Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
22-02-2016, 16:05
No dobra szydercy jedne :-) to do ilu Watów jak się ma wzmacniacz ma się dobry słuch ,do ilu Watów ma się słuch pogorszony a do ilu jest się przygłuchy ?
Muszę się jakoś określić zanim pójdę do laryngologa :-)

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
22-02-2016, 17:18
Wpierw ustal na czym laryngolog słucha aby nic porozumienia jakąś złapać.
Jeśli to nie są w ogóle elektrostaty to daruj sobie takie wizyty - facet nie zrozumie :D
BTW, mamy wśród kolegów może laryngologa? Może chociaż wśród dynamicznej Braci jest ktoś taki?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
22-02-2016, 17:37
Zerknałem ile oddaje Ductusa Accu przy 4ohm bo ok tyle widzi jak gra z LST.To jest dopiero ekstremalne podejście do sprawy nie tam moje 90W :-)

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
22-02-2016, 20:10
Po kolei: @cortazar - rzeczywiście, dwa Ayony pre i końcówka przedobrzyły sprawę - to też było moje odczucie, kiedy tego zestawu słuchałem, OK. Vivaldiego jeszcze nie słuchałem, ale ten DAC z pewnością jest rewelacyjny - sam w sobie i ma b.dobry pre. Gratulacje: Crossfire PA to b. podobna końcówka do mojej integry. A wczoraj jeszcze stwierdziłem, że muszę poeksperymentować z moim Ayonem, coś wysłyszałem przy kompletnej ciszy w nocy... W Crossf. z tyłu jest możliwość wyłączenia pętli tłumienia brumu - co dla zabawy zrobiłem tzn. wyłączyłem... Pojawiło się potężne brumienie! A więc szybko do roboty, eksperymenty z sieciówką i po godzinie miałem rezultat. Teraz po włączeniu na stałe tłumienia brumu jest kompletna cisza... I wszystko pojawia się od nowa - piękniejsze, niezakłócone, z czernią tła! Cortazar, słyszałeś w starej sieciowej konfiguracji, posłuchasz w nowej. Polecam pobawić się przy Twojej końcówce w tym temacie! Z Piotrem rzeczywiście umawiamy się na... ale nie będę uprzedzał.

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
22-02-2016, 20:31
 @brodacz, Cortazar, Gustaw, lok, Mirek. Panowie, opanujmy silne emocje i podejdźmy do tematu merytorycznie. A ja mogę Wam przybliżyć sprawę - empirycznie! Po prostu przyjedźcie do mnie na odsłuch. Bo tylko u mnie możecie porównać obecnie dwie kombinacje: a/ LST HB z hs (czyli high shift - wys. przełożenie) grający z Ayonem (realnie 2 x 25-30W) oraz b/ LST TS (to co stoi u Wiktora, brodacza i co miał Cortazar) z Accu P-500.
Oba zestawy pasują ze sobą, gorzej jest odwrotnie. A więc nie porównujmy gruszek z jabłkami, bo chodzi o dwa różne LST. Uważam, że Cortazar (ma hs) może już dobrze jechać z Air Tight, inna sprawa, że ten wzmak może (?) nie mieć tej charyzmy, czaru a jak trzeba i wykopu, co miał Uchida, ale to też sprawa lampek. Podobno Western Electric - nie do pobicia... Natomiast LST TS może się bardzo fajnie parować z A-46 czy 47, podobnie jak ma to miejsce u mnie z P-500. Tak więc nie jest to koniecznie sprawa potęgi ilości koni pociągowych (w Watt), co dopasowania sprzętu. Chociaż - wzmacniacz powinien być wydajny prądowo, bo to gwarancja dobrego impulsu. Jak kolega escaflowne w DIY słusznie potwierdził (plus świetna konstrukcja), co koledzy z forum h-f już dawno zauważyli: Staxy a szczególnie 007 potrzebują "moooore power"! 
HB (ma hs) czarny, jeszcze nie wygrzany, w dobrej cenie, jest do wzięcia. A nawet do przywiezienia do W-wy na spotkanie w marcu. Ktoś chętny?

