Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 10:59
A Headonica słuchałeś z LCD?
Być może powinienem:-)

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
07-01-2015, 11:09
Powinieneś spróbować, póki co to dla mnie jedyny tranzystor z walorem emocjonalnym, ale Gustarda nie słuchałem... Za to Headonic lepszy od V200. :)

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 11:47
A Headonica słuchałeś z LCD?
Być może powinienem:-)
Jednak na razie badam jeszcze kwestie ewentualnego upgrade'u lamp w Schiit Lyr. W nim używałem i nadal używam tylko stockowych lamp (GE 6BZ7). Ciekaw jestem jak dużą poprawę dźwięku można uzyskać dzięki lepszym lampom

...chociaż cały czas jest dylemat czy bawić się w upgrade lamp czy lepiej jednak pomyśleć o innym wzmacniaczu.
gutekbull przechodził chyba podobny proces wcześniej i z tego co widzę to w użyciu jest teraz Gustard H10. Ciekaw jestem czy tymczasowo czy już na długo Gustard zastąpi Lyr. Na head-fi czytam bardzo różniące się opinie dotyczące tego wzmacniacza jak i jego dopasowania do LCD-2.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2015, 11:50 wysłana przez korzena »

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
07-01-2015, 12:03
Roznice w opisach wzgledem danego wzmacniacza sa powodowane najczesniej posiadaniem roznej klasy zrodla przed tymze, do sluchawek warto zainwestowac w ten element nieco wiecej, albo poswiecic mu odpowiednio duzo uwagi. Zbytnio sie tu cholubi same wzmacniacze jako remedium na caly dzwiek. Wzmak nie musi byc zaraz super 'emocjonalny', moze wrecz grac 'beznamietnie', tylko dajmy mu plastycznie brzmiacy odtwarzacz cd (albo jakis sensowny DAC i transport).

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 12:15
Roznice w opisach wzgledem danego wzmacniacza sa powodowane najczesniej posiadaniem roznej klasy zrodla przed tymze, do sluchawek warto zainwestowac w ten element nieco wiecej, albo poswiecic mu odpowiednio duzo uwagi. Zbytnio sie tu cholubi same wzmacniacze jako remedium na caly dzwiek. Wzmak nie musi byc zaraz super 'emocjonalny', moze wrecz grac 'beznamietnie', tylko dajmy mu plastycznie brzmiacy odtwarzacz cd (albo jakis sensowny DAC i transport).
Dzięki za przypomnienie tej kwestii, na pewno warto to przypominać.

Szczerze mówiąc nie wiem na ile źródło w moim torze jest czynnikiem ograniczającym a na ile wzmacniacz.

Mój tor wygląda następująco:
J.River Media Center 19> MK3 JKSPDIF (usb-spdif converter) > Schiit Bifrost (Uber) > Schiit Lyr > LCD-2 rev.2/HiFiMan HE-400

Czy miałbyś w jego kwestii jakiś komentarz?

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 12:17
Tak ,w użyciu jest głównie Gustard H10 ,na pewno wynika to z faktu ,ze jest nowy ;-)
Jednak gdyby grał ,gorzej to jak się domyślacie ,słuchałbym na Schiit Lyr.
Czy jest lepszy ? Chyba całościowo tak, ale to podobny poziom.
Lyr na Telefunkenach jest o klasę lepszy jak na oryginalnych (fabrycznych) lampach.
Jednak przy Gustardzie H10 ,Lyr wydaje się być nieco nerwowy, mniej spójny, płynny.
Za to ma Gustard H10  ..... więcej barwy, jakby więcej wypełnienia - jest bardziej lampowy  ;-) !
W odniesieniu do Violectric V200 jest więcej góry, ale w ogóle to inny dźwięk.
Gustard H10 doskonale gra z AKG Q701.
Panowie cena tej zabawki to jakiś żart, jak na razie najlepszy wzmak jaki słyszałem.
Jestem na etapie wymiany Opampów ,dziś powinny przyjść AD797 ANZ.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 12:26
Tak ,w użyciu jest głównie Gustard H10 ,na pewno wynika to z faktu ,ze jest nowy ;-)
Jednak gdyby grał ,gorzej to jak się domyślacie ,słuchałbym na Schiit Lyr.
Czy jest lepszy ? Chyba całościowo tak, ale to podobny poziom.
Lyr na Telefunkenach jest o klasę lepszy jak na oryginalnych (fabrycznych) lampach.
Jednak przy Gustardzie H10 ,Lyr wydaje się być nieco nerwowy, mniej spójny, płynny.

Czy Audeze brzmią jaśniej na Gustard niż na Lyr? Jaka jest różnica co do wielkości i głębokości sceny? Jak jest ze szczegółowością?

Jakie dokładnie Telefunkeny posiadasz?
Czy próbowałeś innych rekomendowanych dla Lyra lamp, np. AMPEREX ORANGE GLOBE 6DJ8 czy Siemens early 60's CCa?

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
07-01-2015, 12:38
Roznice w opisach wzgledem danego wzmacniacza sa powodowane najczesniej posiadaniem roznej klasy zrodla przed tymze, do sluchawek warto zainwestowac w ten element nieco wiecej, albo poswiecic mu odpowiednio duzo uwagi. Zbytnio sie tu cholubi same wzmacniacze jako remedium na caly dzwiek. Wzmak nie musi byc zaraz super 'emocjonalny', moze wrecz grac 'beznamietnie', tylko dajmy mu plastycznie brzmiacy odtwarzacz cd (albo jakis sensowny DAC i transport).
Ja właśnie od paru lat ciągnę na takiej filozofii toru, że za "namiętność" odpowiada źródło (po mojemu - grające pełnym, naturalnym dźwiękiem), kabel ma tego nie zepsuć, a wzmacniacz kompetentnie wzmocnić. Takie podejście wydaje mi się bardziej skalowalne niż próby dopełnienia wzmacniaczem tego, czego źródło nie dostarczyło, bo to jest działanie bardziej na zasadzie makijażu, który brzydocie służy, ale piękno niepotrzebnie ukrywa. To co dla gorszego źródła jest umilającym dodatkiem, przy lepszym źródle staje się zasłoną dymną lub kotarą.

Korzena, miałeś już kiedyś lepszego DACa, przynajmniej jak dla mnie. Polecam kontakt z użytkownikiem Maccoo, bo dużo DACów testował przed zakupem Eximusa.

Gutekbull, AD797BRZ na podstawce spróbuj jak masz dostęp. Troszkę wyższa klasa od ANZ. Ciekawie też gra OPA228P jak się mu zewrze nogi 1, 7 i 8. Nie wiem tylko, czy podejdzie do tego projektu, bo nie w każdym układzie gra stabilnie.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 12:50
Chyba cie ........... za te pytania, weź teraz szukaj tych lamp (mam całe pudełka tego ;-)
Lyra testowałem -słuchałem na 6BZ7/6BQ7A , 6N23P (81r.) , 6922 JAN, 6N23P-EB (89r.),
6N1P-EW (85r.), Telefunkeny złote nóżki (mam dwie pary) ? I pewnie jeszcze jakieś były.
Chciałem testować na E88CC Gold Lion, ale się nie udało.
http://sklep.lampyelektronowe.pl/?317,e88cc-gold-lion
Szczegółowość na podobnym poziomie co Lyr , nie gorzej !
Scena ,jak to scena na Audeze Lcd-2 ;-) No jest, ale przecież nie o to tu chodzi ;-)

Co do Daców ,to mam z 5 i mogę je testować przez Konwertery BADA USB , M2Tech , no i ten w Asusie Xonar One (nie za dobry jest )
O dziwo wcale nie Lampizator mi się podoba na słuchawkach , Satch też mniej , ale Asus po wymianie opamów to bajka - dźwięk tego Daca (przez BADę) to gdzieś pułap 10-15000zł .
« Ostatnia zmiana: 07-01-2015, 12:57 wysłana przez gutekbull »

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 12:52
Ja właśnie od paru lat ciągnę na takiej filozofii toru, że za "namiętność" odpowiada źródło (po mojemu - grające pełnym, naturalnym dźwiękiem), kabel ma tego nie zepsuć, a wzmacniacz kompetentnie wzmocnić. Takie podejście wydaje mi się bardziej skalowalne niż próby dopełnienia wzmacniaczem tego, czego źródło nie dostarczyło, bo to jest działanie bardziej na zasadzie makijażu, który brzydocie służy, ale piękno niepotrzebnie ukrywa. To co dla gorszego źródła jest umilającym dodatkiem, przy lepszym źródle staje się zasłoną dymną lub kotarą.

Korzena, miałeś już kiedyś lepszego DACa, przynajmniej jak dla mnie. Polecam kontakt z użytkownikiem Maccoo, bo dużo DACów testował przed zakupem Eximusa.

W moim przypadku zastanawiam sie po prostu jak za nieduże pieniądze wyciągnąć jeszcze więcej z LCD-2, które  bardzo mi się podobają. Stąd pomysł na inny wzmak czy upgrade lamp w Lyrze. Teraz jeszcze zacznę się zastanawiać nad źródłem.

Michał, czy masz na myśli RWA Isabellina DAC czy mój wcześniejszy Squeezebox Touch (bo pamiętam, że Isabelliną nie byłeś za bardzo zachwycony:-))
« Ostatnia zmiana: 07-01-2015, 12:57 wysłana przez korzena »

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 13:09
Chyba cie ........... za te pytania, weź teraz szukaj tych lamp (mam całe pudełka tego ;-)
Lyra testowałem -słuchałem na 6BZ7/6BQ7A , 6N23P (81r.) , 6922 JAN, 6N23P-EB (89r.),
6N1P-EW (85r.), Telefunkeny złote nóżki (mam dwie pary) ? I pewnie jeszcze jakieś były.
Chciałem testować na E88CC Gold Lion, ale się nie udało.
http://sklep.lampyelektronowe.pl/?317,e88cc-gold-lion
Szczegółowość na podobnym poziomie co Lyr , nie gorzej !
Scena ,jak to scena na Audeze Lcd-2 ;-) No jest, ale przecież nie o to tu chodzi ;-)

Co do Daców ,to mam z 5 i mogę je testować przez Konwertery BADA USB , M2Tech , no i ten w Asusie Xonar One (nie za dobry jest )
O dziwo wcale nie Lampizator mi się podoba na słuchawkach , Satch też mniej , ale Asus po wymianie opamów to bajka - dźwięk tego Daca (przez BADę) to gdzieś pułap 10-15000zł .

Dzięki za wszystkie info! Nie chciałem aż tak męczyć;)

Konkludując, rozumiem, że upgrade lamp w Lyr ze stockowych na lepsze jest jak najbardziej warty i polecany Podejrzewam, że do 500zł za parę bede musiał wydać, bo widze, że tyle własnie kosztują te najczęściej polecane dobre lampy dla Lyra. Słabsze/tansze być może nie opłaca sie nawet do końca kupować.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 13:16
Telefunkeny w Lyrze dadzą ci ,szczegółowy, jasny dźwięk , z dużą namacalnością brzmienia, realizmem, choć trochę nerwowy i szczuplejszy- jakby lekko odchudzony i teraz ... do Audeze Lcd-2 to jak najbardziej pasuje.

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
07-01-2015, 13:34
Wolałem dźwięk z mojego ówczesnego odtwarzacza niż z Isabelliny, natomiast wspominam pozytywnie. Bifrosta to już zwyczajnie nie lubię. ;) Miałem w domu na poprawkach od klienta.
Podałem kontakt do Maccoo, bo ten kolega mnie rozumie np. w temacie Schiita. :) Jego też słuchał oprócz kilku innych DACów w różnych cenach.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 13:44
Telefunkeny w Lyrze dadzą ci ,szczegółowy, jasny dźwięk , z dużą namacalnością brzmienia, realizmem, choć trochę nerwowy i szczuplejszy- jakby lekko odchudzony i teraz ... do Audeze Lcd-2 to jak najbardziej pasuje.

Poczytam i poszukam gdzie kupić. Czy w Polsce poza sklep.lampyelektronowe.pl są jacyś inni godni polecenia sprzedawcy?

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2015, 13:53
Wolałem dźwięk z mojego ówczesnego odtwarzacza niż z Isabelliny, natomiast wspominam pozytywnie. Bifrosta to już zwyczajnie nie lubię. ;) Miałem w domu na poprawkach od klienta.
Podałem kontakt do Maccoo, bo ten kolega mnie rozumie np. w temacie Schiita. :) Jego też słuchał oprócz kilku innych DACów w różnych cenach.

Co do Isabelliny to zdecydowałem się ją sprzedać, gdyż odniosłem wrażenie, że ma raczej przeciętny stosunek jakości do ceny.

Dzięki za kontakt.
Do tej pory sądziłem, że Bifrost jest wystarczający. Ale jeśli w podobnych granicach cenowych można lepiej to chętnie.

BTW jakie twoim zdaniem są największe słabości Bifrosta?