Audiohobby.pl

Kto się wybiera na Audio Show 2014?

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
30-10-2014, 13:39
.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2014, 13:45 wysłana przez brodacz »

colcolcol

  • 925 / 5281
  • Ekspert
31-10-2014, 08:41
Nie opuściłem żadnego z ostatnich Audio S, ale w tym roku siedzę w domu. Zniechęca mnie ten gówniano-podniosły nastrój jakiegoś święta, którego nie ma. Hostessy, reklamówki i łażenie po tych pokojach niczym cieć zbierający śmieci.
Nie zagra, wiadomo. Coś tam zrobi wrażenie wizualne, coś tragicznym i żenującym poziomem dźwięku a ja jestem zwykłym fanem dobrego dźwięku, nie pyszałkiem znającym wszystkie wydania Stockfisha.
Męczą mnie te skupione wyrazy twarzy, osób słuchających jakiegoś gówna na sprzęcie, którego nie chciałbym mieć za darmo. Mierzi moszczenie i okupowanie sweet point przez samych wystawców i te pytania o komentarz do prezentacji, w której wolałbym nie uczestniczyć.
A może jednak wpadnę? Klika osób, które znam nie tylko z sieci tam będzie, będzie kilka "kawałków", które - mimo czterdziestu lat słuchania muzy - jakimś cudem mnie ominęły i pewnie będzie jakaś prezentacja, która w jednym czy dwóch elementach, wzbudzi moje zainteresowanie.
Wyszło, że minusów jest więcej...

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
31-10-2014, 08:55
Hostessy, reklamówki i łażenie po tych pokojach niczym cieć zbierający śmieci.
A kto Ci każe zbierać reklamówki, zbieraj hostessy. Chyba tylko na pierwszym AS cokolwiek zbierałem.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
31-10-2014, 16:30
Chciałbym na AS usłyszeć zestaw głośnikowy ( stereo ) wizualizujacy nagrania live jak słuchawki.Za każdym razem jak słucham takich nagrań na głośnikach to publiczność jest dość daleko przede mna i na nia raczej patrze niż jestem jej częścia.

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
31-10-2014, 16:35
Podłącz DAC Fikusa pod odgrody, pozbądź się op-ampów z toru, sprzężenia zwrotnego, i najlepiej niech cały tor będzie lampowy i poczujesz się jakbyś był na scenie z muzykami :) U mnie żaden z wielu testowanych DACów nie czynił nagrań tak obecnymi.

Proszę nie linczować :)

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
31-10-2014, 16:40
Rozumiem Brodaczu, że przyjeżdżasz ?
Z mojego doświadczenia z poprzednich wystaw wynika, że zestawy za >1mln grają lepiej niż słuchawki :)
A nawet zestaw TAD za 0.5 mln też grał lepiej niż 009 i chyba równie dobrze jak Orfeusz :)

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
31-10-2014, 16:52
Włodku

Nie czuję jakieś potrzeby do usłyszenia czegoś definitywnie lepszego czy równego Orfeuszowi czy 009 chodzi mi tylko o efekt który jak do tad słyszałem tylko na słuchawkach.
Bycie wśród publiczności a zespół mieć przed soba,czy poczułeś coś takiwgo z tych zestawów?

« Ostatnia zmiana: 31-10-2014, 17:07 wysłana przez brodacz »

Haka

  • 2996 / 5181
  • Ekspert
31-10-2014, 17:15
Chciałbym na AS usłyszeć zestaw głośnikowy ( stereo ) wizualizujacy nagrania live jak słuchawki.Za każdym razem jak słucham takich nagrań na głośnikach to publiczność jest dość daleko przede mna i na nia raczej patrze niż jestem jej częścia.


Załóż sobie kolumny na uszy ;)

4m

  • Gość
31-10-2014, 17:37
Bycie wśród publiczności a zespół mieć przed soba,czy poczułeś coś takiwgo z tych zestawów?
W stereo będzie trochę ciężko, ale dla systemu wielokanałowego to żaden problem :)

pastwa

  • 3815 / 5893
  • Ekspert
31-10-2014, 17:52
Chciałbym na AS usłyszeć zestaw głośnikowy ( stereo ) wizualizujacy nagrania live jak słuchawki.Za każdym razem jak słucham takich nagrań na głośnikach to publiczność jest dość daleko przede mna i na nia raczej patrze niż jestem jej częścia.

Piotr Ryka takie rzeczy wyslyszal na Raidho D2, za 110kPLN (uzywke dostaniesz za 60-70k):

Słuchający wraz ze mną znajomy rozpoczął nawet monolog wewnętrzny nad możliwością nabycia, mimo iż z przyczyn życiowych jakiś czas temu porzucił głośniki na rzecz słuchawek, którymi początkowo były elektrostaty Staxa, a ostatnio AKG K1000. Co tu się oszukiwać – takich efektów na żadnych słuchawkach, nawet najlepszych, powtórzyć nie można. Tej szalejącej sceny, bezkreśnie głębokiej, i tej falującej, migotliwej ściany dźwięku przed słuchaczem, wypełniającej cały wokół głośników obszar i nieustannie emanującej na wszystkich kierunkach akustycznym ciśnieniem.

;'))

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
31-10-2014, 18:41
Słuchałem podstawek Raidho na ostatnim AS i grały rzeczywiście jak słuchawki. To najlepszy dźwięk z głośników jakiego w życiu doświadczyłem, źródła były "namacalne", a skala dynamiki jak w ekstra-czułych systemach z izolacją od otoczenia, w tym jednym jedynym wypadku powiedziałbym, że muzycy stanęli jak żywi :)

colcolcol

  • 925 / 5281
  • Ekspert
31-10-2014, 19:05
To o czym piszecie, tylko potwierdza regułę: ogólnie szkoda czasu, ale trafiają się ciekawe prezentacje i wtedy dla jednej czy dwóch, warto poświęcić te parę godzin.
Mną ruszyły Avalony i zestaw Zeta Zero. Ten drugi tylko za pierwszym razem w ciasnym pokoiku, nie pamiętam numeru. Po tej prezentacji zapragnąłem basu  ;D

magus

  • 20990 / 5896
  • Ekspert
31-10-2014, 19:14
Chciałbym na AS usłyszeć zestaw głośnikowy ( stereo ) wizualizujacy nagrania live jak słuchawki.

brodacz, a ja tam lubię różne dziewczyny, a nie same Marylin Monroe :)
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
31-10-2014, 20:33
pewnie bede ;-) ze sluchanych przeze mnie ostatnio bdb wrazenie zrobily Davone Grande (z gramiakiem, ze strumieniowcem jaja byly), malutkie Diapason Karis (bardziej mi sie podobaly od wiekszych braci pomimo mniejszej skali i niedoborow na dole) i ....tadaaaam Swans F2 - w cenie ok 30Kzl polozyly w konkretnym systemie i pomieszczeniu Focale Utopie, Bowersy 800series, wysokie AP, Zety, Thiele 3.7, czyli kwiat audiofilskiego rycerstwa do 100Kzl :-)

Zrobie w tym roku kolejne podejscie do Raidho, ale z tego co mi śmiga po glowie do ww startu maluchy nie mialy, sluchalem podlogowek z nizszej serii, bdb ogniskowanie, niedosyt miecha, powiedzialbym ze porzadny studyjny sznyt z fajnymi efektami przestrzennymi. Nie dla mnie, ale tez nie mowie ze zle, czy bebe.
tak jak pisalem uzyje wiekszej koncentracji zeby uslyszec to o czym pisze pastwa ;-)


Orientujecie sie czy wystawia sie Audio tekne ? Chetnie posluchalbym ich wiekszych paczek, w zeszlym roku byly monitory i po imprezie zalowalem tylko jednego - ze nie pobylem tam dluzej.

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
31-10-2014, 20:42


Orientujecie sie czy wystawia sie Audio tekne ? Chetnie posluchalbym ich wiekszych paczek, w zeszlym roku byly monitory i po imprezie zalowalem tylko jednego - ze nie pobylem tam dluzej.

Też żałowałem że nie zostałem dłużej. Osobliwy to był zestaw.

Ale tak na prawdę to najczęściej z całej wystawy i tak tylko 4-5 pokoi przykuje uwagę każdego z nas z osobna.