Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
13-02-2024, 06:18
Jesli chodzi o budowe Ultrasone Pure, to tak jest to plastik. Pasowanie tych elementow nie jest jakies super, sluchawki beda po jakims czasie skrzeczec i  jeczec. One juz  tak maja. Ale w nich chodzi o dzwiek. Za te kase super. Ale jak mialbym wybierac dla siebie dzis sluchawki jesli chodzi o stosunek cena jakosc szczegolnie wzgledem hi endow, to wzialbym Audeze LCD2 i skupilbym sie na ich dobrym napedzeniu. Mialbym 90 procent  wszystkich tych hiendow tylko bez takiej hologarfii najdroszych modeli. I mozna sluchac sobie i nie kombinowac i wlasciwie dac sobie spokoj z innymi sluchawkami. W sumie Fiio FT5 to prawie to samo, nieznacznie gorzej a na loczatku wydaly mi sie lepsze. Moje D8000 lepiej ale czy na tyle lepiej zeby placic az tyle za nie to nie wiem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4417
  • Ekspert
13-02-2024, 11:44
Jesli chodzi o budowe Ultrasone Pure, to tak jest to plastik. Pasowanie tych elementow nie jest jakies super, sluchawki beda po jakims czasie skrzeczec i  jeczec. One juz  tak maja. Ale w nich chodzi o dzwiek. Za te kase super. Ale jak mialbym wybierac dla siebie dzis sluchawki jesli chodzi o stosunek cena jakosc szczegolnie wzgledem hi endow, to wzialbym Audeze LCD2 i skupilbym sie na ich dobrym napedzeniu. Mialbym 90 procent  wszystkich tych hiendow tylko bez takiej hologarfii najdroszych modeli. I mozna sluchac sobie i nie kombinowac i wlasciwie dac sobie spokoj z innymi sluchawkami. W sumie Fiio FT5 to prawie to samo, nieznacznie gorzej a na loczatku wydaly mi sie lepsze. Moje D8000 lepiej ale czy na tyle lepiej zeby placic az tyle za nie to nie wiem.
Piotr Ryka tez je chwali w swojej recenzji:
https://hifiphilosophy.com/recenzja-ultrasone-signature-pure/?caly-artykul=1

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
13-02-2024, 15:09
Fajne ale musza pograć. U mnie na razie następuje poprawa, cięzko mi powiedzieć co wyjdzie na końcu ale chyba będzie dobrze. Akurat te słuchawki nie są dla Ciebie Mirek bo to dość szalone brzmienie oparte na dużym basie. Nie Twoje klimaty chyba. Ale do mojej muzyki i to w tej cenie szał chu..
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5917
  • Ekspert
13-02-2024, 18:28
To prawda, ze jesli idzie o generowanie holograficznej sceny, tego efektu 3D, udane lampowce sa wyraznie gora (a przynajmniej ja nic w poblizu takiego grania nie slyszalem z zadnego tranzystora), a ze dla mnie to chyba najwazniejszy aspekt, zaraz obok wiarygodnosci tonalnej, dlatego bedzie u mnie lampa. Tran pozostanie i uformuje drugi system, dla innej estetyki.

