Audiohobby.pl

Kto się wybiera na Audio Show 2014?

Marchewa

  • 227 / 4163
  • Aktywny użytkownik
09-11-2014, 10:48
i nic nikomu nie lizę....

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
09-11-2014, 14:24
..dochodzą mnie suchy iż Pylon zbiera pochlebne recenzje na AS, jeden z najlepszych dźwięków.

Nie wiem czy jeden z najlepszych, ale w swojej klasie cenowej zdecydowanie - po raz kolejny. Dobry dźwięk za uczciwe pieniądze, w przeciwieństwie do wielu przewartosciowanych bubli za kosmiczną cenę.

Chaos

  • 844 / 4987
  • Ekspert
10-11-2014, 01:14
jakies fotki?

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
10-11-2014, 09:19
Na mnie zrobiły wrażenie następujące kolumny:

Przestrzeń i realizm sceny - Boenieckie W8 (po prostu magia!)
Dynamika i wykop: czerwone DIY z Audiostero.pl, Sounddeco (kolumn nie ma na stronie - wysokie przednia ścianka we wklęsły łuk), AudioNote,
Równe, rzetelne granie - Rockport Avior

Największe rozczarowania:

Staxy - nuda, bez wyrazu.... na dodatek wątpliwa wygoda.
Ortodynamiki - o co kaman z tym zachwytem?
czerwone Tuby w Bristolu - zero prawidłowej stereofonii i budowania sceny
kolumny PMC - ponoć wzorzec dla TLek... hmm... to jak grają niewzorcowe DIY w tej technologi? IMO porażka dołu pasma

Ubawiłem się najlepiej przy:

prezentacji kolumn elektrostatycznych jako fronty kina domowego (pozostałe to dynamiki) - gratuluję pomysłu!
odsłuchu 250kg gramofonu z wkładką za 12500€
magicznym palcu konstruktora procesora poprawiającego brzmienie
na każdym wstępie mówionym sugerującym co należy usłyszeć w prezentacji

Podsumowanie:

Ciekawe doświadczenie
Ładne hostessy
Kolumny za 700,- za parę grają porównywalnie lub lepiej od sporej większości wystawianych "hajenduf"
« Ostatnia zmiana: 10-11-2014, 09:30 wysłana przez Cypis »
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Road To Nowhere

  • 1033 / 5898
  • Ekspert
10-11-2014, 09:37
A co rewolucją plikową naszego forumowego kolegi ?

lancaster

  • Gość
10-11-2014, 09:52
FM Acoustics, jak dla mnie nr 1 na wystawie na klasyce, reszta tez bardzo ladnie. Grali z gramofonu, bardzo fajny wyklad w trakcie prezentacji. Tak apopos kiedys na forum napisalem ze krzywa riaa nie jest dla mnie swieta krowa i jesli cos by mi w dxwieku nie pasowalo to bym bez problemu ingerowal. Przeczytalem komenty ze nie wolno ;-)
FM Acoustics ma w swoim pre riaa 5(piec !) pokretel do zmiany krzywej riaa wg uznania, bow  koncu sprzet sluzy do sluchania muzyki a nie ...no wlasnie :-)
W kazdym razie bardzo ladnie.

Pytanie do osob ktore byly na prezentacji Audio tekne w sobote i niedziele. w sobote brzmialo szybko, dynamicznie, z rewerbami, namacalnoscia to bym nr 1 na wystawie dla mnie, w niedziele dxwiek przykryty ogolnie nawet nie bralbym pod uwage, wyszedlem po 3 utworach a mialem w planach siedziec do poxna w noc ;-)

Z pozostalych prezentacji (o ktorych nie wspominalem wczesniej)

A, no i przysiadlem jeszcze uczciwie nad Trenner & Friedl, jakies 40 minut z rana w niedziele. Wrazenia z grubasza te same co w sobote. Nie nawrocilem sie ;-)
z
Dosc ciekawie gralo jak dla mnie w Audio Note, podobnie w Zontku/Linnarcie. ŁĄdny, wypelniony dxwiek z elementami zaskoczenia. W Zontku/Linnarcie z kolei mialem dokladnie odwrotne wrazenia niz w Tekne. tam z kolei w sobote nieco mulilo (albo ja trafilem na takie plyty) w niedziele spoko, 

lancaster

  • Gość
10-11-2014, 09:58
I jeszcze taka uwaga. Wielu wystawcow korzystalo z gramofonow, niestety w czesci z nich byly chyba xle ustawione wkladki albo poryte plyty albo nie wiem co tam jeszcze....w kazdym razie nawet na kosztujacych spore pieniadze systemach takie rzeczy sie dzialy w kilku przypadkach. Czasami wystawca zdawal sobie z tego sprawe nawet i "kontrolowal" sytuacje sciszajac prezentacje w partiach w ktorych problem szczytowal. Tak czy inaczej warto by bylo przynajmniej uprzedzic bo jeszcze kto pomysli ze tak ma byc ;-)

Edson

  • 66 / 5898
  • Użytkownik
10-11-2014, 10:14
Bardziej przyziemnie. Jak wypadł Xindak? Ktoś słuchał?

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
10-11-2014, 15:44
Uff...nie wiem od czego zacząć :)

Pierwszy raz wróciłem z AS i zamiast z ulgą posłuchać swojego systemu, nadal nie mogę się pozbierać po tym co usłyszałem.

Na początek dziękuje kolegom, z którymi moglem się osobiście poznać za niezwykle sympatyczne spotkania i wymianę doświadczeń w rozmowie na żywo, serdeczne pozdrowienia dla Włodka, Fatso i Forzy.
A teraz wróćmy do bardziej blachych spraw - wystawy. Skupie się na początku na słuchawkach, bo to właśnie świat słuchawkowy przewrócił mi się do góry nogami. Pierwsze co rzuciło się w oczy to jakiś niesamowity wysyp Audeze (jakby były gdzieś rozdawane za darmo) i chyba wiem co jest tego powodem. Te słuchawki graja przyjemnie, nawet z pierdziawek kilkaset mW podpiętych do pierwszego lepszego CD i w przeciwieństwie do dynamików nie robią karykatury dźwięku w żadnym systemie, jednak... Za taka cenę można by oczekiwać znacznie więcej niż misiowatej bułeczki. Jako słuchawki w podobnej cenie, a znacznie solidniej wykonane obrałem sobie Audeze LCD-3 za bezpośredniego konkurenta dla swoich PS1000. Już na stoisku Forzy grały dosyć obiecująco z iFi po ustawieniu gain na maks, zarówno LCD 2 jak i 3 brzmiały przyjemnie, ale to nie było zdecydowanie to czego mógłbym oczekiwać po wydaniu 7,5kzł. O krok dalej poszła "świeczka", czyli Divaldi, brzmiało to naprawdę fajnie, powiedziałbym lekko efekciarsko. Ale nadal nie bylem usatysfakcjonowany, ganiałem ze swoimi płytami i odsłuchałem chyba wszystkie egzemplarze LCD 3 jakie były na tegorocznej wystawie, a było ich naprawdę sporo.

W niedziele znalazłem się w pokoiku Audiomagic, gdzie moja uwagę przykuły ogromne lampowce (w tym jeden diabełkowiec o stałym poborze mocy na poziomie 600W!). Poza wieloma parami Audeze było tam znajomo wyglądające urządzenie, czyli Citrone DAC i inne konstrukcje tego samego producenta, oraz dla mnie całkowita nowość - sprzęt SWS, czyli autorstwa naszego forumowego kolegi Fatso. Jeśli nie słuchaliście LCD2 lub 3 w pokoiku Audiomagic na systemie Fatso to daję Wam gwarancję, ze ich nie słyszeliście :) Powiem krótko - potęga brzmienia. Niesamowita precyzja, kontrola, szybkość i przestrzeń, te słuchawki są nie tylko zjawiskowe, ale także wyczynowe, żaden tam ospały muł. Te ciemne, do przesady gęste i bezpłciowe "puffanie", jakie Audeze prezentowało w innych pokojach w tej chwili mnie śmieszy. Powiem to szczerze, w tym roku to co usłyszałem w systemie Fatso było zdecydowanie dźwiękiem wystawy!

