Audiohobby.pl

Magnetofon

meloman

  • 67 / 944
  • Użytkownik
26-02-2022, 17:44
Ktore koleczka sie "polamia", konkrety prosze ? :-)

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
26-02-2022, 17:53
Mniejsza z tym które :)  Jak nie ma kółek do połamania to coś innego zdechnie:)
  Trzeba tylko trochę czasu

meloman

  • 67 / 944
  • Użytkownik
26-02-2022, 17:55
Jak cos zdechnie, to sobie zreperuje, albo kupie drugi magnetofon, nie przekonales mnie :D ;)

artekk

  • 1694 / 6026
  • Ekspert
26-02-2022, 18:59
Dla mnie może być z kamienia i wieczny magnet, co z tego, jak średnio lubię jego dźwięk. Niezawodność jest bardzo ważna, ale nie jest najważniejszym kryterium, by czerpać przyjemność z użytkownia magnetofonu.
Z tych z pancerną mechaniką sonicznie wolę już ASC AS-3001, ale... ten ma AŻ jeden pasek.

Revoxowi trzeba wymienić pierdyliard scalaków typu 4066 i go przerobić, żeby porządnie zagrał. Bo przez to parcie na elektroniczną regulację wszystkiego szumi jak diabli i brzmi trochę technicznie. Mechanika jest top, ale to za mało, zeby cały magnet był top.

I mała uwaga,  na tym forum lubimy rozbierać mechanizmy magnetofonów, szczególnie gdy jest to pracochłonne i żmudne :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

meloman

  • 67 / 944
  • Użytkownik
26-02-2022, 19:04
Tu sie zgodze, bez wymiany elektrolitow dzwiek jest przytlumiony, niestety wymiana jest konieczna a pozniej mozna sie dlugo cieszyc dobrym dzwiekiem. " dopoki jakies koleczko sie nie polamie ;) "
« Ostatnia zmiana: 26-02-2022, 19:07 wysłana przez meloman »

AUDIOTONE

  • 9677 / 5979
  • Moderator Globalny
26-02-2022, 19:17
W "germańcach" i nie tylko, Frako zawsze szerzyły dywersję. Do tego te nieszczęsne 4066. Ale są i magnety które maja 4066 i brzmią dobrze, czyżby kwestia aplikacji układu...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
26-02-2022, 19:36
No germańce to klasa sama w sobie.
Wiecie że mam grundiga takiego zajebistego i pomyślałem że tymczasowo sobie będzie grał w miejsce tego w którym kółeczko troszkę się połamało-  chociaż drań ma też i paski :(
   Nooo-  wczoraj wieczorem zapuściłem grundiga- nacisnąłem play-back i położyłem się spać.   Taki miałem plan bo mi nie przeszkadza cicho nastawiona muza gdy śpię.
    No i tak już praktycznie spałem gdy ten gad odpalił play-back.
Normalnie o mało nie zleciałem na dziób z łóżka.
   Finezja w działaniu iście ruskiego rodu :)

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
26-02-2022, 20:30
I mała uwaga,  na tym forum lubimy rozbierać mechanizmy magnetofonów, szczególnie gdy jest to pracochłonne i żmudne :)
Ile dają nam adrenaliny magnetofony  co powoduje, że znacznie wzrasta sprawność fizyczna i psychiczna:)))

Hammer

  • 4746 / 2439
  • Ekspert
26-02-2022, 20:42
taaaa fizyczna...targałem dzisiaj kopiarke do auta , puściłem w domu i cyka.....sie nanosiłem, i zjadłem kiełbaske z grila od razu

meloman

  • 67 / 944
  • Użytkownik
26-02-2022, 20:53
I mała uwaga,  na tym forum lubimy rozbierać mechanizmy magnetofonów, szczególnie gdy jest to pracochłonne i żmudne :)
Ile dają nam adrenaliny magnetofony  co powoduje, że znacznie wzrasta sprawność fizyczna i psychiczna:)))

To moze wam podrzuce do roboty kaseciaka, bo nie wiem jak sie za niego zabrac, czy glowica padla czy problem lezy w elektronice ? nie nagrywa prawy kanal. Przydalo by sie zmierzyc rezystancje glowicy nagrywajacej, ale szczerze mowiac nigdy nie mialem problemow z glowica, nie do konca wiem jak sie za to zabrac. Jesli sa chetni i potrafia to zrobic, to pisac na Priv ;) Place gotowka, winylowymi plytami, ja ktrzeba to sprzetem czasami :D ( powaznie, jesli ktos sie czuje na silach zreperowac ta usterke, to pisac na priv)
« Ostatnia zmiana: 26-02-2022, 20:59 wysłana przez meloman »

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
26-02-2022, 20:59
taaaa fizyczna...targałem dzisiaj kopiarke do auta , puściłem w domu i cyka.....sie nanosiłem, i zjadłem kiełbaske z grila od razu
I  wszystko się zgadza bo jednak miałeś jednak siłę to zrobić.Czyli magnetofony w twoim przypadku poprawiają jednak kondycje fizyczną i po takim wysiłku napewno kiełbasa była bardziej smakowita:)))

AUDIOTONE

  • 9677 / 5979
  • Moderator Globalny
26-02-2022, 21:01
Jesli sa chetni i potrafia to zrobic, to pisac na Priv ;) Place gotowka, plytami, ja ktrzeba to sprzetem czasami :D
Nie był bym takim optymistą odnośnie dobrego serwisu.
Obecnie to są, ale zapisy na 2025.... do kolejki jeśli chodzi o serwis ;)
Oczywiście nic osobistego, w Polsce może jest kilku dobrych serwisantów. Ale ilość sprzętu do naprawy przekracza kilkukrotnie ich żywot. Także nie licz że ktoś się podejmie z otwartymi rękami. Wiem że to dziwne ale takie są realia.
Tak ja to widzę i chyba większość kolegów z tego forum się ze mną zgodzi.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
26-02-2022, 21:02
To moze wam podrzuce do roboty kaseciaka
Masz może  drugiego jako dawce-?

Hammer

  • 4746 / 2439
  • Ekspert
26-02-2022, 21:04
taaaa fizyczna...targałem dzisiaj kopiarke do auta , puściłem w domu i cyka.....sie nanosiłem, i zjadłem kiełbaske z grila od razu
I  wszystko się zgadza bo jednak miałeś jednak siłę to zrobić.Czyli magnetofony w twoim przypadku poprawiają jednak kondycje fizyczną i po takim wysiłku napewno kiełbasa była bardziej smakowita:)))

Jak będziesz u mnie kiedyś w weekend to Cie zaprosze .....Tanich decków nie opłaca się jużrobić, chyba że jak my amatorsko.

meloman

  • 67 / 944
  • Użytkownik
26-02-2022, 21:05
Obecnie to są, ale zapisy na 2025.... do kolejki jeśli chodzi o serwis ;)

Hehe wiem, dlatego tu zapytalem ;)


Masz może  drugiego jako dawce-?

I tak chyba wlasnie zrobie, bo to najlepszy pomysl ;)