Audiohobby.pl

Klub Orpheus 2 AD2015

Ged

  • 1715 / 5894
  • Ekspert
31-08-2015, 11:15
Panowie, wątek przy przeglądaniu w moich ustawieniach ma już 3 strony, mam nadzieję, że nie dobijemy 20 zanim sprzęt będzie faktycznie do kupienia/posłuchania :)
Wiktor - bierz od razu dwie sztuki z pierwszymi numerami, jeden będzie dla Ciebie a drugi będzie jeździł po kraju w ramach akcji "Weekend za recenzję". Uważam, że to jest OK :)

aallen

  • 651 / 5342
  • Ekspert
31-08-2015, 16:22
a ubezpieczenie paczki bedzie kosztowac tyle ze głowa mała :D

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
31-08-2015, 16:46
Trzy strony to jeszcze wcale nie tak dużo w temacie, który prawie nie istnieje :)
To jest element pogoni za króliczkiem, nawet jeśli dla wielu z nas ten króliczek będzie niedoścignioną kropką na audio horyzoncie.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Robeeert1

  • 722 / 5527
  • Ekspert
31-08-2015, 17:26
moim zdaniem będzie to dobry produkt, ale nie dorówna sonicznie jedynce, kolega Ductus o tym wcześniej wspominał, za małe gabaryty na hi-end. Jakiś nędzny DAC z USB, zupełnie niepotrzebny IMO, chyba że cena będzie przystepna, produkt dla mas, wtedy komp i USB to podstawa.

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
31-08-2015, 18:49
Robeert1: "moim zdaniem będzie to dobry produkt, ale nie dorówna sonicznie jedynce,.." - tak mi się też wydaje. Chociaż inżynierowie Senka znają dobrze konkurencję i będą chcieli coś, co jest ponad. Bardzo mnie korci popatrzeć, co siedzi pod marmurkiem.
Baele: "..Bryston nie jest neutralnym wzmacniaczem. Ma (właśnie ) tendencję do wyostrzania góry..."
Dziwne. Miałeś/masz Brystona i słuchałeś z różnymi nausznikami, żeby to twierdzić?
Moje np. DT990 (mam i takie) grają neutralną górą z BHA-1. Poza tym przed tygodniem podłączałem HE1k do Ayona (zdjęcie) i posłuchałem je w różnych nagraniach. Opisana uprzednio u-charakterystyka nie chciała zniknąć. A o Ayonie można wszystko powiedzieć, tylko nie to, że jest jaskrawy...

Baele

  • 753 / 5113
  • Ekspert
31-08-2015, 18:58
Robeert1: "moim zdaniem będzie to dobry produkt, ale nie dorówna sonicznie jedynce,.." - tak mi się też wydaje. Chociaż inżynierowie Senka znają dobrze konkurencję i będą chcieli coś, co jest ponad. Bardzo mnie korci popatrzeć, co siedzi pod marmurkiem.
Baele: "..Bryston nie jest neutralnym wzmacniaczem. Ma (właśnie ) tendencję do wyostrzania góry..."
Dziwne. Miałeś/masz Brystona i słuchałeś z różnymi nausznikami, żeby to twierdzić?
Moje np. DT990 (mam i takie) grają neutralną górą z BHA-1. Poza tym przed tygodniem podłączałem HE1k do Ayona (zdjęcie) i posłuchałem je w różnych nagraniach. Opisana uprzednio u-charakterystyka nie chciała zniknąć. A o Ayonie można wszystko powiedzieć, tylko nie to, że jest jaskrawy...

Kolego,

Brystona miałem w swoim życiorysie melomana dwa razy, i słuchałem z różnymi słuchawkami, i z różnymi słuchawkami więc wydaje mi się, że wiem o czym mówię.
Nadawał się tylko do napędzania Audeze (tylko LCD-2 i LCD-3, a do LCD-XC już nie), a do HE-6 był za "cienki"  brakowało mu przede wszystkim powera. Ultrasonom Ed.5 robił wręcz krzywdę. I jego najgorszą cechą było właśnie wyostrzenie góry.
Sprawdzone na różnych źródłach, żeby była sprawa jasna.

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
31-08-2015, 19:07
No to nic tylko kupuj HE1000, powinny ci się podobać. Jest tam jeszcze podbity bas jako extra w cenie.

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
01-09-2015, 12:41
Panowie, wątek przy przeglądaniu w moich ustawieniach ma już 3 strony, mam nadzieję, że nie dobijemy 20 zanim sprzęt będzie faktycznie do kupienia/posłuchania :)
Wiktor - bierz od razu dwie sztuki z pierwszymi numerami, jeden będzie dla Ciebie a drugi będzie jeździł po kraju w ramach akcji "Weekend za recenzję". Uważam, że to jest OK :)

Osobiście jestem skłonny napisać recenzję bez odsłuchu więc nie narażajmy Wiktora na niepotrzebne koszty.

PS. To chyba będzie pierwszy wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym bagażnikiem. :)
« Ostatnia zmiana: 01-09-2015, 13:08 wysłana przez Gustaw »

chrees

  • 1653 / 5892
  • Ekspert
01-09-2015, 14:03
A jeżeli energizer będzie się grzał i uszkadzał pady/diafragmę? :P
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

asmagus

  • 4439 / 5441
  • Ekspert
01-09-2015, 14:29
A jeżeli energizer będzie się grzał i uszkadzał pady/diafragmę? :P

Może jest to rozdzielone ("bagażnik" od obudowy) np. aerogel'em? Powinno wystarczyć.

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
01-09-2015, 20:36
Cały ten zestawik wygląda bardziej jak pudełko na biżuterię dla kobiet, niż wzmacniacz dla facetów. Sorry.

Baele

  • 753 / 5113
  • Ekspert
01-09-2015, 20:56
Cały ten zestawik wygląda bardziej jak pudełko na biżuterię dla kobiet, niż wzmacniacz dla facetów. Sorry.

+1000 :-)

Jarek2

  • 99 / 3784
  • Użytkownik
01-09-2015, 21:25
Cały ten zestawik wygląda bardziej jak pudełko na biżuterię dla kobiet, niż wzmacniacz dla facetów. Sorry.

Tiaaa ... za to Orfeusz pierwszy to wzmacniacz dla mężczyzn - błyskotka z lusterek a'la Barbie

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
01-09-2015, 23:22
Aallen,

Nie to forum (albo raczej watek, widze) ;D

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
02-09-2015, 08:55
Cały ten zestawik wygląda bardziej jak pudełko na biżuterię dla kobiet, niż wzmacniacz dla facetów. Sorry.

Tiaaa ... za to Orfeusz pierwszy to wzmacniacz dla mężczyzn - błyskotka z lusterek a'la Barbie

Orfi 1 to politurowany kredens babuni, z kryształami i srebrnymi sztućcami.
"Przytulny" projekt i może się podobać. Widać, że głównym odbiorcą miał być Europejczyk.

Orfi 2 (wg zdjęcia) to połączenie deski rozdzielczej Toyoty z deską z KIA.
Projekt zdecydowanie nie dla Europy, bo nie dla tego rynku ten produkt jest przede wszystkim przeznaczony.
Widać już było po HD800, że Sennheiser celuje ze swoimi produktami zdecydowanie bardziej na wschód niż Berlin, Warszawa lub nawet Moskwa. Sennheiser to nie idioci i moim zdaniem dobrze wiedzą co robią.

Z drugiej jednak strony mamy tylko kilka zdjęć i nie wiadomo, jak nowy flagowiec prezentuje się na żywo.