touok

  • 53 / 3396
  • Użytkownik
22-02-2016, 22:14
Witam wszystkich, od dłuższego czasu śledzę wątek przyglądam ruchom poszczególnych adapterowców. Pędzę 007 MK1 oraz Lambda Signature z Denona PMA-560 przez LST-TS (od Cortazara). Bardzo budżetowy wzmak, ale gra to i tak bardzo fajnie, w moim odczuciu z większą werwą niż Eurydyka (oczywiście takiej ładnej barwy nie ma Denon) i wzmaki Staxa które słyszałem. Może to kwestia repertuaru, słucham muzyki klasycznej i wiele nagrań jest bardzo cichych, dlatego potrzebuje powera.
Zbieram się do zmian od dłuższego czasu, ale jakoś nie pali mi się do wydania np. 10 tysięcy na wzmak z wysokiej półki.
Na pewno czekają mnie zmiany, ale nie wiem czy od razu chciałbym się rzucać na głębokę wodę, chyba najpierw wolałbym spróbować wzmaków za mniejsze pieniądze, ma ktoś jakiś pomysł?
Tak w ogóle muszę się wybrać do jakiegoś salonu audio we Wrocławiu i porównać z hi-endowymi konstrukcjami, żeby usłyszeć, jak duża jest różnica. Ciekawe czy mnie nie wywalą z takimi zabawkami :)
Swego czasu napalałem się na mocną lampę, ale teraz myślę, że pod LST-TS to trudne zadanie. Teraz myślę, że może tak jak Brodacz - pre lampowe i mocna tranzystorowa końcówka mocy? A najpierw to w ogóle może jakaś integra lepsza niż Denon?
Jedyne co wiem na pewno, to że chciałbym jeszcze więcej mocy, bo na niektórych nagraniach na 007 brakuje mi pary. Na pewno można jeszcze je lepiej napędzić, to czuję, choć przy przeciętnie głośnych nagraniach więcej nie potrzeba.
Zastanawiam się, czy póki co nie wrzucić jakiegoś pre pomiędzy daca a denona, tym bardziej, że mój dac jest dosyć cichy.

P.S. Pozdrowienia i podziękowania dla Stefana, Wiktora i Cortazara za cenne rady a także zabawki, które niektórym wydarłem :)
No i oczywście Fatso, u którego po raz pierwszy posłuchałem Staxów oraz LST i złapałem bakcyla.
Uśmiecham się także przyszłościowo do Brodacza, który ma chyba ten sam typ LST i którego poczynaniom wnikliwie się ostatnio przyglądam :)

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
22-02-2016, 23:03
Serwus Filip.

Ciężko mi doradzać Ci jakiś wzmak gdyż aż tak dużo ich nie przrzuciłem.
Najlepiej pojeździj po sklepach i popróbuj z różnymi wzmakami.
Snappery sie nie nadają do tego rozwiazania choć graja fajnie.Trafo w nich się "klóci" sie z LST i sie wzbudza.
Ma Manleyu 250 tego nie ma.

Ale Ty najlepiej sie nie sugeruj moimi przygodami tylko idz własną drogą!

Podjedź do Galerii Audio i pogadaj z Romanem on mnie zna.Od niego Mialem Snappery i niestety odeslalem i czekam na pre od niego.
Zapytaj czy maja 250siatki do odsluchu ,jesli tak podlacz je koniecznie z pre na 300B.
I swojego LST i Staxy,najlepiej weź obie pary.Roman juz wie mniej wiecej co to jest to nie weźmie cie za glupiego.
Gwarantuje barwy nie zabraknie ,mocy i werwy też.Eurydyka sie schowan na przedbiegach.
Granie bedzie geste ,konkretne i barwne.Bez super separacji i szczegolu ale to wychodzi przy A47 nie wiem czy wyjdzie to przy Eurydyce czy Denonie.
Nie koniecznie moze to być Twoje granie do klasyki ale zobaczysz potencjal.
I ile robi moc i jakość sprzetu.Moc jest wazna ( choćby z powodu głuchnięcia aby Ci jej starczyło aż do emerytury :-)
Posluchaj 250 w trybie Triody i Pentody.

BADZ OSTROZNY ,ZAWSZE PRZED WLACZENIEM UPEWNIJ SIE ,ZE MASZ PRE ZCISZONE NA MINIMUM I PODGLASZAJ DOPIERO JAK WSZYSTKO BEDZIESZ MIAL WLACZONE ZEBY CI SLUCHAWEK LUB USZU NIE USZKODZILO.

« Ostatnia zmiana: 23-02-2016, 07:56 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
22-02-2016, 23:15
Jak już obczaisz Galerie to daj znać powiem Ci gdzie uderzyć dalej i o kogo pytać. Usłyszysz zupełnie inny świat,też piękny lecz inny.

