Audiohobby.pl

Magnetofon

Hammer

  • 4681 / 2287
  • Ekspert

RetroTape

  • 447 / 797
  • Zaawansowany użytkownik
14-03-2023, 22:52
Cytat: Chaos
Do czego więc jest druga funkcja na przycisku "renumber"? Może to jest jedna funkcja: renumber-toc?
Poczytałem instrukcję od D-05 i mamy tak:

Tłumaczenie ze strony 1:
Cytuj
UŻYWANIE PODKODÓW

Funkcja RENUMBER - Ponowne nagrywanie numerów melodii

- Funkcja ta służy do sekwencyjnego ponownego nagrywania wszystkich numerów melodii na taśmie od początku, zgodnie z identyfikatorami początkowymi.
- Urządzenie jest wyposażone w funkcję RENUMBER, która służy do ponownego szeregowania numerów melodii, oraz funkcję TOC-RENUMBER, która służy do nagrywania TOC na początku taśmy.

1 Załaduj taśmę, której numeracja ma zostać zmieniona.
2 Naciśnij przycisk TOC RENUM. Na wyświetlaczu zaświeci się wskaźnik RENUM.
- Pamiętaj, aby przeprowadzić tę operację z pokładem w trybie stop.
Wykonywane są następujące operacje:
Taśma jest przewijana do początku.
Urządzenie wyszukuje każdy utwór i ponownie nagrywa numery utworów w kolejności.
Po zakończeniu zmiany numeracji taśma jest przewijana do początku i zatrzymywana.

UWAGI:
- Operacje takie jak dodawanie lub usuwanie identyfikatorów Start-ID lub ponowne nagrywanie części taśmy po jej wyjęciu i ponownym załadowaniu, powodują podwojenie lub brak numerów melodii i uniemożliwiają prawidłowe wykorzystanie subcordów.
- Ponowne programowanie numeru melodii nie może być przeprowadzone, jeżeli drzwiczki zabezpieczające taśmę przed skasowaniem są otwarte.
- Jeżeli podczas ponownego numerowania numerów melodii deck przekroczy numer melodii "99", na początku wszystkich kolejnych melodii zostanie zapisany tylko identyfikator startowy.
- Podczas operacji RENUMBER lub TOC-RENUMBER urządzenie nie przyjmuje sygnałów z żadnego przycisku lub elementu sterującego poza przyciskiem Stop (a).

Tłumaczenie ze strony 2:
Cytuj
STOSOWANIE PODKODÓW

Procedura TOC-RENUMBER
To urządzenie może odczytywać i zapisywać dane TOC. TOC, co oznacza "Table of Contents", zawiera różne informacje, takie jak czas programu i długość każdego utworu. W sekcji TOC można zapamiętać informacje o maksymalnie 50 utworach.

1 Przed zapisaniem TOC upewnij się, że wyświetlany jest napis "EE". "EE" jest wyświetlane natychmiast po zapisaniu znaku końca po zakończeniu nagrywania. Lub załaduj kasetę i naciśnij >> i poczekaj, aż operacja wyszukiwania końca zostanie zakończona.
2 Naciśnij TOC RENUM. Wskaźnik TOC miga. Wskaźnik RENUM świeci się na wyświetlaczu.
Następują następujące operacje:
Taśma przewija się do początku.
Odtwarzacz wyszukuje każdy utwór (> miga podczas wyszukiwania) i ponownie zapisuje numery utworów w sekwencji.
Po zakończeniu zmiany numeracji, taśma jest przewijana do początku pierwszego utworu i zatrzymywana.
Po zapisaniu TOC w pozycji Start-ID, napis "TOC" przestaje migać i świeci światłem ciągłym.
Wyświetlana jest całkowita liczba melodii i całkowity czas. Po 4 sekundach wyświetlacz powraca do pierwotnego stanu.
Przewiń taśmę do początku.
3 Wyjmij kasetę.
4 Otwórz drzwiczki zabezpieczające przed kasowaniem.
- Ta operacja ochrony taśmy jest konieczna w przypadku taśm zawierających dane TOC.

PRZESTROGA:
Jeżeli dane A-TIME nie są kolejno nagrywane na taśmie lub jeżeli dane A-TIME są nagrywane na taśmie, ale nie jest ponownie nagrywany znak końcowy, urządzenie przechodzi do normalnej operacji RENUMBER i operacja TOC-RENUMBER nie jest wykonywana.

Myślę, że to wyjaśnia różnicę między renumber i toc-renumber :)

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
18-03-2023, 22:59
Mega dzięki RetroTape!
Zrobiłeś naukowe opracowanie tematu:-)
Jak jutro starczy mi czasu to sprawdzę twoje ustalenia w praktyce. 

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
18-03-2023, 23:09
"Czemu nie rozpoczniesz nowego tematu z DAT-em ?
W dziale z datami, było by przejrzyściej i także dla potomnych a tutaj w temacie wszystko  zginie."

