Audiohobby.pl

Klub Orpheus

Krzysztof_M

  • 1469 / 5277
  • Ekspert
25-11-2018, 09:41
Gdyby tylko dało się kupić nowe  nagrania na taśmach w jakości studyjnej, ale to i tak byłaby już tylko cyfra zarejestrowana na analogu, tak jak zresztą teraz jest z czarnulkami :-(

Z jednej strony dobrze, że stary Orfeusz tak dobrze się trzyma.
Z drugiej jednak strony żal, że nowy Orfeusz nie urywa zadu, po tylu latach technika poszła poszła tak daleko do przodu, że mogliśmy przypuszczać, że nowy Orfi rzuci na kolana absolutnie wszystko i wszystkich.
Tymczasem mamy inne granie, o skali lepszy/dobry to nawet nie ma co myśleć - tak przynajmniej ja to słyszałem gdy je porównywałem.

I niekompatybilność nowych nauszników z innymi wzmacniaczami to ogromna wada i uszczuplenie możliwości zabawy, co lezy u podstaw audiofilii :-(

Tyle rozczarowań .... Ale oczekiwania były przeogromne.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pmcomp

  • 225 / 4909
  • Aktywny użytkownik
02-12-2018, 16:10
Orpheus, komplet: https://www.ebay.de/itm/292844747155?ul_noapp=true

Na razie 12 tys GBP.

Pozdro
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4830
  • Ekspert
03-12-2018, 23:04
...mogliśmy przypuszczać, że nowy Orfi rzuci na kolana absolutnie wszystko i wszystkich.
Tymczasem mamy inne granie, o skali lepszy/dobry to nawet nie ma co myśleć - tak przynajmniej ja to słyszałem gdy je porównywałem.
I niekompatybilność nowych nauszników z innymi wzmacniaczami to ogromna wada i uszczuplenie możliwości zabawy, co lezy u podstaw audiofilii :-(   ...
Krzysztofie, jakże masz rację! Słuchałem nowego kilka dobrych razy, też w dobrych cichych warunkach i dłużej, porównując z legendarnym HE90 i dedykowanym do niego HEV. Techniczny sposób grania nowego, brak tej neutralności i czaru legendy - to były nie tylko moje wrażenia. Jestem nadal pod urokiem przekazu mojego Orfiego z LST i Accuphase. To zauroczenie niesamowitą plastycznością i wiernością sygnatury dźwiękowej staruszka nie mija.

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
26-04-2020, 13:48
No i ja, na izolacji wyciągnąłem staruszka z szafy :)
Boże Święty, jaki ja byłem śmieszny: przesłuchałem ze dwadzieścia par kolumn, wzmacniacze, kable, nie wiadomo co, a high-end był cały czas pod bokiem. Żadne, powtarzam żadne kolumny (piszę teraz o małych, bo na duże nie mam miejsca) nie mają absolutnie startu do tych słuchawek. Znamienne jest, że nie wsłuchujesz się w tony wysokie, niskie, średnicę . . .po prostu muza, muza, muza, relaks, relaks, relaks. Dlaczego tak się nie da na kolumnach ???? Za jakąkolwiek cenę.
Pozdrawiam wszystkich klubowiczów, mam nadzieję, że w czasie dystansowania macie czas i chęć na słuchanie muzyki w słuchawkach :)
Włodek

gruesome

  • 778 / 5823
  • Ekspert
26-04-2020, 15:40
po prostu muza, muza, muza, relaks, relaks, relaks. Dlaczego tak się nie da na kolumnach ???? Za jakąkolwiek cenę.

Może po prostu lubisz dźwięk elektrostatyczny czy planarny - generowany przez płaskie membrany. Wg mnie takie membrany dają właśnie dźwięk dużo bardziej jednorodny od dynamicznych membran stożkowych. Słuchałeś kolumn elektrostatycznych? No i czy zaadaptowałeś pokój?

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
26-04-2020, 20:04
Chyba tak, chyba lubię dźwięk elektrostatów i planarów. Susvary też mi się bardzo podobały ostatnio.
Kolumn elektrostatycznych słuchałem tylko na AVS. Góra super, basu nie mają (wg mnie). Tego typu kolumny się u mnie nie zmieszczą. Zrobiłem częściową adaptację pokoju. Trochę to zmienia ale nie aż tak jakbym chciał.

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
26-04-2020, 20:49
Susvarom oraz 1000SE jest blizej brzmieniowo do elektrostatow wlasnie niz typowych planarow (D8k, Audeze LCD 4/4z).

SonnyBurnett88

  • 15 / 1429
  • Nowy użytkownik
20-05-2020, 10:29
Witajcie.

To mój pierwszy post na forum. Uwielbiam dobry dźwięk. Sam posiadam zestaw Sennheiser HD800 + Sennheiser HDVD 800 wraz z kablem CH800s. Zestaw gra dobrze ale..
...Orfeusz (stary bądź nowy) jest moim niedoścignionym marzeniem. Może pewnego dnia go posłucham.Albo nabędę, jeśli wygram los na loterii.

Wczoraj trafiłem na ogłoszenie:
https://sprzedajemy.pl/sennheiser-orpheus-he90-wzmacniacz-hev90-warszawa-2-0010c9-nr58400849
Już miałem brać kredyt.... Nakręciłem się. Ale jednak spasowałem - obecnie nie zdobyłem jeszcze tytułu zawodowego i sytuacja finansowa też niepewna w dobie kryzysu.
Myślicie, że ogłoszenie jest prawdziwe tzn nie jest to oszustwo?
Może ktoś inny skorzysta i kupi. Cena moim zdaniem atrakcyjna.
Do klubu nie dołączam bo nie posiadam Orfeuszy, ale moze kiedyś..

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
20-05-2020, 11:19
Totalny fake moim zdaniem :(
Zauważ, że w całej Europie jest wystawiony ten sam zestaw na wielu portalach aukcyjnych. Do tego cena z kosmosu plus język polski również z kosmosu.

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
20-05-2020, 11:46
Ja być dobry indianin i moje słuchawki "wchodzą w oryginalne pudełko" :-)

z pozdrowieniami
Zulus Czaka

...z użyciem googla translatora :-)

SonnyBurnett88

  • 15 / 1429
  • Nowy użytkownik
20-05-2020, 12:43
Dziękuje za odzew. A jeszcze mam jedno pytanie (bo ponoć nie ma głupich).

Czy z racji tego, że słuchawki Orpheus HE 90 wyprodukowane zostały w latach 90tych (trochę czasu już mineło) - mogłyby być one podłączone do źródła cyfrowego takiego jak komputer przez USB?

Nowy Orfeusz naturalnie ma taką opcję, ale zawsze zastanawiałem się jak to jest z jego poprzednikiem w tej kwestii..

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
20-05-2020, 13:57
Zdaje się pierwsza wersja ma również DAC na pokładzie i możesz przesłać sygnał cyfrowy przez złącze optyczne lub coaxial (S/PDIF) z dowolnego źródła. Do komputera dodasz konwerter z USB i możesz podłączyć. W niektórych komputerach w wyjściu słuchawkowym jest zaimplementowany cyfrowe wyjście optyczne i wtedy można bezpośrednio.

P.S. Sennheiser HD800 + Sennheiser HDVD 800 to bardzo udane połączenie. Na Twoim miejscu to Orfeuszem bym się aż tak bardzo nie stresował ;-)
« Ostatnia zmiana: 20-05-2020, 14:00 wysłana przez Gustaw »

SonnyBurnett88

  • 15 / 1429
  • Nowy użytkownik
20-05-2020, 14:29
Ps. Spytałem się osoby od ogłoszenia czy mógłbym obejrzeć słuchawki.
Dostałem odpowiedź:
"Jeśli nie jesteś zainteresowany zakupem, jest to niemożliwe. W moim domu nie ma muzeum i nie jestem dealerem."
Następnie odpisałem, że jestem zainteresowany zakupem choć prawda była inna.
Osoba odpisała mi, że od 6 lat mieszka w Belgii i , że możliwa wysyłka.
Oszustwo.

A co do zestawu to cenię go sobie szczególnie za przestrzeń, efekty akustyczne i bogactwo dźwięku przy muzyce elektronicznej.
Słyszałem, że do Orfeusza "nie ma startu" stąd moje wrażenie :"Cholera, te słuchawki muszą być dosłownie nie z tego świata!"
Ponoć nowy Orfeusz też nie pokonuje swego protoplasty. A kwota jaką życzy sobie producent usprawiedliwiona byłaby w przypadku gdyby rzeczywiście ktoś byłby szejkiem arabskim albo menadżerem drużyny piłkarskiej i mógł sobie pozwolić. W innym przypadku to może być majątek życia....
Dziękuje za odzew.

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
20-05-2020, 19:20
Wzmacniacz ma tylko wejście coaxial. DAC w tym zestawie jest dla mnie wystarczający do uzyskania brzmienia top high-end :)

W nowych słuchawkach bardzo ważne jest to, że są nowe. I mają gwarancję. Naprawdę to jest niezmiernie istotne jak się ma dużo sprzętu i zaczyna się coś psuć. Coś co świetnie gra, kosztowało majątek i bardzo dobrze wygląda. I nagle nie ma kto tego naprawić :( To nie żarty. A potem jak już coś naprawiłeś to zaczyna się psuć następna rzecz. A serwis np. tylko w Berlinie. Lub w Japonii :) itd Koszty napraw takich systemów są przerażające i często mało efektywne.

Od czasu do czasu przeglądam moje notatki z audio i widzę powtarzający się często wpis: "kupować tylko używane rzeczy na gwarancji". Notuję to wtedy gdy mam duże kłopoty z naprawą starych elementów mojego systemu audio.

Tytus1988

  • 148 / 1710
  • Aktywny użytkownik
20-05-2020, 21:11
Według mnie może warto byłoby spróbować wycisnąć co się da z HD800.  Być może warto byłoby spróbować z innym wzmacniaczem, który był wzmiankowany w wątku o słuchawkach wysokich lotów przez pastwę: https://audioclassica.de/en/node/313.html

Też nie słuchałem Orfeuszy, ale ich brzmienie staram się wyobrazić w oparciu o słuchawki, które mam oraz testowałem u siebie lub w salonie. Też chciałbym w przyszłości, jeśli będzie taka możliwość, posłuchać go. Ze względu na cenę, a także problemy serwisowe zakupu nie biorę pod uwagę. Prędzej zdecydowałbym się na nabycie RAALi z odpowiedniej jakości końcówką do nich lub Mysphere, gdyby zepsuły się k1000 (po początkowych problemach w końcu grają klasowo) i nie istniałaby możliwość ich serwisowania.

P.S. na Ebay są odnowione HE60: https://www.ebay.de/itm/293584434328 Jednak trzeba zatroszczyć się dodatkowo w odpowiedni enegizer lub przystawkę LRT i końcówkę mocy.