Audiohobby.pl

Jecklin Float electrostatic

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
17-01-2015, 00:18
Chwilowo tylko tyle, ponieważ mam jakieś garbate szczęście do niezbalansowanych używek. Więc o brzmieniu innym razem.
A starym indiańskim zwyczajem po rozebraniu powstaje u mnie nieznośnie wrażenie "da się tutaj jeszcze sporo poprawić" :-)
« Ostatnia zmiana: 21-01-2015, 21:00 wysłana przez -Pawel- »
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
17-01-2015, 00:22
Gratulacje Krzysztof czekam na dalsze postępowe działanie.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
18-01-2015, 13:48
Garść zdjęć.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
18-01-2015, 13:50
c.d.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
18-01-2015, 13:50
c.d.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
18-01-2015, 13:56
Jeszcze dwa zdjęcia obrazujące moje modyfikacje.
Aby zminimalizować efekt zwarcia akustycznego modyfikacji poddałem sposób osadzenia przetwornika w muszli.
Do tego celu użyłem uszczelki do okien odpowiednio przyciętej.
Od strony estetycznej nie postarałem się, chodziło mi tylko o sprawdzenie pomysłu.
Lepsze wykonanie tego mam w planach.
Tymczasem efekt jest słyszalny bardzo wyraźnie, skutkuje lepszym zejściem w dół.

Pierwsze zdjęcie z czarnymi kosteczkami to fabryczny sposób montażu.
Zdjęcie z białymi uszczelkami to moja modyfikacja.
Czasochłonność tej modyfikacji jest niewielka, rozlutowywać przetworników też nie trzeba.
I oczywiście w prosty sposób można powrócić do oryginalnej wersji.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
18-01-2015, 21:53
Dzięki Krzysztof super fotorelacja mod z uszczelką u mnie jest trochę inny ale idea taka sama.
I co widzę te Twoje to wydanie chyba drugie o ile się nie mylę?

Ps.
Czy możesz wkleić zdjęcie wnętrza energizera dzięki:)

« Ostatnia zmiana: 18-01-2015, 22:15 wysłana przez MAG »

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
21-01-2015, 20:13
Czy możesz wkleić zdjęcie wnętrza energizera dzięki:)
Proszę bardzo :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
21-01-2015, 20:15
Dzisiaj przyszedł zestaw gąbek z http://www.quad-musik.de/
Wymiana gąbek to jednak nie prosta sprawa,  musiałem wszystko rozłożyć, rozlutować itd ...
Również moje patenty uszczelniające musiałem wywalić i jeszcze raz przemyśleć ich aplikację.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
21-01-2015, 22:38
Czy możesz wkleić zdjęcie wnętrza energizera dzięki:)
Proszę bardzo :)

Dzięki Krzysztof widzę że energizer jest dobrze upakowany cztery transformatory to już nieco lepiej.
Muszę kiedyś trafić na taki model.
Super foty.

No i gąbki masz  gratulacje ;)
Obiecuję zdjęcia z moich modyfikacji niebawem wkleję.

Brestinder

  • 222 / 5478
  • Aktywny użytkownik
22-01-2015, 14:46
Mam pytanie, nie mieszka któryś z was w okolicach Krakowa, tudzież Katowic? Leżą u mnie już przeszło ponad rok takie słuchawki, po zmianie źródła na amplitunerze pykło w kable dość mocno ( w sensie dźwięk stukania kabla ) i wywaliło bezpieczniki w  energizerze. Wymieniłem dziada niestety jeden przetwornik jest przesterowany, nie znalazłem czasu żeby się za to zabrać i zbadać po czyjej stronie jest problem.  Mam zapasowy przetwornik ( dostałem ze słuchawkami ) ale przed przełożeniem tego wolałbym sprawdzić czy to faktycznie problem samych słuchawek :)

Godzinkę miałem okazje ich słuchać zanim je spaprałem i mogę tylko potwierdzić to co wcześniej napisano, ze to jest alternatywna bajka w graniu.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
22-01-2015, 16:20
Mam pytanie, nie mieszka któryś z was w okolicach Krakowa, tudzież Katowic? Leżą u mnie już przeszło ponad rok takie słuchawki, po zmianie źródła na amplitunerze pykło w kable dość mocno ( w sensie dźwięk stukania kabla ) i wywaliło bezpieczniki w  energizerze. Wymieniłem dziada niestety jeden przetwornik jest przesterowany, nie znalazłem czasu żeby się za to zabrać i zbadać po czyjej stronie jest problem.  Mam zapasowy przetwornik ( dostałem ze słuchawkami ) ale przed przełożeniem tego wolałbym sprawdzić czy to faktycznie problem samych słuchawek :)

Godzinkę miałem okazje ich słuchać zanim je spaprałem i mogę tylko potwierdzić to co wcześniej napisano, ze to jest alternatywna bajka w graniu.
Mogę pomóc w ustaleniu usterki oraz w ewentualnej wymienia przetwornika.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Rolandsinger

  • 2894 / 5888
  • Ekspert
22-01-2015, 19:06
A da radę wrzucić jakieś zdjęcie z tymi wspaniałymi słuchawkami na głowie?
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

ISOPHON

  • 23 / 3801
  • Użytkownik
22-01-2015, 20:25
Jaki jest koszt zestawu naprawczego/gąbki/do Jecklin Float ?Mam jeszcze nowszą wersję/inny przełącznik na panelu czołowym/.Też 4 transformatory.Czy to jest zaleta??Nie sądzę,są średniej jakości.Ciekawe czy lepszych nie dałoby się nawinąć u np.4Pietro.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
22-01-2015, 23:03
Koszt gąbek to 38 ojro plus 6 ojro za przesyłkę, można płacić via PayPal.
Co do PS2 - faktycznie trafa nie zachwycają i w najnowszej wersji, modelu QA, producent pokazał, że da się o wiele lepiej. Zastosował o wiele większe trafa.

Samodzielne wykonanie jest na bank do zrobienia, ale nie szukałem traf o przekładni 1:120, a takie są tutaj zastosowane. Od biedy 1:80 też dałoby radę, ale wymagałoby mocniejszego wzmacniacza do sterowania.
Popularne przekładnie z traf stosowanych we wzmacniaczach lampowych na ogół mają jednak mniejsze przekładnie.

Mój PS2 mierzyłem pod katem pasma i od dołu ciągnie prawie liniowo do 40 Hz, a potem lekki spadek następuje, bardzo powolny. 30 Hz osiąga ze spadkiem -1,5dB co jest całkiem przyzwoitym wynikiem.
Od góry też dramatu nie ma, do tych 18 kHz jest w miarę ok, ale spadku dokładnie już nie pamiętam.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −