Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
09-01-2015, 16:49
I po kłopocie :D

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 16:52
Ja nie mam żadnego kłopotu z Audeze Lcd-2 ;-),
a poważnie to cena pewnie adekwatna do ceny słuchawek ?

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
09-01-2015, 16:58
Gutekbull, zapowiedziana w USA jest 699$

podrzuciłem raczej jako ciekawostkę, nie spodziewam się jakiegoś szału z tym klockiem.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 18:28
Czy Gustard gra jaśniej i przestrzenniej niż Lyr (zwł. z z LCD-2)? Jak te dwa wzmacniacze różnią się w kwestii detali i ogólnego drive'u? Zastanawiam się nad upgradem z Lyr do tego Gustarda. Oferta wydaje sie bardzo kusząca, ale nie mam jeszcze wystarczającego przekonania.

I tak wczesniej powinienem chyba wypróbować lepsze lampy w Lyr (cały czas słucham tylko na stockowych GE 6BZ7, choć wydają mi się one całkiem niezłe:-))
« Ostatnia zmiana: 09-01-2015, 18:59 wysłana przez korzena »

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 19:01
Czy gra jaśniej ? Jakoś specjalnie nie, ale ja nigdy nie miałem wrażenia ,że Audeze Lcd-2 są za ciemne.
Teraz Audio-techniki ATH-A900X wydają mi się nienaturalnie jasne, a AKG Q701 mają za mało wypełnienia. ?
Audeze dwójki dla mnie są naturalne do bólu ,mam wrażenie ,ze mam na głowie bardzo dobre kolumny ;-)
Właściwie można to podsumować jednym stwierdzeniem i nie będę tu oryginalny - one grają muzykę ;-)
Mam po wymianie opamów tak trójwymiarowy dźwięk -scena jest niesamowita  ;-)
 

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 19:17
Czy gra jaśniej ? Jakoś specjalnie nie, ale ja nigdy nie miałem wrażenia ,że Audeze Lcd-2 są za ciemne.
Teraz Audio-techniki ATH-A900X wydają mi się nienaturalnie jasne, a AKG Q701 mają za mało wypełnienia. ?
Audeze dwójki dla mnie są naturalne do bólu ,mam wrażenie ,ze mam na głowie bardzo dobre kolumny ;-)
Właściwie można to podsumować jednym stwierdzeniem i nie będę tu oryginalny - one grają muzykę ;-)
Mam po wymianie opamów tak trójwymiarowy dźwięk -scena jest niesamowita  ;-)
Ja przed Audeze miałem zaś Audio-Techniki (W5000). Na LCD-2 odnoszę obecnie wrażenie, że nie dostaje tylu wysokich tonów ile byłoby możliwe. Podobno Lyr w porównaniu z innymi wzmacniaczami idzie w swojej neutralności raczej w ciemniejszą stronę. Poza tym, moje LCD (LCD-2 rev.2) to wersja bez Fazera.

W czym glownie Gustard bardziej podoba ci sie od Lyra? (oprócz tego, że jest nowy;))

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 19:59
Ja mam Audeze Lcd-2 z Fazorem.
"Na LCD-2 odnoszę obecnie wrażenie, że nie dostaje tylu wysokich tonów ile byłoby możliwe."
To w tej sytuacji kupowanie Audeze było po prostu błędem, bo one po prostu tak mają ;-)
Ja mam AKG Q701 i Audio-techniki ATH-A900X i jestem znich zadowolony ,ale to nie moja bajka.
Dlatego szukałem słuchawek które grają barwą, klimatem ,nastrojem, słucham dużo kameralnego, klubowego Jazzu i Audeze Lcd-2 to strzał dziesiątkę.
Nie wiem czy Gustard H10 będzie receptą na twoje problemy - to po prostu bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i jeśli ktoś nie patrzy poprzez pryzmat ceny bo przecież pieniądze nie grają to radze się nim zainteresować bo jest wart tego. Porównując go do Lyra , brzmienie Gustrda H10 jest po prostu ciekawsze.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
09-01-2015, 21:36
Tak jak mówi Gutekbull, wzmacniacz to trochę kosmetyka. Jeśli wyjściowo brzmienie słuchawek nie rusza Ciebie i Twoich emocji to wzmak nic nie zmieni a tylko może generować jakieś patologie w postaci odejścia od liniowości.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
09-01-2015, 22:01
LCD zagrają inaczej dopiero w pełnym torze symetrycznym z dużą dawką mocy, słyszałem coś takiego u Fatso. W reszcie systemów faktycznie niewiele od siebie odbiegają, tu słodsze, tam ciemniejsze itp. W tamtym systemie grały bardziej w stylu Grado, żywiołowo i z bardzo dobrą separacją, góry na pewno nie brakowało. Nie wiem tylko jaka to była dokładnie wersja "dwójek".

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
09-01-2015, 22:13
Jak mam być szczery to dla mnie LCD2 z fazorem na Lyrze i Oppo w jednym ze sklepów to aż za jasne momentami były :)
To na pewno jaśniejsze granie niż choćby Yamaha YH1000...

Myślę że jeśli jest zapas prądu to LCD2 dają sporo radości podczas słuchania nawet z tym zaokragleniem góry. Jeśli brakuje mocno góry to albo mocy mało albo źródło nie szybuje w kosmos z górą...
Termin przyciemnienie jakiego używa się w obiegowym odniesieniu do LCD2 oznacza doprowadzenie brzmienia do miłej dla ucha formy, np.: w filharmonii, podczas koncertów pianistycznych czy jazzowych, czy kameralistyki w dobrze zaadaptowanych salach to brzmienie dla mnie jest bliższe LCD niż słuchawkom uznawanym na neutralne czy jasne.

Fatso

  • 290 / 4017
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 22:18
LCD zagrają inaczej dopiero w pełnym torze symetrycznym z dużą dawką mocy, słyszałem coś takiego u Fatso. W reszcie systemów faktycznie niewiele od siebie odbiegają, tu słodsze, tam ciemniejsze itp. W tamtym systemie grały bardziej w stylu Grado, żywiołowo i z bardzo dobrą separacją, góry na pewno nie brakowało. Nie wiem tylko jaka to była dokładnie wersja "dwójek".
Najnowsza, z Fazorem.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 01:44
Ja mam Audeze Lcd-2 z Fazorem.
"Na LCD-2 odnoszę obecnie wrażenie, że nie dostaje tylu wysokich tonów ile byłoby możliwe."
To w tej sytuacji kupowanie Audeze było po prostu błędem, bo one po prostu tak mają ;-)
Ja mam AKG Q701 i Audio-techniki ATH-A900X i jestem znich zadowolony ,ale to nie moja bajka.
Dlatego szukałem słuchawek które grają barwą, klimatem ,nastrojem, słucham dużo kameralnego, klubowego Jazzu i Audeze Lcd-2 to strzał dziesiątkę.
Nie wiem czy Gustard H10 będzie receptą na twoje problemy - to po prostu bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i jeśli ktoś nie patrzy poprzez pryzmat ceny bo przecież pieniądze nie grają to radze się nim zainteresować bo jest wart tego. Porównując go do Lyra , brzmienie Gustrda H10 jest po prostu ciekawsze.

Dzięki!

Ja bardzo lubie te słuchawki. Mam tylko wrażenie, że lepszym źródłem lub wzmacniaczem można by z nich jeszcze więcej wyciągnąć. Taka jest też opinia wielu innych posiadaczy tych słuchawek. Ćzyli co, już tylko od Brystona w górę?
Być może w moim przypadku upgrade'y powinienem zacząć od Bifrosta? W sumie to nie wiem.

Dzieki za informacje i przyjemnego słuchania na Gustardzie!:-)

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
10-01-2015, 10:45
Zdecydowanie od Bifrosta !! :)
Wzmak może być ng Gustard za 1/4 ceny Brystona i nie będziesz mieć poczucia niedosytu na podstawie tego co pisze Gitekbull

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
10-01-2015, 11:14
Jak wyżej. Nawet jakbyś miał dobrze zrobionego klona Lehmanna z optymalizacjami, to już zasługiwałby na lepsze źródło. Dźwięk Bifrosta jest jakiś taki landrynkowy, przeciągany, za mało w nim energii i konkretności jak dla mnie. Fajny jest np. NuForce DAC-9. Dobrze też pędzi niektóre słuchawki. Co do tańszych rzeczy, to pewnie Koledzy będą zorientowani w ofercie Asusa, Yulonga, itp. marek.

Fatso

  • 290 / 4017
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 11:38
Jak wyżej. Nawet jakbyś miał dobrze zrobionego klona Lehmanna z optymalizacjami, to już zasługiwałby na lepsze źródło. Dźwięk Bifrosta jest jakiś taki landrynkowy, przeciągany, za mało w nim energii i konkretności jak dla mnie. Fajny jest np. NuForce DAC-9. Dobrze też pędzi niektóre słuchawki. Co do tańszych rzeczy, to pewnie Koledzy będą zorientowani w ofercie Asusa, Yulonga, itp. marek.
Imho, Bifrost to jeden z najgorszych DACów z jakim miałem do czynienia.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.