Audiohobby.pl

Klub miłośników Creative Aurvana Live! ;-)

gruesome

  • 778 / 5836
  • Ekspert
24-10-2008, 21:01
>> Masskotka79, 2008-10-24 20:49:48

A Tobie co nie pasuje w graniu CAL? Rekablowałaś słuchawki?

egefege

  • 1 / 5433
  • Nowy użytkownik
16-06-2009, 12:42
panowie tak czytam ten temat i nie zna sie na tym wiec spytam co to znaczy ustawic tor ? ja chce podlaczyc CAL do karty muzycznej w komputerze i mam pytanie czy ktos z warszawy mialaby ochote wpasc na kawe i uzyczyc do odsluchu CAL lub grado SR 60, SR 80 ?

rexo

  • 7 / 5185
  • Nowy użytkownik
26-02-2010, 11:53
Witam, od niedawna cieszę się CALami ;). Aktualnie w sklepie można je kupić za 220 zł. Czytając o ich klasie nie miałem problemu z wyborem słuchawek w tym przedziale cenowym ;). Kilka dni po zakupieniu słuchawek, również studiując fora odkryłem, że warto je z re-kablować.
Słuchawek głownie używam na PC, lecz wraz ze słuchawkami zakupiłem dźwięk: Asus Xonar DX/XD, gdyż o integrach nie ma co wspominać do słuchawek tej klasy.
I tutaj pojawia się pytanie, a mianowicie czy opłaca się do tej karty re-kablować słuchawki?
Czy zobaczę różnicę?
Muzykę posiadam na Audio CD i część zripowana w formacie APE, żeby nie było, że mp3 ;].

Dawid-SS

  • 325 / 5490
  • Zaawansowany użytkownik
27-02-2010, 01:12
Jak nie zrecablujesz to się nie dowiesz ;) A tak na poważnie już przy słabym źródle słychać różnice w brzmieniu, wiec chyba sie opłaca :) Ja swoje CAL! kupiłem za 250zl, zrecablowałem i sprzedałem za tyle samo, ale znów chce je nabyć, tym razem recabling bedzie prawie darmo bo musze kupić tylko jacka dużego bo kabel mam już prawie naszykowany ;) w aktualnym przedziale cenowym są jednak lepsze słuchawki już ;) ale nic nie mowie wiecej.

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
27-02-2010, 09:02
"lepsze w danym przedziale cenowym" to w 99% przypadkow sprawa tak wzgledna, ze warunkowana jedynie przez indywidualne preferencje i indywidualne wyobrazenie o "prawdzie" w przekazie, ktore to jest najczesciej po prostu nabyte przez rozne doswiadczenie muzyczne roznych uzytkownikow. Dla jednego niezaprzeczalnym atutem moze byc specyficzny bicelulozowy bas CAL - ktory faktycznie wzmaga wrazenie przebywania na koncercie i zadne sluchawki w tym przedziale (a nawet znacznie wiekszym) mu tego nie zastapia a dla kogos innego wazniejszy moze byc przeglad i Philipsy 5401 za 70PLN beda dla niego "lepsze".

rexo

  • 7 / 5185
  • Nowy użytkownik
27-02-2010, 11:03
Dawid-SS tu chyba masz rację :). Zamierzam je zrecablować choćby ze względu na długość kabla ;).
Teraz tylko muszę zdecydować na jaki kabelek - bo widziałem że jest kilka propozycji ;).

Corvus5

  • 2596 / 5365
  • Ekspert
27-02-2010, 11:18
>> fallow, 2010-02-27 09:02:31
Charakterystyka basu stockowych CAL wynika ze skórzanych padów i zamkniętej, nietłumionej muszli, zasłoniętej cienkim plastikiem. Nie wiem jak D1000 mają się do tego. Spowalnia to bas, opóźnia go i dźwięk wzbudza się na wyższych częstotliwościach, co wszystko słychać i można to wyeliminować. Czy za to odpowiada biocelulozowy przetwornik, to nie wiem, ale to przebywanie na koncercie to jest wzbudzanie się ok 450Hz, co odpowiada za niski, głuchy pogłos niczym ton na A4 rozmyty w przestrzeni i otaczający słuchacza.

Obecnie walczę ze spadkiem na wyższym basie ok 80-160Hz do ok 3dB i nawet korektor nie daje prawidłowo rady. Tego normalnie nie ma.

A gdyby porównać CAL do innych słuchawek ze skórzanymi padami podobnej wielkości? Zauważyłem tylko, że wielkość padów, a dokładnie ich objętości między uchem a przetwornikiem, wpływa w skórze na kształt pogłosów: im większa przestrzeń, tym dłuższe pogłosy.

niechcemisie

  • 33 / 5301
  • Użytkownik
30-12-2011, 19:05
Odkopię wątek, bo mam pytanie. Czy w cenie 200-250zł jest jakaś alternatywa dla tych CALi? Docelowo ma to grać z Sansa Clip+, który właśnie zakupiłem. Obecnie słucham na AKG K512, ale już się z nimi osłuchałem i chciałbym coś lepszego.
Będę wdzięczny za pomoc.

Haka

  • 2996 / 5186
  • Ekspert
30-12-2011, 19:22
Znajdź wątek : "co po CAL "