Audiohobby.pl

AUDEZE LCD-4

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
02-10-2015, 21:08
DSD oraz 8K to nieporozumienie.

Samochód to nieporozumienie, chcemy szybszych koni.
Jesteś pewien, że nie domagasz się "szybszych koni"?

Domagam się TV OLED i kolumn, które jescze bardziej zbliżą dźwięk do rzeczywistości a nie pierdzelenia marketingowego typu naklejka na bumboxie "Ultra Mega Bas Power". Dlaczego SACD jest trupem? Wbrew marketingowi przewaga nad CD jest dyskusyjna.

dlaczego nikt nie wymyśli n.p. systemu kalibracji dzwięku takiego jaki mamy w układzie aparat cyfrowy -monitor - drukarka? Każde z urządzeń jest opisane w sposób cyfrowy (profil) jak widzi lub wyświetla obraz. Dlaczego nikt nie wprowadzi podobnego systemu w audio? Technologicznie to możliwe. Takie możliwości faktycznej poprawy jakości nie są wykorzystywane. Cyfrowa informacja o sali koncertowej, to samo a proposs charakterystyki sprzętu i miejsca odsłuchu. Jeżeli wiemy co symulować, na czym i gdzie to możemy symulować dźwięk maksymalnie z wysoką jakością. Prościej jednak nawijać makaron na uszy i "kształtować rynek" dając naklejkę DSD.

konkludując: tak, chcę szybszych koni ale nie osiołków z naklejką "szybki koń" :-)
« Ostatnia zmiana: 02-10-2015, 21:27 wysłana przez Gustaw »

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
03-10-2015, 00:08
Hifiman niedawno wypuścił he-1000 a już jest wersja edition x.
Nie nadążamy za nowościami ,flagowcami

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
03-10-2015, 09:04
To nie flagowiec coś pomiędzy HE1000 a HE-6, podobno cena też ma taka być, okolice 2k$.

mirek10

  • 1212 / 4392
  • Ekspert
08-10-2015, 11:26
Mysle ze tu na forum wszyscy  wiedza ze mnie namowic na kupno cos drogiego to nie lada sztuka a z kupnem  to tez troche czasu musi uplynac kiedy sie zdecyduje, ale patrzac na ta nagonke reklamowa to chyba dobra zaleta .Kupilem TV plazme Pioonier (50cal) 10lat temu i mimo zmian nazw jak super HD itd nic lepiej nie gra a ceny szaleja,czysty marketing.Sluchawki K-1000 sa tanie i lepiej graja niz te teraz po 5000eur,czy sie cos zmienilo?tak tylko cena tych naj,ale poprawy jakiejs zdecydowanej w graniu nie widac nic poza szokiem cenowym.Zadziwiajace ze mlode firmy ktorych nikt nie zna wchodza na rynek z czym? z zwariowana cena ,aby zwrocic na siebie uwage, ale sonicznie okazuje sie ze lipa.Najbardziej przykre ze widac to tez u polskich producentow,lampizator,amare itd to ze ladna jest obudowa przy tej drugiej firmie to nie wszystko,graja ich sprzety podobnie jak innych producentow europejskich ,ale na cene trzeba tez zapracowac znajomoscia danej firmy na rynku swiatowym ktora jest np.znana z nie zawodnosci,wysokiej poprawnosci budowy i tej samej powtazalnosci sonicznicznej kazdego egzemplaza.Lampizator znowu ma dobre oceny soniczne ,ale obudowe garazowa.Mozemy znalesc podobne sprzety takich samych firm jak te ktorych  wymienilem ale kosztujacych po 200% mniej a grajacych tak samo dobrze.Lampizator GG 92000zl a przedwzmacniacz gramofonowy firmy Amare 27000zl to sa firmy
polskie ktore pokazaly sie na rynku stosujac terapie szoku ceowego ,ale jeszcze trzeba byc znanym o czym zapomnieli.Prosze przeczytac dwie recenzje W.Paculy ukazaly sie w tym samym czasie o przedwzmacniaczach gramofonowych dwoch firm polskich,tej ktora wymienilem miedzy innymi i zobaczycie ze cena o niczym nie swiadczy,moze obudowa tylko ladniejsza za ktora zaplacic trzeba 200%wiecej,szok prawda.Musimy byc jak mysliwi na lowach i wyszukiwac sprzety ktore nie sa za drogie a graja swietnie

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
08-10-2015, 13:43
Mirek,

Nie widzę abolutnie żadnych argumentów za tym aby polskie firmy audio stosowały inną politykę cenową niż firmy z innych państw. Jednocześnie nie uważam aby z tego powodu powinno Ci być bardziej przykro bo i dlaczego?
Polski sprzęt ma być taniej wyceniony niż zachodni sprzęt ze świeżej firmy?

