Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
07-10-2014, 12:16
'Mis' czyli wielce mily dla ucha character, poza tym to rzecz wzgledna, nawet slon jest maly przy wielorybie ;'))

ps. K812 badz GS1000 sa duzo szybsze od LCD2, ale nikt nie kupuje tych Audeze dla szybkosci przeciez.

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
07-10-2014, 12:46
Lepsza przestrzen i detal jest w LCD3, ale maja one slyszalnie mniej, tego wszechobecnego charakteru, ktory daje muzyce owo mile wypelnienie i kochajacego nas Misia, jest to oczywiscie kosztem wyczynowej szczegolowosci i wlasnie slabszej przestrzeni (w LCD2). Nalezy sie pogodzic z tym, albo masz super holografie, rozdzielczosc i wybitna gore pasma, albo dostajesz przekaz z LCD2.

Kiedy ostatnio słuchałem LCD3 to stanął mi przed oczami gruby MIŚ z kluchą w pysku i plasteliną w uszach ;-))
Pędzone były, o ile pamiętam z tego nowego wzmaka od Sennheisera. Otwartej góry nie było, wyczynowej szczegółowości też nie usłyszałem. Gość z salonu specjalnie pytał o wrażenia, bo sam się nie umiał nadziwić tej dźwiękowej plastelinie. ;-))
Trochę się drażnię, bo wcale aż tak źle nie było, choć takie HD800 stoją jednak poziom wyżej jeśli idzie o przejrzystość i otwartość. Z kolei realizm i bezpośredniość T90 względem HD800 (ostatnio przeczytałem o specyficznym "nalocie", który koledzy w tych słuchawkach wyczuwają - może być "nalot", dla mnie są niewystarczająco przejrzyste...) to zupełnie inna liga. A przecież dobrze pamiętam, jak pisałeś, że T90 przekraczają dopuszczalny poziom "misiowatości" w zestawieniu z takimi K550. I miałeś rację bo ja porównując te słuchawki usłyszałem to samo......! :-)))

No i błędny krąg wrażeń subiektywnych się nam domknął dość kabaretowo :-)) 
« Ostatnia zmiana: 07-10-2014, 12:48 wysłana przez Max »

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
07-10-2014, 12:51
To musi być wszystko przez źródło :D

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
07-10-2014, 14:34
Max,

Pamietaj ze ja odnioslem LCD3 wzgledem LCD2 (ze te pierwsze sa przestrzenniejsze i przejrzystsze od tych drugich). W kategoriach absolutnych jedne i drugie sa dla mnie zbyt 'misiowate' i maja niewystarczajaca przestrzen i jakosc wysokich tonow, ale to dla mnie i mojej muzyki. Do wyczesanego popu i ciezkiego lojenia trudno im zapewne bedzie podskoczyc.

Z drugiej strony te nasze sluchawki ktore tak wpasowuja sie w posiadany gust beda dla posiadaczy Audeze za analityczne, za jasne i bez basu ;')))

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
07-10-2014, 15:34
ps. K812 badz GS1000 sa duzo szybsze od LCD2, ale nikt nie kupuje tych Audeze dla szybkosci przeciez.

O co chodzi z tą szybkością? Czy to parametr odpowiedź impulsowa? bo jeżeli tak, to pomiary z innerfidelity mówią dokładnie co innego

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
07-10-2014, 15:52
Ja mowie o slyszalnej/odczuwalnej rytmice, kontrastach dynamicznych/mikrodynamice.

Soundman

  • 775 / 3989
  • Ekspert
07-10-2014, 17:11
Mnie też się wydawało że Audeze to grają misiowato i spokojnie...dopóki nie usłyszałem LCD2F na Brystonie.
Mój światopogląd się zmienił diametralnie, napędź dobrze planary a zagrają lekko,swobodnie z ostrą górą i dynamicznie.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
07-10-2014, 17:28
Wowczas rodzi sie zasadnicze pytanie, na co komu szybko, lekko i z ostra gora grajace planary ? Toz lepiej kupic Staxy i 'normalnie' je napedzic i bedzie teoretycznie to samo ;'))

Niech sie te sluchawki lepiej roznia od siebie bo to jest ich glowne zadanie i zaleta, aby nie graly tak samo ;'))
« Ostatnia zmiana: 07-10-2014, 17:38 wysłana przez pastwa »

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
07-10-2014, 18:08
Wowczas rodzi sie zasadnicze pytanie, na co komu szybko, lekko i z ostra gora grajace planary ? Toz lepiej kupic Staxy i 'normalnie' je napedzic i bedzie teoretycznie to samo ;'))

Niech sie te sluchawki lepiej roznia od siebie bo to jest ich glowne zadanie i zaleta, aby nie graly tak samo ;'))
Nie do końca. Jednak Planary mają dość pospolite wymagania na wtyki i sposób generowania dźwięku. Mając Staxy poruszasz się w rezerwacie troszkę. Mając planary możesz mieć piekielnie mocny tor, a i tak zagrają z niego każde słuchawki. Znaczy każde tradycyjnie napędzane.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

4m

  • Gość
07-10-2014, 18:34
Jednak Planary mają dość pospolite wymagania na wtyki i sposób generowania dźwięku. Mając Staxy poruszasz się w rezerwacie troszkę.
Po posłuchaniu Stax:
- nie wyobrażasz sobie już słuchania muzyki na innych słuchawkach
- rezerwat staje się jedynym interesującym miejscem w całym świecie
, a wtedy ponadprzeciętne wymagania mają nieistotne znaczenie :)

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
08-10-2014, 09:29
Jednak Planary mają dość pospolite wymagania na wtyki i sposób generowania dźwięku. Mając Staxy poruszasz się w rezerwacie troszkę.
Po posłuchaniu Stax:
- nie wyobrażasz sobie już słuchania muzyki na innych słuchawkach
- rezerwat staje się jedynym interesującym miejscem w całym świecie
, a wtedy ponadprzeciętne wymagania mają nieistotne znaczenie :)
Ja to muszę być jakiś dziwny bo:
- z wielką przyjemnością wymiennie słucham SR-007, LCD3, HE-5LE
- Jako rezerwowy i wcale nie gorszy uważam zestaw iPod Shuffle 4G + Lime Ears LE3SW

:)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
08-10-2014, 09:47
Fatso=>
Faktycznie ,coś nie tak ;-)
Ja jak założyłem na głowę Audeze Lcd-2 to juz AKG Q701 nie bardzo trawię , Audio Techniki ATH-A900 X jakoś się obroniły.
Może nowy wzmacniacz coś zmieni ?

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
08-10-2014, 10:20
Gutek,

Nie powiedziales w sumie, co Ty bys chcial poprawic/zmienic w tym brzmienu (z LCD2), ktore juz masz, skad to cisnienie na wymiane wzmaka ?

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
08-10-2014, 10:38
skad to cisnienie na wymiane wzmaka ?

To jest wzorcowo zadane "pytanie retoryczne"... ;-))

Pytasz audiofila, skąd ciśnienie na wymianę ??? ;-))

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
08-10-2014, 12:44
pastwa=>
Tak po prawdzie to chyba chciałem kupić nową zabawkę ;-)
A poważnie chcę wyciągnąć maksymalny dźwięk z Audeze Lcd-2 i nie chcę już lampy bo mam dwie.