Audiohobby.pl

Walkman kasetowy

WOY

  • 661 / 4789
  • Ekspert
08-07-2024, 15:39
To i ja się pochwalę swoim Walkmanem kupionym w latach 80 i oryginalnym futerałem. Właśnie go włączyłem po kilkudziesięciu latach a on działa 😳 nieprawdopodobnie.
Zaskakujące, że działa, ponieważ tam jest pasek do napędu szpulek, oraz idler, który też ma gumę - w moim egzemplarzu obie rzeczy były w rozpadzie.
Jak to mówią ,,nie chwal dnia przed zachodem słońca,, poleciały dwa utwory i koniec radochy.
Trzeba rozkręcać i oglądać co mu dolega.

Chaos

  • 856 / 5128
  • Ekspert
09-07-2024, 00:18
Mi taki ostatnio wpadł w oko:

flyingcircus

  • 438 / 2910
  • Zaawansowany użytkownik
09-07-2024, 10:13
Mi taki ostatnio wpadł w oko:

mi wpadl wiele lat temu

Chaos

  • 856 / 5128
  • Ekspert
10-07-2024, 00:35
flyingcircus, masz go? To ten na zdjęciu? Jak się sprawuje?

flyingcircus

  • 438 / 2910
  • Zaawansowany użytkownik
10-07-2024, 14:00
flyingcircus, masz go? To ten na zdjęciu? Jak się sprawuje?

tak, to moj. fajny maluch, ale ma wadę w postaci pokrywy na baterie, która pęka (moja cala jest) gdyż zatrzask nie wytrzymuje. dlatego jak go używam, to aby wyeliminować nacisk baterii na pokrywe, uzywam gumek :) jest DUZO cichszy niz D100. Przerobione mam gniazdo, aby podpiąć kazdy rodzaj słuchawek 3.5mm.

JaKub92

  • 1894 / 5622
  • Ekspert
10-07-2024, 15:05
A ja ostatnimi czasy wziąłem się za reanimację SONY WM-EX660 z pękniętą zębatką, o czym pisałem na stronie 40. Zębatkę wysłałem do dorobienia i po ciężkich bojach - udało się. Poskładałem, załączam, a ten dostał pier***ca. Podczas odtwarzania silnik kręci jak podczas przewijania, do tego nierównomiernie i strasznie szarpie. Jestem pewien, że złożyłem go poprawnie i nie zrobiłem żadnego zwarcia - składałem go już kilka razy i do tej pory działał, a teraz, dosłownie po złości, po dorobieniu dobrej zębatki, pokazał mi wała :/ Chyba wyjmę tą zębatkę, a reszta poleci przez okno, prosto do rzeki...
A tak na poważnie, to stwierdziłem, że zostanie tylko jako dawca, a sam poszukam innego WM-EX660 (skoro mam do niego dwie nowe zębatki) - byle tylko nie trafić kolejnego bubla, bo wtedy chyba faktycznie wszystkie te złomki polecą do rzeki jak jeden mąż - łącznie z Panasonic-iem i AIWĄ które kupiłem parę lat temu i też okazały się trupami...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Krzysztof_M

  • 1537 / 5428
  • Ekspert
10-07-2024, 15:11
Hehe, dopadła Cię szeroko pojęta złośliwość rzeczy martwych :)
A jak dorabia się taką zębatkę? Drukarka 3D czy jakieś CNC?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

JaKub92

  • 1894 / 5622
  • Ekspert
10-07-2024, 15:16
Tego to nie wiem - wysłałem do jednej firmy, mogę dać namiary na priv jakby ktoś potrzebował.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

flyingcircus

  • 438 / 2910
  • Zaawansowany użytkownik
10-07-2024, 15:48
Podczas odtwarzania silnik kręci jak podczas przewijania, do tego nierównomiernie i strasznie szarpie.

A glowica sie podnosi? bo taki efekt gdy nie, a co do szarpania to nie wiem...

JaKub92

  • 1894 / 5622
  • Ekspert
10-07-2024, 17:57
Tak, głowica i rolki są opuszczane tylko po prostu silnik kręci jak głupi i do tego niestabilnie... Jak trochę ochłonę, to może zrobię jeszcze jedno podejście i sprawdzę wszystko jeszcze raz...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

chorazy3

  • 1581 / 1739
  • Ekspert
10-07-2024, 20:52
Fajna kolekcja przenośnych DATów, flyingcircus!
Też się ostatnio szykowałem na zakup którego z tych Sony, a mianowicie D7 lub D8. Ale odpuściłem bo się naczytałem jakie trudne w naprawie i awaryjne są, w tym o dość częstych awariach przetwornicy DC-DC, które mają jakąś wadę fabryczną. Pisał o tym jeden z serwisantów które je naprawiał także w tamtych czasach. A szkoda bo to piękne maszyny.
Paweł

flyingcircus

  • 438 / 2910
  • Zaawansowany użytkownik
12-07-2024, 10:08
Fajna kolekcja przenośnych DATów, flyingcircus!
Też się ostatnio szykowałem na zakup którego z tych Sony, a mianowicie D7 lub D8. Ale odpuściłem bo się naczytałem jakie trudne w naprawie i awaryjne są, w tym o dość częstych awariach przetwornicy DC-DC, które mają jakąś wadę fabryczną. Pisał o tym jeden z serwisantów które je naprawiał także w tamtych czasach. A szkoda bo to piękne maszyny.
wiadomo jak jest... może byc 500 negatywnych opinii, ale kolejne 20000 użytkowników nie ma tego problemu. Wada fabryczna? raczej dotyczyć moze jakiejs konkretnej serii, ale nie wszystkich urzadzen produkowanych przez lata.
 U mnie D8 gra juz kilka lat, a wyprodukowany byl (jesli nawet w ostatnich latach) to minimum 23.

RetroTape

  • 552 / 947
  • Ekspert
12-07-2024, 10:39
Nawet nie wiedziałem, że były Walkmany DAT, nigdy takie urządzenie nie rzuciło mi się w oczy. Domyślam się, że podobny sprzęt był dostępny głównie w Japan/USA i cenowo niedostępny dla większości ludzi. Tak czy inaczej wygląda to niesamowicie, ale serwisować bym tego nie chciał, już na zwykłych Walkmanach jest bardzo ciężko ;)

Tede

  • 86 / 550
  • Użytkownik
13-07-2024, 12:10
Mało popularne bo raczej nikt nie używał ich do słuchania swojej ulubionej muzyki tylko do celów profesjonalnych,czyli jako cyfrowy dyktafon z zapisem na taśmę do celów reporterskich itp.W Japoni także nikt nie używał tego jako walkmana stereo nawet na tych bez nagrywania.Raz kupiłem uszkodzonego przenośnego DAT z kasetami to nie było na żadnej nagranej muzyki tylko jakieś wywiady.Czasem sobie jakieś nośniki kupiłem z 2giej ręki to na ani jednej kasecie nie było nic nagrane do słuchania tylko nagrania studyjne lub zapisy ze stacji radiowej.Jeszcze z rok temu zastanawiałem się nad DAT przenośnym bo stacjonarny jakiś tam posiadam ale po nieprzyjemnych przygodach z formatem DCC odpuściłem i zrezygnowałem.Może i bym coś sobie kupił sprawnego ale cena sprawnych zaporowa i wyższa od stacjonarnych urządzeń DAT.W naprawy już prawie przestałem się bawić bo jedna seria moich walkmanów pada ze względu na samoistne niszczenie mechaniki , gdzie brak części zamiennych a  kupując inny na części to te same wady.
« Ostatnia zmiana: 13-07-2024, 12:51 wysłana przez Tede »

Gustaw

  • 3893 / 3458
  • Administrator
14-07-2024, 20:32
« Ostatnia zmiana: 14-07-2024, 20:36 wysłana przez Gustaw »