Audiohobby.pl

Stax SR-Λ Signature

MAG

  • 2393 / 5870
  • Ekspert
16-02-2015, 11:38
Signatury moje dwie na obrazku. Właśnie korzystałem z nich pisząc reckę o KGSSHV. Bardzo wierny przekaz, nie do pobicia średnica.
Brodacz: Dziury w membranie lambd? A tak, zdarzają się. Jest to przepalenie na skutek dotyku do jednej z elektrod - następuje zlepienie pod wływem topnienia w tym miejscu mylaru i mamy dziurę. Raczej rzadko występujące przypadki...

Stefan gratuluję dwie pary no no i to jeszcze z podobnej serii.
Jestem także fanem tego modelu muszę koniecznie wymienić moją Pro na taką jeszcze jedną;)

Fatso

  • 290 / 4004
  • Zaawansowany użytkownik
16-02-2015, 12:12
Signatury moje dwie na obrazku. Właśnie korzystałem z nich pisząc reckę o KGSSHV. Bardzo wierny przekaz, nie do pobicia średnica.
Brodacz: Dziury w membranie lambd? A tak, zdarzają się. Jest to przepalenie na skutek dotyku do jednej z elektrod - następuje zlepienie pod wływem topnienia w tym miejscu mylaru i mamy dziurę. Raczej rzadko występujące przypadki...

Stefan gratuluję dwie pary no no i to jeszcze z podobnej serii.
Jestem także fanem tego modelu muszę koniecznie wymienić moją Pro na taką jeszcze jedną;)
Jakby co to piszę się na Pro :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5275
  • Ekspert
16-02-2015, 12:46
Signatury moje dwie na obrazku. Właśnie korzystałem z nich pisząc reckę o KGSSHV. Bardzo wierny przekaz, nie do pobicia średnica.
Brodacz: Dziury w membranie lambd? A tak, zdarzają się. Jest to przepalenie na skutek dotyku do jednej z elektrod - następuje zlepienie pod wływem topnienia w tym miejscu mylaru i mamy dziurę. Raczej rzadko występujące przypadki...

Stefan gratuluję dwie pary no no i to jeszcze z podobnej serii.
Jestem także fanem tego modelu muszę koniecznie wymienić moją Pro na taką jeszcze jedną;)
Jakby co to piszę się na Pro :)
Jak masz na wymianę Signature to chętnie :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Fatso

  • 290 / 4004
  • Zaawansowany użytkownik
16-02-2015, 12:50
niestety :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

ductus

  • 1247 / 4828
  • Ekspert
18-02-2015, 19:22
Marku, dobrze, że jesteś fanem signature, bo ja, pokryjomu też. Porównywałem je długo do Pro, właściwie Pro są bardziej może wyważone, bo tam więcej basu, ale tej wierności, tego realu nie mają... A przy dobrym wzmacniaczu signature potrafią i bas pokazać. Ten naprawdę niski, głęboki, może tylko ilość dla basolubów mogłaby być ciut większa, ale w większości nagrań jest to zadawalające...

karmazyn

  • 12 / 4504
  • Nowy użytkownik
26-02-2015, 20:58
Ja zaś wpisuję się do klubu z LNS #00336 w fantastycznym stanie. Eh, i jak tu się teraz na jedne Lambdy zdecydować, jak wszystkie grają pięknie - z różnym smakiem.

Karol

  • 2007 / 4313
  • Ekspert
27-02-2015, 00:55
Ja zaś wpisuję się do klubu z LNS #00336 w fantastycznym stanie. Eh, i jak tu się teraz na jedne Lambdy zdecydować, jak wszystkie grają pięknie - z różnym smakiem.

No nie wiem, nie wiem, czy cię klubowicze przyjmą. :)
Karmazyn patrząc na zdjęcie, wydaje mi się, że jesteś jak ja, posiadaczem modelu STAX SR-404.
Na wierzchu, w środkowej części pałąka, jest nadrukowana biała litera Λ a na niej różowo-amarantowy napis Signature.
A koledzy chwalą się tu modelem Stax SR-Λ, (zwanym Λ-Signature), na którego pałąku jest wyciśnięty napis STAX.
Zauważ też, że w naszym modelu suwaki, w których są mocowane końce paska dociskowego, są zupełnie inne.
Doskonale to widać na pierwszym zdjęciu zamieszczonym w tym wątku.
Wychodzi na to, że słówko "Signature" w tytule tematu jest trochę mylące. :)

« Ostatnia zmiana: 27-02-2015, 01:21 wysłana przez Karol »

karmazyn

  • 12 / 4504
  • Nowy użytkownik
27-02-2015, 08:46
@Karolu, moje z tego co zdążyłem się zorientować to dokładnie Lambda Nova Signature.

http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php?title=SR-%CE%9B_Nova_Signature

Nie są to co prawda oryginalne Signature, ale chyba bliżej im do nich, niż do SR-404. Jak mnie nie przyjmą to idę sobie do ogólnego tematu o Lambdach. :)

No właśnie, skoro jesteśmy już w temacie. Jakie są różnice pomiędzy Signature a Nova Signature? Chodzi mi oczywiście o charakterystykę dźwięku.
« Ostatnia zmiana: 27-02-2015, 08:49 wysłana przez karmazyn »

Karol

  • 2007 / 4313
  • Ekspert
27-02-2015, 11:51
...
No właśnie, skoro jesteśmy już w temacie. Jakie są różnice pomiędzy Signature a Nova Signature? Chodzi mi oczywiście o charakterystykę dźwięku.

Kiedyś rozmawiałem na ten temat z MAG-iem.
Mówił, że na pewno różnią się padami. :)
W środku padu, jako osłona przetwornika, kiedyś była delikatna gąbka.
Z biegiem czasu ulegała degradacji i na koniec potrafiła rozpadać się na pył.
Teraz jest solidna osłona z czarnego materiału.
Jeżeli chodzi o dźwięk, to zdaje się mówił, że różnica jest praktycznie żadna, albo bardzo niewielka.
Ale najlepiej niech się MAG wypowie, bo może coś pokręciłem. :-)


MAG

  • 2393 / 5870
  • Ekspert
27-02-2015, 12:30
@Karolu, moje z tego co zdążyłem się zorientować to dokładnie Lambda Nova Signature.

http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php?title=SR-%CE%9B_Nova_Signature

Nie są to co prawda oryginalne Signature, ale chyba bliżej im do nich, niż do SR-404. Jak mnie nie przyjmą to idę sobie do ogólnego tematu o Lambdach. :)

No właśnie, skoro jesteśmy już w temacie. Jakie są różnice pomiędzy Signature a Nova Signature? Chodzi mi oczywiście o charakterystykę dźwięku.
[/quote

MAG

  • 2393 / 5870
  • Ekspert
27-02-2015, 12:31

Karmazyn przede wszystkim gratulacje różnice są ogromne ale po kolei Twój model to

http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php?title=SR-%CE%9B_Nova_Signature

A model tematu to

http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php?title=SR-%CE%9B_Signature.

Różnice są spore Twoim Nova Signature bliżej jest zapewne do do Omega SR przynajmniej technologicznie tutaj nie mam wątpliwości grubość membrany itd.
Natomiast Stax SR-Λ Signature ma wspólny przetwornik z SR-Σ PRO które były droższe od Stax SR-Λ Signature.

Różnice dźwięku w dużym uproszczeniu Nova Signature gra dźwiękiem nieznacznie większym z odczuciem większej sceny pewna delikatnością i spójnością całego pasma.
Signature z 1mikronową membraną pokazują to czego inne słuchawki nie są w stanie oddać .Szczegółowy przekaz przede wszystkim to tak jak by z innych ściągnąć już niewidzialny woal jest wszystkiego więcej, oczywiście każde z nich mają wady i zalety inny bas ale jeśli chodzi o całościowe brzmienie lubię Nova i Signature;)

Witaj w klubie napisz czym je napędzasz.

Karol

  • 2007 / 4313
  • Ekspert
27-02-2015, 12:52
Widzę, że pokręciłem i przede wszystkim źle zrozumiałem.
Myślałem, że chodzi o różnice między SR-404 Signature i Nova Signature.

karmazyn

  • 12 / 4504
  • Nowy użytkownik
27-02-2015, 14:46

Karmazyn przede wszystkim gratulacje różnice są ogromne ale po kolei Twój model to

http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php?title=SR-%CE%9B_Nova_Signature

A model tematu to

http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php?title=SR-%CE%9B_Signature.

Różnice są spore Twoim Nova Signature bliżej jest zapewne do do Omega SR przynajmniej technologicznie tutaj nie mam wątpliwości grubość membrany itd.
Natomiast Stax SR-Λ Signature ma wspólny przetwornik z SR-Σ PRO które były droższe od Stax SR-Λ Signature.

Różnice dźwięku w dużym uproszczeniu Nova Signature gra dźwiękiem nieznacznie większym z odczuciem większej sceny pewna delikatnością i spójnością całego pasma.
Signature z 1mikronową membraną pokazują to czego inne słuchawki nie są w stanie oddać .Szczegółowy przekaz przede wszystkim to tak jak by z innych ściągnąć już niewidzialny woal jest wszystkiego więcej, oczywiście każde z nich mają wady i zalety inny bas ale jeśli chodzi o całościowe brzmienie lubię Nova i Signature;)

Witaj w klubie napisz czym je napędzasz.

Dzięki za wytłumaczenie. U mnie grają z SRM-1 MKII, za źródło robi Hegel HD11. A do porównania mam jeszcze SR-404 LE oraz Lambdy PRO. Wszystkie mi się podobają. Największą słabość mam do PRO, ale potrafią być bardzo niewdzięczne na słabym materiale i chyba są najtrudniejsze w doborze sprzętu towarzyszącego.