Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
19-12-2017, 15:37
Bo oryginalna płyta z książeczką to jest to :)

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
24-01-2018, 11:12
Dla mnie oprogramowanie Korg jest fatalne. Win 8.1 oraz 10 64-bit ładuje go wolniej niż nowe gry z SSD. Do tego ciągle wywala aktywację i czasami gubi ustawienia po drodze. Player wygląda sympatycznie, ale odnoszę wrażenie jakbym pracował na jakiejś wersji beta. Szybkość przewijania playlisty - masakra.

DAC jest super, ale z takim oprogramowaniem, biorąc pod uwagę również, że poza USB nie poszalejemy ze źródłami, daje mi spory niedosyt z niewykorzystanego potencjału niedopracowanym(niedokończonym?) playerem.

Raczej nie mam problemu z playerem na Win 10, wszystkie aktualizacje windy też przeżył bez szwanku, ale zgadzam się że mógłby być jeszcze lepszy, sam DAC natomiast jest absolutną rewelacją za śmieszne pieniądze w tym chorym światku, gdy podstawka pod listwę z proszkiem kosztuje 3500 zł i mlaska się nad jej wpływem na dźwięk przy pomocy guru redaktorskich.....ja Korga błogosławię za tego Dac-a od miesięcy.........i nie tylko ja: https://www.whathifi.com/korg/ds-dac-100/user-reviews#BVRRContainer    bo takich wpisów jest multum na całym świecie - to DAC dla otwartych ludzi, pozbawionych snobistycznych uprzedzeń, nigdy nic w audio nie dostarczyło mi takiej przyjemności jak ten DAC.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
24-01-2018, 12:43
Trochę szkoda, że nie popracowali nad tym playerem bo wygląda naprawdę super, ale wyraźnie brakuje przysłowiowej kropki nad "i". Oby projekt był dalej rozwijany, może kolejne odsłony będą bardziej stabilne. Aktualnie mój przestał się odpalać i to po reinstalce Windy i downgrade do 8.1 :-(

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
24-01-2018, 18:19
Może coś masz coś nie tak samym DACiem, albo kompem? Ja ostatnio trochę bawię sie starymi Dellami, one mają taki fajny bajer, że klucz systemu "wszyty" w płycie głównej często pozwala na bezpłatną instalację wielu systemów z oczywiście z płyt z Windowsem Della. Nakupowałem trochę takich starych gratów, ostatnio XPS M1330  i jeszcze sporo starsze Dimension 8300 ( za 30 PLN :O) Mam już Dimension 3000 (37 PLN :) ), 1100 (45 PLN ... drożyzna !!! :)) , Optilplex 170l (37 PLN :) ) i 780( tu prawie trzy stówki). Do tego płyty instalacyjne z Windowsami Della. Podaje ceny, bo to dla mnie jaja, że za tyle mozna kupić w pełni sprawny komputer.W sumie na każdym udało mi się Korga uruchomić. Paradoksalnie na Windows XP pro śmiga najlepiej, choć system "krzyczy" przy instalacji softu i przed pierwszym uruchomieniem blokuje program. Potem śmiga. Na Viscie wgrał się, ale coś nie startuje. Siódemka i Dziesiątka śmiga bezproblemowo z pracującym i mielącym do DSD softem Korga na Optiplexie 780. Na  Optiplexie 170L śmiga z mieleniem do DSD na XP przy schowanym okienku Korga do paska, podobnie z Dimension 3000. Dimension 1100 Windows XP Pro z Pentium 4 2,8 ghz przerabia do DSD jak rakieta, nic nie pyknie nawet, jak złapie okienko AudioGate myszką i ruszam nim "z prędkością światła na wysokości lamperii" :)
Najsłabiej radzą sobie z softem Korga Dimension 8300 P4 3,2 ghz i XPS M1330 Intel Duo 2 ghz... nielą DSD a przycinają nawet przy schowanym okienku softu. tutaj nawet Windows XP nie pomaga. Jednak wydaję mi się własnie, że wiąże się to nie tyle z samymi parametrami kompa, tylko kondycją elektroniki, bo na słabszych śmiga.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2018, 18:25 wysłana przez aulait »

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
24-01-2018, 18:26
Mój PC to autorski składak, każdy komponent był dobierany przeze mnie i zestaw jest skonfigurowany całościowo pod Intela. Windę mam nieprzypisaną do PC, kupiona oddzielnie.

Podejrzewam, że problem może leżeć w używanych przeze mnie wersjach "N" systemów Win. Kiedyś miałem przez to kilka drobniejszych problemów z odpalaniem aplikacji multimedialnych (sezonowy brak bibliotek DLL po niektórych upade'ach). Tutaj pojawiały się podobne zgrzyty.

