Audiohobby.pl

Sieciówka komputerowa :)

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
09-07-2008, 08:16
Recepta na sukces:
CD LINN Majik + RGC-24 ground conditioner+ sieciówka Shunyata Research Python Helix VX = bilet do raju....
Sieciówki mają większy wpływ na brzmienie niż kondycjonery, listwy, a czasem nawet kable sygnałowe !!! - takie są moje doświadczenia.

lopseret

  • 31 / 5862
  • Użytkownik
09-07-2008, 10:04

mam na oku cd Lector Docet ( made in Italy)- dla szwagra, zobaczymy jak gra na tle cd amplifona.
Producent dostarcza do niego odrębny moduł zasilający.


> zyzio

jakie koszty tego kondycjonera i sieciówki?

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
09-07-2008, 10:42
Sieciówka kupiona okazyjnie za 1/3 ceny, cena w Audiofaście - 1650 $, a RGC -  24 to okolice 1 kzł.

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
09-07-2008, 12:44
eMil miejmy nadzieję, że teraz tutaj będą odprawiane "sieciowe rytuały voodoo" i dzięki temu wzrośnie poziom merytoryczny zakładek DIY oraz Stereo ;) Jestem za chociaż zajrzałem tutaj prawdopodobnie ostatni raz ;P

EMiL

  • 531 / 5852
  • Ekspert
09-07-2008, 13:02
Za to trzeba przyznac, ze niektore sieciowki przynajmniej ladnie wygladaja;)

Skoro podstawki pod kable wg niektorych "graja" to tym bardziej sieciowki:P

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
09-07-2008, 13:20
Nie grają, ale otwierają dźwięk, robią coś czego nie zrobi żaden IC czy głośnikowiec, oczywiście te dobre dla konkretnego systemu :)

lopseret

  • 31 / 5862
  • Użytkownik
09-07-2008, 14:21


z tymi podstawkami, to byłbym ostrożny. chodzi tu raczej o separację kabla zasilającego
od wszelkich innych obiektów.Nie wiem jaki ma wpływa na dźwięk sytuacja,kiedy jeden kabel
leży na drugim- oba przewodzą prąd.
Dlatego, nie śmieję się z nikogo i z niczego.

lancaster

  • Gość
09-07-2008, 14:27
Panowie, jezeli kabel sieciowy wpływa na brzmienia bardziej niż IC czy glośnikowe to wymiękam :)
Jedyne wytłumaczenie to że moze macie poluzowane wtyki w "poprzednich" kablach....niepodokręcane przewody, albo   "nowa" sieciówka zmienia Wam polaryzację faza/zero na korzystniejszą dla sprzętu.
Różnice są ale z biletem do raju po użyciu sieciówki bym nie szarżował. No chyba ze uszkodzona jakas i chciałes zyzio naisac coś makabrycznego ;) Takie serwisy czytają też normalni ludzie :))))



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lopseret

  • 31 / 5862
  • Użytkownik
09-07-2008, 15:08


lancaster

sprawdzałem polaryzację, Bartek1 jej nie odwraca.

lancaster

  • Gość
09-07-2008, 15:17
lopseret, OK -  przynajmniej to wiemy :)
Dla jasnosci - nie uwazam ze sieciowki nic ale to nic nie wnosza/dają...ale....robilem też ślepy test osobie ktora byla pewna ze slyszy różnice w sieciówkach....mialo być 10 prób, ale przerwalismy bo po 5 próbie odgadł 2 razy. Różnice byly niewielkie, a nawet jeszcze mniejsze bo w 5 na 5 prób brala stale ta sama sieciówka a mimo to sluchacz słyszał raz jedna a raz inną sieciówkę :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
09-07-2008, 15:18
To są sprawy trochę więcej niż na granicy percepcji i dla kogos mogą byc warte wagon złota - jak dla mnie milo ze sieciówki wogóle cokolwiek dają :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
09-07-2008, 18:12
>> lancaster
Faza nie ma tu nic do rzeczy, zawsze sprawdzam, aby była podawana właściwie....gadżety, które działają na granicy percepcji odrzucam jak chociażby demagnetyzer płyt Furutecha RD2 czy własnie podstawki pod kable - zostawiam te których wpływ jest wyraźny....

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
09-07-2008, 23:13
....a kubala-sosna tez robi sieciowki....????

;)


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

nedj

  • 46 / 5822
  • Użytkownik
10-07-2008, 10:48
-> lancaster
"robilem też ślepy test osobie ktora byla pewna ze slyszy różnice w sieciówkach....mialo być 10 prób, ale przerwalismy bo po 5 próbie odgadł 2 razy"

Czyżby chodziło o wieszcza Cashlacka? ;)

Hoko

  • 216 / 5850
  • Aktywny użytkownik
13-07-2008, 12:06
>> lancaster, 2008-07-09 15:17:59
Dla jasnosci - nie uwazam ze sieciowki nic ale to nic nie wnosza/dają...ale....robilem też ślepy test osobie ktora byla pewna ze slyszy różnice w sieciówkach....mialo być 10 prób, ale przerwalismy bo po 5 próbie odgadł 2 razy. Różnice byly niewielkie, a nawet jeszcze mniejsze bo w 5 na 5 prób brala stale ta sama sieciówka a mimo to sluchacz słyszał raz jedna a raz inną sieciówkę


Czyli nie słyszał wcale, tylko mu się wydawało że słyszy, bo skoro jeden kabel, to i różnic być nie mogło. Chyba że akurat nad chałupą samolot przelatywał... ;)


Z tym zbieraniem zakłóceń przez sieciówkę to też lipa - kilka metrów kabla sieciowego jest zupełnie pomijalne przy dzisiątkach czy setkach metrów w ścianach - gołych i często byle jakich przewodów. Już prędzej ekranowanie takiego kabla może służyć temu, żeby on nie oddziaływał na biegnące obok kable sygnałowe. Ale to też wpływ raczej minimalny i zamiast wydawać na sieciówkę lepiej poeksperymentować z ułożeniem kabli.