Piszesz o Lampizatorze i Amare w odniesieniu do "zapracowania" sobie na markę.
A ile czasu na rynku są te wszystkie koreańskie "Ał-rendery"? Ile czasu na rynku DAC jest Antelope Audio? Ile Devialet, Bricasti, Magico? Toż to zupełne świeżaki, które na markę zapracowały sobie przede wszystkim dobrym marketingiem.
Rzuć sobie okiem na zakładki "About us" na ich stronach www. Zwykle brak tam dat założenia firmy. Jak myślisz dlaczego?

To nie Wilson Audio, Mac, Pass Lab, Accu czy Krell, które latami budowały swoją markę.


Dodatkowo, zarówno Lampizator jak i Amarre nie zastosowało żadnego szoku cenowego. Ceny ich produktów są na normalnym poziomie, normalnym dla potencjalnego odbiorcy bo jestem przekonany, że rodzimy rynek i jego siłę nabywczą wymienione firmy mają głęboko w d...ie, o ile tylko chcą się rozwijać i zarabiać dobre pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 08-10-2015, 14:02 wysłana przez Gustaw »

mirek10

  • 1212 / 4392
  • Ekspert
08-10-2015, 16:03
Mirek,

Nie widzę abolutnie żadnych argumentów za tym aby polskie firmy audio stosowały inną politykę cenową niż firmy z innych państw. Jednocześnie nie uważam aby z tego powodu powinno Ci być bardziej przykro bo i dlaczego?
Polski sprzęt ma być taniej wyceniony niż zachodni sprzęt ze świeżej firmy?

Piszesz o Lampizatorze i Amare w odniesieniu do "zapracowania" sobie na markę.
A ile czasu na rynku są te wszystkie koreańskie "Ał-rendery"? Ile czasu na rynku DAC jest Antelope Audio? Ile Devialet, Bricasti, Magico? Toż to zupełne świeżaki, które na markę zapracowały sobie przede wszystkim dobrym marketingiem.
Rzuć sobie okiem na zakładki "About us" na ich stronach www. Zwykle brak tam dat założenia firmy. Jak myślisz dlaczego?

To nie Wilson Audio, Mac, Pass Lab, Accu czy Krell, które latami budowały swoją markę.


Dodatkowo, zarówno Lampizator jak i Amarre nie zastosowało żadnego szoku cenowego. Ceny ich produktów są na normalnym poziomie, normalnym dla potencjalnego odbiorcy bo jestem przekonany, że rodzimy rynek i jego siłę nabywczą wymienione firmy mają głęboko w d...ie, o ile tylko chcą się rozwijać i zarabiać dobre pieniądze.
92000zl za mysl technologiczna z  czesci chinskich i w takiej obudowie to az dziwie sie ze Ciebie to nie zaskoczylo!

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
08-10-2015, 17:39
Mirek,

Rozkręcałeś kiedyś swój wzmacniacz? Nie chce mi się szukać na forum zdjęć ale rozkręć w wolnej chwil lub sam poszukaj zdjęć i kiedy znajdziesz zadaj sobie podstawowe pytanie - Dlaczego ja to kupiłem?

Nie bronię Lampiego. - miałem u siebie którąś z wersji. Był zrobiony ekhmm, ekhmm ...."średnio" i grał.... też średnio :-)
Ale podejrzewam, że gdybyś dostał na tym inne, bardziej znane, logo np. Carry, to byś się tak nie dziwił :)

Co do stosunku jakość budowy/reprodukcji dźwięku do ceny to zapewniam, że w audio nic mnie już nie zaskoczy :-)))
« Ostatnia zmiana: 08-10-2015, 17:42 wysłana przez Gustaw »

mirek10

  • 1212 / 4392
  • Ekspert
08-10-2015, 23:26
To ja dawalem kiedys zdjecia srodka Carego i zgadza sie tam dopiero jest jazda, ale jak to tak swietnie dziala to jest pytanie,pozatym nic sie nie psuje i gra wspaniale,ale wyglad i obudowa wspaniala,przepiekne retro,wzm ten budowany i sprzedawany jest od 20lat do dzisiaj,kiedys znajomy znawca budowy wzm stwierdzil ze ten nielad nie jest przypadkowy, bo gdyby mial byc piekny w srodku to musialby byc dwa razy wiekszy,dlatego taka platanina z wygladu.