Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

brodacz

  • 1780 / 3820
  • Ekspert
11-06-2016, 11:02
Eurydyka to podobny poziom grania do topowych wzmaków Staxa.
Kiedyś porównywaliśmy łeb w łeb z W.Luczuński i Gwos.
Więc jeśli Eurydyka jest lepsza od HEV90 to i Staxowe wzmacniacze też.
« Ostatnia zmiana: 11-06-2016, 11:08 wysłana przez brodacz »

ductus

  • 1247 / 4830
  • Ekspert
11-06-2016, 12:16
@pmcomp: Jak nie masz b.dobrego wzmacniacza konwencjonalnego, to kupuj Eurydykę. Mniejszy koszt. Twierdzenie, czy HEV Sennka dorównuje Eurydyce, to może raczej najlepiej odpowiedzieć Wiktor. Brodacz wg mnie ma dobry pogląd na sprawę.
Mamy obecnie nowego właściciela LST HB. Może coś napisze o swoim torze i wrażeniach.

pmcomp

  • 225 / 4909
  • Aktywny użytkownik
11-06-2016, 13:21
Dzięki Ductus.
Wysłałem Ci PW.
Moje "wolne" wzmaki już opisałem w wątku "kto mi pożyczy LST do odsłuchu?"
Ja nie mam jakiegoś wypasionego czy topowego wzmaka ani końcówki ponieważ ... używam przy moich kolumnach lampowej zwrotnicy aktywnej. Na basie mam mocny tran, na srednicy słabą lampę, a na górze opisane lampowe IDHOSy. Dośc mocne bo tam jest jeszcze zwrotnica pasywna na podziale 9kHz. Jak to gra opisywać nie będę bo to nie to miejsce. Dość, że temat kolumn, wzmacniaczy, pre oraz analogowych źrodeł i DACa mam już zamknięty. A za chwileczkę domknę temat transportu CD.

Wracając do toru suchawkowego.
IDHOSa mógłbym przy odsłuchach słuchawkowych przepinać.
Poza tym mam jeszcze trochę słabszych i mocnych wzmaków tranzystorowych ale z gatunko pro albo vintage.
Dlatego LST, o którym coraz bardziej myślę musi być uniwerslany, a najlepiej jak pisałem przełączalny na uzwojeniach transformatorów. Bo po pierwsze nie wiem czy lepsze będą wzmaki o mocy 10-20W, czy 50W czy może 100-400W.
BTW te mocarne tranzystorowe JBLe z serii MPA grają rewelacyjnie z moimi innymi "normalnymi" kolumnami. Najplepiej bez pre. Granie live. Lampowe pre dodaje mu więcej barwy.
Tak więc Eurydyka może stanąć pod znakiem zapytanie tym bardziej, ze jest w Łodzi jak pisano do kupienia tranzystor Staxa, a na eBayu starszy lampowy 007t. BTW co ten 007t jest wart? Kosztuje ok. 1000 EUR.

Tak więc na razie ... "mam problem". Mam słuchawki i nie mam ich czym napędzic, a pomysłów zbyt wiele. I jeszcze jest do kupienia Stax SRD7 MkII za ok. 1000 zl.

I masz babo placek ...

A mówią, ze od przybytku głowa nie boli ;)

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 11-06-2016, 14:28 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
11-06-2016, 14:13
@pmcomp: Jak nie masz b.dobrego wzmacniacza konwencjonalnego, to kupuj Eurydykę. Mniejszy koszt. Twierdzenie, czy HEV Sennka dorównuje Eurydyce, to może raczej najlepiej odpowiedzieć Wiktor. Brodacz wg mnie ma dobry pogląd na sprawę.
Mamy obecnie nowego właściciela LST HB. Może coś napisze o swoim torze i wrażeniach.
Opisze, opisze, tylko czasu potrzeba na posłuchanie no i kabelki dokupić, bo te zwoje 3 metrowe słabo wyglądają.
A z przybytkiem, no też mam problem, bo właśnie trafiło coś do przetestowania na weekend i nie ma jak uszu rozdzielić,
a chciałoby się wszystkiego posłuchać.

ductus

  • 1247 / 4830
  • Ekspert
13-06-2016, 18:45
@saudio: Naturalnie, nie ma pośpiechu. :)
@pmcomp: Co do próby LST, to masz moją pw. Próbowałbym z vintage, choć zawsze jest pytanie, czy dostaniesz coś szczególnego czego szukasz w dźwięku, oprócz tego liczy się jeszcze synergia. SRD nie jest optymalnym rozwiązaniem, pisaliśmy już gdzieś tutaj. A 007t? To są wzmacniacze już stosunkowo dobre ale stare, więc trzeba zajrzeć do środka. Miałem taki, gdzie były już plamy na dolnej płycie po wyciekach z kondensatora. Poza tym żeby grał porządnie, to trzeba przeważnie też wymienić lampy, ale wtedy wziąć coś porządniejszego jak dość nudne EH.

pmcomp

  • 225 / 4909
  • Aktywny użytkownik
14-06-2016, 04:45
Ductusie,

dzieki za odpowiedź. W takim razie daruję sobie SRD. Parę złotych na flaszkę w kieszeni zostanie.
Wysłałem PW.
dzięki.