AUDIOTONE, nic nie zginie. Ten temat czyta mnóstwo ludzi i dlatego tutaj szukałem odpowiedzi na moje pytania z D-500.
Zakup DAT-a w moim przypadku wynikał z zakupu CT-979 z którego jestem bardzo zadowolony. Chciałem skonfrontować ze sobą cyfrę i analog Pioneera z tej samej epoki. Analog w mojej subiektywnej ocenie wygrał i to jest jak najbardziej informacja do tego tematu.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2023, 23:12 wysłana przez Chaos »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
18-03-2023, 23:31
AUDIOTONE, nic nie zginie.
Myślałem o tym by opisać dokładniej tego DAT-a (D-500) tutaj :  http://audiohobby.pl/index.php?board=104.0
Ale ok, po prostu szybciej coś znaleźć odnośnie DAT-ów.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RetroTape

  • 447 / 797
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2023, 15:07
Cytat: Chaos
Mega dzięki RetroTape!
Nie ma sprawy, temat mnie zaciekawił i postanowiłem się dowiedzieć o co w tym chodzi :)

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
19-03-2023, 20:55
Bawiłem się dzisiaj Pionierem D-500. Tak, DAT-y mają TOC.
Można robić nagrania bez niego. Przerwy między utworami zapisują się automatycznie (o ile jest cisza) lub manualnie na początku każdego kawałka. Magnetofon rozpoznaje też podczas odtwarzania długość taśmy. Zapisuje przeskoki "Skip" i koniec "EE" w miejscach gdzie je ręcznie zaznaczyliśmy. Nawet "Renumeracja" się zapisuje bo każdy utwór dostaje nowy numer. Wszystko to utrwala się na kasecie i przy ponownym włożeniu DAT poznaje te miejsca.
TOC jest osobnym zapisem który (po renumeracji) zachowuje ogólne informacje o całości nagrania (ilość utworów i ich czasy) na początku pierwszego utworu. Tak jak w MD tyle tylko że w DAT-cie procedura jego tworzenia jest bardziej skomplikowana. W MD zapis TOC odbywa się automatycznie przy wyciąganiu dyskietki. Tutaj trzeba zaznaczyć na taśmie koniec zapisu "EE" i dopiero wtedy i w tym miejscu naciskać "Renumerację". Na wyświetlaczu zaczyna wtedy migać napis "TOC" (którego do tej pory nie widziałem) i magnetofon zaczyna renumerację jednocześnie zbierając dane do TOC. Po dojściu do końca wraca na początek kasety i zapisuje wszystko na początku pierwszego utworu. Zapis a potem odczytanie TOC trwa ok.10 sekund podczas odtwarzania pierwszego kawałka. Jeśli zaczniemy odtwarzanie od innego utworu to TOC się nie wczyta. Podczas całej operacji DAT musi sporo razy przewijać taśmę dlatego cały proces trochę trwa. Można sobie wtedy wygodnie usiąść i obserwować jak deck pracuje:-)
Jeszcze raz dzięki RetroTape!
« Ostatnia zmiana: 19-03-2023, 23:30 wysłana przez Chaos »

RetroTape

  • 447 / 797
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2023, 15:08
Super, no i wszystko się wyjaśniło :)

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
04-04-2023, 15:25
"W Pionierze D-500 jak na razie denerwuje mnie to że na wyświetlaczu nie ma podanej częstotliwości próbkowania. W specyfikacji podają że ten model ma trzy: 48kHz, 44,1kHz i 32kHz. Na panelu jest tymczasem dwupozycyjny przycisk: SP/LP. LP to 32kHz a SP to 48 czy 44,1?"

Oczywiście że jest częstotliwość próbkowania na wyświetlaczu D-500. Jest jednak tak niepozornie wyświetlana (zdjęcie z neta) że mając ją cały czas przed nosem nie pokojarzyłem oczywistych faktów.

Gamar

  • 32 / 1235
  • Użytkownik
20-04-2023, 20:57
Witam. W moim onkyo integra TA 2870 uległ awarii silnik podnoszenia/opuszczania mechanizmu głowicy, jego oznaczenie to Sankyo VA700B03. Wcześniej udało mi się go reanimować, ale pracował jedynie przez jakieś 40 kaset.Wydaje mi się, że zasilany jest napięciem 6V. Średnica trzpienia to około 2mm, rozstaw otworów montażowych wynosi około 14mm a średnica samego silnika około 22mm. Znalazłem używany na ebayu, ale wolałbym nowy zamiennik. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Hammer

  • 4681 / 2287
  • Ekspert
02-05-2023, 16:17
Magnetofon sie zepsuł, piwo wypite, deszcz pada równo.... trza iść spać.....

Destroyer

  • 331 / 1306
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2023, 17:47
Koledzy!
Warto mieć coś takiego? Dawno już nic nie poderwałem.....))
Mam już G90-AD a ten ma taki sam wyświetlacz i licznik. Tylko Niemiec nie chce wysłać do sąsiada. Mogę osobiście (kolejowo 3 godz.). Stan kolekcjonerski i ma swoisty urok......))
St.

chorazy3

  • 1479 / 1590
  • Ekspert
02-05-2023, 18:34
Ładny i ciekawy wygląd. Amorficzna głowica i dobre parametry. No i to Toshiba. Lipy nie będzie.
Paweł

Hammer

  • 4681 / 2287
  • Ekspert
02-05-2023, 18:35
Jedż, nie czekaj bo jak nie to go jakiś rumun kupi i wystawi 5 x drożej.....

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
02-05-2023, 19:19
Toshiba zawsze miała ciekawe i nietuzinkowe projekty magnetofonów.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.