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
13-02-2024, 18:44
No mi ta super holografia az tak potrzebna nie jest jesli ma byc kosztem  obciazania, ogolnie ogromnwgo i grubego dzwieku. LCD3 podobaly mi sie z Albero DAC chyba bardzisj niz  z Ferro a w mp3 store Solitaire P i Audeze LCD2 do spolki z TT2 tworzyly najbardziej nasycony i stonowany muzyczny obraz ktory mi podchodzil. Duza sciana dziwkeu, dosc zdystansowana z odpowiednio umiwszczonymi wzgledem reszty sopranami. Moje D8000 z padami G  na tym TT2 jak najbardziej tez by mi odpowiadaly, widze to w wyobrazni po przesluaniu roznic miedzy DAVE (czyli w  sumie Qutest) a TT2. Kaze moje sluchawki jakie aktualnie posiadam zagraja w sumie z tym TT2. Mysle ze jako calkosztalt wolalbym Chord TT2 od Songolo. Chociaz Lukasz zaproponowal zrobienie combo dac amp w budzie od Ferro z refulacja analogwa basu i wysokich tonow. Takiego grajacego oczywiscid na mnie. Zastanowie sie ale to nie teraz bo wciagnalem komputer wlasnie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4417
  • Ekspert
13-02-2024, 19:32
No mi ta super holografia az tak potrzebna nie jest jesli ma byc kosztem  obciazania, ogolnie ogromnwgo i grubego dzwieku. LCD3 podobaly mi sie z Albero DAC chyba bardzisj niz  z Ferro a w mp3 store Solitaire P i Audeze LCD2 do spolki z TT2 tworzyly najbardziej nasycony i stonowany muzyczny obraz ktory mi podchodzil. Duza sciana dziwkeu, dosc zdystansowana z odpowiednio umiwszczonymi wzgledem reszty sopranami. Moje D8000 z padami G  na tym TT2 jak najbardziej tez by mi odpowiadaly, widze to w wyobrazni po przesluaniu roznic miedzy DAVE (czyli w  sumie Qutest) a TT2. Kaze moje sluchawki jakie aktualnie posiadam zagraja w sumie z tym TT2. Mysle ze jako calkosztalt wolalbym Chord TT2 od Songolo. Chociaz Lukasz zaproponowal zrobienie combo dac amp w budzie od Ferro z refulacja analogwa basu i wysokich tonow. Takiego grajacego oczywiscid na mnie. Zastanowie sie ale to nie teraz bo wciagnalem komputer wlasnie.
Moze kiedys bedziez mial mozliwosc przetestowania Grado RS1x i GS3000x zawsze mialem slabosc do tych sluchawek w UK wszystko maja,ale na wystawach tej firmy brak w sprzedazy sa oczywiscie,nie ma gdzie ich posluchac,amerykance nie sa w modzie...

pastwa

  • 3815 / 5917
  • Ekspert
13-02-2024, 19:33
Do Twojej Alu muzy i preferencji nie wiem czy taki Naim Atom Uni w wersji sluchawkowej nie byłby najlepszym rozwiązaniem. Gra dźwiękiem zebranym, rytmicznym bez specjalnego wchodzenia w detale i jakies stereofonie, ma tez duzo basu i jest ogólnie jazda:)

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
13-02-2024, 20:50
No w sumie Chorda też tak odebrałem ale DAVE bardziej.  Ogólnie mocna jazda bez trzymanki ale ja zazwyczaj po prostu słucham głośno, dlatego bardziej na dłuższą metę by mi odpowiadała zrelaksowana ta średnica.  Więc TT2 z tym całościowo odrobinę zrelaksowanym ale wypełnionym przekazem też jest bardzo okej.  Zobaczymy co będzie za miesiąc kiedy zasilimy mój tor w końcu jak trzeba.

Jeśli chodzi o Grado to były tylko SR325x i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Mam nadzieję ze RS1x są lepsze. Te słuchawki gubiły krańce pasma. Nie istniało za bardzo nic poniżej 80hz i gubiły detale krytyczne do słyszenia np perkusji. Bardzo to było neipokojące. Co dobrego można powiedzieć ze stosunkiem do serii E nie były ziarniste i mniej siały zniekształceniami. Posłuchałbym  PS500x jeśli tak miałoby wyglądać ich nowe strojenie ale te słuchawki jak na złość wyszły z produkcji. Oni ogólnie  zarzucili serię PRO a to akurat była seria która mi najbardziej leżała. Cóz. Ja na dziś dzień chyba z nimi skończyłem. Teraz słuchawki które mnie ciekawią to te Siganture Master mk2 od Ultrasone które wyjda. Jak tego nie skopią to być może będą to ich najlepsze słuchawki. Już te PURE są świetne.  Przynajmniej w mojej opini. Czysta energia w uproszczonej dźwiękowo postaci. 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

lok

  • 432 / 5920
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2024, 22:08
A czy te słuchawki  Ultrasone Signature PURE  nadadzą się do hotelowych odsłuchów gdzie podłączę je przez prosty amp dac do Iphona  ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lok

