Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-10-2015, 13:29
Wielkie dzięki Stefan.Nie ma co, bawisz się na całego i jesteś ostatnio bardzo aktywny.

a tak na marginesie Orfeusz bardzo ładnie wyglada na Twoim wieszaku ,pasuje tam. ;-)

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
24-10-2015, 14:46
Pasuje z pewnością. Czekam, aż mi ktoś prezent zrobi ;) Może być ostatecznie pod choinkę. Chociaż kompensuję sobie Orfiego zmieniając 009 na 007.  To jest dla mnie to granie uzupełniające. Są jeszcze lambdy...

wiktor

  • 2503 / 5893
  • Moderator Działu Słuchawki
24-10-2015, 18:55
Stefan,

a co tam założyliście na wtyczkę HE90 po prawej stronie?

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-10-2015, 20:17
Pasuje z pewnością. Czekam, aż mi ktoś prezent zrobi ;) Może być ostatecznie pod choinkę. Chociaż kompensuję sobie Orfiego zmieniając 009 na 007.  To jest dla mnie to granie uzupełniające. Są jeszcze lambdy...

007 i mocna klasowa lampa to jest bardzo,bardzo mocny zawodnik.Osobiście słuchawszy ich z Manley Neo Classic 250 doszedłem do wniosku ,że to jedno z najlepszych grań jakie słyszałem.

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
25-10-2015, 09:55
Niedziela, 25.10. WYBORY. Niniejszym przerywam ciszę wyborczą i polecam głosować na jedynie słuszną partię: LST! Tylko Liberalni Słuchawkowi Templariusze zapewnią wszystkim dobrobyt słuchawkowy! Panowie do dzieła, zapisać się, wybierać! I proszę nie traktować znowu tego jako wrogą komercyjną propagandę ... A "Liberalni"  - użyłem w sensie - na ucho prawe i lewe...
Wiktorze, znany Ci kolega Th. lubi bawić się w takie dodatki jak np. pierścienie ferrytowe. Taki widzisz na obrazku. Niby ma to pomagać filtrować wysokie częstotliwości, powiększa też indukcyjność kabla. Na pojemność w stosunku do masy (GND) właściwie nie wpływa, kabel ma to tak, czy tak. Ja mam do tego stosunek obserwatora.
Brodacz: Mam wielką ochotę spróbować LST z Manleyem, jak tylko nadarzy się okazja, zrobię i opiszę. Istnieje jeszcze parę znakomitych małych lampowców single ended, które chciałbym podpiąć do mojego systemu. Zobaczymy.

mirek10

  • 1212 / 4393
  • Ekspert
25-10-2015, 20:28
Z ciekawoscia i mala zazdroscia czyta sie te porownania na tak wspanialych sprzetach,moje gratulacje.

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
26-10-2015, 10:03
Stefan
Pytania/komentarze do Twojego bardzo ciekawego raportu:
1) jak wiesz Wiktor ma przerobiony wzmacniacz Orfeusza tak aby zasilał Staxy więc nie musi to być wzmacniacz tylko do jednych słuchawek
2) czy na pewno "uszkodzone" drivery nie wpłynęły na wyniki Waszego porównania? czy sprawdzaliście "lepsze" słuchawki na obu porównywanych zestawach wzmocnienia? czyli Orfeusz vs. LST/Ayon? w sumie napisałeś "słuchawki Cortazara" mam rozumieć, że to te "lepsze"? Czy to był Ayon Cortazara czy Twój?
3) jakie wnioski dla Ciebie i Cortazara? Ty chcesz mieć słuchawki Orfeusza czy nadal wystarczają Ci 009? A co postanowił Cortazar?

Wiktor
Czy możesz się odnieść do wyników Stefana? Przecież już masz swojego LST i chyba nie oddałeś Accu 45, prawda?
Pamiętam, że z moim LRT uważałeś, że wzmak Orfeusza pozostaje niedościgły?

Po raz kolejny chcę napisać, że bardzo się cieszę z postępów w tym temacie/zakładce :)

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
26-10-2015, 15:06
Włodku, konkretne pytania - konkretna odp.:
1) O przerobionym wzm Orfeusza nie słyszałem, natomiast wiem o przedłużkach z końcówkami z Orfeusza HEV na Staxa. 2) Naturalnie, to napisałem też, że sprawdzaliśmy z niemiec. kolegą oba egzemplarze (widać na fotce podpięte razem pod HEV), a potem wykorzystywaliśmy ten "lepszy" Cortazara - na przemian z LST jak i z HEV Sennka. A więc porównania były z tymi samymi słuchawkami. Ayon był mój, widzisz go na fotce po lewej (masa chromu...). 3) W Orfeusza nie wchodzę, wolę sobie pobujać w wyobraźni, że może być na liście życzeń... jestem w pełni zadowolony z 009 i uzupełnienia 007 mk1. 4) Co on postanowił, to pytaj Cortazara. Wydaje mi się, że osiągnął Nirvanę.
Wiktor, o ile wiadomo, to ma A-46 (a nie 45).

Cortazar

  • 50 / 3443
  • Użytkownik
26-10-2015, 19:50
Wnioski? Hmm..
Mysle ze moje poszukiwania najlepszego dzwieku ze sluchawek powoli dotarly do konca. Kombinuje troszke jeszcze ze zrodlem (aktualnie chce poprobowac roznych playerow - jrviver vs. HQ-player itd), aczkolwiek nie mam zamiaru wydawac tu kroci, bo wydaje mi sie ze tu przyrost jakosci dzwieku w stos. do wydanych oieniedzy jest najmniejszy. Moj zestaw DAC + server kosztuje 8-krotnosc zestawu Stefana a brzmi moze 10-15% lepiej (po upsamplingu kazdego pliku do DSD 256)
Co do sluchawek do przerobilem najlepsze jakie sa obecnie produkowane: Abyssy, HIfimany HE 1000, rozne staxy itp. i zostaje przy 9-tkach staxa oraz prfeuszach ktore tak jak napisalem sa dla mnie lepsze w kazdym wzgledzie od staxow.
Przyznaje ze mialem sporo szczescia z tym zakupem no i z tym ze znalem Stefana ktory skonstruowal specjalnie dla mnie nowego LST (wynik intensywnej wymiany emaili z szefem lundahla przez miesiace!! Stefanie dziekuje co jeszcze raz za twoja pasje i tygodnie pracy nad tym cudenkiem!). Kusi mnie jeszcze zeby posluchac Sony mdr 10. Kto wie, jak mi wpadnie w rece dobrze zachowany model to moze dam mu szanse.
Mysle ze poslucham nowych orfeuszy i kto wie moze wezme kredyt ;-).
To tyle co do moich przemyslen a praktyczne wnioski?
Wykasowalem w moim ipadzie i macbooku wszystkie linki do audioflkskich stron (a bylo tego sporo, oj sporo). Zamierzam zagladac tylko od czasu do czasu na headfi.org i audiohobby. Mysle ze to mowi samo za siebie.
Pozdrawiam
Pawel
P.s. jak cos sie zmieni w systemie, i gdy skoncze sprawe zrodla dam znac  co i jak.

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
26-10-2015, 20:18
Cortazar
Dzięki wielkie za konstruktywną odpowiedź.
Rozumiem, że nie szykujesz się do zakupu wzmacniacza Orfeusz?
Mam nadzieję, że poznamy się w realu :)

PS. Choroba wróci. Żegnałem się z AH i AS wiele, wiele razy. To nic złego pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Dzieciom od ust nie odbieram :)

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
28-10-2015, 12:53
Paolo, miło słyszeć, że jesteś zadowolony. Masz jeszcze możliwości rozwoju tzn. kiedyś, dokupienie dobrych kolumn głośnikowych. Resztę masz. A ja i bez Orfiego jestem szczęśliwy, słucham po prostu teraz muzykę, a stosunkowo mało sprzęt. Dobre nagrania jednak, muzycznie i technicznie, to jest kropka nad "i". Nad tym warto popracować tzn. stale poszukiwać, czego się chce słuchać. A muzycznych śmieci , jest tego dużo, po prostu nie zbierać.

