Audiohobby.pl

Klub miłośników Creative Aurvana Live! ;-)

Triceramops

  • 280 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
03-04-2008, 15:50
Na początek podziękowania dla Rolandsingera za wypromowanie tych jakże fajnych słuchawek ;-).
W miarę wygrzewania brzmią coraz lepiej. Mam wrażenie, że w przeciwieństwie do niektórych 'markowych' produktów, są mniej wymagające w stosunku do wzmacniacza. Słuchane kilkakrotnie HD600 zawsze wydawały mi się chłodne i mało "wciągające". Zapewne wymagają wysokiej klasy amplifikacji... Natomiast Aurvany "grają" nawet podłączone do wyjścia karty muzycznej (Sound Blaster Connect) lub "dziurki" w CD czy wzmacniaczu. Świetny produkt na dobry początek zabawy z nausznikami :)

clo2

  • 1702 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 16:23
>Triceramops

Masz może porównanie tych Aurvan do innych nauszników? Szczególnie interesuje mnie Grado SR60. Miałem swoje Aurvany Live dziś odebrać (zamówione w komputerowym), ale niestety dostawca namieszał i przysłał Creativy DJ-e. W związku z tym i moimi dalszymi rozterkami na razie zrezygnowałem. Czego słuchasz? Jak te Live mogą sięsprawdzić w klasyce?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 16:31
>Triceramops

I napsz może jak te słuchawki są pakowane. Da się to rozpakować bez żadnych uszkodzeń opakowania i potem spakować "jak było". Tak się zastanawiam, czy jednak nie zamówić przez internet i w razie czego ... zwrotka ajk nie "podejdą".
Problem tylko w tym, że to dopiero moje początki i nie będę miał porównania. Mogąmi się wydać świetne a posłucham czego za jakiś czas i ocenię, że ... nie wiedziałem co dobre;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 16:35
Jak to w ogóle jest z tym 10-cio dniowym okresem w którym towar zakupiony w necie można zwrócić? Dokładniej, od kiedy do kiedy liczy się te 10 dni?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
03-04-2008, 16:54
clo2, nie należy słuchać niczego innego jeżeli się podoba. ;) Jak coś zacznie przeszkadzać, to się będziesz rozglądał. :)

Triceramops

  • 280 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
03-04-2008, 17:22
W tej chwili nie mam innych słuchawek do porównan, może po weekendzie uda mi sie pożyczyć HD-600 lub Grado 325. Słucham sporo klasyki, myślę, że jak najbardziej sie do tego nadają. W tej chwili \'leci\' J. Heifetz z serii Living Stereo, potęga orkiestry oddana jest w sposób co najmniej satysfakcjonujący, skrzypce może nieco zbyt jasne, ale przypuszczam, ze to głównie wina aktualnie wykorzystywanego źródła - PC.
Pudełko można rozpakować bez uszkodzenia, jedynie przezroczysty krążek folii, którym zaplombowane jest wieczko może ulec zniszczeniu, ale po odklejeniu nie pozostawia śladów.
Zgadzam sie z Majkelem - skoro się podobają, to pewnie nie warto szukać innych ;-)

clo2

  • 1702 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 17:47
>Triceramops

Tak to jest;). Jak ktoś nie ma w danej działce jakiegokolwiek doświadczenia, to wije się podobnie jakby wahał się czy kupić na wyprzedaży Tannoie M1 za 429zł (za tyle je kiedyś nabyłem w sklepie;)) sądząc, że skoro tyle kosztują to pewnie są nie lepsze niż  jakieś Tonsile, mimo iż tyle osób je poleca. Jeszcze ostatecznie aby nie mieć niepokoju sumienia;) poszedłby i kupił w salonie jakieś inne zamiast tych Tannoi np. za 1,5kzł. Najgorsze jednak rozczarowanie mógłby przeżyć, gdyby kiedyś porównał te głośniki i okazałoby się, że te za 1,5kzł są niewiele lepsze od tych za 0,43kzł;).
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

discomaniac71

  • 275 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
03-04-2008, 18:06
Triceramops
(47/4/30)
Avatar: Triceramops WYŚLIJ PW    
15:50 / 2 godz. temu
Na początek podziękowania dla Rolandsingera za wypromowanie tych jakże fajnych słuchawek ;-).
W miarę wygrzewania brzmią coraz lepiej. Mam wrażenie, że w przeciwieństwie do niektórych \'markowych\' produktów, są mniej wymagające w stosunku do wzmacniacza. Słuchane kilkakrotnie HD600 zawsze wydawały mi się chłodne i mało "wciągające". Zapewne wymagają wysokiej klasy amplifikacji... Natomiast Aurvany "grają" nawet podłączone do wyjścia karty muzycznej (Sound Blaster Connect) lub "dziurki" w CD czy wzmacniaczu. Świetny produkt na dobry początek zabawy z nausznikami :)


Szkoda ze Roland zapomnial o tym ze sa one znacznie mniej wymagajace jak HD 600 i inne markowe sluchawki. Swietne na poczatek - z tym zgadzam sie w 100%.

foxbat

  • 1057 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 18:53
disco, na forum ktorego imienia nie chce wspominac :D napisales:

"Napisalem powyzej ze sa znakomite jako sluchawki do PCta. I tyle. Nigdy nawet nie przyszloby mi do glowy zeby porownac je do K 701 czy HD 650."

a niby to dlaczego nie porownywac? bo co? bo disco mowi, ze nie wolno? ;) graafowe shure mozna bylo porownac do legend a te creativy nie?

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Bruce

  • 559 / 5891
  • Ekspert
03-04-2008, 19:19
A co ty foxbat jesteś SUMIENIE as czy cuś ? ;-)
________
mniam...
________
mniam...

foxbat

  • 1057 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 19:21
Walery, no :) mozna tak powiedziec ;)

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

clo2

  • 1702 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 19:21
>Discomaniac71

Disco, ty masz trochę doświadczeń ze słuchawkami. Dodaj cegiełkę do opinii o tych ... tfuj-Creativach (cholera nawet tej nazwy nie da się zmyć;)). Roland stwierdził abstrahując od swoistego charakteru brzmienia jakie przysługuje słuchawkom różnych producentów, że Aurvany są gorsze od słuchawek typu AKG701/HD600 o "góra kilkanaście procent a i to pod warunkiem bycia złośliwym w stosunku do Creativów".
Jest sens to to podłączać do Linnarta czy też lepiej odpuścić?
Myślę jeszcze o HD600 ale także o Grado SR60 (a może i jedne i drugie). Co do Grado to akurat ten model, bo wyższe są z kolei "ostrzejsze" a to mi nijak do reszty mojego sprzętu i słuchanej muzyki nie pasuje.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

kvazar

  • 6 / 5891
  • Nowy użytkownik
03-04-2008, 19:34
No właśnie, też mnie bardzo interesuje porównanie Aurvana do Grado SR60. Z mojego zamówienia Grado nic nie wyszło, więc teraz zastanawiam się czy nie wybrać tych Creative\'ów. Ich wadą jest z pewnością zbyt krótki kabel (1,2m?), może możecie polecić jakiś pasujący do nich klasą przedłużacz?

foxbat

  • 1057 / 5895
  • Ekspert
03-04-2008, 19:35
kvazar, wg disco jakikolwiek ;)

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

set

  • 1 / 5868
  • Nowy użytkownik
03-04-2008, 20:34
po takiej promocji i takich oczekiwaniach to one świetnie  mogą zniechęcić do zabawy z nausznikami z tym to ja się zgadzam w 100%
Pozdrawiam
gienio