Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
15-08-2019, 13:20
Karol wypożycz tego ifi :). ...
...

Pytałem wczoraj o możliwość jego wypożyczenia i ile wynosi kaucja.
Pan mnie poinformował, że tyle ile będzie wynosiła jego cena.
Dowiedziałem się też, że egzemplarz z wyjściem słuchawkowym 4,4 mm (zamiast 3,5) jest o 2000 zł droższy.
Zapytałem - ile w takim razie za to urządzenie, tylko tak bez przesady?
Pan powiedział, że jest to uzależnione od tego za ile je kupił, ale w tej chwili nie pamięta.
Pójdzie, sprawdzi i oddzwoni. Jeszcze nie wrócił... :-)
« Ostatnia zmiana: 15-08-2019, 13:31 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5271
  • Ekspert
15-08-2019, 13:23
Choć Karol nie jest nim zainteresowany, to iFi iDSD PRO ...
...
Jest jeszcze ostatnio bardzo modny ADI-2 PRO ale XLR nie ma, chyba nie był wspominany.
Jest jeszcze nowość Matrix element X.

Co znaczy nie jest zainteresowany? Jest, jest, nawet dzwoniłem, żeby o niego popytać. :)
Nie odpowiada mi tylko z jednego powodu. Bardzo się grzeje, a ja i tak już mam piekarnię ze Sli-80.
Ale to nie znaczy, że mnie nie interesuje. :)
Przyglądałem się ADI-2 PRO, ale Matrix Audio Element X jeszcze nie.
Ten ostatni to przy okazji odtwarzacz strumieniowy. @saudio wiesz może, jak się ta funkcja sprawuje?
Tak jak rozmawialiśmy on się grzeje może nie tak bardzo jak iCAN, ale z tego co pamiętam to w trybie tranzystorowym też, musiałbym sprawdzić w instrukcji, ale lampy są chyba wyłączane po kilku minutach grania w trybie tranzystorowym, tak jak w iCANie, także zmniejsza się grzanie. No i tam wstawili LEDy pomarańczowe także to nie lampy tak świecą;)
Ten Matrix audio element X to nowość nie wiem czy ktoś w Polsce już ma, tu są pomiary:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-matrix-audio-element-x-dac-streamer-amp.7782/
Wygląda na to, że jest jednym z lepszych pomiarowo urządzeń, jak gra, no to się trzeba przekonać, ale tanio nie jest, podobnie jak iDSD PRO.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
15-08-2019, 13:26
Zerknąłem i mój zapał znacząco osłabł. :) To grubo ponad 14 000 zł.

Podobno jest to całkowicie nowa generacja produktów serii "elelment", tzw. urządzenia  urządzenia all-in-one.
@saudio, przejrzałem stronę, którą podałeś. Rzeczywiście ma bardzo dobre parametry i pomiary.
Zapowiada się kompletne rozwiązanie (pod granie nie tylko z plików), posiadające oprócz streamera, DAC, preamp cyfrowy i wzmacniacz słuchawkowy z baterią gniazd przyłączeniowych na froncie obudowy.
Konstrukcja jest w pełni zbalansowana, z XLR i dwoma działającymi w różnych trybach gniazdami 6,3mm.
I wszystko to podobno na najwyższym możliwym poziomie. Co do ceny zmieniam zdanie.
W porównaniu do ceny niektórych interkonektów, 14 tys. zł, to całkiem niewygórowana cena. :-)
« Ostatnia zmiana: 15-08-2019, 14:53 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5271
  • Ekspert
15-08-2019, 15:13
No i jeszcze we wrześniu pojawi się to:
https://www.bursonaudio.com/products/conductor-3/

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
15-08-2019, 16:58
Pewnie kupię coś wcześniej . :)

@saudio, swoją droga jestem pełen podziwu.
Ty i @pastwa jesteście kopalnią wiadomości na temat wszelkiego rodzaju urządzeń audio w tym nowinek.
Wy tak sami, czy jednak jacyś ludzie dla Was pracują i wyszukują Wam to wszystko? :-)
« Ostatnia zmiana: 15-08-2019, 17:21 wysłana przez Karol »

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
15-08-2019, 18:05
Miałem przez około rok Moon 230HAD, był spoko. Ale sprzedałem go bo wzmak nie był taki super kak mój odrębny. Ale rzuć na niego okiem, duża moc.

saudio

  • 724 / 5271
  • Ekspert
15-08-2019, 18:15
@Karol takie hobby:)

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
15-08-2019, 20:33
Swoją drogą Karol to nie lepiej kupić skrzynkę dobrego wina i jakieś inne rarytasy? Te sprzęty to a to sterowniki nie działają, a to nie łapią synergii, a to design zewnętrza nie taki, a to nie łapią synchronizacji na najwyższych próbkowaniach etc... :-)