  • 432 / 5920
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2024, 22:09
Dac /amp mam na myśli taki mobilny podłączany do Iphona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
13-02-2024, 22:28
Dadzą radę. O ile lubisz taką potęge i moc w czystej postaci. Nie wiem czy one odnajdą się dla każdego z różną muzyką. Dla niektórych to będzie zbyt wiele.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
13-02-2024, 22:31
Moim zdaniem urywają dupę w muzyce elektronicznej i jakimś rapie, czymś takim. Rapu nie słucham ale chodzi o sam bit. Na skomplikowanej muzyce nagranej odrobinę za ciężko mogą się trochę pogubić. Czasem potrafią być wręcz za mocne, za potęzne, troszkę potrafią przestrzelić. Słabsze źródło powinno być dobrym kompanem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

driver

  • 3 / 96
  • Nowy użytkownik
14-02-2024, 00:18
Alucard, mam pytanie. Planuję zakup Fiio FT5, tylko nie wiem czym je napędzić. Na początku skłaniałem się ku Copland DAC215, później odkryłem polecane przez Soundnews combo w postaci Gustard R26 + Aune S17 pro - ale to już kosztuje ok. 10k. Widzę że preferujesz Chorda ale raczej jeszcze droższe klocki np TT2. Mógłbyś może polecić jakiś napęd w okolicach 5k? A może zaryzykować z tym Coplandem? Słucham głównie metalu i rocka. Szukam sprzętu żeby się zrelaksować a nie wyłapywać najmniejsze detale.

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
14-02-2024, 09:55
Nie znam Coplanada ale to chyba jakas chybryda. Z tymi Fiio jest wazne zeby nie bylo za miekko i za cieplo. Dobre krawedziowanie dziwkeow, odpowied ia twardosc i faktury przekazu, kontroka na basie to jest potrzebne.  Ic co ociepla, zmiekcza, podmula. Te sluchakwi sa miekkie i cieple juz same w sobie. Ja bym parowal z jakims tranzysotrem. Do 5 tys moze IFI Diablo, Chord Mojo 2, moj Anni chociazby ale to bez DACa juz 4500zl minimum. Aune S9c podobno gra studyjnie wiec tak na papierze to tworzy dobra pare z nimi. Ogolnie jest duzo sprzetow ktore z nimi zagraja. Nie powinny grymasic. Na prwno bardziej dogadaja sie z tranzustorami, jakimia porzadnymi DAPami tez bez problemu, to nie jest trudny load. Dobra lampa tez moze byc, z Songolo 300b  na pewno by zagraly skoro zagral ten Songolo z audeze LCD3 ale to juz 13 tys. Piotr Ryka testowal tez ostatnio cos tskiego jak Centrance, male urzadzenie daco wzmacniacz.  Charakter Fiio jest taki przustosowany zeby siw dobrze parowac z ttm nowoczwsnym wyzylowanym w strone rozdzielczosi i wyciagania detalu sprzetem. Personalnie jak mkalbgm doradzic to w tej cenie czasem da rade kupic uzywanw Audeze LCD2 i te polecam. Dobrze napedzone urywaja jajka.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3625
  • Ekspert
14-02-2024, 10:00
Fiio na pewno same w sobie potrafia byc relaksujace. Ale jak sie je zle sparuje to bedzie melasa. U mnie graja gesto i odpowiednia napastliwoscia, dynamika. Jak chce sie takoego zupelnego relaksu to mozna sprobowac z lampa np tym najtanszym Feliksem. I zmienic pady na skorkowe.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.