Audiohobby.pl

Zasilacze impulsowe

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
13-10-2014, 17:36
Panowie czy macie wiedzę ,doświadczenia w "temacie" wpływu kabla sieciowego na zasilacz
impulsowy w urządzeniach o małym poborze prądu tj. dac,komputer,streamer ?

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
13-10-2014, 18:15
Stwierdziłem wpływ doboru kabla zasilającego na odtwarzacze DVD podczas słuchania płyt CD.

patrykvel

  • 282 / 4687
  • Zaawansowany użytkownik
13-10-2014, 18:33
Tutaj to samo. NAD M51, kabel sieciowy slychac i to calkiem niezle.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
13-10-2014, 19:02
Do tej pory wydawało mi się,że kabel sieciowy ma wpływ tylko na urządzenia z tradycyjnym
transformatorem ale będąc przez weekend w "gościnie" u mojego kolegi we Wrocławiu musiałem
zmienić zdanie.

"Spotkałem się z kolegą
Bo kolega jest od tego
I wypada czasem spotkać się z nim
Siedzieliśmy do rana
A jego ukochana donosiła ciąge nowy zestaw win.
Przegadaliśmy nockę,
Obrobiliśmy trochę innym tyły tak by spłacić dług.
I nie było mi przykro i było mi miło
I dłużej tak bym siedzieć mógł."

Kolega ma CAMBRIDGE AUDIO STREAM MAGIC 6 (starsza wersja),zakupionego w lutym tego roku,
gra cały czas na "kablu fabrycznym" bo nie "wierzy" za bardzo w sieciówki w przypadku takich
urządzeń :-) ale .. . .... .

Po kolejnej "lampce" wzięło mnie na "eksperymenty"  i zapytałem czy próbował zmieniać kabel
sieciowy w swojej Kambodży ,powiedział,że nie bo nie wierzy ,wtedy zapytałem go czy ma jeszcze tego
Oyaide ,którego dostał ode mnie jak sprzedałem mu parę lat temu Ayona CD-1s ?
Kabel to taki wrzosowy ,"lejący się" dostałem od Dystrybutora (chyba ich własna konfekcja) .
 
Czytałem kilka recenzji tego dacka-streamera i każdy tester opisywał to inaczej , u jednego jasno
z podkreśleniem góry ,brak barwy u drugiego głęboki nasycony dzwięk acz otwarta góra .....
u kolegi raczej bliżej tej pierwszej recenzji chociaż jego system (Leben+Herbet) jakoś starał
się to "ratować" i "naprawiać".

Po zmianie kabla niby nic wielkiego się nie zdarzyło tylko góra z deczka złagodniała bez utraty rozdzielczości
a dzwięk stał się bardziej nasycony.

Zwaliliśmy to oczywiście na nasz stan z lekka euforyczny ,poranne odsłuchy zdawały się
potwierdzać nasze wcześniejsze spostrzeżenia ale też nie były chyba miarodajne :-)

Na odchodnym zobowiązałem kolegę żeby zdał mi relację za parę dni .
Zadzwonił i powiedział,że nie ma powrotu do kabla "komputerowego" .

Tak więc trzeba chyba rozeznać temat "własnousznie" bo nie ma reguł w tym naszym audio.

Może koledzy napiszą jakie mają doświadczenia z urządzeniami "cyfrowymi" w których zero
to zero a jedynka to jedynka ? :-)

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
13-10-2014, 20:17
Na odchodnym zobowiązałem kolegę żeby zdał mi relację za parę dni .Zadzwonił i powiedział,że nie ma powrotu do kabla "komputerowego" .

Mialem tak wielokrotnie, ale po jakims czasie (nawet i po paru tygodniach uzytkowania) ten efekt 'znikal', wpinalem z ciekawosci stary kabel i ponownie ten lepszy co to swiecie wierzylem, ze robil spora roznice i nie moglem jej juz wychwycic. Znany jest mi wiec efekt WOW, ale ma on mala trwalosc, wystarczy jednak aby wybulic sporo kasy i zyc w przeswiadczeniu ze jest lepiej ;'))

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
13-10-2014, 20:21
Dam mu trochę się nacieszyć i zapytam ponownie za parę dni :-)

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
13-10-2014, 20:58
Dodam jednak, ze wychwycilem TRWALE zmiane fabrycznego zasilacza na konkretna konstrukcje Tomanka w przypadku takiego MDACa.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
14-10-2014, 01:18
Też mam M-DAC-a z zasilaczem Tomanka ,tutaj wpływ kabla słychać wyrażnie ,mam jednak
wrażenie ,że większą "robotę" robi jednak ten dobry zasilacz niż najlepsza sieciówka.

Synthax

  • 2323 / 4106
  • Ekspert
15-10-2014, 20:19
Z moich nausznych doświadczeń wynika że źródła często są bardziej na kable sieciowe niż wzmaki.

Bardzo w Pioneerze CD z lat 90 słychać kable - z Isotekiem i Wire World to jakby dwa różne urządzenia. Z tym pierwszym ostro jakbym słuchał współczesnego CD, a z tym drugim bardziej miękko i głębiej...

Ale nie ma recept, trzeba testować. U mnie w dwu innych pokojach gra jeszcze inaczej... To zależy od tego jak te fazy, przebiegi, whatever się wzajemnie znoszą, wzmacniają na ścieżce gniazdko - zasilacz, nie wiem, ale to śliska sprawa i ciężko generalizować.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
15-10-2014, 21:25
Zasilacz impulsowy musi być chyba "ograniczeniem brzmieniowym" bo o ile Firma Cambridge Audio zastosowała go w CA Magic6 to już w tym Cambridge Audio Azur 851C ( chyba wyższy model)  tradycyjnego trafola.