Audiohobby.pl

Klub Orpheus 2 AD2015

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
29-08-2015, 09:41
No to STAX-owi ścisnęło "cztery litery" :-) ale nie widzę na aukcjach masowych wyprzedaży ich topowych modeli .


Moim zdaniem, wygranym po premierze nowego flagowca Sennheisera będzie również Stax. Po pierwsze dlatego, że wszystko wskazuje na bardzo wysoką cenę następcy Orfeusza. Po drugie flagowiec Staxa będzie "tani" przy cenie nowego Sennheisera, a gra  Po trzecie, cały marketing i propagowanie technologii elektrostatów, pozwoli zwrócić uwagę dotychczas niezorientowanych na Japończyków.

4m

  • Gość
29-08-2015, 09:58
...ważne, że się mówi ;) Słuchafony wyglądają znacznie lepiej niż element je zasilający. Trzymam kciuki, żeby dźwięk znokautował jedynkę.

MAG

  • 2393 / 5878
  • Ekspert
29-08-2015, 10:54
W dzisiejszym świecie panują inne zasady promocji i wdrażania produktów, możecie się zgodzić lub nie ale wiem z doświadczenia mojego dobrego kolegi że takie produkty wychodzą pod zamówienie publiczne tak, tak nas samych.
Na podstawie obserwacji pracy ww znajomego wnioskuję że Sennheiser postępuje podobne, w każdym kraju jest centrala w której są odpowiedni badacze rynku* w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu.
Analizują potrzeby*fora audio grupy społeczne* nawet u nas na forum może się zdarzyć że ktoś pracuje dla tych korporacji więc nie dziwi fakt że wielkie firmy korzystają z dobrobytu jakim jest internet.
Konstrukcje na specjalne okazje jw są wdrażane wyjątkowo rzadko więc muszą być przeanalizowane od podstaw, nawet gdyby były to nietrafione produkty jak kiedyś takie bywały liczy się sam fakt wydania czegoś dla ludzi którzy tego oczekują.
Specjalne okazjonalne rocznice są wyjątkowo lubiane przez firmy , produktowi nadaje się specjalnego sznytu czegoś wyjątkowego, cena musi być wysoka* niska cena dyskwalifikuje produkt jako ten naj*
Pokazywanie słabych zdjęć heh wzbudza oczywiście ciekawość ludzką to jasne, kiedy robisz zdjęcie i jest niewyraźne ale ciekawe za wszelką cenę chcesz się dowiedzieć więcej ...
Jest duża szansa że ludzie dostrzegą w produkcie Sennheisera coś wyjątkowego składowych będzie oczywiście więcej.
Jedną ze składowych sukcesu musi być niska seria produkcji, zapewnia to właśnie ową wyjątkowość,sama cena tego nie zrobi.
Pytanie czy seria  zostanie wypuszczona w wielkości także jak Orfeusz 300szt myślę że będzie to więcej może 375szt :).
Moim zdaniem powinni to podkreślić bo to ma być coś extra!.

A więc podsumujmy

1.Okrągła rocznica firmy sprzyja wyjątkowości powstania referencyjnego modelu.
2.Jaka nazwa Apollo , Zeus? ciekawe co wymyślą;)
3.Wysoka cena (najwyższa z obecnie produkowanych) obowiązkowo
4.Mała liczba wyprodukowanych seryjnie może to być np 375-750szt

Ja osobiście się cieszę z tego wydarzenia gorzej jeśli się okaże że to nie gra za tą cenę tak dobrze, że oszczędzali, i produkowali np na dalekim wschodzie.
Pożyjemy zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 29-08-2015, 10:57 wysłana przez MAG »

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
29-08-2015, 11:39
Pierwsza, podstawowa sprawa jest taka że są to tylko słuchawki.
Przeciętny meloman po założeniu ich na głowę i tak będzie mieć uczucie że to tylko słuchawki :)

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
29-08-2015, 11:54
Pierwsza, podstawowa sprawa jest taka że są to tylko słuchawki.
Przeciętny meloman po założeniu ich na głowę i tak będzie mieć uczucie że to tylko słuchawki :)

To zależy czego się oczekuje od muzyki, naprawdę nie wszyscy melomani są zwolennikami "kolumn".
Znam takich co albo muzyka na żywo albo słuchawki.

