Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
27-11-2020, 22:04
Nano wszystko ok ;)

Tylko wolę by było tak jak ma być poprawnie a nie jakieś domowe metody na "słuch". I jeszcze wmawianie komuś że tak się robi.... Co to jest jakaś własna szkoła napraw?
Będzie tak że ktoś to kiedyś przeczyta i się za głowę złapie ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
27-11-2020, 22:26
ale nie zaberjacie  nikomu ochoty   do ekserymentowania


pamietacie
moj przyklad   rolki z silikonu 
jesli pamietacie
paski z mikrofalowki
oponki z balonu do dmuchania
he he he eh he


ja spadam  bo wchodzimy na sliski temat   
a zbliza sie  panowie  1 niedziela  adwentu   

audiofan48

  • 31 / 1241
  • Użytkownik
27-11-2020, 22:36
Audiotone: Zgadza się. A taką kasetę można sobie nagrać na decku z dobrze ustawioną głowicą.
Oczywiście trzeba założyć/zaufać, że drugi deck ma dobry skos :)
Nagrywanie kasety do ustawienia skosu na magnetofonie z głowicą stereo mija się z celem. Ponieważ nigdy nie ustawisz tego poprawnie (poziomy nie będą równe, bo nie ma co się sugerować wskaźnikami wysterowania), zawsze będzie jakieś "ale"... już to przerabiałem dziesiątki razy ;)
W ostateczności głowica mono jest najlepszym rozwiązaniem, lub na bogato czyli full-track.

Widzę, że sprowokowałem dyskusję. To może podam linka do poradnika jaki miałem na myśli
Temat skosu jest od 11:14


AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
27-11-2020, 22:54
Odnośnie skosu głowicy to owszem jest to jakieś rozwiązanie problemu, gdy mamy jak to Artur zaznaczył jeden może trzy magnetofony. Ale musi być możliwie sprawdzony magnetofon z idealnym skosem (fabrycznym) jako wzorzec. Bo w przeciwnym wypadku będziemy powielać błąd. Reszta filmu, czyli ustawienia wskaźników to nie wiem jak to nazwać nie ma to nic na celu, po co taka regulacja? Co ona wnosi? Nic. Dalej jest kolejna regulacja, czyli regulacja prędkości owszem można tak, ale są do tego specjalne programy. Które pokażą nam odrazu o wiele więcej niż tylko "pomiar częstotliwości".
To tak na szybko ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
28-11-2020, 22:59
eric clapton dzis
na  canal + hd dokumet
345 kb/sek

audiofan48

  • 31 / 1241
  • Użytkownik
28-11-2020, 23:39
Odnośnie skosu głowicy to owszem jest to jakieś rozwiązanie problemu, gdy mamy jak to Artur zaznaczył jeden może trzy magnetofony. Ale musi być możliwie sprawdzony magnetofon z idealnym skosem (fabrycznym) jako wzorzec. Bo w przeciwnym wypadku będziemy powielać błąd.

No i właśnie to samo napisałem w pierwszym poście. Albo mnie nie zrozumiałeś albo potem zmieniłeś zdanie.

artekk

  • 1694 / 5872
  • Ekspert
29-11-2020, 00:45
Jeśli masz jeden magnetofon, i nie jest to 3 head Nakamichi, Tandberg czy inny z dyskretnymi głowicami i będziesz tylko na nim nagrywał i odtwarzał, to możesz sobie skos ustawiać, lub nie, na oko, czy dowolną metodą i nie ma to znaczenia, bo zawsze będzie mniej więcej dobrze.
Ale jeśli chcesz mieć magnetofon kompatybilny z innymi i zapewnić wymienność nagrań, na półśrodki nie ma miejsca. Także na niby wzorce w postaci innych rzekomo nie regulowanych magnetofonów.
Piszę tak, ponieważ, zbyt wiele razy spotkałem się z magnetofonami posiadajacymi fabrycznie niewłaściwie ustawione głowice.
W tym ostatnio takimi jak Technics RS-B100 i Yamaha K-1020 (w jednym i drugim wysokość głowicy i skos).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
29-11-2020, 13:15
Albo mnie nie zrozumiałeś albo potem zmieniłeś zdanie.
Nie zrozumieliśmy się ;)

Ja po prostu jestem zwolennikiem takich ustawień, by wszystkie moje magnetofony lub które wychodzą z mojego "warsztatu" było na 100% kompatybilne ze sobą pod każdym względem. A skos jest tutaj jednym z ważniejszych czynników. Dlatego zawsze robię ta nastawę w/g. kaset serwisowych i szablonu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
29-11-2020, 13:28
Wybaczcie że post pod postem ale ...

Miał ktoś do czynienia z magnetofonem Proton 740 ?
bardzo mało informacji jest o tym magnetofonie. Poniżej zdjęcie z netu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
29-11-2020, 14:25

metalowy capstan   plastkowe kola pomocnicze
dbx  hm


nic o nim nie wiem
skladakz innych firm
« Ostatnia zmiana: 29-11-2020, 14:29 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
29-11-2020, 14:27
Mechanizm jest ten sam co w niektórych NAD-ach i Lux-ach. Jeden silnik i kilka solenoidów.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
29-11-2020, 17:08
Już niedługo się przekonamy co to za padalec ten "ponton".... hahaha
Poniżej zdjęcie zakupionego pontona ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5872
  • Ekspert
29-11-2020, 21:48
Rzadko spotykany magnetofon, sam jestem ciekaw jak to zagra.

Proton udaje trochę NADa, oczywiście jest mniej znany i rzadziej spotykany. Dawno temu gdy zaczynałem przygodę z nie-polskim audio, miałem dwa wzmacniacze tej firmy. Jeden z nich był do złudzenia podobny do NADa wizualnie i podejrzewam,  że produkowany był w tej samej fabryce bodajze na Tajwanie, czy w Chinach. Grało to dość sensownie - maluch o niedużej mocy, postury NADa 3020 grał ciekawiej niż wielki gruby Technics z serii SU-VX.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
29-11-2020, 22:06
Jak ponton dojedzie to wybierzemy się na ryby ;)
Ponoć jest uszkodzony, ale mam łatki gumowe to się poklei i dopompuje. Bedzie git.

P.S. Jestem ciekaw tego magnetofonu, tym bardziej że rozwiązania ma ciekawe B,C dbx. Licznik czasu rzeczywistego... itp.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
30-11-2020, 08:23
"ponton"    :-)