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
15-08-2019, 21:25
@Synthax, nie przeczę. Na co dzień, może byłoby i lepiej. ;)
Ale od czasu do czasu coś człowieka najdzie i posłuchałby takiej "Sonaty księżycowej" Beethovena albo np.
"Adagio g-moll na smyczki i organy" w wykonaniu London Philharmonic Orchestra & David Parry.
No i wtedy trzeba mieć ten sprzęt. :-)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5894
  • Ekspert
16-08-2019, 10:22
[quote author=Karol link=topic=11744.msg431273#msg431273 date=15658

"Wzmacniacz w DAC-u, bardzo mi się przydaje. Jak piszę, że słuchawki wiszą na kołku i grają to właśnie ta sytuacja.
Nie muszę przy tej okazji katować wzmacniacza i godzinami grzać lamp. Zdecydowanie dłużej służą.

Co do Twojego zdziwienia dotyczącego M-DAC-a. On wcale nie przestał dawać rady.
Ze Sli-80 tworzy bardzo dobrze uzupełniającą się parę, z tym jego odrobinę suchym, ale neutralnym i szczegółowym graniem.
Nie dlatego go zmieniam, że nie daje rady.
Po wizycie u Pawła, zachciało mi się czegoś nowego z DSD i przy okazji z wyjściami słuchawkowymi których nie ma w M-DAC-u.
Głęboką nocą w łóżku słucham z M-DAC-a, bo pilotem można regulować głośność i zmieniać utwory.
Pomyślałem, że nie zaszkodziłoby, gdyby ten nowy DAC miał lepiej wybarwiony dźwięk i trochę bardziej dociążony dół.
Ot i wszystko.

Podzielam Wasze sugestie dotyczące budowy toru z osobnych klocków, ale wydaje mi się, że taki tor już mam. :)
Nowe combo (a nie samego DAC-a), kupuję ze względów praktycznych, a nie po to, żeby sprzedać wzmacniacze i słuchać tylko z niego."


Dokładnie jak u mnie mam kilka wzmacniaczy i słuchawek , zmieniłem M-DACa na Questyle CMA600i  z tych samych przyczyn o których piszesz powyżej.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
16-08-2019, 10:41
@Road To Nowhere czy w 600i, można z pilota zmienić utwory jak w M-DAC-u?

Road To Nowhere

  • 1033 / 5894
  • Ekspert
16-08-2019, 22:44
Nie używam pilota ale jak kiedyś go "testowałem" to tam jest tylko głośniej/ciszej i mute .

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
21-08-2019, 18:31
Kupiłem Questyle CMA Twelve.
Jego sprzedawca był jedynym, który zareagował jak prawdziwy handlowiec.
Poprosiłem o dobrą cenę, taką do wzięcia. Od ręki coś zaproponował. Uznałem to za niewystarczające.
Powtarzał - to bardzo dobry sprzęt, będzie Pan zadowolony. Stwierdziłem, że wszyscy tak mówią przy sprzedaży.
Zapewniał, że urządzenie jest bardzo uniwersalne i jest naprawdę wysokiej klasy.
Powiedziałem, żeby się trochę bardziej postarał z tą ceną, to może dam się skusić.
Odpowiedział, że posprawdza, zastanowi się i coś zaproponuje.
Obiecał oddzwonić, podobnie jak wszyscy inni, z którymi rozmawiałem dzień wcześniej.

Okazało się, że chyba tylko on był zainteresowany sprzedażą, bo jako jedyny oddzwonił.
Pozostali nie odezwali się do dziś, mimo że mieli do sprzedania urządzenia kilka razy droższe
Widocznie te klocki za ponad 10k PLN idą, jak świeże bułeczki i kupujących jest jak to mówią, na pęczki.

Oddzwonił za jakieś pół godziny i zaproponował cenę, którą przyjąłem bez gadania.
Powtórzył raz jeszcze - "będzie Pan zadowolony". Odpowiedziałem, że to dopiero się okaże.
DAC-a wziąłem za pobraniem. Na drugi dzień był już u mnie w domu.

Co mogę powiedzieć o tym urządzeniu...?
Sprzedawca nie kłamał. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. :-)))
« Ostatnia zmiana: 21-08-2019, 20:42 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5271
  • Ekspert
21-08-2019, 19:01
Gratki, cieszę się że jesteś zadowolony:)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5894
  • Ekspert
21-08-2019, 22:12
"Co mogę powiedzieć o tym urządzeniu...?
Sprzedawca nie kłamał. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. :-)))

Z ceny czy z brzmienia ? :-)