Audiohobby.pl

Ślepe Testy

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
20-01-2016, 00:42
Ślepe testy.
Na poczatek mam pytanie do wszystkich forumowiczów kto kiedykolwiek z Was zrobił sobie ślepy test jakiegoś ze swoich audio gadżetów.
Proszę wpisujcie się ,ciekawe ilu z Nas odważyło się to zrobić i jekie były wyniki.


----Zawsze przed wydaniem kupy forsy na kabel,bezpiecznik,podstawki ,platformę etc. zrób ślepy test dla pewności----


« Ostatnia zmiana: 20-01-2016, 01:18 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
20-01-2016, 00:45
No to ja pierwszy.
Robiłem 5 ślepych testów.
3 testy sieciówek jeden zdany połowicznie dwa oblane.
1 test interconnectów , oblany.
1 test baterii do Black Pearl , oblany.

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
20-01-2016, 07:54
No to i ja się przyznam.

1. Test wzmacniaczy słuchawkowych: Wzmacniacz klasy A (MOSFET) vs. dziurka Denon CD-625 -> poległem bez względu na słuchawki
2. MP3 320kbps vs. FLAC -> poległem.

Potem już nie próbowałem.....
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

lancaster

  • Gość
20-01-2016, 08:17
Dobry watek brodacz, konkretnie na przykladach. Sam nie robiłem na sobie ale na innych owszem :-)
Jak do tej pory niestety wszystkie oblane , robione tylko i wylacznie ze wzgledu na wywieranie na mnie presjii :-)
Najbardziej czytelny byl pierwszy jaki robilemi - testowalismy sieciowke (moim zdaniem coś tam wnosila ale abx bym sie nie poddal).

Kolega sluchal ile chcial sieciowki komputerowej, poxniej swojej.
Nie chcialo mi sie biegac i przepinac wiec uznałem ze we wszystkich 10 probach bedzie ten sam kabel :-)
Nie pamietam teraz czy zostawilem sznurek z elektrycznego czy wykwint.
Dochodząc do 5ej proby zaliczyliśmy 3 błąd :-) Jednym razem bylo "lepiej" innym "gorzej" w przypadku tego samego kabla. To bylo losowanie nie róznica jak dla mnie. W akzdym razie ustalilo moja opinie o abx i ew. gadzetach(skali zmian przez nie wnoszonych).

i żeby bylo jasne, uwazam ze jakas tam niewielka roznica byla, byc moze autosugestia, ale roznice ocenialem na plus, podczas gdy czasami roznice na tym samym poziomie zmian (niewielkim) oceniam in minus.  Do oceny indywidualnej. Uwazam ze sa  roznice  brzmieniowe w kablach, ale to nie ta skala i typ zeby wskazac je w abx

Kolega z ktorym test o ktorym wspomnialem robilismy bywa na audiohobby, moge go poprosic zeby napisal cokolwiek więcej.

lancaster

  • Gość
20-01-2016, 08:23
"3 testy sieciówek jeden zdany połowicznie dwa oblane."

Przemo, zeby zaliczyc abx potrzeba z tego co pamietam 8/10 trafien. Co i tak jest zabawne gdyby oceniac np. kolor biały i czarny ;-) Celowo przejaskrawione, ale cholera tak czasami sa oceniane roznice w audio.

Jaki wynik w polowicznie zaliczonym tescie ?:-))

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
20-01-2016, 09:27
Spoko , jak dokładnie to dokładnie :-)

Sieciówki komputerowe i Bazodruty "wyrywacze gniazdek " MK1.
Na 5 czy 6 prób zgadłem 3.

Shunyat Cobra Zitron,Shunyata Coperhead,Bazodrut "wyrywacz gniazdek" MK1.
Po kilku próbach byłem pewien który to ten najdroższy i wskazałem z duma na numer kabla i ,że to Cobra Zitron okazało się że to był najtańszy z całej serii Colerhead który na świadomce uważałem za najsłabszy.

Mój DIY i Siltech za 11 tys. Tu porażka była najboleśniejsza gdyż nigdy nie byłem tak pewien w śleptm teście który gra lepiej i że to Siltech i się pomyliłem.Potem na widno oba już grały tak samo lub lepiej grał ten który chciałem ( niezła mam moc co :-) )


Odtwarzacz wda wyjsci ,Eurydyka dwa wejsci ,podłaczone Audioquest Sky i Monster Cable interlink 2 lub 3.Kabli nie widac jak ida a ja mam tylko przelacznik wejść w Eurydyce.
Po godzinie grania pewność ,że już wiem który to Sky.Okazało się ,że to Monster.Po tym teście do kieszeni wpadło mi 1000 euro za Sky :-).

Zasilanie bateryj e do Black Pearl lub Headonic ,nie pamietam dokładnie na którym tostowłem bo miałem wtedy oba w domu.
Tu do ślepego testu doprowadziła duża niepewność czy to wogóle coś wnosi.Na 5 prób zgadłem raz.

hafis

  • 39 / 4083
  • Użytkownik
20-01-2016, 09:44
Z punktu widzenia statystycznego, im bliżej do 50% trafień, tym bardziej loteria i rzucanie monetą. Im bliżej zaś 100%, tym większa pewność poprawnego wyniku. Ale dalej, żeby wynik miał wartość poznawczą, powtórzeń powinno być znacznie więcej niż 10. Inaczej jest to tylko zabawa dla ludzi otwartych na nową wiedzę i nie odrzucających wartości dodanej z takiego testu, ale tylko dla samego siebie.