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
24-01-2018, 18:50
Zauważyłem, że najbardziej obciążony przy przetwarzaniu do DSD jest procesor. RAM nie za bardzo. Może zaszalej, jeśli znajdziesz sterowniki i wgraj, jako pierwszego XP, na dysku miejsca Ci nie zajmie a Korg śmiga :)
Wiem, że to brzmi jak herezje w kontekście do zaleceń producenta, ale u mnie przetestowane i działa :)

Chyba, że masz tylko dysk ssd to nie za bardzo, bo ponoć XP szybko go zamęcza :)

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
24-01-2018, 19:05
Nie lubię multi-boot, na razie Korg sprawdza się świetnie jako alternatywa do filmów itp sytuacji gdy szkoda mi lamp rozgrzewać. Mam jeszcze lapka z OS X'em ale oddałem ostatnio ojcu więc już darowałem sobie testy. Za te pieniądze to i tak zarówno świetne audio (dobre all in one dla dokanałówek) jak i alternatywna karta dźwiękowa, zintegrowaną mam wyłączoną. Gdy słuchałem go porównawczo jak oprogramowanie jeszcze działało to na elektrostatach stwierdziłem, że jednak w moim systemie docelowym wolę lampy w torze dlatego też nie kombinuję dalej z tym oprogramowaniem, każde urządzenie znalazło swoje miejsce w szeregu ;-))
« Ostatnia zmiana: 24-01-2018, 19:07 wysłana przez -Pawel- »

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
24-01-2018, 19:29
U mnie póki co, też lampki żądzą, ale jeszcze nie kupiłem tego zasilania do Korga, co Zyzio polecał.
Jeszcze wklejam jak zmniejsza się obciążenie procesora na starym 16 letnim Dell Dimension 8300 P4 3,2 Ghz (30 złociszy... no nie mogę :))) ) z Windows 7 po zminimalizowaniu do paska AudoiGate. W sumie chyba się wystraszył mojej krytyki i przy schowanym okienku śmiga konwertując do DSD bez problemu. Widać, że RAM nie jest katowany a ma tylko 2 giga :)
Na końcu, jak poradziła sobie Vista z Korgiem :0 :)

« Ostatnia zmiana: 24-01-2018, 19:32 wysłana przez aulait »

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
24-01-2018, 19:55
Kiedyś byłem mistrzem optymalizacji, korzystając z programiku nLite zrobiłem sobie customowego XPka, który zajmował 140MB po instalacji :-)

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
24-01-2018, 20:48
No to jesteś Kozak, ja się ciesze, jak mi się uda wskrzesić takiego starego dziadka, znaleźć wszystkie sterowniki i sprzęt hula jak nowy ;)
W sumie obcowanie z takim starymi gratami daje mi więcej frajdy, niż nowy Mac. Pewnie dlatego, że Macbook musi śmigać, a z takimi zabytkami to już nie jest takie oczywiste ;)

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
24-01-2018, 21:16
Ten mój XP dawał się zainstalować tylko na jednym PC, do którego był dostosowany, wymiana jakiegokolwiek podzespołu nie wchodziła w grę ;-)

Ale śmigał tak, że wyciskał ze starego procka AMD 200%

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
24-01-2018, 22:34
Prowokujesz... paru pacjentów mam, więc może za jakiś czas spróbuje podobnych eksperymentów ;)
Póki co te stare Pentium 4 i tak śmigają zaskakująco :)

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
25-01-2018, 08:23
U mnie na ASUSie UX-360 - Intel Core M3 dwurdzeniowy, z turbo do 2,2 Ghz, SSD 512 GB, 8 GB Ram, Win10 home, śmiga bez problemu i to z przejściówką na usb-c, które ja preferuję. Gorąco polecam też do Korga te słuchawki: http://www.chord-m.com/en/products/major0116/   Absolutna petarda do elektroniki, rocka, dance, techno, house, ale nie tylko, bo wszystko wymiata tak, że aż czacha dymi ! Np. Kraftwerk 3d powala totalnie...
« Ostatnia zmiana: 25-01-2018, 08:39 wysłana przez zyzio »

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
25-01-2018, 15:24
Mi udało się ożywić Della XPS M1330, zamulał przez uszkodzony zasilacz. Teraz śmiga z konwersją DSD w AudioGate aż miło :)
Jednakże na XPS również widać znaczny obciążenie procesora na otwartym okienku AudioGate. Przy schowany w pasku jest duuuużo mniejsze. W sumie dla mnie to dość zaskakujące, że konwerska w locie do DSD mniej obciąża procka, niż sama grafika programu.

« Ostatnia zmiana: 25-01-2018, 15:30 wysłana przez aulait »

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
25-01-2018, 15:32
Skuteczna praca XPS z Korgiem szczególnie mnie cieszy ponieważ ma takiego fajnego malutkiego pilota, którym w AudioGate można wybierać piosenki z listy :)