Audiohobby.pl

Klub 'Jestem zadowolony ze swojego zestawu'

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
24-04-2015, 17:59
Zapraszam tych co to już znaleźli to czego im na tym etapie potrzeba i co czują, że zestaw który mają nie ogranicza ich i pozwala czerpać czystą, niezmąconą kminieniem i chęcią porównań, radość ze słuchania.

Zdjęcia mile widziane. Swoje wrzucą jak będzie chwila.

vigoss

  • 6 / 4223
  • Nowy użytkownik
24-04-2015, 19:26
Obecnie wiem co lubię, jaki dźwięk mnie fascynuje. Trwało to parę lat.
I mam to co chciałem. Czy to jest koniec poszukiwań ? Wątpię ale stan obecny jest cudowny.

Kolumny przerabiałem od szerokopasmówek, monitorków aż po 4 way. Firmowe oraz diy. Zatrzymałem się na diy.
2 way na koaksjalu, znany z Wlm, głośnik Eminence Beta 10cx. Zero zamuły, szybkość dynamika.
Nigdy więcej maleństw i innych popierdółek.

Wzmaków też się przewinęło. I mimo, że miałem ich sporo to te bardziej "hajendowe" posprzedawałem w cholerę.
Stare, mocne wzmaki z wyższych serii za 500-1000 zł z allegro niczym się nie różniły od polecanych hajendów.
Do lamp mnie nie ciągnie. Obecnie stoi zwykły, szary Onkyo Integra 8700. I gra tak jak ma grać.
Czyli totalnie bez charakteru, pozostawiając wszystko kolumnom.

Słucham z płyt. Postawiłem na dac plus transport. Za dac robi Behringer dcx 2496. Cudny kombajn. Robi cuda z systemem. Polecam każdemu.
Transport to zwykły dvd Denona. Absolutnie nie słyszałem żadnej różnicy między cd za 10 000 zł a zwykłym cd bądź dvd za 100 zł.
A i koncert idzie obejrzeć.

Kable ? Solidne. To mi wystarczy.

W przyszłości może sub. Dla zabawy.

Bardzo fajny temat.

lancaster

  • Gość
24-04-2015, 21:42
W zasadzie od kiedy pamiętam raczej jestem zadowolony z audio w  domu, moze nieslusznie, nie wiem, nie mam czasu sie nad tym zastanawiać, jak mam chwile na myślenie to sie czepiam ;-)
Pomieszczeie mam łąskawe, ponizej pomiar strzlony przed chwilą zielony - miejsce odsluchu na osi (kolumny sa lekko odgięte w miejscu odsluchu) i ok. 30 stopni bok.
Jesli wexmiemy pdo uwage ze moj mikrofon podbija od 5KHz-10KHz o ok 3dB rosnąco to mam w chalupie bezproblemowo. Zero ustroi, zero korekt. A jak juz sobie cos postawie to sie nie zastanawiam jakby sie tu jeszcze bardziej uszczesliwic.

Chyba pora sobie obiecac ze postawie sobie system na dluzej niz 2-3 tygodnie ;-)



Bety 10CX tez mialem, spoko głośnik.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2015, 21:45 wysłana przez lancaster »

vector

  • 321 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
24-04-2015, 23:23
Obecnie wiem co lubię, jaki dźwięk mnie fascynuje. Trwało to parę lat.
I mam to co chciałem. Czy to jest koniec poszukiwań ? Wątpię ale stan obecny jest cudowny.

Kolumny przerabiałem od szerokopasmówek, monitorków aż po 4 way. Firmowe oraz diy. Zatrzymałem się na diy.
2 way na koaksjalu, znany z Wlm, głośnik Eminence Beta 10cx. Zero zamuły, szybkość dynamika.
Nigdy więcej maleństw i innych popierdółek.

Wzmaków też się przewinęło. I mimo, że miałem ich sporo to te bardziej "hajendowe" posprzedawałem w cholerę.
Stare, mocne wzmaki z wyższych serii za 500-1000 zł z allegro niczym się nie różniły od polecanych hajendów.
Do lamp mnie nie ciągnie. Obecnie stoi zwykły, szary Onkyo Integra 8700. I gra tak jak ma grać.
Czyli totalnie bez charakteru, pozostawiając wszystko kolumnom.

Słucham z płyt. Postawiłem na dac plus transport. Za dac robi Behringer dcx 2496. Cudny kombajn. Robi cuda z systemem. Polecam każdemu.
Transport to zwykły dvd Denona. Absolutnie nie słyszałem żadnej różnicy między cd za 10 000 zł a zwykłym cd bądź dvd za 100 zł.
A i koncert idzie obejrzeć.

Kable ? Solidne. To mi wystarczy.

W przyszłości może sub. Dla zabawy.

Bardzo fajny temat.
No, masz fajny zestaw...!....:-) podobny do jednego z moich...!...;-))

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
27-04-2015, 09:31
oj tak
jaki piszesz

" czerpac radosc z muzy "

to moj zestaw  ktory po latach wymieniania i szukania

i nareszcie mam zestaw  , ktory moja glowa i uszy   

mowia  YES   zostaw to jest to

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tandberg tr 2075  i tr 2055>  to serce wszystkiego  reszta sie tylko do niego dopasowala  :-)

gramofon technics tc 1500 >  z odpowiednia igla   ktora  mi odpowiada

pare magnetofonow kasetowych   uwielbiam krecics galkami i wyciskac z kaset max co potrafia  :-)  lub zmieniac  ich brzmienie     na koncu mowiac   > kurcze  a co jak i orginal jest zly :-)   :-)  he he

cd player >  nie lubie numercznej muzy za ostro mi gra

NAS  server  flac wav leca przez DAC  >  nie lubie jednak takiej muzy

kolumny nubert 310    bardzo mi odpowiadaj sa male praktyczne i brzmia swietnie  bo po prostu pasuja do wzmaka

kable do kolumn zwykle jakies tam 2 mm 

kable chinch   zwykle za pare zlotych

--
sluchawki hifiman he 5 drewniane   >> drewno jeszcze sie trzyma   to mnie dziwi

lovelycube  wzmak do sluchawek podrasowany przez majkela

---

i jest jest super !!
nawet wystrczy na pare flaszek   :-)  dodatkowch przy muzie

a tak na serio
skupilem sie obecnie na muzie ktora nei milm nigdy czysu tak na spokojnie posluchac ...
np  obecnie   led zeppelin  ktorzy wszyscy znaja  a ja nie   .-(
« Ostatnia zmiana: 27-04-2015, 11:25 wysłana przez nano »

vigoss

  • 6 / 4223
  • Nowy użytkownik
27-04-2015, 13:19
Z tego co zauważyłem to rośnie tendencja do słuchania sprzętu a nie muzyki.
Albo wykresów. Bo przecież jak jest górka 2db na 10khz to tego się słuchać nie da !
Albo masz kable za 5 zł za metr, to już w ogóle dno ! Nie wspomnę braku pozłacanego terminalu.
Trzeba wszystko z umiarem. I jak się podoba dźwięk a są góry i doliny na wykresie to to zaakceptować.
Jak stroiłem pod linijkę to byłem dumny, że wszystko zgodnie ze sztuką. Dumny kiedy tego nie słuchałem.
Dźwięk był nudny. Po prostu. Ale do tego się dochodzi powoli. Słuchać a nie patrzeć na ceny, wykresy, złote
kable i piękne obudowy.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
27-04-2015, 13:30
Słuchać a nie patrzeć na ceny, wykresy, złote
kable i piękne obudowy.

Na szczęście tendencja o której piszesz, w moim mniemaniu, nie dotyczy tego forum.

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
27-04-2015, 13:47
vigoss
zgadzam sie z teoria 
ze nie wszystko zloto co sie swieci    :-)

oczywiscia wyjatki sa

no niech sie zastanowie

mam obraczke  na palcu  :-)  he he

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
27-04-2015, 14:26
Słuchać a nie patrzeć na ceny, wykresy, złote
kable i piękne obudowy.

Na szczęście tendencja o której piszesz, w moim mniemaniu, nie dotyczy tego forum.

Pełna zgoda, przynajmniej w większości przypadków.

vigoss

  • 6 / 4223
  • Nowy użytkownik
27-04-2015, 17:55
Nie odnosiłem się konkretnie do tego forum. Ale wiecie pewnie o co mi chodziło.

lancaster

  • Gość
27-04-2015, 18:32
Rumburakowi to chyba tylko Arabela dogodzi.

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
27-04-2015, 18:44
:D

wydawałoby się oczywiste, a jednak odkrywcze ;-)

Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
27-04-2015, 19:22
Rumbiego powinno się zrzucać na tyły wroga z samolotu, jako broń masowego rażenia. Masowe samobójstwa gwarantownane.

P.S. Rumbi, sorry ale nie mogłem się powstrzymać przed skomentowaniem kolejnej dawki Twojego optymizmu. ;-)

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
27-04-2015, 23:40
Pesymista to dobrze poinformowany optymista.



:D

panpromek

  • 45 / 3412
  • Użytkownik
28-04-2015, 08:41
Używam głównie systemu słuchawkowego. Nie kosztował majątku a jednak powoduje, że słuchanie muzyki sprawia mi przyjemność. To czego mi brakuje, to dobrego źródła dźwięku. Obecnie jest to DAC ze średniej półki podpięty do komputerka z Daphile. Chętnie spróbowałbym "pograć" z gramiaka, ale trochę się tego ustrojstwa boję :)
Całkiem niedawno napalony byłem na wypaśne przetworniki, DSD, DXD, pliki Hi-Res itp. itd. Już przeszło :) Kupuję zwykłe CD. Tym dobrze zrealizowanym niczego nie brakuje. Czego chcieć więcej ?

PS. Na zeszłorocznym Audio Show, najfajniej, według mnie, grało w pokoju z gratami vintage. Akurat leciało coś z kaseciaka. Takie granie to jest to!
« Ostatnia zmiana: 28-04-2015, 08:45 wysłana przez panpromek »