Audiohobby.pl

Klub 'Jestem zadowolony ze swojego zestawu'

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
28-04-2015, 08:58
Jestem zadowolony ze swojego sprzętu i zawsze byłem. Graty zmieniałem tylko wtedy, gdy miałem możliwość usłyszenia, że muzyka może podobać się jeszcze bardziej.

aulait

  • 1377 / 5545
  • Ekspert
28-04-2015, 09:49
Pokój (ceglane mury, otynkowane, panele podłogowe) o wymiarach 390x405 i wysokości 250 cm.

Kolumny-Castle Isis postawione pod ścianą w rozstawie około 280 cm.
Wzmacniacz-Marantz PM 55 SE.
CD-Marantz CD 52 mk2 SE.
Kable-zwykłe miedziaki 2,5 mm2
Cinch-25 letnie japońskie od Technicsa (były w pudełku z CD)


Sofa odsłuchowa ustawiona pod przeciwległą ścianą.

Pokój jest prawie pusty tylko między kolumnami na ścianie Art. Decowski spory kilim, w rogu biblioteczka, na bocznej ścianie kominek żeliwny (typu koza) z dużą stalową rurą. Brak dywaników i obrazków na ścianach. Duże okno z roletami i firanką.

System złożony budżetowo do mieszkania, w którym często przebywam poza Krakowem.
Dźwięk bardzo satysfakcjonujący mimo nieaudiofilskiej organizacji pomieszczenia i miejsca odsłuchu. Zdecydowany bas, piękna średnica, dokładne i przyjemne wysokie tony (choć nie tak dokładne jak na dobrej metalówce) Niezależnie czy słucham Niny Simone, Metallicy, Pendereciego, Tangerine Dream czy Legendary Pink Dots duża przyjemność. W sumie ten system sprawia mi więcej frajdy niż wielokrotnie droższe systemy, które mam w Krakowie.

 
 

aulait

  • 1377 / 5545
  • Ekspert
28-04-2015, 09:51
Chyba tak miał wyglądać ten wątek jak mój powyższy wpis i jak zawsze totalna rozpierducha/gadanina o niczym. Szkoda :/

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
28-04-2015, 13:25
aulait

niby tak
.......

opowiem tylko o pomieszczeniach


1 cd  player nas  DAC  w

jedno tez dosc sterylne 4.00 x 6.00  zaulzje alumniowe wewnatrzne  na oknach    zadnych firanek    parkiet    obrazow  zero   
duze ogromne lustro    komoda      ja w srodku na sofie  niskie oparcie na plecy  :-)     jest pieknie   jak muza mnie trafia prosto w "bebechy"   i dochodzi od tylu odbita od sciany   na  glowe "    w tym pomieszczeniu nie potrafie usiedziec ze sluchawkami
zwykle stereo brzmi ale pieknie

2 gramofon magnetofony  w

drugie  moje ulubione  4.00 x  4,00      powiesilem skosnie   w poprzeg  przescieradlo   zeby zmienic troche akustyke 
laminat     lozko     malzenskie  :-)   szafa  z lustrami         sterylnie    ogolnie
bosko brzmia kaseciaki w tym pomieszczeniu



chrees

  • 1653 / 5885
  • Ekspert
29-04-2015, 03:56
Nie mogę spać, więc również się dorzucę: jestem zadowolony z tego jak grają moje sprzęty :P
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
29-04-2015, 08:44
patrick


tak  :-)

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
29-04-2015, 11:18
Zadowolony jestem że swojego sprzętu i laski też :)
Tak z ciekawości - laska aluminiowa czy drewniana?

sandacz

  • 268 / 4340
  • Zaawansowany użytkownik
29-04-2015, 11:27
Rumburak, w takim razie co ty w ogóle robisz na tym forum? Mało to forów stricte muzycznych?

Ad meritum się nie wypowiadam, bo... nie jestem zadowolony. W drodze Espressivo - kto wie, może za parę dni się tu wpiszę.

A to wszystko w służbie muzyce, Rumburak, w służbie muzyce...
SunDutch

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
29-04-2015, 12:25
Rumburak, w takim razie co ty w ogóle robisz na tym forum? Mało to forów stricte muzycznych?

Ad meritum się nie wypowiadam, bo... nie jestem zadowolony. W drodze Espressivo - kto wie, może za parę dni się tu wpiszę.

A to wszystko w służbie muzyce, Rumburak, w służbie muzyce...
Dodzwoniłeś się ?:)

sandacz

  • 268 / 4340
  • Zaawansowany użytkownik
29-04-2015, 12:28
Nie, dostałem mejla :) Niczego konkretnego się nie dowiedziałem - ale przynajmniej potencjalny klient nie został olany.
SunDutch

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
29-04-2015, 13:33
Chyba tak miał wyglądać ten wątek jak mój powyższy wpis i jak zawsze totalna rozpierducha/gadanina o niczym. Szkoda :/

Panowie. W związku z powyższą uwagą proszę autora wątku o określenie czy wpisy są na temat oraz ewentualnie jaka jest oczekiwana zawartość wpisów w takim klubie? Wielu ma wpisane swoje zabawki w profilach, sam również nie chciałem powielać tej listy i odebrałem wątek jako klub przeznaczony dla użytkowników, a nie ich klocków, o których pisujemy w innych miejscach. Zgada się Synthax? ;-)

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
29-04-2015, 13:48
Chyba tak miał wyglądać ten wątek jak mój powyższy wpis i jak zawsze totalna rozpierducha/gadanina o niczym. Szkoda :/

Panowie. W związku z powyższą uwagą proszę autora wątku o określenie czy wpisy są na temat oraz ewentualnie jaka jest oczekiwana zawartość wpisów w takim klubie? Wielu ma wpisane swoje zabawki w profilach, sam również nie chciałem powielać tej listy i odebrałem wątek jako klub przeznaczony dla użytkowników, a nie ich klocków, o których pisujemy w innych miejscach. Zgada się Synthax? ;-)
Nie chciałbym nikomu nic narzucać :)
Są 3 opcje:
1) Podajesz opis swojegu zestawu
2) Piszesz, że osiągnąłeś stan zadowolenia
3) Wrzucasz zdjęcie zestawu.

Chyba lepiej zostać przy luźnej formule bo jedni lubię pisać co mają, inni nie, jedni robią zdjęcia inni zdjęć nie robią bo szwagier pożyczył aparat albo mają nie posprzątane, a jeszcze inni skrzętnie ukrywają zestaw przed światem itd itp :)

I żeby nie było, podaję jaka konfiguracja pozwoliła mi osiągnąć punkt w którym nie chce się już nic zmieniać:

Od gniazdka patrząc:
Tomanek TAP8 (DC Blocker na 2 gniazdkach)
Furutech/Wireworld - prądowe
Synology 214 NAS
Squeezebox Touch + Tomanek ULPS
Cyfrowe IC - od Fikusa
DAC - Lampizator L4
CD - Pioneer PD9700 (jako transport)
Sygnałowe IC - Cardas 300B i Totem Sinew (ale ostatnio mam wrażenie, że na srebrnych sznurówkach DIY też to wszystko dobrze grało bo i takie mam)
Arioso 2A3 SE z wyjściem ze stopnia preampu na bi-amping dla basu
(Espressivo-E ma fajną średnicę ale resztą ustępuje słuchawkowemu wyjściu z 2A3, więc powoli odchodzi)
Crimson 620C - wzmacniacz dla basu
Reckhron B2 - aktywna korekcja basu
Głośnikowe kablozy - Reson
Odgrody U-Frame DIY - Beta 15", Sonido, Isophon

.



« Ostatnia zmiana: 29-04-2015, 13:59 wysłana przez Synthax »

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2015, 18:29
Witam. Po latach kombinacj ze sprzętem (co prawda co najwyżej ze średniej półki) kupiłem sobie w komisie Yamaha Pianocraft E200. Do tego JBL E30 i tak. Jestem zadowolony.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
02-05-2015, 21:48
witam
fajnie
mialem kiedy pinocraft

fajny maly nie zajmuje miejsca
pasuje do mebli   itd

fajny

dla mnie brzmial  troche   hm hm  sztucznie
mialme ale yamaha kolumny

ale jak tu mowiono juz 
jestes zadowolony  zostan przy tym i szukaj muzy

alkir

  • 39 / 3315
  • Użytkownik
15-05-2015, 19:02
Po latach zabawy w audio muzyki słucham głównie w tle innych zajęć, nie zależy mi już na dokładnej lokalizacji, czasami nawet słucham siedząc całkowicie z boku od linii kolumn. I jest ok, bas jest, środek jest, góra jest.
A słucham na hybrydach Unison Research Unico wzmacniacz i odtwarzacz cd, kolumny B&W Matrix 805, kable Furukawy. Mam nadzieję że nie będę już nic zmieniał, a jak już, to na jakiś przenośny kombajn. Ostatnio słuchałem na starym Panasonicu boomboxie (fakt że kiedyś był to najwyższy model) i...grało. Nieźle grało.