Audiohobby.pl

Kenwood KX-7030

Tmarecki

  • 113 / 1147
  • Aktywny użytkownik
31-03-2021, 00:00
Poszukaj 9010 i będziesz mieć spokój. Bo przesiadka z 4520 na 7030 lub 7050 nic nie da. A może tylko "pogorszyć " :)

To jest chyba rozwiązanie ;) Tylko ostatnio 9010 nie ma za wiele na sprzedaż. Trzeba cierpliwie poczekać. Dzięki. Myśle, ze mam odpowiedz, której szukałem.

nano

  • 9079 / 5009
  • Ekspert
31-03-2021, 00:15
tylko uwazaj
w 9010 i podobnych mechanizmach padaja  reel silniki  i to czesto mam tu nawet taki jeden z ta sama usterka
naprawa samemu zrobic nie wiemy czy masz dwie dobre prawe rece uwazaj wiec

PhantomLord

  • 420 / 2295
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2021, 00:46
Oj tam Nano, jak się człowiek bierze w zabawę z deckami, to tak czy owak trzeba się nauczyć je chociaż troszkę serwisować. Sam się o tym już jakiś czas temu przekonałem...ba, przecież dzięki Tobie przeprowadziłem swój pierwszy pomyślny serwis magnetofonu (NAD 6340, który był trupem). Choć oczywiście słusznie uprzedzasz kolegę. Z drugiej strony w tych naszych staruszkach w każdej chwili może coś strzelić ;-), więc tego silnika nie ma co się bać.

Wymianę tego silnika w najgorszym razie mamy na forum opisaną, a i pomożemy w razie potrzeby :-). Jakiś czas temu Leszek wymieniał po raz pierwszy ten silnik u siebie i poszło mu bardzo sprawnie. Ja w swoich też wymieniałem i w razie co służę pomocą.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

Tmarecki

  • 113 / 1147
  • Aktywny użytkownik
31-03-2021, 06:58
Teoretycznie już czytałem na forum o problemach z silniczkiem i wymianie. Jeśli chodzi o praktykę to zobaczymy- jest opisane krok po kroku wiec może by się udało. Powoli czytam temat magnetofon (jestem w połowie) i widzę, ze dużo osób uczy się serwisować swoje magnetofony, bo z serwisami jest kłopot. Wiec liczę się z tym, ze będę się musiał wielu nowych rzeczy nauczyć. Może dam radę ;)

nano

  • 9079 / 5009
  • Ekspert
31-03-2021, 08:36
phantom  dobrze  mowi.super..ogarnisz wiec  problem na forum jest duzo na ten temat
zyczymy powodzenia

bzx

  • 12 / 1334
  • Nowy użytkownik
08-04-2021, 18:20
U uuuu poddajemy się? tak łatwo ? [...]
Ale jak wystawisz daj znać  może kupi się na części ........

Tak, niestety, w końcu poddałem się.

W ferworze wielkanocnym stwierdziłem że dam radę - siadłem do wnętrzności Kenwooda jeszcze raz. Udało mi się wymontować silniczek Matsumi (a to raczej nie był ten od capstanów) i zajrzeć mu do środka, było czysto. Niestety zamknięcie obudowy tego silniczka nie wyszło mi najlepiej, bo tam były takie delikatne elementy na klapie i chyba je naruszyłem – po złożeniu wszystkiego do kupy nie mogę otworzyć kieszeni na kasetę (i już wiem do czego był ten silniczek) ;) Generalnie potem jeszcze myślałem jak tu się dobrać dalej do tych bebechów ale po prostu nie mam chyba aż takiego parcia na naprawę.

Mój egzemplarz trafi niebawem na OLX jako uszkodzony. Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę tutaj o PW.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i odpowiedzi.
Czas na zakup jakiegoś pancernego i łatwiejszego w naprawach magnetofonu..

