Audiohobby.pl

Magnetofon

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
23-11-2020, 12:48
Jak to się teraz mówi? "Opakowanie paradne" :-)

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
23-11-2020, 14:04
a jak nie wypic jak trza wypic
a temu nie wiem co sie stalo
tej wersji kasetowca nie znam
byla niezla zabawa  widac   


ok  juz koncze  sorry
« Ostatnia zmiana: 23-11-2020, 14:06 wysłana przez nano »

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
23-11-2020, 21:00
Nano, złóż nikabu i skocz no coś na wystawki . . . . bo zaczynasz wpadać w nałóg . . . . . hehehe

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
25-11-2020, 12:52
pozostajac w temacie  picia
kiedys  jako  niemowle   po przepiciu wygladalem tak
to nie zart

ale mi zeszlo  duzo kg  ,,,  po odstawienu    cycka  :-)

audiofan48

  • 31 / 1242
  • Użytkownik
26-11-2020, 03:19
Kupiłem niedawno decka Sony TC-K 590 i mam pytanie. Czy każdy deck Sony czy inny powinien mieć fabrycznie zamalowane śrubki do regulacji głowicy odtwarzającej? W tym decku nie ma śladu po farbie na śrubkach.
Nie bardzo wiem czy mam się tym przejmować czy nie. Skos głowicy nie wiadomo czy właściwy, sprzedawca nic podobno nie robił z głowicą ale to handlarz, więc nie wie nic o historii magnetofonu.
Nie zamierzałem kupować składaka a oryginalny magnetofon. Możliwe jest, że tam siedzi głowica od innego modelu Sony albo wręcz od innej firmy?
Problemów technicznych nie dostrzegłem póki co ale czas leci i nie wiem czy to, że nie ma tam farbki na głowicy jest podstawą do ew. zwrotu sprzętu? Co byście zrobili na moim miejscu?

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
26-11-2020, 07:47
Jak do tej pory, to spotykałem się z lakierem w tym i innych miejscach nagminnie. Celem kładzenia lakieru jest zabezpieczenie przed odkręcaniem się śrub czy innych nakrętek, potencjometrów.
Napiszę tak, nie spotkałem się z brakiem lakieru. Czy zawsze powinien być? Nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2020, 07:50 wysłana przez ArturP »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
26-11-2020, 08:44
Przydało by się zdjęcie jak to wygląda. Wtedy bedzie można porównać z innymi magnetofonami tej marki.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
26-11-2020, 11:58
lakier
przyznam ze nie zwracam a to uwagi       poniewaz w 90%   decki sa z 2 reki
a co pierwsza reka z nim robila nikt nie wie
wazne zeby  glowoca cala byla   a reszta da sie zriobic  :-)

Opionek

  • 57 / 1290
  • Użytkownik
26-11-2020, 13:57
Kupiłem niedawno decka Sony TC-K 590 i mam pytanie
No to teraz już wiemy co masz :)
Akurat tak się złożyło że mam ten model. U mnie są ślady po oryginalnym lakierze. Oczywiście głowica była ruszana ale to da się ustawić.
W moim do wymiany była rolka, pasek i wszystkie switche bo magnetofon głupiał.
czy to, że nie ma tam farbki na głowicy jest podstawą do ew. zwrotu sprzętu?
Jak kupiłeś od handlarza to wątpię. Powie: ci przecież gra :) . Większość serwisów u pseudo handlarzy jak dobrze trafisz kończy się na wymianie paska bo stary się już rozpuścił, rolki jak łatwo jest wymienić i popsikaniu w potencjometry żeby nie trzeszczały :)

PhantomLord

  • 420 / 2264
  • Zaawansowany użytkownik
26-11-2020, 14:28
Większość serwisów u pseudo handlarzy jak dobrze trafisz kończy się na wymianie paska bo stary się już rozpuścił, rolki jak łatwo jest wymienić i popsikaniu w potencjometry żeby nie trzeszczały :)

Hehe, opisałeś zdaje się "serwis deluxe, full wypas" wg standardu handlarzy :-D. Wersja "po pełnym serwisie" zawiera tylko odkurzenie decka z wierzchu wilgotną szmatą i włączenie do prądu coby sprawdzić czy w ogóle działa ;-).

W sumie to nawet nie jest żart.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
26-11-2020, 14:44
lepiej tak niz pogrzebany  kupic  he he he he

PhantomLord

  • 420 / 2264
  • Zaawansowany użytkownik
26-11-2020, 14:47
lepiej tak niz pogrzebany  kupic  he he he he

Święta racja Nano. Mój 1100HX kupiony od handlarza-złotej rączki jest doskonałym tego przykładem - od ponad 2 lat leży schowany, bo co się za niego zabiorę to coraz to nowe sęki wychodzą. Niby jedno naprawię, to się kolejny problem pojawia. Taki deck na "projekt" :-D, bo zawsze jest co podłubać.

Było nie było, stanowi doskonałą nauczkę dla mnie ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
26-11-2020, 20:03
Wersja "po pełnym serwisie" zawiera tylko odkurzenie decka z wierzchu wilgotną szmatą i włączenie do prądu coby sprawdzić czy w ogóle działa ;-).
Tak powinno być napisane w opisach 80% aukcji na "aledrogo" ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

audiofan48

  • 31 / 1242
  • Użytkownik
26-11-2020, 20:16
Przepraszam za zamieszanie, dzisiaj po zdjęciu osłonki z kieszeni i popatrzeniu na głowicę nie z góry a na wprost lakier jednak jest na każdej śrubce. Od góry był widoczny tylko na śrubce środkowej, która nie służy do regulacji.
Lakier nie jest naruszony. Gdyby tak było, miałbym zabawę z ustawianiem głowicy. Widziałem na youtube, że można to zrobić domowymi sposobami z pomocą komputera.

Opionek: Zawsze mam prawo do zwrotu w ciągu 14dni jeśli jest to handlarz. Pytałem raczej w sensie czy opłacałoby mi się zwracać w takim wypadku. Właśnie z powodu możliwości zwrotu wybrałem handlarza. Ma to swoje minusy rzecz jasna bo sprzęt jest z drugiej ręki ale i osoba prywatna może mieć od kogoś.

Nano: A jak tam będzie głowica z innego decka, innej marki? Zorientujesz się w ogóle?
Ja raczej bym nie chciał dostać składaka.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2020, 20:37 wysłana przez audiofan48 »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
26-11-2020, 20:38
Przepraszam za zamieszanie, dzisiaj po zdjęciu osłonki z kieszeni i popatrzeniu na głowicę nie z góry a na wprost lakier jednak jest na każdej śrubce. Od góry był widoczny tylko na śrubce środkowej, która nie służy do regulacji.
Lakier nie jest naruszony. Gdyby tak było, miałbym zabawę z ustawianiem głowicy. Widziałem na youtube, że można to zrobić domowymi sposobami z pomocą komputera.

Co do głowicy to dobrze że jest nienaruszona, ale to rożnie bywa. Nawet głowice ustawione fabrycznie potrafią być ustawione nieprawidłowo...
Zaś sprawa ustawienia skosu głowicy "domowym sposobem", to do tego zadania jest wymagana kaseta z sygnałem 8kHz lub 10kHz by tą czynność wykonać na "programowym oscyloskopie" (PC) lub innym.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.