Audiohobby.pl

ORPHEUS 2 na żywo – prezentacja wyłącznie dla userów Audiohobby

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
23-01-2016, 19:48
Nie szata zdobi człowieka a pozory najczęściej myla.

Ale żeby nie było Fatso panel od radia biorę ze soba :-)

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
23-01-2016, 20:42
Czy macie jakieś pytania lub sugestie odnośnie tej prezentacji.  W istocie celem spotkania jest oficjalna premiera Orpheus 2 i na taką uroczystość zostaliśmy zaproszeni.  Impreza w dniu 17.03.2016 będzie miała charakter zorientowany wyłącznie dla naszych użytkowników. To szczególne wyróżnienie dla Audiohobby, ale i pewnego rodzaju odpowiedzialność.

Moim zdaniem warto wykorzystać tę okazję i przekuć ją w coś pożytecznego dla forum. Zastanówmy się, czy i my możemy uczynić coś dla tej sprawy. Nie o zryw do tytanicznej pracy chodzi, ale o coś małego, na miarę możliwości. Wśród nas jest wiele utalentowanych i wyjątkowych osób. Od przekroju zawodów, aż kręci się w głowie.

Wspaniale by było wykorzystać ten potencjał. Ktoś, kto zadba o fotoreportaż, inna osoba od relacji dla reszty userów.  Do słuchania, warto by było zredagować listę utworów. Zadbać o odpowiednie warunki techniczne, etc. Może jakiś wywiad z organizatorami. Nie mniej ważne są sprawy logistyczne po naszej stronie: identyfikatory z nickami, listy porządkowe, wsparcie techniczne, pomoc osobom spoza Warszawy, regulamin, co wolno, a czego nie powinniśmy robić, itd. Spójrzmy na ten dzień, jak na pewnego rodzaju galę naszego forum.

Co o tym myślicie?

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
23-01-2016, 21:42
Przydałyby się osoby chętne do opisania spotkania w formie artykułów, może to dobra okazja, aby ruszyła "Redakcja Audiohobby"? Ze swojej strony mogę zapewnić wsparcie techniczne, zintegrowanie forum z portalem informacyjnym i obsługę artykułów, coś o czym już kiedyś rozmawialiśmy.

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
23-01-2016, 22:46
Mógłbym np. podjąć się naprawy wzmacniacza na miejscu oraz słuchawek jak już je uszkodzimy gremialnie.
Wezmę też sznurek i kawałek drutu oraz starą reklamówkę to i nowa membranę dziabnę w wolnej chwili.

;-)

A na poważnie, to nie mam na chwilę obecną żadnych pomysłów co zrobić by było lepiej, albo co ja mógłbym tutaj dać od siebie.
Ale czasu jeszcze trochę zostało, może coś do głowy wpadnie.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Fatso

  • 290 / 4012
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2016, 13:08
Wezme telefon z aparatem i sprzet do odkodowywania radia Brodacza :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
24-01-2016, 19:39
Nie wiem czy natłok obowiązków zawodowych pozwoli mi dotrzeć na spotkanie. Jeżeli będę na spotkaniu to postaram się coś skrobnąć.

Tytuł roboczy: "Stylistyka funeralna w audio" :)

Egon@

  • Gość
24-01-2016, 19:58
Każdy zarejestrowany użytkownik Audiohobby.pl będzie mógł wpisać się na listę, którą niebawem opublikujemy. Na słuchanie zestawów proponujemy jednemu użytkownikowi kwadrans. Jeśli będzie mniej zainteresowanych osób, to oczywiście wydłużymy ten czas.

Posłuchamy z Gustawem 20 minut - ja w to wchodzę - słuchawki są cudowne. Już odbezpieczyłem konto - dla kolegów z AH bez kredytu - funduję.
Jeżeli odsłuchy będą kiepskie - płaci Gustaw

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
24-01-2016, 20:39
Każdy zarejestrowany użytkownik Audiohobby.pl będzie mógł wpisać się na listę, którą niebawem opublikujemy. Na słuchanie zestawów proponujemy jednemu użytkownikowi kwadrans. Jeśli będzie mniej zainteresowanych osób, to oczywiście wydłużymy ten czas.

Posłuchamy z Gustawem 20 minut - ja w to wchodzę - słuchawki są cudowne. Już odbezpieczyłem konto - dla kolegów z AH bez kredytu - funduję.
Jeżeli odsłuchy będą kiepskie - płaci Gustaw

Nie wierzę, że przypudrujesz nosek, założysz bieliznę i sam, łaskawie, pofatygujesz się na spotkanie.

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
26-01-2016, 15:26
Gustaw, przyjadę jedynie wtedy, jak obiecasz przybyć w pełnym rynsztunku wojskowym i z kałachem. Bo jeśli będą Niemcy z firmy, to trzeba będzie obstawy. No i powinnieneś zasiać strach w naszych przyjaciołach (edit: lepiej brzmi -sąsiadach) zza Odry - wejść na salę z CALami pod pachą. Pewnie spakują pospiesznie Orfeusza, jak zobaczą. ;)

