Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 3038
  • Ekspert
12-03-2016, 19:54
A jak SONY odtwarza każdą inna kasete nagraną przez inne moje decki poprawnie nie łamiąc zaginając i nie wciągając żadnej to mogę przystąpić do regulacji tych śrubek wewnątrz a pominąć ustawianie śrubki koło głowicy ?
TZN czy moge od razu regulowć poziom tych ustawień poziomu kalibracji ?

gotyk1

  • 1310 / 5945
  • Ekspert
12-03-2016, 20:01
Możesz spróbować lekko podregulować lewy uchwyt z rolką w tym sonym, ew. czeka cię wymiana rolek i ponowne ustawienie. Cienkie taśmy gniotą wszystkie sony es z czasów tego 750, które się trochę zdazyly rozjechac.

Co do tej roznicy poziomow na wskaźnikach to jak jest do 3db roznicy to nie ma bolu. Jak jest roznica 5db lub więcej to musial być kręcony w srodku, sa specjalne srubeczki na plytce wlasnie to skalowania wystwietlacza jeśli dobrze pamiętam. Ale to da się ustawić wszystko. Byle glowice była nieruszane.

eMandDe

  • 2204 / 3038
  • Ekspert
12-03-2016, 20:55
Możesz spróbować lekko podregulować lewy uchwyt z rolką w tym sonym, ew. czeka cię wymiana rolek i ponowne ustawienie. Cienkie taśmy gniotą wszystkie sony es z czasów tego 750, które się trochę zdazyly rozjechac.

Co do tej roznicy poziomow na wskaźnikach to jak jest do 3db roznicy to nie ma bolu. Jak jest roznica 5db lub więcej to musial być kręcony w srodku, sa specjalne srubeczki na plytce wlasnie to skalowania wystwietlacza jeśli dobrze pamiętam. Ale to da się ustawić wszystko. Byle glowice była nieruszane.

Jednak to zdażyło sie raz na początku. Nawet nie zdążyłem przeczyścic toru tasmy bo byłem ciekawy po pierwsze sprawności decka i stało sie. Potem już nic sie nie działo.
Jak wspomniałem żaden mi tak do tej pory ni zrobił a ten tak i jakoś mi posmutniało.
Do SONY nic nie mam.
Jak przyglądałem sie ustawieniom głowicy to raczej nie była ruszana bo ma oryginalne plomby.
Bajbardziej to mnie drażni że przy kalibracji jakiejkolwiek tasmy poziom REC LEVEL musze przekrecac do prawie + 3 na pokretle tj praie do końca.
A co do nagrywania to chyba ja daem ciała bo nagrywając wyskalowałem wskaźniki do czerwonej kreski a nie do  O VU
Teraz jak nagrywam jest oki.

Uczę sie - wybacz

nano

  • 9079 / 5050
  • Ekspert
12-03-2016, 23:33
"wskaźniki do czerwonej kreski a nie do  O VU"

 nie ma problemu
dlatego zapodalem film

mozna tez wywalic calkiem lewa rolke  jak ci bedzie gryzl kasety
ale to ostatecznosc

eMandDe

  • 2204 / 3038
  • Ekspert
13-03-2016, 18:55
"wskaźniki do czerwonej kreski a nie do  O VU"

 nie ma problemu
dlatego zapodalem film

mozna tez wywalic calkiem lewa rolke  jak ci bedzie gryzl kasety
ale to ostatecznosc

Nano.

Ja moge dac do czerwonej kreski i super naga tylko jak włąże potem tę kasetę do innego decka to przekracza grubo ich czerwone pola.
A po drugie jak wezmę inną dobrze nagrana kasęte na innym decu to też w SONY odtwarza do mac 0 VU.

Nie wiem czy masz podobnie.

A co do wciągania to od tamtego czasu nic takiego nie zrobił.
Może to czysty przypadek albo mój pech z tym deckiem.

A rolki żadnej nie bede wywalał. Nie umiem tak. Wole albo naprawic albo sprzedać do naprawy.
Lub oddać sprzedającemu gdyz mam na to 14 dni.
No dzisiaj juz mniej.

Ale dzięuję za wszystkie cenne dla mnie uwagi.

nano

  • 9079 / 5050
  • Ekspert
13-03-2016, 21:35
inne pytanie

...

punkt 1
nowa kaseta orginalna  kupiona   jak smiga na sony 750  ??
do jakego pola wybija kreseczki  ??

punkt 2
wloz ta nowke do innego decka  ile kresek  ???

potem

punkt 3
zamknij oczy  i ta sama kaseta w 750 jak glosno gra 
a jak glosno w innym decku
i juz wiesz co jest

czy oczy myla czy uszy

pozniej powiemy czy tzw rec level jest skopany

???????????????????
jutro dam film z naprawy sony tc k750


bez lewej rolki !!
patrz film


« Ostatnia zmiana: 14-03-2016, 09:20 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 5050
  • Ekspert
14-03-2016, 09:43
witam

i koniec

sony tc-k75Oes

jesli ktos wytrzyma ten przydlugawy film to gratulacje
ale wiecie  jak bylo ,,
tak wiec dla potomnych ,,diashow
sorry



ponizej do

technics az7    samodiagnoza



« Ostatnia zmiana: 14-03-2016, 15:14 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3038
  • Ekspert
14-03-2016, 15:55
Nano

Gratuluje !!!
Gratuluję.\, naprawde kawał dobrej roboty. Super.

Magnetofon wygląda lepiej jak wyszedł z tasmy produkcyknej.
I pogra kolejne 30 lat

Jeszcze raz wyray uznania i zycze w dalszym ciągu takiej wytrwałości w dążeniu do celu.
Bez Ciebie nano na świecie byłby może o jeden deck mniej, a tak żyje i ma sie dobrze a nawet bardzo dobrze.

\Dziękuję za ściągę do technicsa.
Cały czas mysle nad tym czy go wziąc do domu ? tj. kupić.
Raz mam checi a raz odchodzą. Mam mieszane myśłi, bo nie jestem takim jak Ty nano. Nie umiem.
Po prostu nie umiem.
I to mnie odciąga.
A jak obejrzałem ten film o mi ręce opadły. Jestem pod wrażeniem a jak sobie pomyśłałem, że ja miałbym tak rozebrac decka to nie wiem czy coś by z niego wyszło ? W może zostałoby jeszcze śrubek na drugi albo do lodówki ?

Nie wiem. Brak mi kopa.

To które miejsce zajął ten deck SONY TC K 750 ES w Twojej kolekcji decków nano ?

nano

  • 9079 / 5050
  • Ekspert
14-03-2016, 18:02
no tak trzeb meic cierpliwosc
a ja widac na fotce  musialem siegnc nie raz na uspokojenie po browara
po browaze ale niestety zapominalem o srubkach czyli byl amen
dlatego to trwalo  :-)  zart

niekiedy jednak wytrwalosc nie pomaga
mialem kiedys   kenwood rs909  ...  autoreverse  numer dokladnie zapomnialem sprawdze potem
i przy nim  po prostu sie zalamalem   :-)

...

gdzie klasyfikuje sie sony tc-k750es

problem w tym ze  ja lubie jego designe   - wyglad po prostu mi niesamowicie odpowiada
i juz jestem w tym momencie nieobjektywny ....

jadno co jest pewne

gra basowo jak wszystkie sony i ma swietna dynamike   ...
po prostu ladnie super maluje  i gra muze
czlek jak go slucha jest  bardzo zadowlony

terz ale wlanczam 950es sony ... i  otwiera sie   przestrzen ktorej nie ma w 750
jakbym nie uslyszal to bym zyl szczesliwiej   he he he

wlnaczam k6aes   i jest gorzej nie  w  950  ..ale juz zapomnialme w glowie jak bylo w 750  :-)

czyli na nowo wkladam do 750 i odlsuchuje  k6aes   .. i jest  jednak       k6as  lepszy  gra lepiej  i ma tez wiiecej przstrzeni
ale nie ma juz tak duzej roznicy  co do  950 ....

wkladam  do   81es  a ten calikiem inaczej gra  on jest inny
i nie da sie go porownac z zadnym

ma niesamity dar  wyrzania basu   jak walnie cos w kociol to mylslisz ze uszy odleca   super efekt
i czekasz na takie chwile jak na browara  :-)  zart

750 kasuje sie  gdzies w srodku
gra poprawnie i lubie go
i nie jest na sprzedaz

predzej bozbede sie  lepszego  k6aes   bo jest z wygladu  wstretny  i go nie lubie zalanczac
chyba ze jest ciemno  he he he he

ale nabazgralem
sorry za bledy nie mam czasu poprawiac
pozniej zrobie
« Ostatnia zmiana: 14-03-2016, 18:22 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3038
  • Ekspert
14-03-2016, 19:11
Dzięki nano

Dzieki za swoją opinie co do deców
Jak widze też ich roche posiadasz ?

Mam mozliwośc kupienia SONY TC K 950 ES w cenie 1100 zł

Czy warto za niego dać taką kasę ?

Czy aż taka duża przepaśc jest pomiędzy tymi deckami. Czy to nie tylko wszelaka reklama 950 tki że to taaaaaaki dobry deck powoduje że tyle za niego wołają ?

750 tak kosztowała mnie 320 zł !
950 - 1100 zł Czy różnica w cenie jest adekwatna do jakości pomiędzy nimi.

Domyślam sie , że każdy gra inaczej. Jednemu może sie podobac nawet bardziej 750 tka.

Czy może ten design robi za cenę ?

Ale czy róznica cenowa musi byc taka ?
« Ostatnia zmiana: 14-03-2016, 19:18 wysłana przez eMandDe »

gotyk1

  • 1310 / 5945
  • Ekspert
14-03-2016, 22:25
emande jeśli deck ci się podoba i masz pieniądze to daj za niego te 1100. To uczciwa cena za zadbany, nieporysowany egzemplarz. Jest tez oczywiście lepszy niż 750.

eMandDe

  • 2204 / 3038
  • Ekspert
14-03-2016, 22:40
Jeżeli chodzi o to czy mnie sie podoba to powiem szczerze że wolę decki z kieszenią po własciwej stronie czyli po lewej jak kierownice w naszych samochodach.
Poza tym Mam 750-tke i nie mam mu nic do zarzucenia. Podoba mnie sie ten deck. Ma wszystko na swoim miejscu. No i ma chyba lepszy wyświetlacz. Wydaje sie i chyba jest tak w rzeczywistości że jest większy niż w 950 tce

A co do tego konkretnego egzemplarza to nie jest to egzemplarz używany i nie taki jak posiada kolega z forum muda44 czyli prawie nowy !. Ma swoje już za sobą. Nie wiem ile przekręcił taśm w swoim życiu ani go nie słuchałem. Z zewnątrz ma kilka albo i nawet więcej rysek. To najzwyklej używane magnetofon a nie wyjęty z kartonu i z kartonem instrukcja i pilotem magnetofon.

Pytam tylko czy warto. Każdy go tutaj chwali i tez chciałbym miec taki NAJLEPSZY SONY
A poeniądze ? - każdy chciłby kupić jak najtaniej.
Ja też.

nano

  • 9079 / 5050
  • Ekspert
15-03-2016, 00:18
witam
ja nie wiem jak sluchasz muzy
jak wiesz mam 950   a slucham muzy na kenwood kx880  i dalej nie mam dosc
sam sie dziwie  ale klasyka mi na nim lepiej brzmi i juz

decki  kazde maja inne brzmienie   jak dusza  he he

nie wiem czego tez  TY szukasz ...
miec zeby miec    zeby pozniej sprzedac   lub  lub lub

jestesmy inni

jeden sie cieszy ze ma chleb  a drugi ze nie ma wojny   a inny ze zrobil komus na zlosc  he he
fajnie ze jestesmy wszyscy inni

ja sie lapie,  ze mnie radoche robi ozywianie sprzetu niz samo sluchanie  muzy
a kiedys taki stan rzeczy byl mi nieznany

moze to przychodzi z wiekiem

he he




eMandDe

  • 2204 / 3038
  • Ekspert
15-03-2016, 02:48
Nie chodzi o to czego ja szukam.

Nie pytam Was jaka jest jego cena żeby kupic tanio a sprzedać drożej.

Chciałbym byc przekonany przez kogoś, że kupiwszy SONY 950 będę słyszał tę róznicę na tyle wyrażnie i na korzyśc, żeby nie zalować wydanych pieniązków.

Pytam tylko czy róznica w cenie jakie osiągają te magnetogony jest nastepstwem tego że ten gra p tyyyyyle lepiej ?
Czy tylko dlatego że ma wyższy numer modelowy, ma na środku kieszeń, czy tez może ma sie az taaaaaaalą wielka róznice w odsłuchu jak róznica w ich cenach ?
Chodzi o ceny 750 i 950 .


Czytam te Wasze posty od początku, Jestem na 309 stronie i wielu z Was do tej pory opisuje ten model Sony 950 jako dla siebie najleszy i to najleplszy dzwiękowo z wszystkich SONY,
To zapewne powoduje, że ten magnetofon ma taaaaaaaaaaaaaka włąśnie cene.
Z tego co widze to tutaj naprawde działa reklama. Pisanie o 950-tce że jast najlepsza powoduje podbijanie sztuczne jego ceny.
Pomiedzy modelami nie ma pewnie aż takiej przepaści brzmioeniowej jak róznica w ich cenach, a róznica jest wynikiem robienia mu reklamy.

Jeżeli 950 gra najlepiej to proporcjonalnie w róznicy cenowej niższy model 750 gra tylko przeciętnie. Tak to powinno wyglądać bo taki można wysnuć wniosek.

A jeżeli mówimy tylko że każdy ma inny dzięk, z czym sie oczywiście zgadzam boi na każdym inaczej się słucha to nie powinno byc  aż takiej róznicy cenowej. Przecież nie słuchamy muzyki poważnej na niższych modelach a rocka na wyższych czy odwrotnie.

Ja kupiłem SONY TC K 750 za 320 zł z wysyłka, a za 950 chcą na wiadomym portalu bawet 1290 z wysyłką. Innych cen nie znam bo nie wystepował.
Ta różnica cenowa dała mi do myślenia.

A że nie posiadam 950 tki to pytam tych co maja a mieli albo posiadaja obok 750 Czy naprawde jest aż taaaaaka róznica w odsłuchu.

Bo czy warto dć (cenowo)) 4 mercedesy E klasse za jeden S klasse ?
Przecież dalej bedziesz jeżdził mercedesem !!! Aż takiej zaś różnicy pomiędzy nimi nie ma.
Specjalnie nie podałem tutaj nizszych modeli mercedesa a te sąsiadujące bo przecież analogicznie SONY TC K 750 jak i 950 oby dwa należą do prestiżowej serii ESPRIT a róznica w cenie duża.

nano

  • 9079 / 5050
  • Ekspert
15-03-2016, 07:52
nie warto

4 x lepszego dzwieku nie ma

jesli to mozna w cyfrach ujac ..


dla konesara   muzy i technika  to warto  :-)
jakbys zobaczyl same czesci w srodku  to szok
ale to ciebie nie intersuje

dzwiek nie jest 4 x lepszy
ja  po odsluchu  bylem  zaskoczony  super   ! super  !  powiedzialem sobie   waw  super  ! gra na serio  pieknei
zostanie u mnie

a tu taki kenwood kx880  jak zalaczylem kiedys tam   pierwsz raz   
to az usiadlem 

dziwne  co


moez to efekt oczekiwania
ze niby musi cos byc niesamowite bo jest drogie
jak sie juz ma  to hm ...

ale fakt  jest ze 950 gra przepieknie ,,,, ale tylko tyle


jezeli moge ci podpowiedziec


to jest na rynku  sony tc k700  (  nie wiem czy es )  ale  700
jest na razie  he he he  duzo tanszy

on brzmi  bardzo podobnie jak  950 
jesli nie identycznie

kup sobie go i posluchaj

to wiesz co by bylo przy 950 ,,,,

moze 950 ta jak hamburger
prawie  wszystkim smakuje   ( jesli wykasujemy cene za jedna sztuke  )  he he he
« Ostatnia zmiana: 15-03-2016, 09:36 wysłana przez nano »