AUDIOTONE

  • 9409 / 5856
  • Ekspert
08-04-2021, 20:32
ale po prostu nie mam chyba aż takiego parcia na naprawę.
szkoda ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Tmarecki

  • 113 / 1147
  • Aktywny użytkownik
08-05-2021, 23:27
Poszukaj 9010 i będziesz mieć spokój. Bo przesiadka z 4520 na 7030 lub 7050 nic nie da. A może tylko "pogorszyć " :)
Dzięki jeszcze raz za radę. Dołożyłem trochę kasy i kupiłem KX 9010. To jest to czego szukałem. Od miesiąca jestem jego posiadaczem. Kupiłem od osoby z forum. No i dzięki jego pomocy przeprowadziłem swój pierwszy serwis,  czyszczenie mechanizmu i wymianę paska w Onkyo TA 2570 w którym jest podobny mechanizm. Pozdrawiam

AUDIOTONE

  • 9409 / 5856
  • Ekspert
09-05-2021, 11:52
Poszukaj 9010 i będziesz mieć spokój. Bo przesiadka z 4520 na 7030 lub 7050 nic nie da. A może tylko "pogorszyć " :)
Dzięki jeszcze raz za radę. Dołożyłem trochę kasy i kupiłem KX 9010. To jest to czego szukałem. Od miesiąca jestem jego posiadaczem. Kupiłem od osoby z forum. No i dzięki jego pomocy przeprowadziłem swój pierwszy serwis,  czyszczenie mechanizmu i wymianę paska w Onkyo TA 2570 w którym jest podobny mechanizm. Pozdrawiam
Cieszę się że dołączyłeś do grona szczęśliwych posiadaczy 9010. To naprawdę dobry magnetofon w tej klasie.
Tak w 2570 jest także mechanika "Sankyo", lekko inna rozwiązaniami.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PiotrekD007

  • 16 / 417
  • Nowy użytkownik
30-03-2023, 16:39
Witam serdecznie forumowiczów to mój pierwszy post tutaj.
Zacznę od tego, że stałem się posiadaczem deck-a kasetowego KENWOOD model KX-7030 i mam taki problem, że po kalibracji kasety (auto BIAS) przy nagrywaniu niezależnie czy to taśma chromowa czy metal są okropne zniekształcenia po przekroczeniu poziomu 0dB sygnał też jest dużo słabszy przy monitorowaniu dźwięku SOURCE w czym może leżeć przyczyna? Na zagranicznym forum doszukałem się, że wina może leżeć w kondensatorach. Kondensatory marki Elna, więc trochę się dziwię. Może ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam, Piotr

Hammer

  • 4696 / 2317
  • Ekspert
30-03-2023, 18:59
Nie ma znaczenia jaka firma.... padają i tyle ze starości .
Co do zniekształceń może być wiele przyczyn włącznie z tym ze ktoś mógł grzebać paluchami i zepsiuł.....

AUDIOTONE

  • 9409 / 5856
  • Ekspert
30-03-2023, 22:30
Witaj Piotrze.
Na wstępie to bym sprawdził czy magnetofon poprawnie wykrywa rodzaj taśmy. To jest pierwsza rzecz.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2023, 08:46 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_M

  • 1478 / 5309
  • Ekspert
30-03-2023, 22:34
Cześć PiotrekD007:
Pierwsza rzecz to powinieneś spróbować przeprowadzić próbę kalibracji magnetofonu z pomocą instrukcji serwisowej.
Jeśli magnetofon jest sprawny tylko rozregulowany to kalibracja przywróci go do pionu.
A gdy kalibracja się nie powiedzie, wtedy dopiero można rozpoczynać poszukiwania przyczyn.

Już na etapie kalibracji wyjdzie czy tor odczytu czy  zapisu jest "nietenteges" albo może oba.

Bez tego ciężko będzie Ci pomóc.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

PiotrekD007

  • 16 / 417
  • Nowy użytkownik
31-03-2023, 10:12
Rozpoznaje bez problemu każdy rodzaj taśmy, styki profilaktycznie wyczyściłem, potencjometr poziomu głośności zapisu. Użytkowniku AUDIOTONE widziałem twój kanał na YouTube pełen profesjonalizm czapki z głów.

AUDIOTONE

  • 9409 / 5856
  • Ekspert
31-03-2023, 10:42
Rozpoznaje bez problemu każdy rodzaj taśmy, styki profilaktycznie wyczyściłem, potencjometr poziomu głośności zapisu. Użytkowniku AUDIOTONE widziałem twój kanał na YouTube pełen profesjonalizm czapki z głów.
Problem jest tylko podczas zapisu? Same odtwarzanie jest poprawnie realizowane., jeśli tak... To można wtedy zawęzić obszar poszukuwań do samego wzmacniacza zapisu. Wieczorem jak wrócę z pracy to zajrzę do SM. Chyba że ktos wysunie jakieś prawdopodobne cele.
Co do mojego YT to dzięki, ale to nic specialnego. Takie tam nieme kino ;-)
« Ostatnia zmiana: 31-03-2023, 10:51 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.