Audiohobby.pl

Magnetofon

Hammer

  • 4686 / 2299
  • Ekspert
31-05-2021, 21:36
Dzisiaj Tomek mi odpalił Yamahe kx-200, a ja odpaliłem ją w domu i porównuję do kx-300 i na razie nie jestem zdziwiony...
Kaseta Sony HF i ciut mu brakowało, ale za to Maxell XL II jak dzida idzie.
« Ostatnia zmiana: 31-05-2021, 22:11 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
02-06-2021, 20:31
Taki lekki off-top.
U Japońców to nawet są automaty do sprzedaży elementów "pierwszej potrzeby" jakby brakło. hahahaha :)))
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Destroyer

  • 335 / 1318
  • Zaawansowany użytkownik
04-06-2021, 12:43
Umknęła mi ta 930-tka.
Na trzy sek. przed końcem ustawiłem cenę na 555,55 a ona poszybowała na sek. przed końcem na ponad 1 tys. eu. A chętnych było prawie stu....!!
Rzadki egzemplarz w takim stanie i b.rzadko pojawiająca się okazja na zakup. Ciekawa konstrukcja.Zawsze mnie nurtowała. Pamiętam z lat 80-tych jak bardzo reklamowano go w zach. czasopismach a szczególnie ten MAAC. Pracowałem wówczas w Orbisowskim hotelu i panie pokojowe rezerwowały dla mnie pozostawione przez gości hotelowych kolorowe gazetki ze sprzętem od którego widoku dostawało się zawrotu głowy (Marantze, Pioneery, Denony, Technicsy, itp.itd..)
 I tak mi już pozostało do dzisiaj...hihi))
« Ostatnia zmiana: 04-06-2021, 12:47 wysłana przez Destroyer »
St.

Wojciech7

  • 1502 / 1100
  • Ekspert
04-06-2021, 16:37
Umknęła mi ta 930-tka.
Na trzy sek. przed końcem ustawiłem cenę na 555,55 a ona poszybowała na sek. przed końcem na ponad 1 tys. eu. A chętnych było prawie stu....!!
Rzadki egzemplarz w takim stanie i b.rzadko pojawiająca się okazja na zakup. Ciekawa konstrukcja.Zawsze mnie nurtowała. Pamiętam z lat 80-tych jak bardzo reklamowano go w zach. czasopismach a szczególnie ten MAAC. Pracowałem wówczas w Orbisowskim hotelu i panie pokojowe rezerwowały dla mnie pozostawione przez gości hotelowych kolorowe gazetki ze sprzętem od którego widoku dostawało się zawrotu głowy (Marantze, Pioneery, Denony, Technicsy, itp.itd..)
 I tak mi już pozostało do dzisiaj...hihi))
Może nie całkiem w temacie,ale warto przeczytać:
https://www.forum.tweaks.pl/Automat-podbijania-ceny-allegro,-ebay-oszustwo-t62234/ 

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
04-06-2021, 21:06
Umknęła mi ta 930-tka.
Na trzy sek. przed końcem ustawiłem cenę na 555,55 a ona poszybowała na sek. przed końcem na ponad 1 tys. eu. A chętnych było prawie stu....!!
Rzadki egzemplarz w takim stanie i b.rzadko pojawiająca się okazja na zakup. Ciekawa konstrukcja.Zawsze mnie nurtowała. Pamiętam z lat 80-tych jak bardzo reklamowano go w zach. czasopismach a szczególnie ten MAAC. Pracowałem wówczas w Orbisowskim hotelu i panie pokojowe rezerwowały dla mnie pozostawione przez gości hotelowych kolorowe gazetki ze sprzętem od którego widoku dostawało się zawrotu głowy (Marantze, Pioneery, Denony, Technicsy, itp.itd..)
 I tak mi już pozostało do dzisiaj...hihi))
Stanisławie 930-tka to bardzo interesujący grajek ;)
A właściwie to Nakowski "NAAC"(Nakamichi Automatic Azimuth Correction) czy "MAAC" (Marantz Auto Azimuth Control) od Marantz-a był pierwszy kto od kogo "ściągną", czy to całkiem inne konstrukcje?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Destroyer

  • 335 / 1318
  • Zaawansowany użytkownik
04-06-2021, 22:42
Umknęła mi ta 930-tka.
Na trzy sek. przed końcem ustawiłem cenę na 555,55 a ona poszybowała na sek. przed końcem na ponad 1 tys. eu. A chętnych było prawie stu....!!
Rzadki egzemplarz w takim stanie i b.rzadko pojawiająca się okazja na zakup. Ciekawa konstrukcja.Zawsze mnie nurtowała. Pamiętam z lat 80-tych jak bardzo reklamowano go w zach. czasopismach a szczególnie ten MAAC. Pracowałem wówczas w Orbisowskim hotelu i panie pokojowe rezerwowały dla mnie pozostawione przez gości hotelowych kolorowe gazetki ze sprzętem od którego widoku dostawało się zawrotu głowy (Marantze, Pioneery, Denony, Technicsy, itp.itd..)
 I tak mi już pozostało do dzisiaj...hihi))
Stanisławie 930-tka to bardzo interesujący grajek ;)
A właściwie to Nakowski "NAAC"(Nakamichi Automatic Azimuth Correction) czy "MAAC" (Marantz Auto Azimuth Control) od Marantz-a był pierwszy kto od kogo "ściągną", czy to całkiem inne konstrukcje?
Wojtku, MAAC to chyba nie NAAC. Artekk chyba więcej wie na ten temat. Ja tak tylko b.pobieżnie więc się nie wypowiadam. W sieci pewno jest info....))
St.

tomek05

  • 176 / 1653
  • Aktywny użytkownik
04-06-2021, 22:58
Taki lekki off-top.
U Japońców to nawet są automaty do sprzedaży elementów "pierwszej potrzeby" jakby brakło. hahahaha :)))
Zajebisty, ile razy by mi uratował życie taki automat :-)

MAG

  • 2393 / 5886
  • Ekspert
05-06-2021, 08:53
O ile dobrze pamiętam to pierwszy tego typu system automatycznej korekcji azymutu opatentował i stosował Philips.
System Philipsa nazywał się AZTEC - Azimuth Tape Error Correction.

System NAAC zastosowany tylko w dwóch magnetofonach kasetowych firmy Nakamichi jest bardzo dokładny i unkalny zarazem.

Nakamichi w systemie NAAC stosuje regulację na jednym wewnętrznym (ponieważ wewnętrzny kanał jest mniej narażony na fizyczne uszkodzenia taśmy ) prawym kanale który jest podwójnie skanowany... dwie cewki dzielą ten prawy wewnętrzny kanał na pół i skanując go przesyłają dane dalej do części elektronicznej a ten zawiaduje o nieprawidłowym azymucie i układ za pomocą przekładni i silnika koryguje azymut.

Co do systemu MAAC Marantza działa na innej zasadzie, pomiar robi w obu kanałach i dostosowuje głowice do prawidłowego ustawienia azymutu za pomocą piezo ceramiki, nie było tam silnika i skomplikowanej mechaniki.

Który jest lepszy trudno powiedzieć NAAC robi pomiar jednego kanału mono który jest dzielony na dwa i tu musi być bardzo dobrze, wewnętrzny kanał R gdzie taśma nie jest zdeformowana.

System Marantza jest bardzo szybki działa w trzy setne sekundy! czy jest skuteczniejszy? nie wiem

Wszystkie te systemy walczą o ustawienie prawidłowo azymutu, pamiętać należy jednak że każda kaseta ma stronę A i B i każda jest obarczona innymi błędami.

Mój wpis jest pobieżny...

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
05-06-2021, 21:29
Marku dziękuję bardzo za naświetlenie różnic pomiędzy tymi systemami.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
06-06-2021, 23:49
mag
dzieki

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
08-06-2021, 14:13
System NAAC zastosowany tylko w dwóch magnetofonach kasetowych firmy Nakamichi jest bardzo dokładny i unkalny zarazem.
Dragonie i TD-1200 czyli "kaseciaku samochodowym" ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Tomek 648

  • 2 / 1058
  • Nowy użytkownik
09-06-2021, 06:39
Poszukuję kogoś kto by wyregulował przejrzał i poradził w sprawie mojego technicsa rs-b 705 mój numer tel.662344210
« Ostatnia zmiana: 09-06-2021, 20:11 wysłana przez AUDIOTONE »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
09-06-2021, 20:19
Z serwisem ostatnio jest ciężko. A co do porad to co konkretnie Ciebie interesuje?
Jest także temat dotyczący 705-tki : http://audiohobby.pl/index.php?topic=13563.0
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Tomek 648

  • 2 / 1058
  • Nowy użytkownik
10-06-2021, 05:14
Dziękuję za odpowiedz potrzebuję go skalibrować magnetofon gra ale jakoś bardzo dziwnie bez wysokich wiec nie jestem pewny czy to wina głowicy czy rozkalibrowania magnetofonu jest zewnetrznie niestety zniszczony oczywiście niema dramatu powycierane znaczki play przewijania wyrasta kieszeń niewiem czym to czyszczono ale widać że ktoś nie miał pojęcia   nagrywa ciszej niż ustawienia na wyświetlaczu i nie równo na kanałach czyßciłem głowice regulowałem nią ale zbyt wielkiego efektu niema może on tak gra ? W środku idealnie widać że nikt niczego nie grzebał przynajmiej tak wygląda

JaKub92

  • 1822 / 5485
  • Ekspert
10-06-2021, 11:43
To niedobrze, że ją regulowałeś. Jej ustawienie nie jest łatwe. Niestety kiedyś zrobiłem ten sam błąd w 705 :( Może brakuje tylko naciągu taśmy (u mnie to właśnie było przyczyną). Zdejmij nakładkę kieszeni, załącz play i podczas odtwarzania spróbuj delikatnie hamować palcem lewą szpulkę.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub