Audiohobby.pl

Klub Orpheus 2 AD2015

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
30-08-2015, 17:22
Chyba największe zbliżenie.
Pokrywa to półprzeźroczyste szkło lub tworzywo.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2015, 17:24 wysłana przez saudio »

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
30-08-2015, 19:58
Mierząc temperaturę oczekiwań i spekulacji czy na hf czy na wielu innych internetowych platformach, nowy model Senka ma poważny problem: MUSI wyraźnie przeskoczyć konkurencję (nie tylko ceną!) ale i spełnić pokładane w nim oczekiwania. Patrząc sobie na zdjęcia i znając nieco dzisiejsze technologiczne możliwości jestem nastawiony co nieco sceptycznie.
Po pierwsze: Bo ile miejsca mamy w marmurowej chassis (musi mieć grube ściany i prawdopodobnie metalową klatkę wewnątrz) na jakiś rozsądny, w miarę rozbudowany i dostatecznie chłodzony zasilacz? Narzuca się przypuszczenie, że zamiast wielkich transformatorów użyto układy elektroniczne, co niekoniecznie przekłada się na "tanio i jako-tako", ale wielkich skoków technologicznych miniaturyzujących zasilanie chyba nie mamy prawa  oczekiwać od Sennheisera. Spójrzmy tylko na zasilanie HEV90, T2, BHSE, WOO WES itd.
Po drugie: Przy obecnej szybkości rozwoju DAC-ów i czipów do nich, po kiego czorta w tak ekskluzywnym sprzęcie, który ma służyć przez b. dłuuuugi  czas jako referencja (też cena!) zamontowano USB przetwornik. Chyba tylko jakiś minimalny z powodu miejsca? Tylko dlatego, że w HEV90 też był, ale szybko się zestarzał?
Po trzecie i najważniejsze: Same słuchawki. Musiałaby być mocna rewolucja w technologii,  żeby uzyskać dźwięk bardziej otwarty, bardziej przestrzenny, aniżeli jak to znamy z Orfiego.
Naturalnie, preparując krzywą (coś jak modyfikacja EQ) już w samym wzmacniaczu, możemy wpłynąć na wyrównanie balansu tonalnego, jednakże wzmacniacz wtedy musiałby być wprost genialny, żeby muzyka płynęła naturalnie, w każdym niuansie, przy każdej głośności itd. Taka próba była u Staxa (np.: ED1 Signature Diffusfeldentzerrer), też w BHSE, z jego rozjaśniającą  charakterystyką pod 007.
Wielki tam-tam reklamy ("następca Orfeusza") i niestety, w praktyce weryfikację w dół mieliśmy właśnie nie dawno: Hifiman HE1000 ze swoją u-charakterystyką...
« Ostatnia zmiana: 30-08-2015, 20:00 wysłana przez ductus »

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
30-08-2015, 21:45
I jak te HE1000 coś więcej mógłbyś napisać ?

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
30-08-2015, 22:01
I jak te HE1000 coś więcej mógłbyś napisać ?

jeśli prawdą jest to co gościu napisał na pclabie, to SR-009 mogą być słabsze od HE-1000.

Chętnie bym ich posłuchał, tylko gdzie? Jeśli to rozwinięcie HE-6, to mogą być naprawdę dobre.

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
30-08-2015, 22:13
Dlatego pytam bo Dactus ma obie pary i może bezpośrednio porównać.
Ogólnie to pclab jak inne portale/blogi chwali to co jest ostatnio promowane np. Trilogy.
A wracając do HE1000 podobno mają być dostępne pod koniec września jak się skończą recki,
a trochę trwają bo trzeba pałąk naprawiać w trakcie.

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
30-08-2015, 22:16
Dlatego pytam bo Dactus ma obie pary i może bezpośrednio porównać.
Ogólnie to pclab jak inne portale/blogi chwali to co jest ostatnio promowane np. Trilogy.
A wracając do HE1000 podobno mają być dostępne pod koniec września jak się skończą recki,
a trochę trwają bo trzeba pałąk naprawiać w trakcie.

Kolega Ductus, jako miłośnik elektrostatów, może być mało obiektywny :-)

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
30-08-2015, 22:19
No ale może porówna też do LCD, liczymy na obiektywizm, choć pierwsze wrażenia nie były obiecujące:)

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
30-08-2015, 22:29
Dużo już napisano na temat HE1k. Z mojej strony opinia jest negatywna. Słucham ich na co dzień i coraz bardziej utrwalam przekonanie, że to nie jest produkt godny pożądania przez melomanów. Tych co nie tylko słuchają elektroniki, ale też instrumentów akustycznych i wokalu. Od 3-kreślnej oktawy HE1k staje się jasny, niemal jaskrawy w barwie. Pojawiają się syczące sybilanty, instrumenty jak np. skrzypce czy flet brzmią sztucznie. W zależności od nagrania jest tego czasem mniej, czasem więcej. Bryston z którym u mnie HE1k gra jest wg mnie b. neutralnym wzmacniaczem. Wydaje mi się, że ten Hifiman  lepiej wypada ze wzm ciemnymi, mającymi rolloff w sopranach. U mnie w ciemnych nagraniach i z przewagą elektroniki brzmią HE prawie znakomicie, jeżeli tylko słucham na niskim poziomie głośności. Mają też zalety, ale nie będę podkreślał walorów, o których wyśpiewuje się peany - scena, szybkość, substancja etc. Całościowo preferuję jednak LCD 2 i 3 ponad HE1k. A jeżeli porównamy cenę do jakości (dźwięku, użytych materiałów, wykonania) to nie stoi niestety w proporcji. Poza tym mnie na dłuższą metę te słuchawki męczą. Co nie oznacza, że ten produkt nie zdobędzie wielu entuzjastów. To tylko moja, jedna z wielu różnych opinii i wiem, że z nią nie płynę akurat w main-stream...   

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
30-08-2015, 23:13
Dzięki za informacje, wypadało by posłuchać ale bez stresu, może coś jeszcze dopracują zwłaszcza z pałąkiem.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
30-08-2015, 23:21
china is china.

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
30-08-2015, 23:28
Nie wszystko, popatrz na Auralica, Lumina, Aurendera.

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
31-08-2015, 05:56
Przede wszystkim Bryston nie jest neutralnym wzmacniaczem. Ma (właśnie ) tendencję do wyostrzania góry.
Neutralnym wzmakiem jest Headonic.

4m

  • Gość
31-08-2015, 08:58
1.Okrągła rocznica firmy sprzyja wyjątkowości powstania referencyjnego modelu.
2.Jaka nazwa Apollo , Zeus? ciekawe co wymyślą;)
3.Wysoka cena (najwyższa z obecnie produkowanych) obowiązkowo
4.Mała liczba wyprodukowanych seryjnie może to być np 375-750szt
5. Homo collector.

Znajdzie się ładnych parę sprzętów, które spełniły punkty 1-4, ale jednak sukcesu nie odniosły, gdyż zabrakło punktu 5 :)

4m

  • Gość
31-08-2015, 10:39
Mierząc temperaturę oczekiwań i spekulacji czy na hf czy na wielu innych internetowych platformach, nowy model Senka ma poważny problem: MUSI wyraźnie przeskoczyć konkurencję (nie tylko ceną!) ale i spełnić pokładane w nim oczekiwania. Patrząc sobie na zdjęcia i znając nieco dzisiejsze technologiczne możliwości jestem nastawiony co nieco sceptycznie.

Andreas Sennheiser: "A new benchmark in excellence in the high-end audio world".

Daniel Sennheiser: “Sennheiser has had seven decades at the cutting edge of audio by defining the gold standard of what is possible. We are announcing a new phase of even higher ambition.”

Brzmi dobrze :) Gdyby była akcja 'weekend za recenzję' to się na nią piszę.

asmagus

  • 4439 / 5435
  • Ekspert
31-08-2015, 10:53
Mierząc temperaturę oczekiwań i spekulacji czy na hf czy na wielu innych internetowych platformach, nowy model Senka ma poważny problem: MUSI wyraźnie przeskoczyć konkurencję (nie tylko ceną!) ale i spełnić pokładane w nim oczekiwania. Patrząc sobie na zdjęcia i znając nieco dzisiejsze technologiczne możliwości jestem nastawiony co nieco sceptycznie.

Andreas Sennheiser: "A new benchmark in excellence in the high-end audio world".

Daniel Sennheiser: “Sennheiser has had seven decades at the cutting edge of audio by defining the gold standard of what is possible. We are announcing a new phase of even higher ambition.”

Brzmi dobrze :) Gdyby była akcja 'weekend za recenzję' to się na nią piszę.


Słowa, słowa, deklaracje... w ciągu bieżącej dekady czytałem przy niemal każdych topowych produktach deklaracje ich twórców, że lepszych nie było i to nowy standard.