMK, zmieniłem basy na nowoczesniejsze i tak dalej. Trochę trwało, ale ochota na taką 3 dr dawno mi przeszła.
To co jeszcze u mnie z tych konstrukcji zostało mogłoby sie nadać na monitory oversized. Bardzo modne ostatnio tematy na różnych forach, poczytałem o takich konstrukcja z tymi tonsilami, były tez chwalone monitory bliskiego pola podobno na zbliżonych głosnikach. Wiec może cos by sie z nich dobrego wyszło.

Głosniki (te 8") sa stosunkowo nowe i nowoczesne, jak na Tonsile - mniej niz 8 lat tektura i guma - więc jeszcze coś możnaby zbudować, ale już raczej nie jakiegos wzorowanego znowu na Rondo czy Perfect, bo to nie z tej epoki. O tym własnie przestało mi sie chcieć pisaś na forum.




PS. ten watek o Altusach  powstał bo  pamiętam kolumny Tonsila 2 dr (z tamtych bardzo dawnych czasów) z tymi okrywanymi teraz legendą GDNami 20/40. I to to jednak nie grało  lepiej niż tradycyjne 3 dr altusopodobne.
W czasach ich świetności nie zrobiłem paczek na głośnikach z Altusa (uwazałem ze sa przestarzałe). Teraz te głośniki z róznych wersji Altusów znowu są dostepne w sprzedaży i to jest motywem napisania tego wątku.
« Ostatnia zmiana: 07-06-2016, 11:08 wysłana przez lancaster »

Mirek19

  • 688 / 4585
  • Ekspert
06-06-2016, 10:35
Jeśli nie widziałeś tej recenzji, to zobacz i posłuchaj



Recenzent jasno się wyraża o tych kolumnach, a "cedząc słowa" nie chce przy tym urazić właścicieli firmy i ich dzieła.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
06-06-2016, 11:55
Ten temat załozyłem o innej konstrukcji niż recenzowana przez AV, wiec twój filmik jest kolejnym spamem bez związku z  tematem.

Recenzentem tych A380 z filmiku  jest niejaki Killer, bo kupił sobie Clio i przestał robic zwrotnice liczone z kalkulatora. Teraz dla Audio-Video robi pomiary kolumn konkurencyjnych do własnej produkcji. Jego kolumny zawsze mają świetne recenzje, konkurencja to same wady i kompromisy.
« Ostatnia zmiana: 06-06-2016, 12:01 wysłana przez tetejro »

Mirek19

  • 688 / 4585
  • Ekspert
06-06-2016, 12:07
Ok, zatem już nie "spamuję", ale będę doglądał tematu, aby zobaczyć co tak naprawdę wystrugałeś.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
06-06-2016, 12:11
Ok, zatem już nie "spamuję", ale będę doglądał tematu, aby zobaczyć co tak naprawdę wystrugałeś.

Nic nie "wystrugam". Bo już raz tłumaczyłem, że temat brzmi WYMYŚLMY !!! - razem, wspólnie, a nie że "zbuduję".  Czytanie to jednak bardzo rzadka umiejetność.

Jak pokazał ten temat nie ma tu z kim "wymyślać". Typowa pustka twórcza.