Audiohobby.pl

Magnetofon

Sławo1

  • 192 / 3223
  • Aktywny użytkownik
09-12-2016, 10:56
Z uwagą śledziłem wczoraj aukcje magnetofonów Kenwood KX 1100. Najpierw "poszedł" uszkodzony, Kenwood KX 1100G, za sumę 432 zł(!) Następnie w bardzo dobrym stanie, Kenwood KX 1100HX, za 510 zł(!)
   (I te wykrzykniki, specjalnie umieściłem przy obydwu)

Aukcja, aukcji myślę nierówna, ale któryś z nich został sprzedany, za dość dużą kwotę, (za dużą?!) a za drugiego   wtedy uzyskano za małą. Nie ma chyba wątpilwości. A piszę się o aukcjach jak wiecie sporo. Czy wszystkie topy, rarytasy kończą się często, w jakichś "dziwnych okoliczościach?

Co najmniej. Dopisuje szczeście? Traf przy licytacji? Niejasne aukcje, nierzetelne,nieprawdziwe opisy przedmiotów? nie mówię tu o sytuacjach, jak trafi się ktoś, kto rzeczywiście sprzedaje swój sprzęt, kolekcje,itd. Nie trzeba też panikować zbytnio, pewnie zawsze się coś znajdzie uczciwego i inetersującego. Przecież już wiele lat trwa vintaginizm audio, a potrwa jeszcze dłużej niż lat będą miały same sprzęty audio.

Wracając do obecnej sytuacji. Zobaczymy kiedy się skończą zapasy. W styczniu, tak zażartuję sobie, na aukcjach będą tylko kasety magnetofonowe, także te dodawane na aukcjach- gratis do magnetofonów:)
« Ostatnia zmiana: 09-12-2016, 11:00 wysłana przez Sławo1 »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
09-12-2016, 11:50
Z uwagą śledziłem wczoraj aukcje magnetofonów Kenwood KX 1100. Najpierw "poszedł" uszkodzony, Kenwood KX 1100G, za sumę 432 zł(!) Następnie w bardzo dobrym stanie, Kenwood KX 1100HX, za 510 zł(!)
   (I te wykrzykniki, specjalnie umieściłem przy obydwu)

.................................


Wracając do obecnej sytuacji. Zobaczymy kiedy się skończą zapasy. W styczniu, tak zażartuję sobie, na aukcjach będą tylko kasety magnetofonowe, także te dodawane na aukcjach- gratis do magnetofonów:)

Ja też obserwowałem te aukcje.

Nie wiem co się dzieje ale to wynik też a może przede wszystkim naszej działalności.
Piszemy na forach o tym sprzęcie a handlarze wystawiają ceny.

Tym czy w tych przypadkach nie było co prawda cen Kup Teraz ani schowanej minimalnej, wiec licytacja była od zeta.
Jednak znaleźli się tacy którzy nas czytają, sugerują się naszymi opiniami, którzy chcieli sobie zrobić prezent na święta albo maja po prostu za dużo kasy.
A może to któryś z naszych kolegów sypnął kasą.

A towar tak naprawdę kosztuje tyle ile za niego zapłacą. Może nie długo trzeba będzie szykować dwa razy więcej ?
Nie wiadomo ?

Ja mam tych magnetofonów już sporo. Za dużo bym powiedział i obejdę się bez 1100 chociaż nie mam takowego.

Poza tym gdybym nie miał żadnego decka albo miał jeden i chciał zmienić na inny to może i bym się skusił na niego za taką kasę.
Na jeden można dać tyle ale za tyle ile mam dać po 500/szt to bym musiał przedtem kupić sobie kominiarkę albo potem linę.

Mam za to kilka 880 - tek i one mi wystarczą.

Nie dam 500 zł za decka o numer większy. Nie wierze, że zagra o dwa razy lepiej od 880 tki.

A decki się nie skończą. Ci którzy kupili nadal będą sprzedawcami, bo będą chcieli spróbować innego, znajdą się handlarze z takowym sprzętem i tacy którym deck kojarzy się z przeszłością a mieli szanse otrzymać od 80 letniego gebelsa jakiś stary magnetofon.

I wystawią na aukcję.

A kasety.
Kasety też będą, używane jak i nowe.
Nowe już zresztą są tylko jakoś nie dla mnie. No i coraz to droższe.
Bo popyt rośnie to i cena musi.

Jest tak jak ładnie to napisałeś wyżej Słowo1, cytuje : "Nie trzeba też panikować zbytnio, pewnie zawsze się coś znajdzie uczciwego i interesującego. Przecież już wiele lat trwa vintaginizm audio, a potrwa jeszcze dłużej niż lat będą miały same sprzęty audio."

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
09-12-2016, 12:56
i do tego doloze w procentach
bezalkohlowych



1100  nie brzmi   nawet   20% lepiej niz  880

artekk

  • 1694 / 6034
  • Ekspert
09-12-2016, 13:06
Zostawmy już te aukcje, posłuchajmy lepiej muzyki.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
09-12-2016, 13:08
oj to sie nazywa wejscie pelna para
cos wspanialego
ech kazdemu zycze posluchania tego decka na serio

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
09-12-2016, 13:55
Zostawmy już te aukcje, posłuchajmy lepiej muzyki.

Masz racje artekk.

Posłuchajmy muzyki. To o wiele lepsze.

Nie ubliżając Tobie, a raczej konstruktorom. Oby dwa brzydkie jak noc (to moje zdanie), ale w tym przypadku sprawdza się powiedzenie " Ładna miska jeść nie da "

« Ostatnia zmiana: 09-12-2016, 14:18 wysłana przez eMandDe »

artekk

  • 1694 / 6034
  • Ekspert
09-12-2016, 14:39
Nie ubliżając Tobie, a raczej konstruktorom. Oby dwa brzydkie jak noc

tak, są piękne w swojej brzydocie :) NADa jeszcze w pełni nie poznałem, ale gra trochę inaczej niż inne magnetofony. Jest bardzo spójny, szybki i dynamiczny. A Harman to klasa sama w sobie, jeden z najlepszych.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
09-12-2016, 15:27
Mam za to kilka 880 - tek i one mi wystarczą.
Kika identycznych decków zagra niż dwa różne?  Osobiście wolałbym mieć dwa różne modele z "rodziny".

Z uwagą śledziłem wczoraj aukcje magnetofonów Kenwood KX 1100. Najpierw "poszedł" uszkodzony, Kenwood KX 1100G, za sumę 432 zł(!) Następnie w bardzo dobrym stanie, Kenwood KX 1100HX, za 510 zł(!)
   (I te wykrzykniki, specjalnie umieściłem przy obydwu)

Aukcja, aukcji myślę nierówna, ale któryś z nich został sprzedany, za dość dużą kwotę, (za dużą?!) a za drugiego   wtedy uzyskano za małą.
Moim zdaniem oba decki uzyskały ceny za wysokie. HX nie był w takim dobrym stanie, no chyba  że weźmiemy pod uwagę specyficzne podejście sprzedających na allegro a ci zawsze mają wysokie mniemanie o stanie sprzętu również pod względem wizualnym. Zaś za G to już otrzymał chorą cenę. Nie by tyle wart.

Hmmm ... ? Znowu akcja naganiaczy?

Nie ubliżając Tobie, a raczej konstruktorom. Oby dwa brzydkie jak noc (to moje zdanie), ale w tym przypadku sprawdza się powiedzenie " Ładna miska jeść nie da "
Harman z tym swoim designem ujdzie,zwłaszcza złoty/champagne. Ale tego NAD'a bym nie zdzierżył. Chyba nie mógłbym się jakoś do niego przekonać. Sprzęt moim zdaniem winien wyglądać trochę ładniej od diabła.

Nie dam 500 zł za decka o numer większy. Nie wierze, że zagra o dwa razy lepiej od 880 tki.
Weź wybierz swoich decków takich 10, które grają na tym samym poziomie. Jakiż jest wtedy sens kupna 9 pozostałych skoro 1 gra tak samo jak reszta? Był ostatnio polski Marcin na a...o i sprzedał się za ponad 1500. Przecież za dwie stówki można mieć decka,który zagra lepiej. Warto czy nie warto dać więcej za Marcina? Dla kolekcjonerów niektóre dywagacje cenowe czy dźwiękowe nie mają znaczenia. Oni budują kolekcje a chcącym posiadać źródło dźwięku w postaci taśmociągu wystarczą 2-3 egzemplarze.
« Ostatnia zmiana: 09-12-2016, 16:01 wysłana przez _arwas_ »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
09-12-2016, 19:11
wez pod uwage ze sa walnieci ludzie jak ja ktorzy  uwielbiaja  grzebac i ratowac sprzet
mysle ze sie dobrze wyrazilem   he he he

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
09-12-2016, 19:14
Nie ubliżając Tobie, a raczej konstruktorom. Oby dwa brzydkie jak noc

tak, są piękne w swojej brzydocie :) NADa jeszcze w pełni nie poznałem, ale gra trochę inaczej niż inne magnetofony. Jest bardzo spójny, szybki i dynamiczny. A Harman to klasa sama w sobie, jeden z najlepszych.

Muszę się zgodzić z Tobą artekk. Są piękne w swej brzydocie.
Zresztą i tak nie chodzi o to jak wyglądają a jak grają !
Na decki niby się też i patrzy ale jak śliczny gra tak że nie idzie go słuchać to lepiej jest aby polubić brzydszego bo służy raczej do odtwarzania muzyki a nie do oglądania, czy na salony.
A poza tym tak i NAD czy Harman może stać spokojnie na salonach.
A powiedz mi artekk - Ten Harman ma płytę czołową plastikową czy metalową ?
I jak sie to ma w przypadku NAD-a ?

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
09-12-2016, 19:26
wez pod uwage ze sa walnieci ludzie jak ja ktorzy  uwielbiaja  grzebac i ratowac sprzet
mysle ze sie dobrze wyrazilem   he he he
Źle się wyraziłeś. "Walnięci" szukają swoich okazji w "strefie złomu", gdzie cena za "okaz" jest niższa od kosztów wysyłki. Jak ktoś ma ten łut szczęścia to przy nakładzie pewnych środków i wkładzie w postaci własnej pracy przywróci sprzęt do życia. Jak wiesz nie pękam przed wyzwaniami ;) Ale też i nie idę "na wariata".

artekk

  • 1694 / 6034
  • Ekspert
09-12-2016, 20:08
A powiedz mi artekk - Ten Harman ma płytę czołową plastikową czy metalową ?
I jak sie to ma w przypadku NAD-a ?

Żenada - jeden i drugi mają fronty z plastiku :) I pięknie ktoś kawał tego plastiku z Harmana wyłupał.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
09-12-2016, 21:06
Oj tak. Żenada ten plastik, byłoby lepiej jakby zastosowali "amelinium"

Ale podobno plastik dobrze gra !

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
09-12-2016, 21:28
Artur wklej jak możesz zdjęcie z przodu tego TD-4800 :) byłbym wdzięczny i jak masz zdjęcie samego środka chciałbym porównać z moim TD-4600. jeśli to oczywiście możliwe.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 6034
  • Ekspert
09-12-2016, 22:02
Artur wklej jak możesz zdjęcie z przodu tego TD-4800 :) byłbym wdzięczny i jak masz zdjęcie samego środka chciałbym porównać z moim TD-4600. jeśli to oczywiście możliwe.

zdjęcia środka masz kilka stron wstecz. TD-4800 poniżej, kieszeń od TD-4200.
Jak tam, TD-4600 już śmiga ?
« Ostatnia zmiana: 09-12-2016, 22:20 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo