Audiohobby.pl

HORN

tetejro

  • 2745 / 3012
  • Ekspert
15-06-2016, 15:30
Aaaaa no to wszystkjo jaste. Czyli po wuj mi jakieś wypasione tubowce jak sobie włączę burczybasowa pierdziawke przy komputerze i mam juz zestaw tubowy ! :-)

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 15:31
spoko, na tym to polega Maciek, nie zalezy mi na klientach typu muminek ktoremu sie naopowiada historii z mchu i paproci a poxniej nie wiadomo o co w nich chodzilo, Facet nawet nie wie czy slyszy roznice jakiekolwiek, chce po prostu sprzecior "dobry" nabyć. Nic złego w sumie ;-)

magus

  • 20990 / 5923
  • Ekspert
15-06-2016, 15:31
Aaaaa no to wszystkjo jaste. Czyli po wuj mi jakieś wypasione tubowce jak sobie włączę burczybasowa pierdziawke przy komputerze i mam juz zestaw tubowy ! :-)


jeśli taki dźwięk cię satysfakcjonuje, to faktycznie szkoda przepłacać


Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 15:31
Aaaaa no to wszystkjo jaste. Czyli po wuj mi jakieś wypasione tubowce jak sobie włączę burczybasowa pierdziawke przy komputerze i mam juz zestaw tubowy ! :-)


uffff, no tak. Jak wszystko jasne to mamy odfajkowane. Dzięki za uwazne czytanie tego co napisałem :-)

magus

  • 20990 / 5923
  • Ekspert
15-06-2016, 15:35
tetejro potafi być niezłomny - do końca udaje, że nie rozumie :D

i wszyscy wiemy, tetejro, że inaczej nie możesz, bo ktoś jeszcze sobie pomyśli, że jesteś łatwy ;-)


Odszedł 13.10.2016r.

tetejro

  • 2745 / 3012
  • Ekspert
15-06-2016, 15:39
No jakżeby tak. Jeszcze byś nabrał na mnie ochoty.
Tyłek boli od samego pomyslenia :-)

magus

  • 20990 / 5923
  • Ekspert
15-06-2016, 15:40
ale nie bój się, wyluzuj co tam masz ściśnięte - po Orlando zszedłem do podziemia ;-)

Odszedł 13.10.2016r.

tetejro

  • 2745 / 3012
  • Ekspert
15-06-2016, 17:01
no tak... To teraz możesz wyskoczyć z nienacka nawet spod ziemi. I jak się tu wyluzować ??

A wraczjąc do tematu rogów... naczy tub, ale tak na powaznie a nie przez propozycje porównań jutubowych.

Podbarwienia z tub sa faktem. Tak po prostu jest i sie k..wa inaczej nie da, mimo lat kombinowania z róznymi kształtami tub. Ostatecznie rozwinięto z czasem wzmacniacze i nie potrzeb było juz wyciskać wzmocnienia na drodze akustycznej w tubie.

Udomowienie driverów kompresyjnych z tubami  estradowymi i głosnikami gdzie cięcie zaczyna wchodzić w czestotliwości midbasowe nie ma obecnie uzasadnienia komercyjnego.
W projektach DIY mozna robić cokolwiek takze tego typu eksperymenty, jezeli ktoś lubi te podbarwienia. Można tez włożyć megafon jak Vistaon w kit-cie Fiesta 25 jezeli kogos nie satć na Monitor 890.

Moim zdaniem tuba ma sens na wysokich tonach bo tani głosnik tubowy moze miec lepsze cechy od taniego kopułkowego. Ewentualne jego podbarwienia nie będą już tak dokuczliwe, a może nadadzą jakąś odrobinę cech lubianych przez fanów głośnego brzmienia i lekkiego szumku?

Mnie kiedyś interesowało  dokładnie przeciwne wukorzystanie techniki estradowej. Czyli mozliwość użycia driwera kompresyjnego bez tuby. Tylko ewentualnie a dorobionym płaskim korektorem.
Spotkaliscie kiedykolwiek takie konstrukcje?

meloV8

  • 1552 / 5889
  • Ekspert
15-06-2016, 17:02
Niezupelnie tak samo, a juz z pewnoscia nie dokladnie tak samo.


ależ zupełnie tak samo

chodzisz po wystawie jedną godzinę, drugą ... jeden dzień, drugi ...
a potem przez pół roku zastanawiasz, się, dlaczego te tuby i szerokopasmówki mają takiego farta, że zawsze trafiają do najlepszego pomieszczenia :D

Cholera, to chyba bylismy na zupelnie innych wystawach. To najsensowniejsze wytlumaczenie.



a już na pewno w różnych pokojach Cube Audio, chociaż był tylko jeden ;-)

magus, czas nie stoi w miejscu i tym razem nie wystarczy przetrzec styki w Cornwallach :-)) U Gustawa nowe fulle robia pasztecik z Heresy. Pod kazdym wzgledem z dynamika wlacznie. I do tego jak to Grzesiek stwierdzil mamy problem bo o ile do zeszlorocznych trzeba bylo wybrać muzyke zeby sie pokazac jak najlepiej (moznaby lepiej uwazam, ale spoko) to tym razem ciezko wybrac muzyke bo wszystko ładnie idzie :-D

O, wiedzisz melo z glosnika szerokopasmowego naszego projektu jestem tym razem bardzo zadowolony i wchodzi do sprzedazy, bedziesz mial okazje posluchac tym razem ciekaw jestem wrazen, choc gust mamy rozny. Poprosze Grzeska żeby przygotowal dla Ciebie grzeczniejsze realizacje powinno byc OK, potrafia zagrac i dalekim planem bez utraty rozdzielczosci czy czytelnosci. Tylko nie uznaj tego za dowalanie, po prostu z opisu wnioskuje ze preferujesz taki sposob prezentacji a mi on tez nie wadzi jesli plyta tak zrealizowana. A jak petarda to ma byc petarda z mocnym pierwszym planem. O wiedzisz to tez swiadczy o mozliwosciach zestawu. Duza rozpietosc w sposobie budowania sceny. roznicowanie ogolnie nie przeszkadza, zwlasza przy dluzszym kontakcie.

Ja do Twoich glosnikow nie mialem zastrzezen ( majac caly czas na uwadze, ze to szerokopasmowce ) poza srednimi tonami, ktore jak dla mnie byly wypchniete, papierowe, nienaturalne. Poza tym mi sie podobalo o czym napisalem. Jesli to udalo sie poprawic, to calosc bedzie naprawde dobra. Jesli zagraja na tegorocznym AS, to pewnie bede mial okazje posluchac.

magus

  • 20990 / 5923
  • Ekspert
15-06-2016, 17:13
Podbarwienia z tub sa faktem.


;-)

pozdrawiam ciepło, serio ;-)


Odszedł 13.10.2016r.

tetejro

  • 2745 / 3012
  • Ekspert
15-06-2016, 17:18
pozdrawiaj. Załozyłem bardzo obcisłe slipy, na to bokserki i ściagnałem sie paskiem u spodni. Możesz sobie teraz wyskakiwać spod ziemi :-)

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 17:50
Wkurzyles mnie melo, od godziny biegam po necie szukajac driverow do horna dla Kowalskiego,
Wstepnie umowilem sie z  producentem na modyfikowane 10 i 12 cali do testow, pozostaje kwestia wyboru kompresyjnych.
Prawdopodobnie beda skladaki lub najtansze BMS.
Tuby mam szpanerskie, po malowaniu highgloss Kowalski dostanie rzecz niespotykana wzorniczo na tym poziomie cenowym, pytanie czy bede domykal projekt komercyjnie zalezne od udanej sekcji wysokotonowej.

Ten projekt na pewno sie nie domknie budzetowo uzywajac technologii jaka mamy do produkcji fulla, ale skoro wszyscy ida na łątwizne wezme udzial w tych zawodach, niech wygra lepszy :-)

meloV8

  • 1552 / 5889
  • Ekspert
15-06-2016, 17:55
Nie pisales wczesniej o usypiajacym basie z linii transmisyjnych?

nie sluchalem akurat tej konstrukcji Melo jak mi zarzuciles to albo cytat albo przeprosiny poprosze.
Bas ze sluchanych do tej pory przeze mnie LT demonem szybkosci i rewerbu oraz kickbasu nie był. Jak dane mi bedzie zmienic zdanie to zmienie.
Ze sluchanych przeze mnie dluzej PMC byly 3 drozne monitory z plaska membrana 10cali (u znajomego) bas tam fajnie masuje i slucha sie calosci przyjemnie ale nawet MArek moj imiennik mowi ze wie ze ma bdb auiofilski system ale brakuje mu teo co slyszy na żywo. A to z kolei bez problemu mial u vectora na coaxialnym BMS w Tractrix400 + 15 cali B&C.
Po wyjsciu z odsluchu facet byl sklonny w ciemno dac mi kase na budowe zestawow, ostudzilem go ze wzgledow o ktorych pisalem wyzej. Nie bede bral sobie na glowe za zadne pieniadze zobowiazania o ktrym wiem ze na ta chwile nie mam gotowego rozwiazania a nie mam. Gdybym mial albo byl na 100% zadowolony z BMS&B&C temat by wszedl od ręki.
Moze niejeden, moze nie mam zmyslu handlowego, ale wiem czego chce.
Zarzucilem Ci, ze kazda linie transmisyjna z natury oceniasz jako powolona, bez dobrego impulsu, co rowniez tyczyloby sie BB5, ktore wg mnie nie wkleiles przypadkowo :)
Co do PMC, z plaskim basem, ktore sluchales to najprawdopodobniej  IB1 lub IB2. Wcale mnie nie dziwi opinia, jesli przyrownuje sie 15 calowy tluczek do 10 calowego basu klasy domowej. To po prostu nie moze grac tak samo. Porownujesz jablka do pomaranczy i jestes zdziwiony, ze jest roznica w smaku. Ja juz Ci napisalem wczesniej, zebys wzial ten sam glosnik i wlozyl go do TL i BR dobrze zaprojektowanych i dopiero porownal. Gwarantuje Ci ze 15 calowy B&C sciagnie Ci skarpety taka sama sila, zarowno w TL jak i BR czy w onkenie. Srednie tony w IB1 to stara kopulka Vify, ktorej parametry sa raczej slabe i nie spodziewalbym sie tutaj zadnych efektow wysokiej klasy. Kopulka wysokotonowa, to rowniez srednia polka Seasa, czyli nic ciekawego. Byc moze bylo to IB2, z kopulka na ksztalt Volta i ATC, ale robionej przez PMC, ale nie mam pewnosci, ktorego modelu sluchales.

meloV8

  • 1552 / 5889
  • Ekspert
15-06-2016, 17:56
Wkurzyles mnie melo, od godziny biegam po necie szukajac driverow do horna dla Kowalskiego,
Wstepnie umowilem sie z  producentem na modyfikowane 10 i 12 cali do testow, pozostaje kwestia wyboru kompresyjnych.
Prawdopodobnie beda skladaki lub najtansze BMS.
Tuby mam szpanerskie, po malowaniu highgloss Kowalski dostanie rzecz niespotykana wzorniczo na tym poziomie cenowym, pytanie czy bede domykal projekt komercyjnie zalezne od udanej sekcji wysokotonowej.

Ten projekt na pewno sie nie domknie budzetowo uzywajac technologii jaka mamy do produkcji fulla, ale skoro wszyscy ida na łątwizne wezme udzial w tych zawodach, niech wygra lepszy :-)
Bardzo mnie to cieszy :) dzialaj!

lancaster

  • Gość
15-06-2016, 18:46
"Zarzucilem Ci, ze kazda linie transmisyjna z natury oceniasz jako powolona, bez dobrego impulsu"

z innymi do tej pory nie mialem przyjemnosci, tzn. dla jasnosci nie jest jaka stragedia jak sub w KD ale wiele basrefleksow zagralo mi zwyczajnie "sprawniej". Dobrym miernikiem szybkosci basu jest chec tupania noga w rytm muzyki uwazam albo werble przy ktorych mrugnie sie okiem.