Audiohobby.pl

Klub miłośników Creative Aurvana Live! ;-)

Innero

  • 6 / 5867
  • Nowy użytkownik
31-07-2008, 19:05
Ja bym uważał.
Akurat właśnie natknąłem się na jakiś artykuł na wykopie, proszę bardzo:
http://www.wykop.pl/link/82394/sklep-ulubiony-pl-zlozyl-wniosek-o-upadlosc-co-z-pieniedzmi-setek-klientow

odwoływali się do tej strony, niezbyt zachęcająca ;)
http://www.calaprawdaoulubiony.pl/

miku

  • 36 / 5852
  • Użytkownik
31-07-2008, 22:41
hej.
 a ja mam inne pytanie. jak sciagalem gabki to mi sie skorka na gabce przerwala :(
 i dupa no. nie sadze ze creative stworzyl zamienne gabki jak Beyerdynamic :)
ma ktos pomysl jak to naprawic? rozerwane jest tuz przy szwie. sa jakies zamienniki od innych sluchawek co moga pasowac?
poza tym to uzywajac ich normalnie, a nie jedynie przy audio-oltarzyku, lawo sie rysuja. jakim papierem zmatowic muszle? czy jak usune napis "creative" to zostana slady? wie ktos czy on jest naklejany czy jest czescia odlewu? i nie chodzi bynajmniej o to ze sie wstydze nieaudiofilskiej firmy :)

P.S. porownuje je teraz z Audio Technica ATH-ES7 ( takie mi sie trafily, designem zblizone ciut do CAL! ale lepsze materialy)



kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

cudak10

  • 7 / 5779
  • Nowy użytkownik
03-08-2008, 20:22
Miałem CAL i są to naprawdę super słuchawki, podobały mi się zanim u kumpla posłuchałem AKG K530. Jeszcze jak byłem w Niemczech i zobaczyłem cene za AKG Limited Edition (czarny kolor, normalne są białe) za 63 Euro a u nas w sklepie 350-400zł to musiałem sobie kupić. W AKG lepsza jest przestrzeń dzwięk słychać jak by z poza słuchawek i lepszy jest bas taki bardziej "mięsisty", w CAL jest trochę sztuczny. Ale ogólnie polecam wszystkim bo w swoim przedziale cenowym są prawdziwym "killerem" dla konkurencji.

miku

  • 36 / 5852
  • Użytkownik
06-08-2008, 19:09
dzis mialem chwile czasu i postanowilem zawalczyc z plastikowym wygladem CAL!
ponizej efekty na fotach :)
wydaje mi sie ze juz ciut lepiej wygladaja oklejone materialem skoropodobnym. Bardziej cieplo i milo.
no i hajendowo :) NO NAME.
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

Rafaell

  • 5033 / 5895
  • Ekspert
06-08-2008, 19:16
Pieknie i bez szkody dla zwierzaczków

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rolandsinger

  • 2894 / 5899
  • Ekspert
06-08-2008, 19:29
@ miku

No ten wygląd to jest bomba! Gdybyś miał czarną skórkę, podejrzewam, że by było jeszcze estetyczniej.

_____________________________________

Sprzedam okazyjnie zestaw iPod Classic + wszystkie akcesoria

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=35236

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

miku

  • 36 / 5852
  • Użytkownik
06-08-2008, 19:34
moglem wybrac czarna skore, ale pomyslalem ze braz ladniej bedzie wygladal i bedzie jakis mily kontrast.
"modernizacja" kosztowala...1,5 euro :)
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

Rafaell

  • 5033 / 5895
  • Ekspert
06-08-2008, 19:43
>> miku
Nawet wiem z których słuchawek brałeś inspirację (górna półka) ale tam była jakaś luksusowa skóra sprowadzana specjalnie z Anglii do Japonii a bym zapomniał były jeszcze w ślicznym zgniło zielonym kolorze

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

miku

  • 36 / 5852
  • Użytkownik
06-08-2008, 20:03
nom. dokladnie tak jak mowisz.

Moje CAL! musza sie zadowolic wyrobem skoropodbnym.

kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

szwagiero

  • 2239 / 5900
  • Ekspert
06-08-2008, 23:23
A co to za materiał "skóropodobny" i skąd? :)

miku

  • 36 / 5852
  • Użytkownik
07-08-2008, 09:14
chm...
nie wiem jak to sie nazywa dokladnie po polsku, ale to cos w stylu dermy z materialowym podbiciem.
gorna warstwa to cienka warstwa plastiku udajaca skore, naklejona na bawelniana szmatke.

http://www.matankankaat.com/Tuotteet/Tuotteet.html
tu link jak chcesz dokladnie gdzie kupilem :)

jak potrzebujesz na swoje CAL! i ci kolor pasuje to moge podeslac co mi zostalo.
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

kaammiil

  • 11 / 5767
  • Nowy użytkownik
07-08-2008, 10:53
a ja teraz wygrzewam swoje CALE
ale juz czekam na kabel i mysle nad pewnoa wymiana:
wyjac z cali głośniki i wmontowac w stare słuchawki sony mdr cd250 które sa idelnie dopasowane do mojej głowy i niwymirowych(dużych) uszu. ale to dopieo przymiarka , nie wim czy bedzie to do siebie pasowac.

Sim1

  • 1829 / 5862
  • Ekspert
07-08-2008, 21:40
>> kaammiil, 2008-08-07 10:53:57
[...]
>wyjac z cali głośniki i wmontowac w stare słuchawki [...]

Szczerze odradzam takich zabaw, chyba że na prawdę sie wie co się robi (czytaj: jaki cel uzyskamy)... Prosta zmiana gąbek na inne niż oryginalne potrafi zdewastować pasmo odtwarzania słuchawek... np. odsunięcie słuchawek od uszu redukuje troszkę wyższą średnicę i bas, zmiana padów na zrobione z twardszego materiału (twardszy skaj ;) ) zrobi dzwięk jak z beczki a niewłaściwe pady welurowe zastosowane zamiast skórzanych przy słuchawkach pół- i zamniętych kompletnie rozszczelni układ i usunie prawe całkiem bas.

Pozdrawiam

aasat

  • 2263 / 5881
  • Ekspert
20-08-2008, 12:49
Coś ostatnio CAL poszły mocno w górę, a były już nawet po 140zł

Bednaar

  • 556 / 5857
  • Ekspert
28-08-2008, 19:24
Porównywał ktoś może CAL z Sennheiserami HD-500? Posiadam obecnie takowe Sennki, są one przede wszystkim fabryką dużych ilości miękkiego basu, zatem rozglądam się za czymś innym. CAL nie słuchałem i wątpię, bym mógł je odsłuchać przed zakupem (dostępne w sprzedaży wysyłkowej lub na zamówienie), ale cena (nawet obecna w okolicach 250 zł) i opinie mnie mocno zachęciły, jednak chciałbym jeszcze poznać zdanie kogoś, kto miał okazję bezpośrednio porównać CAL z Sennkami HD-500.