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
29-08-2015, 12:18
Ale nie znam słuchawek które po założeniu nie grałyby jednak jak słuchawki...

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
29-08-2015, 12:19
Ale nie znam słuchawek które po założeniu nie grałyby jednak jak słuchawki...

Ja lubię jak słuchawki grają jak słuchawki ;)

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
29-08-2015, 13:06
Stax, ze swoimi seryjnie produkowanymi eletrostatami może spać spokojnie.
Tak jak Wiktor zauważył, Japończycy jedynie skorzystają na tym.
Nawet jeśli nowy flagowiec Niemców zagra zdecydowanie lepiej od SR-009 (co jednak sobie ciężko wyobrazić, aby różnice miały być ogromne), to i tak Stax będzie górą, bo opanował i prowadzi produkcję seryjną.
Bardzo mi się ruch Niemców podoba, trzymam kciuki za nich, ponieważ zaskoczyli wszystkich bardzo mocno i pozytywnie.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

michauczok

  • 45 / 3451
  • Użytkownik
29-08-2015, 17:44
Ciekawe że membrana jest o wiele grubsza niż w pierwszym Orfeuszu:
1 mikron napylana złotem w pierwowzorze, kontra 2,4 mikrona napylane platyną w następcy. Teoretycznie niższa masa membrany jest lepsza, ale wierzę że inżynierowie sennheisera wiedzą co robią :)

Swoją drogą, napylanie folii metalami szlachetnymi to genialny pomysł, nie ma praktycznie możliwości zużycia się powłoki przewodzącej. Z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia i informacje, szczególnie technikalia, mają pojawiać się stopniowo na oficjalnej stronie internetowej: http://www.sennheiser-reshapingexcellence.com

Aha, z tyłu jest gniazdo "headphone 2" bo pierwsze znajduje się najprawdopodobniej w tym zintegrowanym zamykanym "pudełku".

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
29-08-2015, 17:53
Jeśli zwiększyli powierzchnię membrany to grubsza folia będzie stabilniejsza i mniej podatna na rozciąganie, które dla większej membrany musi być trochę większe.

Na pomysł gniazda w pudełku też wpadłem, ale zapomniałem wspomnieć.
Ostatecznie użytkowanie takiego zestawu będzie wygodniejsze, mniej operacji przed odsłuchem.

Ciekawe ile egzemplarzy wyprodukują ...
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
29-08-2015, 17:59
Grubsza membrana niekoniecznie musi być cięższa, wszystko tu zależy oczywiście od użytego materiału.

michauczok

  • 45 / 3451
  • Użytkownik
29-08-2015, 18:56
Wydaje mi się że słuchawki będą bardzo podobne wymiarowo, chociaż na podstawie tych kilku zdjęć ciężko coś powiedzieć. Orfeusz ma bardzo dużą powierzchnię membrany, niewiele mniejszą niż obudowa (zdjęcie).

Grubsza membrana nie musi być cięższa, to prawda, jednak polimery używane do wytarzania takich folii czyli na przykład Mylar C (BoPET) mają dość zbliżone gęstości jednostkowe, a tutaj różnica musiałaby być ogromna,, ponad dwukrotna. Natomiast waga membrany to nie jedyny liczący się parametr, człowiek amatorko zajmujący się tworzeniem elektrostatów pisał, że testował wiele grubości (0.5, 1, 2, 3, 6 mikrona), i najlepsze brzmienie jego zdaniem osiągają właśnie konstrukcje mające 2-3 mikrony.

saudio

  • 724 / 5271
  • Ekspert
29-08-2015, 19:58
Wzmacniacz na lampach ecc803s czyli chyba 12AX7.
Jak przetwornik bazuje na HDVD800 to kicha.

MAG

  • 2393 / 5878
  • Ekspert
29-08-2015, 22:09
Ten kabel szmaciany :)
Nie wiem ale chyba znalazłem lepsze zdjęcie

MAG

  • 2393 / 5878
  • Ekspert
29-08-2015, 22:31
Tak sobie dumam i myślę że Sennheiser bez działu Neumann teraz by tego nie zrobił, fak przejął go i tam jest ta technologia produkowana a sprzedawana pod nazwą Sennheiser.
Dla Neumanna technologia napylania to nie nowość tylko kilkadziesiąt lat już to robią:)
« Ostatnia zmiana: 29-08-2015, 22:34 wysłana przez MAG »