Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
17-01-2015, 13:30
Przez pewien czas po premierze SR-009, za wielką wodą lansowany był trend super dopasowania z tranzystorem. Nie wiem dlaczego. Dziewiątki zyskują raczej w sytuacji, kiedy napędza je wzmacniacz lampowy. W tym przypadku, mamy dodatkowy efekt holografii, tak bardzo potrzebny, aby pozbyć się wrażenia grania mniejszą sceną.

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 13:47
Przez pewien czas po premierze SR-009, za wielką wodą lansowany był trend super dopasowania z tranzystorem. Nie wiem dlaczego. Dziewiątki zyskują raczej w sytuacji, kiedy napędza je wzmacniacz lampowy. W tym przypadku, mamy dodatkowy efekt holografii, tak bardzo potrzebny, aby pozbyć się wrażenia grania mniejszą sceną.

Wydaje mi się, że w przypadku SRM-717 udało mi się ten efekt dodatkowej holografii uzyskać. Dzisiaj jestem jednak zbyt zmęczony, żeby słuchać różnic pomiędzy nim a Eurydice. Może wieczorem się pozbieram na tyle, żebym mógł to opisać.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
17-01-2015, 13:53
Z 717-ką zgoda. To wyjątkowy wzmacniacz Staxa. Tak gdzieś w środku, pomiędzy SRM-007t/ 007tII a SRM-727II.

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 14:38
Z 717-ką zgoda. To wyjątkowy wzmacniacz Staxa. Tak gdzieś w środku, pomiędzy SRM-007t/ 007tII a SRM-727II.
Właśnie,
Jest na tyle wyjątkowy, że nie wiem czy chcę robić miejsce na biurku, czy wolę, żeby sobie został tu gdzie stoi...
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 20:35
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Baele

  • 753 / 5085
  • Ekspert
18-01-2015, 10:24
Jak obiecałem tak i zrobiłem:
http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/01/stax-sr-009.html#more

Miłosz,
znakomicie napisane, gratuluję :-)

Moja opinia nt Staxów jest następująca, to są słuchawki, które wymagają dokonania wyboru. Albo zostaje się z nimi i rozstaje z dynamikami, albo na odwrót.
Uważam, że są doskonałe, dla mnie SR-009 są bardzo dobre choć brakuje im przestrzeni i powietrza.
Gdybyś ktoś się mnie zapytał czy byłbym w stanie zrezygnować z dynamikow na rzecz elektrostatów - odpowiem, zdecydowanie TAK, ale tylko w torze stacjonarnym :-)))

Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł na stałe wrócić do SR-009 :-)
Choć Bondami też bym nie pogardził jeszcze raz...

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2015, 10:29
Jak obiecałem tak i zrobiłem:
http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/01/stax-sr-009.html#more

Miłosz,
znakomicie napisane, gratuluję :-)

Moja opinia nt Staxów jest następująca, to są słuchawki, które wymagają dokonania wyboru. Albo zostaje się z nimi i rozstaje z dynamikami, albo na odwrót.
Uważam, że są doskonałe, dla mnie SR-009 są bardzo dobre choć brakuje im przestrzeni i powietrza.
Gdybyś ktoś się mnie zapytał czy byłbym w stanie zrezygnować z dynamikow na rzecz elektrostatów - odpowiem, zdecydowanie TAK, ale tylko w torze stacjonarnym :-)))

Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł na stałe wrócić do SR-009 :-)
Choć Bondami też bym nie pogardził jeszcze raz...
Na codzien uzywam sluchawek armaturowych. Maja one bardzo zblizona do staxow prezentacje. Generalnie mozna powiedziec ze to ta sama rodzina brzmienia. Dlatego tak latwo sie.miedzy nimi przesiadac. I dlatego tak trudno jest potem do dynamikow wracac.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Baele

  • 753 / 5085
  • Ekspert
18-01-2015, 11:15
Jak obiecałem tak i zrobiłem:
http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/01/stax-sr-009.html#more

Miłosz,
znakomicie napisane, gratuluję :-)

Moja opinia nt Staxów jest następująca, to są słuchawki, które wymagają dokonania wyboru. Albo zostaje się z nimi i rozstaje z dynamikami, albo na odwrót.
Uważam, że są doskonałe, dla mnie SR-009 są bardzo dobre choć brakuje im przestrzeni i powietrza.
Gdybyś ktoś się mnie zapytał czy byłbym w stanie zrezygnować z dynamikow na rzecz elektrostatów - odpowiem, zdecydowanie TAK, ale tylko w torze stacjonarnym :-)))

Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł na stałe wrócić do SR-009 :-)
Choć Bondami też bym nie pogardził jeszcze raz...
Na codzien uzywam sluchawek armaturowych. Maja one bardzo zblizona do staxow prezentacje. Generalnie mozna powiedziec ze to ta sama rodzina brzmienia. Dlatego tak latwo sie.miedzy nimi przesiadac. I dlatego tak trudno jest potem do dynamikow wracac.

to będę się nimi musiał kiedyś zainteresować - a co to za armatury?

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2015, 11:25
Uzywam 3 modeli 2 modele od lime ears 3sw i aether oraz custom art harmony 8 pro. Lime ears maja wlasnie strojenie i brzmienie jak staxy.
« Ostatnia zmiana: 18-01-2015, 12:39 wysłana przez Fatso »
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
18-01-2015, 12:29
Kawał dobrej roboty, gratuluję recki. Miło było też zostać jednym z jej bohaterów :)))

Tak to prawda, przetwornikom armaturowym jest najbliżej do Staxów, ale niestety tylko i wyłącznie modelom customowym, te uniwersalne grają nawet na tych samych przetwornikach kilka (w sumie to mógłbym nawet wpisać kilkanaście) klas niżej, po prostu nie ta liga.

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Baele

  • 753 / 5085
  • Ekspert

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
19-01-2015, 19:39
Już wiem, że jutro znowu w delegację do Hiszpanii. Wezmę ze sobą Eurydice i postaram się porównać z Blue Hawaii SE. Na Orfeuszach i SR-009.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

alghar

  • 639 / 5576
  • Ekspert
19-01-2015, 20:41
Dla mnie  009 to najbardziej uniwersalne  słuchawki  tzn  do  każdego  rodzaju  muzyki  od Bach-a do AC/DC

.johny

  • 98 / 3798
  • Użytkownik
19-01-2015, 21:31
==Stax SR-009 najlepsze słuchawki==

Wiktorze nie tak powinien brzmieć temat Twojego wątku?
,,Tak czy nie?,, wydaje mi sie zbędne...

:-)