Audiohobby.pl

Magnetofon

Radmar

  • 1140 / 6052
  • Ekspert
05-12-2016, 19:02
To jeszcze obiecane fotki rozbierania mechanizmu. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
05-12-2016, 20:27
A ja sobie teraz używam FINE ARTS-a.

Leca kasetki nagrywane na innych moich deckach i daje rade każdej, z Dolby C, bo ja w przeciwieństwie do innych kolegów używam tego systemu przy nagrywaniu. Wyłączając to tak jakbym wyłączał ABS w aucie.
Jak jest to trzeba z niego korzystać. Po to go w końcu wymyślili i dołożyli do decka, za co oczywiście trzeba było zapłacić, ale są różne szkoły.
Ja używam.

Pomimo, że ten deck to wg. mnie tzw. "dwudeck" i to autorewers (jak DRAGON) to gra wg mojego gustu bajera, tj. bas to ma przeogromny. Jednak firma GRUNDIG mnie nie zawodzi.
Żaden deck u mnie nie ma takiego !. Postarali się o dźwięk. Design - +/- Jak kto lubi. Choć można się i zakochać.
Proste znaczy dobre, bez wodotrysków w stylu TECHNICS czy ONKYO 2570, ale fajny. Ma to co powinien mieć dobry deck - DŹWIĘK !!!!
A wzmacniacz słuchawkowy - Ja pikole Napędziłby nie jeden zestaw kolumn.
Jednak gdzie "szwaby" dołożą rękę to musi działać i dźwięk jest ! Wszystko zresztą mają fajne oprócz "szwabek"". Wstrętne jak ten deck.

Lubie niemiecką szkołę brzmienia.

SUPER !!!

Fota zaporzyczona. Mój nie wygląda tak super, ale za to jak gra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: 05-12-2016, 22:37 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
05-12-2016, 22:50
Witajcie :)
Widzę że już moje deki zostały podzielone... hehehe

Marku jak tam sprawa kółeczka od idler-a w RS-TR515 ? Dobrałeś się do niego?

aulait kiedyś chorowałem na RS-B66W i jak zobaczyłem ją u kolegi eMandDe to mi ślepia wyszły z orbit :)
Szukałem go długo ale nigdzie niema :(   Jako jedyny z dwu-kaseciaków Technics-a posiadał głowice amorficzne stałe nie obrotowe (brak reversu) słyszałem o nim bardzo pochlebne opinie, ponoć lepiej brzmiący od RS-T80R, jak dorwałem 80R to odpuściłem sobie poszukiwania 66W bo słuch o nim zaginą dla mnie przez kilka lat. I tutaj wkroczył kolega eMandDe ze swoim RS-B66W. I nie mogłem spać przez pierwsze dni.... Ale nic nie pisałem o tym , twardy byłem do teraz.... hehehe   :) Gratuluje chyba naj naj kopiarki technics-a   :)

eMandDePoza tym pokaż na fotkach tego FINE ARTS-a bo ciekawi mnie ta kopiareczka :) proszę....   :)

Musze się dokładnie przyjrzeć mechanizmom od RS-TR165,255,265,355/ 212,313,333,515 ponieważ mogą być podobne, a może wręcz identyczne a niektóre z tych niskich modeli kosztują grosze i warto by je zakupić na części zamienne. Co sądzicie o tym ?
« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 21:58 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
05-12-2016, 23:34
Oto to coś germańskiego co mnie tak mocno pozytywnie zaskoczyło.

Poza tym co napisałem o tej zabawce wyżej ma bardzo cichy i delikatnie pracujący mechanizm, a autorewers działa superowo. Może nie taki szybki jest ale aż miło się go przełącza i chciałoby się więcej razy.



« Ostatnia zmiana: 05-12-2016, 23:48 wysłana przez eMandDe »

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2016, 23:36
Musze się dokładnie przyjrzeć mechanizmom od RS-TR165,255,265,355/ 212,313,333,515 ponieważ mogą być podobne, a może wręcz identyczne a niektóre z tych niskich modeli kosztują grosze i warto by je zakupić na części zamienne. Co sądzicie o tym ?
Kółko RDG5772ZC występuje w mechanizmie AR300 m.in. w RS-TR155/165/255/265/313/330/333/515 i innych deckach Technics oraz radiomagnetofonach czy wieżach Panasonic.

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
05-12-2016, 23:57
eMandDe>>>>>>>>>>>
Wygląda ciekawie ale ten wyświetlacz pali się cały czy tylko ja tak widzę? Coś jest nie tak?

jmaciek>>>>>>>>>

Dziękuje za wyjaśnienie :) Czyli mechanizm AR300 jest dość popularny z tego co widzę w dwu-kaseciakach z rewersem.
Watro było by kupić kilka niskich modeli na części za grosze by mieć zapas części. Bo sądzę że i one za jakiś czas wygina lub zdrożeją. A wydaje mi się, że takie RS-TR165,265,255 i inne niskie i tak nikt nie kupuje .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
06-12-2016, 00:14
eMandDe>>>>>>>>>>>
Wygląda ciekawie ale ten wyświetlacz pali się cały czy tylko ja tak widzę? Coś jest nie tak?