A teraz bonus. Tak nienawidzone przeze mnie śmiesznie i sztucznie grające Staxy SR007 mk I. Na stoisku Staxa były Omegi mk II, które z lampowego energizera, grały już trochę lepiej niż to co słuchałem kiedyś z tranzystora, ale nadal była to kpina, a nie muzyka. Fatso zaprezentował mi swoje Omegi (mkI) z tym samym energizerem lampowym co na wystawie Grobel oraz DACem przez siebie zaprojektowanym specjalnie pod słuchawki Stax. Nigdy w życiu nie słyszałem lepszego dźwięku ze słuchawek, każdy, nawet najlepszy system dążył do pewnego poziomu, ale zarówno droga jak i efekt końcowy miały się nijak do całościowego efektu jaki prezentowały te Omegi. Słuchawki te dawały najwięcej frajdy ze słuchania każdej muzyki (wcale nie są wybiórcze), a robiły to z niespotykaną lekkością i zgrabnością, w pierwszej chwili można by pomyśleć, że grają po prostu lekko, łagodnie i w sposób wyraźnie podbarwiony, nic bardziej mylnego, przesiadka na cokolwiek po tym systemie wiązała się z wyraźnym spadkiem jakości, gubieniem detalu i wrażeniem szorstkości dźwięku.

Tyle ode mnie, Fatso jeszcze raz gratuluję tak udanych urządzeń oraz ogromnej wiedzy w zakresie konstruowania sprzętu audio. Moje uznanie.

Marchewa

  • 227 / 4163
  • Aktywny użytkownik
10-11-2014, 15:56
Marek nie przesadzaj poczytaj co pisze Grzegorz z Studia 16Hz o Pylonie,..sam miód,,..jakiś zdziwiony?...

Marchewa

  • 227 / 4163
  • Aktywny użytkownik
10-11-2014, 15:58
Pylon z Monoblokami Musical Fidelity MA65 i Preampem 8 (Gdzie to kupić ??) - Rewelacja !!!! świetne granie w dobrych pieniądzach. Uważam, że jakby zasłonili to parawanem i powiedzieli że gra system za 40 tysiaków to nikt specjalnie nosem by nie kręcił.

brodacz

  • 1780 / 3830
  • Ekspert
10-11-2014, 18:20
Paweł a 009 słuchałeś ,były tam?

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
10-11-2014, 18:24
Niestety, 009 nie miałem okazji usłyszeć. W tej chwili choruję na 007mk I i to poważnie. Tutaj nie ma, że trzeba się przyzwyczaić/oswoić czy je polubić. W takim systemie w jakim ich słuchałem już pół minuty tej doskonałości wystarczy aby wszystko inne przestało się podobać :(

lancaster

  • Gość
10-11-2014, 18:24
Marchewa, dzieki za dobre slowo, ciesze sie ze sie podobalo. Cala firma na to pracuje, ja tam sie wlasciwie opierdzielam bo zestawy zestroje, troche pomoge z noszeniem sprzetu, poustawiam a poxniej to juz w zasadzie tylko spacerki po wystawie i pogadanki ze znajomymi ;-)

Sprzet na wystawie mamy dzieki uprzejmosci znajomego z wawy, po prostu nie trzeba wozic wlasnego a jest OK,
dobra.. serio nie chce ciagnac tego watku, gdybym chcial to juz dawno bym to robil.
Raz jeszcze dziekuje w imieniu firmy i wlasnym

« Ostatnia zmiana: 10-11-2014, 18:26 wysłana przez lancaster »

brodacz

  • 1780 / 3830
  • Ekspert
10-11-2014, 18:57
Niestety, 009 nie miałem okazji usłyszeć. W tej chwili choruję na 007mk I i to poważnie. Tutaj nie ma, że trzeba się przyzwyczaić/oswoić czy je polubić. W takim systemie w jakim ich słuchałem już pół minuty tej doskonałości wystarczy aby wszystko inne przestało się podobać :(
A był w ogóle na wystawie?
Paweł jeśli będziesz się kiedyś decydował na MK1 to musisz posłuchać przed podjęciem decyzji jeszcze 009.