A na poważnie - Wiktor ma rację, jakoś trzeba to na poziomie zorganizować. Chętnie zajmę się ochroną sprzętu, sprawami porządkowymi na miejscu i może tłumaczeniem, jeżeli byliby jacyś ludzie z fabryki. Najważniejsze będzie, żebyśmy mieli wspólne kryteria odsłuchu i takowe mogę ułożyć w listę, którą tu opublikuję i skonsultuję z Wami. Propozycje rzucajcie na PM. Poza tym powinniśmy się skoncentrować na niewielu starannie dobranych niedługich utworach z kilku gatunków jako wspólny mianownik. Co znaczy też, że każdy może sobie posłuchać swoich ulubionych, jednak do dyskusji potrzebne są wspólne i utwory i kryteria. Czy nie tak?
« Ostatnia zmiana: 26-01-2016, 20:51 wysłana przez ductus »

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
26-01-2016, 21:38
Będę w pełnym rynsztunku ale bez Kałacha tylko z Thomsonem :)

Trochę boję się oficjalnych spotkań ;-) Prawie na każdym bardzo mnie korci aby zakończyć je jakimś skandalem
Nie wiem czy mnie wpuszczą bo zwykle mam kłopot aby się wpasować w regulamin :-)

P.S. Słyszałem, że producent dostosował wygląd samochodów służbowych do wzornictwa swoich nowych flagowców.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2016, 22:27 wysłana przez Gustaw »

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
26-01-2016, 22:15
Gustaw, dobrze, że będziesz, a Thomson - to hoho!
Męczę się z tematem, który nadałem poprzednio. Nasze opisy są często literackie, kolorowe, z odnośnikami do przenośni itd. I trudne do porównań między sobą. Może zastosować znany system testowych pytań, na które odp są "tak", "nie", a jeżeli "pomiędzy" - to z krótkim wytłumaczeniem, jak się dany punkt widzi. ? Będzie trudno, bo oba modele to jak porównanie Everestu do K2.
Ale wydaje się, najpierw trzeba chyba zacząć od kryteriów, a potem dobrać utwory? Z pewnością ktoś już ustawił takie kryteria nieraz, więc nie będę wymyślał jajka Kolumba. Ale od czegoś trzeba zacząć. Na wstępie z grubsza, z prośbą o uzupełnienia, korekty:

Przed odsłuchem:
Optyka, wygoda, ciężar, inne sprawy praktyczne - odnośnie słuchawek. Porównanie zewnętrzne wzmacniaczy z kompletu: optyka, technika. Co jest innego w komplecie Orfiego 2? Który komplet podoba nam się bardziej, jeszcze nie słuchając?

ODSŁUCH
1. Barwa, substancja.
Naturalność? Wyrównanie pasma? Głębokość basu? Jak średnica, wysoka średnica? Jak odbieramy soprany?

2. Przestrzeń, scena.
Lokalizacja instrumentów, powietrze pomiędzy, szerokość-głębokość sceny. W którym rzędzie "siedzimy"? Obraz przed nami, wokół, w głowie, pod czy nad nami?

3. Dynamika: Makro, mikro. Zaobserwowane zmiany przy małej, średniej, dużej głośności. Impulsy fortissimo (kotły, talerze), ale też zakres pianissimo, czytelność szczegółu, barwa.

4. Inne wrażenia? Chłodno, analitycznie, ciepło, emocjonalnie, żywo, plastycznie, (następne określenia)

Te odpowiedzi będą dotyczyć porównań, powiedzmy, trzech - czterech krótkich utworów (fragmentów?) - po jednym z różnych gatunków muzycznych. Tu też trudność aby znaleźć godną reprezentację. Znając listę tych utworów wcześniej, każdy może się zapoznać na własnym sprzęcie. Propozycje?
Acha, każdy miałby arkusz swój i kopię publiczną. Może być anonimowo.

To z pewnością nie wszystko. Zapraszam do grzebania w temacie.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
26-01-2016, 22:28
Lubię proste rozwiązania. Każdy mając 15 minut przesłucha swoje płyty i tyle.

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
27-01-2016, 01:35
Ja odsłuchuje tylko i wyłacznie na wlasnych płytach bo to ma mi sprawiać przyjemność.
Jak mam robić odsłuchy na z góry ustalonych utworach dobranych przez kogoś to równie dobrze mogę nie słuchać wcale.

Druga sprawa to wydaje mi się żeby każdy trafnie ocenił wszystko co wymieniłeś i był tego pewien to na pewno nie 15 minut ( czyli 7,5 minuty na ocene zestawu w tylu aspektach ! ) tylko z godzina conajmniej.
Nie mów mi ,że zrobisz to wszystko w 15 minut.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2016, 01:50 wysłana przez brodacz »

4m

  • Gość
27-01-2016, 07:18
Profesjonalista spokojnie zrobi to w 5 :) I zostanie mu jeszcze całe 10 na odsłuch kilku płyt.

--
Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne - Jarosław Kaczyński.

Baele

  • 753 / 5112
  • Ekspert
27-01-2016, 10:36
Ja odsłuchuje tylko i wyłacznie na wlasnych płytach bo to ma mi sprawiać przyjemność.
Jak mam robić odsłuchy na z góry ustalonych utworach dobranych przez kogoś to równie dobrze mogę nie słuchać wcale.

Druga sprawa to wydaje mi się żeby każdy trafnie ocenił wszystko co wymieniłeś i był tego pewien to na pewno nie 15 minut ( czyli 7,5 minuty na ocene zestawu w tylu aspektach ! ) tylko z godzina conajmniej.
Nie mów mi ,że zrobisz to wszystko w 15 minut.

Trafiles w punkt! :)