Dobrze zauważyłeś Wojtku. Tak jak napisałem Deck nie wygląda tak fajnie jak na pierwszej wklejonej mojej fotce.
Ma pewne braki, tj, Nie ma boczków drewnianych, ale jak mi wiadomo i były wersje uboższe, bez tych drewniaków. Poza tym brak jest przycisku EJECT w drugiej kieszeni i jak się okazało po tym jak do mnie dotarł nie chodzi wyświetlacz poza tym, że ma oryginalnie ma podświetlany od tyłu wyświetlacz. Trochę dziwny układ. Nie widziałem takich cudów.
Nie jestem elektronikiem i nie wiem co zrobić w tej kwestii.
Ale gra przefajnie.
Kupowałem go tylko dlatego żeby posłuchać co potrafi germaniec.
I potrafi potrafi.
Szczęka opada.

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
06-12-2016, 00:27
eMandDe

Tak sobie pomyślałem że można by się było temu przyjrzeć jakbyś chciał już jednego (Technics) żeśmy na odległość naprawili hehe :)
A powinien świecić bardzo ładnie tak jak na zdjęciu poniżej:
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
06-12-2016, 00:34
Ja serwisówkę już zassałem  :)   ..............................
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
06-12-2016, 00:43
eMandDe

Tak sobie pomyślałem że można by się było temu przyjrzeć jakbyś chciał już jednego (Technics) żeśmy na odległość naprawili hehe :)
A powinien świecić bardzo ładnie tak jak na zdjęciu poniżej:

Tak wiem Wojtku.  I pamiętam I pamiętać będę zawsze. I jeszcze raz dziękuję.

A co do germańca to można by spróbować Wojtku, bo deck zacny i naprawdę to gra.
Uszy pieści. a wyświetlacz by się przydałby się choćby do nagrywania, ustawić poziom zapisu. Teraz nie można, no i fajnie wygląda.

Nie wiem tylko czy podołam.

Z góry dziękuje
« Ostatnia zmiana: 06-12-2016, 00:47 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
06-12-2016, 00:48
Na pewno by się przydał jakiś miernik do pomiarów może być najprostszy :) Bo przydało by się sprawdzić kilka napięć...

Ty się zastanów i możemy pomyśleć jak będziesz chciał :)

A teraz to ja zmykam bo jutro na rano znów do "cegielni" hehe...
« Ostatnia zmiana: 06-12-2016, 00:50 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
06-12-2016, 07:42
pamietajcie o wypoczynku
duzo radosci zycze




i zeby sie wam ciekawych deckow zawalilo





a na koncu tego


« Ostatnia zmiana: 06-12-2016, 07:55 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
06-12-2016, 09:50
a na koncu tego
!bosze uchowaj 8-0- już nie możemy się doczekać, kiedy się wyprowadzą :)

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
06-12-2016, 10:11
pamietajcie o wypoczynku
duzo radosci zycze

i zeby sie wam ciekawych deckow zawalilo

a na końcu tego


Dzięki nano i wzajemnie.

A tak na końcu to o tego to nie pisałem do Mikołaja.

Na pewno by się przydał jakiś miernik do pomiarów może być najprostszy :) Bo przydało by się sprawdzić kilka napięć...

Ty się zastanów i możemy pomyśleć jak będziesz chciał :)

A teraz to ja zmykam bo jutro na rano znów do "cegielni" hehe...

Pomyśle Wojtku. Pomyśle. Musze tylko takowy nabyć, to jednak nie problem ale obsługa tego to już co innego.

Ja tez już w cegielni
« Ostatnia zmiana: 06-12-2016, 10:14 wysłana przez eMandDe »

Radmar

  • 1140 / 6052
  • Ekspert
06-12-2016, 18:50
A ja dla odmiany właśnie wróciłem z cegielni. Oj kurna ciężki dzień to był, pora się zrelaksować trochę. :) Właśnie przygrywa Bryan Adam "Do I Have To Say The Words" z płyty "Walking Up The Neughbours" na RS-M280. A nagranie ciągnie z 25-letniej Fuji FR-II. :)

Z Technicsami, tej samej serii RS-TR, RS-B, RS-BX nie ma właściwie większego problemu. Wiele elementów było wspólnych i dzięki temu właściwie nie powinno być większego problemu ze zdobyciem dawców na części na zamienne. Jednak ja tutaj widzę problem nieco innej natury. Części z dawców będą, tak? Ale musimy wziąć pod uwagę, że wszystkie te magnetofony z danej serii pochodzą mnie więcej z tego samego okresu produkcji i są w tym samym wieku. Kółka idlera pozyskane z dawcy mogą więc też dość szybko pogubić zęby. Zdaję sobie sprawę, że jest to czarny scenariusz, jednak musimy być tej opcji również świadomi.

Wojtku, ruszyłem wczoraj do przodu z mechanizmem i w zasadzie natychmiast się zatrzymałem. Odkręcałem mostek z głowicami, który jest mocowany na dwie śrubki. Odkręciłem jedną i to był niestety koniec pracy. Drugiej za jasną cholerę nie jestem w stanie ruszyć. Jest tak paskudnie omknięta, że nie da się jej "złapać" żadnym śrubokrętem (fotka poniżej). Nie mam w tej chwili żadnej koncepcji jak sobie z tym poradzić, a młotka i przecinaka, ewentualnie szlifierki kątowej :))) raczej nie chciałbym w tym przypadku używać. W takim tempie coś mi się zdaje, że dość długo będę ten mechanizm rozbierał. :(
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek