Audiohobby.pl

Jak to w końcu jest z tymi słuchawkami.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
11-12-2014, 18:45
Mirek. Z tego co miałem to na pewno takie DT990 Edition 600 ohm są zdecydowanie fajniejsze od wszelkich Zenków i EKG w cenie tysiączkawałkiem. A jeśli znajdziesz stare Grado SR325i (złote) z oryginalnym driverem to one złoją dupsko wszystkim nowożytnym nausznikom muzykalnością i przestrzennością. Tutaj efekt robi nie tyle jakaś przeogromna scena, co jej realne kreowanie poza słuchawkami, które leżą na uszach. Nowe - srebrne 325is/e są już nieciekawe i takie wyprane z emocji, natomiast najstarsza wersja miała cienki driver.

Mirek19

  • 688 / 4615
  • Ekspert
11-12-2014, 20:30
-Pawel- dziś czytałem wybiórczo kilka zdań z recenzji p. Piotra Ryki.
Pan Piotr wypowiadał się na temat brzmienia różnych słuchawek, również i tych ze średniej półki cenowej, powiedzmy że do 2000zł.
Wśród tych recenzowanych były i polecane przez Ciebie Grado, Beyerdynamic, pisał również o Shure i Sennhauser'ach i pewnie wielu innych modelach/markach.

Recenzja rzeczonych Grado - http://hifiphilosophy.com/recenzja-grado-sr-325is/

Pomijam w rozważaniach różnorodność impedancji DT990 Edition, bo jak się okazuje (komentarze w/w artykułu) są aż trzy różne, dla tego samego modelu - 32R, 250R i 600R o których wspominasz.
Występują na rynku głównie z impedancją 250R, a ich cena zaczyna się od 599zł, czyli prawie o 1/2 taniej niż Grado.
SR-325i złote to chyba tylko z obiegu wtórnego, gdyż w handlu raczej w srebrnym dizajnie i z ceną 1059zł.

Oczywiście że do tych przewidywanych przeze mnie 400zł mogę dołożyć kolejny pieniądz, ale czy taki przyrost (2x, 2,5x) wydanej gotówki zagwarantuje adekwatny przyrost reprodukowanego dźwięku ?

Synthax

  • 2323 / 4114
  • Ekspert
11-12-2014, 20:53
Kup DT990 Edition - nie powinieneś żałować. Trwałe, bardzo dobrze drzmiące słuchawki od uznanego producenta :)

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
11-12-2014, 21:33
Mirek - wersja Grado "is" od starszych "i" (zgadza się, pozostaje niestety tylko zakup z drugiej ręki) różni się klimatem, znaczy się te nowsze go nie posiadają i brzmią bardziej "szaro" z mniejszą zdolnością do różnicowania nagrań. Recenzji nie brałbym mocno do siebie, każda z nich jest pisana w oparciu o specyficzny system z uwzględnieniem preferencji autora.

Jeśli chodzi o Beyerdynamic to DT990 w wersji 600ohm są dobrą inwestycją jeśli posiadasz w miarę mocny wzmacniacz słuchawkowy. Chodzi tutaj o uzyskanie lepszego wypełnienia barwą oraz łagodniejszej góry (dla niektórych te słuchawki są zbyt pikantne dlatego warto sprawdzić samemu). Z drugiej ręki chodzą w okolicach 600-700zł. Z uwagi na charakterystykę typowo loudnessową mogą być łatwiejsze w adaptacji podczas odzwyczajania od kolumn.

PS Wersja 250 ohm uchodzi za najsłabszą, taka uniwersalna do wszystkiego i do niczego, chociaż nadal pozostają to niezłe słuchawki ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
11-12-2014, 21:42
Oczywiście że do tych przewidywanych przeze mnie 400zł mogę dołożyć kolejny pieniądz, ale czy taki przyrost (2x, 2,5x) wydanej gotówki zagwarantuje adekwatny przyrost reprodukowanego dźwięku ?

Na to nigdy nie licz :) Po prostu jeśli trafisz na słuchawki, które zagrają zgodnie z Twoim gustem i oczekiwaniami - możesz liczyć na 2x większą przyjemność ze słuchania, to tylko tyle i aż tyle ;)

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
11-12-2014, 22:05
W kwocie ok 400zł, zamknięte.
Mirek19, mogłyby to być, Shure SRH840.
Grają sceną, klimatem i masywnością dźwięku dosyć podobną do otwartych LCD-3.
To całkiem niezła rekomendacja. :-)
Lubię na nich posłuchać do tej pory i wcale nie myślę się ich pozbywać. :)
Używane można spotkać za 400-450 zł.
Nowe są po 608 zł + wysyłka.
Nie wiem tylko, czy te produkowane obecnie, są równie dobre jak ta stara seria.

Specyfikacja:
  • Typ zamknięty z optymalną izolacją akustyczną od otoczenia
  • Komfortowe, miękkie, aksamitne poduszki
  • Regulowany pałąk
  • Składana konstrukcja
  • Dynamiczne, zamknięte przetworniki
  • 40mm głośniki
  • Czułość: 102dB/mW
  • Impedancja: 44 Ohm
  • Maksymalna moc wejściowa: 1000mW
  • Pasmo przenoszenia: 5Hz-25kHz
  • Spiralny, miedziany przewód
  • Pozłacany wtyk mini jack stereo 3,5mm
  • Waga: 181g (bez kabla)
W zestawie jest przejściówka na duży Jack, dodatkowa para nauszników i futerał.
Przewód jest odłączany.
Mogę dodać, że są dosyć uniwersalne. Moim zdaniem zgrają dobrze, każdy gatunek muzyki.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2014, 09:21 wysłana przez Karol »

Mirek19

  • 688 / 4615
  • Ekspert
12-12-2014, 07:58
Szanowni Panowie, na wstępie tego wpisu chciałbym Wam serdecznie podziękować za zainteresowanie moim problemem i bardzo rzeczowe porady.

Mam zatem już pewnych faworytów do odsłuchania;
Bayerdynamic DT990 Edition,
Grado SR-325i (rynek wtórny),
i polecane przez Karola Shure SRH840, na które również już wcześniej zwróciłem uwagę.

Powiem szczerze, rynek wtórny raczej bym sobie darował i nie chodzi o to że nie wiadomo jak ktoś takie Grado używał, ale ze względu na to, że słuchawki jak "majtki i skarpetki", są zbyt osobistym urządzeniem, aby je odkupować.
Ja tam sterylny nie jestem, ale już sama myśl o łuszczycy, czy innych chorobach skóry ....wiecie rozumiecie.
Dlatego, jeśli już to tylko nowe.

Jest oczywiście i druga strona medalu, a mianowicie odsłuch nowych i niewygrzanych/nieuformowanych okupiony jest "dźwiękiem początkowym", który w czasie ewoluuje do właściwego i ten "początkowy" może mnie jak i wielu zainteresowanych kupnem się nie spodobać, stąd ten temat i Wasze cenne opinie i porady, za które jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Za kilka dni, a na pewno jeszcze przed świętami, spodziewam się paczki ze wspomnianym już wcześniej wzmacniaczem na el84-se.
Konstrukcja zdolna napędzić szerokopasmowce, ale przewidziana jest głównie do odsłuchu słuchawek (odczepy na trafie) i tak zaprojektowana i wykonana.
Przesłucham na niej obecnie posiadane słuchawki i wówczas wybiorę się kolejny raz na rekonesans po sklepach, za tymi przez Was polecanymi.
Z zakupem mnie się nie śpieszy, wszak mają to być słuchawki na kolejne lata słuchania.

A może "w między czasie" coś kolejnego wytypujecie....

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
12-12-2014, 09:37
Powiem szczerze, rynek wtórny raczej bym sobie darował i nie chodzi o to że nie wiadomo jak ktoś takie Grado używał, ale ze względu na to, że słuchawki jak "majtki i skarpetki", są zbyt osobistym urządzeniem, aby je odkupować.

Eeeetam, dolicz koszt nowych padow i po klopocie ;'))

Ged

  • 1715 / 5897
  • Ekspert
12-12-2014, 10:25
Z tą "łuszczycą" to bym nie przesadzał. To nie jest choroba zakaźna :)
Poczytaj wpisy o przechowywaniu słuchawek kolegów z forum. Popatrz za zdjęcia. Szafeczki, szkło, stojaczki, pokrowce, co tylko chcesz. Większość mojej skromnej kolekcji jest używana/ex-demo. Wszystkie w świetnym stanie. Popatrz co koledzy z forum czy na hifi gielda mają do sprzedania.

Synthax

  • 2323 / 4114
  • Ekspert
12-12-2014, 11:01
Pady welurowe można lekko prać. A skórzane umyć wodą z ludwikiem.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
12-12-2014, 11:47
Ja do swoich 11letnich dt880 kupilem niedawno nowe welury za 60PLN, 5minut i zmienione, a nauszniki wygladaja teraz jak nowiutkie.

Mirek19

  • 688 / 4615
  • Ekspert
12-12-2014, 12:54
Aż przyjemnie się czyta...
...i to dobrze że tak Panowie dbacie o swoje cacka, ale chyba nie macie tych "złotych" Grado do sprzedania (?) ;D

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
12-12-2014, 19:48
Najlepsze sluchawki do" wszystkiego" jakie kiedykolwiek slyszalem ,to OPPO MP1 ,wspaniala jakosc wykonania,swietnie grajace rowniez ze sprzetem przenosnym,nowoczesne z wygladu.
Kto przedtem nie sluchal najlepszych sluchawek na swiecie to dla niego beda one najlepsze do konca zycia.Mozliwosc dokupienia sobie wzm dedykowanego rowniez swietnego ,jak ktos chce juz posluchac profesjonalnie.
Jeden minus,to ze sa bardzo drogie jak dla kogos co podchodzi do sluchawek z biegu,ale poszukac uzywanych za 50% ceny a w przyszlosci wzm tez drugiej reki i bedzie szczesliwy bardzo ,zareczam takiego grania z polotem ciezko znalesc,fajnie ze mozemy do wszystkiego przenosnego podlaczyc i gra swietnie,sam takie potrzebuje cena 1000$ w USA za nowe,nie wiem dlaczego w Polsce kosztuja dwa razy tyle.

Mirek19

  • 688 / 4615
  • Ekspert
12-12-2014, 20:11
Jeśli już, to chyba Oppo PM-1, lub tańsze PM-2  ;)
https://www.oppodigital.com/
Całkiem możliwe że z dedykowanym HA-1 grają znakomicie, ale nie zapominaj, że gra cały zestaw, więc ważne jest i źródło.
Poza tym PM-1 i PM-2 są słuchawkami zbalansowanymi i nie podłączysz ich do wszystkiego.
A powracając z Olimpu na ziemię, to śmiem zauważyć, doświadczając tego, że słuchawki i ich jakość to pół sukcesu, bo jeśli będzie wydajny head-amp to on będzie decydował o prowadzeniu słuchawek.
I potwierdziłem to już wielokrotnie, słuchając na kolumnach, że sercem systemu jest wzmacniacz.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2014, 20:16 wysłana przez Mirek19 »

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
12-12-2014, 21:05
Pisalem z pamieci dlatego male przeklamania w nazewnictwie i z tego co pamietam graja ze wszystkim,jest dokladna recenzja ich Piotra Ryki.