Pozdro
pmcomp

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
14-06-2016, 21:07
Udało się dziś zakupić kawałek Kimber 4PR z w wtykami prolinka, nic innego nie było
na metry. Godzinka roboty przy konfekcji i gotowe połączenie LST z H80, teraz gra to lepiej.
Jeszcze trochę brakuje, ale jest spora poprawa detali i sceny, choć jak dla mnie jest za blisko,
głębia i pogłosy są super. Wniosek pewnie taki, że 3m kabelki mogą nie służyć dobremu połączeniu,
albo ten kabelek Chord jest słaby.

ductus

  • 1247 / 4830
  • Ekspert
17-06-2016, 14:44
@saudio: Ciekawe spostrzeżenia. Też uważam, że są zmiany dźwiękowe w zależności od użytego kabla. Ale długość jest mniej istotna, jak użyte materiały i ew. splot. Stefanie, że "blisko" czy "za blisko", odnosi się to do porównań z czym?   

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
17-06-2016, 18:32
Chodzi o granie w głowi a nie prezentacja lekko z przodu, taka jest np. w HE1000, czy HD800.
Co do długości to nie testowałem bo nie będę ciął kabelka, ale poszukam jeszcze czegoś innego
może Cardasa.

pmcomp

  • 225 / 4909
  • Aktywny użytkownik
17-06-2016, 22:34
W HD800 jest granie przed nosem i oczami?

Hmmmmm.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 10:58 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
18-06-2016, 17:24
Nie tylko, to taka prezentacja bardziej dookoła głowy, one mają jedną z największych scen.
Ale to nie temat o tym.

touok

  • 53 / 3390
  • Użytkownik
20-06-2016, 23:48
Stefanie, nadal najlepsze efekty uzyskujesz na tym Oyaide Across 2000? Myślę, żeby sobie troszkę takiego sprowadzić. No chyba, że masz jakieś nowe odkrycia. Póki co jakiegoś specjalnego kabla nie mam, tylko taki co był pod ręką, chyba ultralink.

Tamtych Quadów jednak nie zostawiłem u siebie. Teraz mam nowy wzmacniacz i tym razem już na własność - Musical Fidelity A300. Wrażenia pozytywne, ale jeszcze muszę się nasłuchać nim coś więcej napiszę.

ductus

  • 1247 / 4830
  • Ekspert
21-06-2016, 20:14
@touok: Oyaide mam z Ayonem, Kimbera z Accu P-500. Obecnie nie chce mi się przepinać, ale przypominam sobie, że Japończyk był nieco bardziej jeszcze transparentny na tym samym wzm. Tu każdy musi poeksperymentować sam, bo to też zależność od użytego wzmacniacza. Pytaj też brodacza. MF A300 jeszcze nie słuchałem, a dużo dobrych rzeczy wyczytałem na temat też innych modeli.
pmcomp: Z tą prezentacją sceny dużo zależy od źródła i nagrania. Nie mam wrażenia "za mało" przy dobrych albumach.
Teraz będę tu parę dni nieobecny...

pmcomp

  • 225 / 4909
  • Aktywny użytkownik
26-06-2016, 11:52
LST od Stefana podłączony. Dzieki wielkie. Miło było poznać w pieknym miescie Toruniu, posłuchać razem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na rynku na żywo i wypić drinka.
Pozdrowienia dla małżonki.

LST podłączyłem dzis do pierwszego lepszego wzmaka z kolekcji. Na razie doopy nie urywa.
Słuchawki nowe i się wygrzewają.
Na jakies wnioski duuużo za wczesnie. Gorąc straszny, mózg się lasuje.
Niech moc przybędzie :).

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 26-06-2016, 11:54 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

pmcomp

  • 225 / 4909
  • Aktywny użytkownik
27-06-2016, 09:02
Po ok. 8-u godzinach wygrzewania słuchawek dźwięk poprawił się znacząco. Góra staje się mniej agresywna ale na razie jest to zdecydowanie najgorszy aspekt prezentacji.
Na razie LST podłączyłem do bardzo mocnego wzmaka JBL MPA400. Po ok. 40-o godzinnym wygrzewaniu słuchawek przejdę do podłączania kolejnych.

Jesli chodzi o komfort noszenia i słuchania to HD800 są górą zdecydowanie. Kabel 2.5m jest zdecydowanie krótki. Dobrze, że kupiłem przedłużkę o kolejne 2.5m.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 09:05 wysłana przez pmcomp »
pmcomp