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
15-11-2015, 00:59
Kolega do mono Manleya zapodał pre i lamp dobrych grono.Była to okazja aby go odwiedzić z moimi klamotami i magicznym pudełeczkiem co pozwala sięgać nieba.
Kilka roboczych fotek i roboczych zdań:
PS1000 z pre Manleya ,sieciówka Siltech i lampami Takatsuki zagrały wybornie jak elektrostaty.
Te same z Cary 300 ,kabel komputerowy i lampu EH ,brzmienie jakie znałem ,nic nowego ,przeciętnie.
Zapodaliśmy Caryemu sieciówkę Siltech i lampy Taka i brzmieni konkurowało z Manleyem.

Nawet tak wspaniale jak nigdy dotad grajace PS1000 niestety nie dorównały elektrostatom grajacym z tego samego systemu.O dziwo im ostrzejsza muzyka tym przewaga 009 i Orfiego bardziej rosła.

Pre Manleya ,lampy Taka ,cudne sieciówki ,Monobloki do LST Audioquestem redwood i do tego Orfi.Brzmienie z którym mógłbym iść na Wiktorowy system.Koledzy Robert i Marcin ( głośnikowcy) stwierdzili ,że takie słuchawki powinny być zakazane :-).

Najwięcej słuchaliśmy pelnego systemu Roberta z LST i Orfim.Odsłuchy przybrały formę domowego prywatnego słuchania i całkowitego odpłynięcia.Nie dało się typowo testować gdyż było zbyt przyjemnie.

Audycja nie zawiera lokowania produktu.Zawira wielokrotne przecenienie słuchanego sprzętu a słuchajacy nie byli do końca trzeźwi :-)
« Ostatnia zmiana: 15-11-2015, 15:58 wysłana przez brodacz »

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
15-11-2015, 12:54
Ale odjazd! Ale sprzęty - to robi mi coraz większy apetyt na Manleye. Super odsłuch - nic dziwnego, że nie byliście do końca trzeźwi... Dzięki za relację.

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
15-11-2015, 15:14
Dzieki Stefan.Koledzy zgodnie stiwerdzili ,że urzadzenie typu LST to super sprawa i wybraliby takie rozwiazanie niż jakikolwiek wzmacniacz elektrostatyczny ze względu na ogromne możliwości ,frajde,zabawę i przygodę z odkrywaniem brzmienia.
Mam obecnie chyba nawrót choroby choć myślałem ,że się już wyleczyłem.Idę w następnym tygodniu posłuchać LST i Orfiego z klonem Accu P7100.Złożę też i z tego spotkania krótka relacje oczywiście subiektywna i naciagana ale bycie obiektywnym w tym temacie mnie w ogóle nie interesuje,to nie matematyka czy fizyka tylko o przyjemność tu chodzi.
Już wiem co czujecie jak słuchacie Orfiego na Ayonie Pawła ,to jak z roweru przesiaść się do promu kosmicznego :-) bo Orfi w takich systemach nie wymiata on wynosi człowieka na orbite :-)

Po glowie przemyka też myśl aby wziać do Polski na zimowy urlop LST i Orfiego ( Włodek )  i przyłożyć ucho tu i ówdzie.

Panowie z czego tak ładnie grało w pokoju Grobel Audio ,z jakiegoś Jadisa ?
« Ostatnia zmiana: 15-11-2015, 15:24 wysłana przez brodacz »

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
16-11-2015, 09:32
No ładnie Przemek ładnie. A ja w piątek i sobotę (północ mnie zaskoczyła ;-) ) słuchałem u kolegi starych Lambd Pro. Myśląc, że znam te słuchawki srogo się myliłem. Będę nieobiektywny i pewnie zjedziecie mnie za takie herezje, ale na Marantz'ie PM-45, tak tym,który chodzi już od 250zł na alledrogo zjadły wszystko co do tej pory słyszałem. Pewnie kolega chował pod stołem jakieś monobloki, a przetworniki w lambdach pochodziły od HE90, do tego musiał mnie czymś spoić, aby wyłączyć moją czujność, ale i tak jestem zachwycony. Synergia tych Lambd ze wzmacniaczem nieziemska. Dynamika wgniatała w fotel, przestrzeń zawstydzała K1000, muzyka dosłownie ożywała. Możliwość połączenia całego ustrojstwa zapewnił mały LST.

Boję się teraz jechać do niego z Omegami :-(