Audiohobby.pl

Stax SR-Λ Signature

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
01-02-2015, 12:08
Stax SR-Λ Signature

Ten model ma najcieńszą membranę *diafragma, grubość wynosi zaledwie 1 mikron!
Obecnie są to moje ulubione słuchawki, oddają muzykę taką jaka ona jest oczywiście wspomnę tylko że chodzi o muzykę a nie łomot;)
Jak to mój syn 12 latek mówi tato jakie wygodne! i grają lepiej niż Beierdynamic których używam...
Warto im poświęcić więcej i dlatego zakładam ten temat.

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
02-02-2015, 07:13
Fajne, już od pewnego czasu za mną łażą.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5278
  • Ekspert
02-02-2015, 10:52
Mag - ładny stan tych Twoich Signature :) Aż zazdroszczę, moje tak nie wyglądają :-(
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
15-02-2015, 13:42
Mag - ładny stan tych Twoich Signature :) Aż zazdroszczę, moje tak nie wyglądają :-(

Dobrze że po tylu latach dalej są w dobrej kondycji i można się cieszyć ich wspaniałym graniem;)
A tak na serio ilu nas tutaj ma ten model? Stefan i Ja czy jeszcze ktoś posiada ten rzadki model?
« Ostatnia zmiana: 15-02-2015, 13:46 wysłana przez MAG »

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
15-02-2015, 15:28
Lambda Signature to słuchawki które nie biorą udziału w żadnych wyścigach i nigdy nie będą w czyś naj. ale to im  nie przeszkadza grać bardzo wciągająco,ciepło i głeboko i łączyć nas z muzyką.
Słysząc tę Lambdę nie mam chęci nic tam ulepszać ,ona gra własnym życiem- swoistym,organicznym, niedoskonałym  ale jedynym w swoim rodzaju

Wypuszczona w 1987r. Lambda Signature ma kilka elementów które póżniej zostały użyte w SR-Omega i można je z powodzeniem przy usterce zastąpić.

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
15-02-2015, 15:32
Driver moich Lambda Signature

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
15-02-2015, 16:13

 Moim zdaniem Stax SR-Λ Signature gra podobnie do SR Omega w wielu aspektach ma wiele cech wspólnych i łączą te dwa modele nie tylko wspólne części.
W kwestii wytrzymałości przetwornika Stax SR-Λ Signature bije niestety staruszkę  SR Omega tym bardziej dziwi fakt że Stax SR-Λ Signature ma 1 mikronową membranę i jest ona wytrzymalsza od bardziej awaryjnej niestety Omega SR

wiktor

  • 2503 / 5886
  • Moderator Działu Słuchawki
15-02-2015, 16:34
Mylar, jak taki i jego grubość, nie jest problemem w SR-Omega. Na te awarie składa się kilka czynników. Przede wszystkim degradacja powłoki przewodzącej, zanikająca izolacja mosiężnych pierścieni/ ringu membrany oraz podatność na zabrudzenia. Jeśli do tego dołożymy zanikający klej, który trzyma złote siatki w statorach, mamy, to co już wiecie.

Moim zdaniem konstruktorzy zaprojektowali całkiem dobrze driver Omegi, tylko nie wzięli pod uwagę detali i kwestii upływu czasu w kontekście materiałów typu kleje, lakiery, etc. To, co nie do końca było ich odpowiedzialnością.

W pełni się zgadzam z Kolegami, że SR-Lambda Signature zasługuje na uwagę i naprawdę warto ją mieć pod ręką. Natomiast nieco ostrożniej skalują ją do Omegi. Ale to moje odczucia.

W ostatnich kilku miesiącach zauważyłem gwałtowny wzrost cen za Lambdy w ogóle, zwłaszcza za SR-Λ Signature.


wiktor

  • 2503 / 5886
  • Moderator Działu Słuchawki
15-02-2015, 16:35
Panowie jedno pytanie, czy nie byłoby lepiej połączyć ten temat z drugim podobnym "Seria Lambda" i nadać mu nową nazwę?

Lambd jako takich  jest wiele, obecni i przyszli użytkownicy znaleźliby w jednym wątku sporo cennych informacji.  Czy to 404, czy SR-Λ Signature, czy Lambdy Pro, to przecież jedna rodzina.

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
15-02-2015, 16:36

 Moim zdaniem Stax SR-Λ Signature gra podobnie do SR Omega w wielu aspektach ma wiele cech wspólnych i łączą te dwa modele nie tylko wspólne części.
W kwestii wytrzymałości przetwornika Stax SR-Λ Signature bije niestety staruszkę  SR Omega tym bardziej dziwi fakt że Stax SR-Λ Signature ma 1 mikronową membranę i jest ona wytrzymalsza od bardziej awaryjnej niestety Omega SR

W wielu przypadkach vintageowych Staxów wina usterek nie jest żaden element słuchawek które sa dość mocne lecz szereg nanoszonych na niektóre elementy powłok różnego rodzaju i różnego przeznaczenia i ich degradacja
Wytrzymałość mambrany myślę ,że nie jest tu kluczem do zgłebienia tajemnicy SR-Omega gdyż nie było jeszcze raportów o jej przerwaniu,przedziurawieniu itp.

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
15-02-2015, 16:41
Ja zakładając ten temat chcę pozostawić go tylko i wyłącznie temu modelowi z całym szacunkiem Wiktorze ale można zakładać tematy o 404 i np Pro nie widzę powodu aby wszystkie wsypywać do jednego worka.
O wszystkich można pisać np w temacie Elektrostaty.
Tutaj chciałbym aby temat został w takiej formie.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2015, 16:43 wysłana przez MAG »

wiktor

  • 2503 / 5886
  • Moderator Działu Słuchawki
15-02-2015, 17:01
Marku,

na szczęście dla nas, mamy naprawdę niezależne forum. Tak też będzie OK.

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
15-02-2015, 17:03
Signatury moje dwie na obrazku. Właśnie korzystałem z nich pisząc reckę o KGSSHV. Bardzo wierny przekaz, nie do pobicia średnica.
Brodacz: Dziury w membranie lambd? A tak, zdarzają się. Jest to przepalenie na skutek dotyku do jednej z elektrod - następuje zlepienie pod wływem topnienia w tym miejscu mylaru i mamy dziurę. Raczej rzadko występujące przypadki...

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
15-02-2015, 17:06
Marku,

na szczęście dla nas, mamy naprawdę niezależne forum. Tak też będzie OK.

Dziękuję Wiktorze nawet mi do głowy nie przyszło że u nas mogła by być jakaś grupa trzymająca władzę;)

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
15-02-2015, 17:14
Sorry za podobna odpowiedz,pojawiła się podczas pisania.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2015, 17:17 wysłana przez brodacz »