Testowałem sam na sobie przed zakupem konwertery USB/SPDIF- na początku wydawało mi się, że potrafię wskazać prawidłowo, później coraz bardziej wątpiłem, aż w końcu doszedłem do wniosku, że grają niemalże tak samo, jeśli nie tak samo. A testowany był synchroniczny z asynchronicznym.
It doesn\'t matter what we\'re losing,
It only matters what we\'re going to find

lancaster

  • Gość
20-01-2016, 10:17
"Mój DIY i Siltech za 11 tys."

brodacz, po prostu wziales za taniego Siltecha, test trzeba powtórzyc z koronowanym ;-)

a tak serio, mozesz ze spokojem ducha uznac ze uwalone sa wszystkie testy 2 na 5 albo 3 na 6 prob to rzut monetą.

apropos takich zdarzen kolega mila kiedys smieszna sytuacje. Ćwiczenia z prawdopodobienstwa, rzut monetą.
Ponad 10 razy pod rząd wypadła ta sama strona monety :-)

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
20-01-2016, 10:36
apropos takich zdarzen kolega mila kiedys smieszna sytuacje. Ćwiczenia z prawdopodobienstwa, rzut monetą.
Ponad 10 razy pod rząd wypadła ta sama strona monety :-)


z takiego wydarzenia płynie bodaj najważniejszy wniosek, jaki należy wyciągnąć w odniesieniu do rachunku prawdopodobieństwa
przed każdym kolejnym rzutem sytuacja się "zeruje" i szanse znowu wynoszą równo 50/50

ale są tacy, którzy wśród dotychczasowych wygranych w totolotka szukają liczb/kombinacji, które dotąd wypadały najrzadziej licząc na to, że los będzie teraz starał się coś "wyrównać"

Odszedł 13.10.2016r.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
20-01-2016, 11:16
"Mój DIY i Siltech za 11 tys."

brodacz, po prostu wziales za taniego Siltecha, test trzeba powtórzyc z koronowanym ;-)


Torochę więcej wiary i pokory dla moich monstrukcji diy ,to nie Siltech był słaby :-)



Co tak słabo ze zgłoszeniami tylko 3 osoby z całego Audiohobby odważyły się zmierzyć z samym sobą ?

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
20-01-2016, 12:10
Sprzedawcy zawsze na koniec pozostają dwa argumenty kategorii "strzał pomiędzy oczy", w stosunku do których praktycznie nie ma się żadnych szans.

A. Za słaby sprzęt
B. Kiepski słuch.

:)

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
20-01-2016, 12:43
z takiego wydarzenia płynie bodaj najważniejszy wniosek, jaki należy wyciągnąć w odniesieniu do rachunku prawdopodobieństwa
przed każdym kolejnym rzutem sytuacja się "zeruje" i szanse znowu wynoszą równo 50/50

Hmmm, czy to nie Ty byłeś przeciwnikiem losowości w naturze?

Sprzedawcy zawsze na koniec pozostają dwa argumenty kategorii "strzał pomiędzy oczy", w stosunku do których praktycznie nie ma się żadnych szans.

A. Za słaby sprzęt
B. Kiepski słuch.

:)

Jest i trzeci.

C. Z krótko słuchałeś.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
20-01-2016, 13:14
z takiego wydarzenia płynie bodaj najważniejszy wniosek, jaki należy wyciągnąć w odniesieniu do rachunku prawdopodobieństwa
przed każdym kolejnym rzutem sytuacja się "zeruje" i szanse znowu wynoszą równo 50/50

Hmmm, czy to nie Ty byłeś przeciwnikiem losowości w naturze?



wszelkiej? zawsze i wszędzie?
nie - nie ja ;-)

aczkolwiek, jak się dobrze zastanowić, to rzut monetą ma przede wszystkim charakter losowy
a czy faktycznie jest losowy w swojej praprzyczynie, to już zupełnie inna historia
zresztą, pamiętam że chyba przedstawiłem wtedy podczas naszej rozmowy jakiś przykład z ruchem ulicznym, który to wyjaśniał

a wracając do tamtej rozmowy właśnie - losowy opis zjawisk kwantowych nie jest błędny per se
błędem jest zakładanie, że skoro nie potrafimy dokonać obliczeń odnośnie zachowania konkretnej cząstki, to znaczy, że jej zachowanie jest z natury losowe

a w przypadku powyżej (a szczególnie jeśli chodzi o oczekiwania w stosunku do totolotka) błędem jest przede wszystkim oczekiwanie celowości działania natury
a to jest już zupełnie co innego

Odszedł 13.10.2016r.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
20-01-2016, 13:30
Magus proszę Cie nie zaśmiecaj.To ma być przejrzysty wątek który polaże ilu z nas robiło ślepe testy i jakie z tego wyciągneli wnioski.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
20-01-2016, 14:14

Sprzedawcy zawsze na koniec pozostają dwa argumenty kategorii "strzał pomiędzy oczy", w stosunku do których praktycznie nie ma się żadnych szans.

A. Za słaby sprzęt
B. Kiepski słuch.

:)

Jest i trzeci.

C. Z krótko słuchałeś.

Ciekawe jak by w takim przypadku namówić sprzedawcę na ślepy test swoich sieciówek.