Po takich akcjach będziesz dokładnie wiedział czy jest różnica,czy warto w to brnąć i jaką drogę obrać.

Powodzenia!

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
23-02-2016, 14:34
@touok: Jeżeli masz 007, to wiesz, że szczególnie wymagają power. Tu sugerowałbym podobnie jak Przemek, zastosować pre lampowe i końcówkę tranzystor. Nie musi być 150 czy 300W na kanał, nie o to chodzi. Dobrą dynamikę i oddech masz już przy 70-90W. Głównie kierowałbym się transparencją, szczegółem, sceną, dociążeniem w basie i substancją (na pierwszym miejscu!), barwą, powietrzem między instrumentami, zgraniem wszystkich komponentów.
Są kombinacje w integrach lampy w stopniu pre, a w końcowym tranzystora.
@brodacz: Nikt sobie nie kupuje sprzętu na zawsze, zmiany (nie zawsze na lepsze) obserwujemy u wszystkich. Fakt, że trzeba w przypadku wzmaka do LST pokombinować, bo nie ma żadnych konkretnych absolutów i to uniwersalnie dla wszystkich uszu.  Snappery posiadają specjalne, wrażliwe na impedancję trafa i nie tylko LST z nimi nie pasuje jak słyszę, też i niektóre kolumny. Ale to przypadek bardzo rzadki, że wzmacniacz staje okoniem. 99%, może więcej, pasuje. Aby pasowało optymalnie, trzeba poszukać i przede wszystkim słuchać, możliwie przed kupnem.

Cortazar

  • 50 / 3442
  • Użytkownik
25-02-2016, 20:35
A u mnie juz gra nowy nabytek ayon crossfire 3 PA. Koncowka mocy. Kosztuje tyle co integra crossfire, ma troche lepsze zasilanie, reszta taka sama. W porownaniu do 300B air tighta ayon gra... bardziej lampowo. Dzwiek ma wiecej masy srednica ma wiecej ciala, bas schodzi nizej, gora min. mniej dzwieczna. Ze staxami 009 i Vivaldim jest to najlepszy system jaki mialem u siebie! Niezwykle detaliczny/przejrzysty vivaldi po prostu idealnie zgrywa sie z ayonem. Szkoda troche ze nie mozna mojegoy systmu porownac z nowym orfeuszem. To bylby chyba bardzo ciekawy pojedynek.
Crossfire jest "praktyczniejszy" od odina, jest tanszy, mniej sie grzeje, komplet lamp kosztuje duzo mniej, a dzwiek jest porownywalny.
Teraz czekam na upsampler vivaldiego dzieki ktoremu bede mogl pliki pobierac bezposrednio z NAS-a i obslugiwac to wszystko ipadem.
Ostatni krok to bedzie tunig okablowaniem a pozniej to tylko muzyka!!

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
26-02-2016, 11:30
Gratulacje, Cortazar. Płonę z ciekawości posłuchać obu systemów. To, że Ayon gra bardziej lampowo - hmm... może jest spowodowane po prostu samą konstrukcją/schematem ATM 300, tak, że 300B grają "aż za czysto". Taki higieniczny dźwięk, co mi osobiście też nie specjalnie pasuje. A ktoś w Polsce będzie miał chyba Orfeusza 2. Wychodzi na to, że trzeba będzie zorganizować specjalne spotkanie...

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
26-02-2016, 12:34
Cortazar a czy testowałeś jakieś inne 300B niż Takatsuki?

Cortazar

  • 50 / 3442
  • Użytkownik
26-02-2016, 19:50
Nie, innych lamp nie testowalem. Przyznam, ze odkad mam ayona air tight stoi w szafie ;-). Po przerzuceniu klika lampiakow na tym wzmacniaczu koncza sie moje poszukiwania.
Byc moze sprobuje pozniej jeszcze jakiegos dobrego tranzystora, warto miec 2 rozne wzmacniacze na rozne okazje (rock/klasyka). Pass, accuphase, solution, ayre mysle ze czekaja na nas jeszcze odkrycia!

touok

  • 53 / 3396
  • Użytkownik
26-02-2016, 21:28
Do rocka tranzystor a do klasyki lampa? :)

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
26-02-2016, 21:47
Wydaje mi się ,że nie ma reguły.
Zależy jak chcesz słuchać,jakie preferencje i zależy od brzmienia własnego sprzętu i toru.


Na ten przykład dam ci siebie.Staxy ,słuchawki polecane głównie do jazzu i klasyki a ja słucham na tym bardzo dużo classic rocka.