Audiohobby.pl

testy kabli xlr

fistulator

  • 348 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
10-07-2008, 13:24
>> Arek_50, 2008-07-09 19:15:23
Przesuniec fazowych moze nie uslyszymy ale tlumienie gornych czestotliwosci jest slyszlne.Wystarczy posluchac muzyki przy pomopcy Van den Hulla Revelation...


jednym słowem powtarzamy stare mity:) "nic tak dźwięku nie zamula jak kabelki van den hulla"

Arek_50

  • 1130 / 5898
  • Ekspert
10-07-2008, 13:27
No chyba nie wszystkie...ale dotyczy to kabli o zblizonych parametrach bez wzgledu na firme.

fistulator

  • 348 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
10-07-2008, 13:37
Odpowiadasz na wpis
>> Arek_50, 2008-07-10 13:27:36
No chyba nie wszystkie...ale dotyczy to kabli o zblizonych parametrach bez wzgledu na firme


Arku miałem przez długi czas VDH revelation i porównywałem z innymi kablami i tłumienia wysokich tonów nie stwierdziłem. Oczywiście były różnice ale bardzo subtelne pomiędzy innymi kablami a VDH ale ja raczej dżwięk z VDH nazwałbym bardziej kulturalnym z mniejszą ilością śmieci niż stłumionym

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
10-07-2008, 17:32
Pożyczcie mi te kable VDH revelation, bo aż nie wierzę sam temu co piszecie. Pozłucham pomierze i sie wypowiem.

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
10-07-2008, 18:31
>> Arek_50, 2008-07-10 12:42:31
>...spojrzyj na ilosc swoich wpisow :))

W moich wpisach nie ma reklamy negatywnej !-co wyżej zastosowałeś (on nie słuchał-"Przyznaj sie ile kabli przeszlo przez Twoj system, z iloma sie zapoznales bys mogl cokolwiek naprawde napisac a co dopiero zrobic")nie buduję na trupach innych swojego wizerunku, staram się pisać w miarę neutralnie i obiektywnie, Czasem wole czegoś nie napisać niż iść w zaparte wolę sytuację stonować. Audio jak na razie to u mnie hobby,zmierzanie w kierunku prawdziwszego odbioru i tylko tyle ale czemu nie powalczyć jak coś dobrze wychodzi. Na przykład ostatnio tuninguje sobie moje stare kolumny i bardzo mnie to kręci . Jeśli bym miał trochę zbędnej gotówki to pokazał bym że można na starych konstrukcjach (kretyńsko budżetowo obciętych przez księgowych), tylko lekko poprawionych co do materiałów i kształtu otrzymać świetny dżwięk nie cudując specjalnie z kablami

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
10-07-2008, 18:36
ciasteczkowy VDH Revelation mula aż mio. Do zyletkowatyej budżetwki, albo jakiegoś max hybionego zestawienia w stylu Mark Levinson + B&W804 można sprobować....choc nie tędy droga uważam.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

fistulator

  • 348 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
10-07-2008, 19:06
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2008-07-10 18:36:12
ciasteczkowy VDH Revelation mula aż mio. Do zyletkowatyej budżetwki, albo jakiegoś max hybionego zestawienia w stylu Mark Levinson + B&W804 można sprobować....choc nie tędy droga uważam.

lancaster bardzo ciekawe to co piszesz i trochę śmieszne ale cóż każdy ma własne zdanie

Arek_50

  • 1130 / 5898
  • Ekspert
10-07-2008, 22:07
Rafaell,nie bierz tego tak powaznie.Nie jestem zadna wyrocznia ani "powaznym " producentem kabli i nie zalezy mi na wizerunku.Poprostu chcialbym tylko aby nasze wzmacniacze byly "zdrowe" i tylko tyle.Czasem prostuje male pomylki.
Arek

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
10-07-2008, 23:23
>> Arek_50, 2008-07-10 22:07:08
Łatwiej coś poprawić ale łatwo również coś spieprzyć, dla tego skoro się wypowiadasz otrzymujesz pytania od forumowiczów (za póżno żeby sie wtedy wycofać, brniesz dalej) ale nie udzielasz popartej mocnymi logicznymi argumentami odpowiedzi-dyskusja się nie klei. Jak zapewne wiesz są na forum osoby których nie interesuje np. pusta przestrzeń audiofilska w urządzeniach audio. Wszystko ma swoją  przyczynę i skutek
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
03-08-2008, 14:30
Panowi, akble moga jechać do kolejnego chętnego.
Ze swojej strony dołoże lyżkę dziegciu....Arek przy pakowaniu kabli zawinaeś je jakas taśmą i mam uwagi ze sie lepią....Velumy też sie lepią...ale wiesz jak jest ;)

W kazdym razie jezeli jest kolejny chętny bardzo prosze o kontakt

Pozdrawiam


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
03-08-2008, 14:41
Przeczyść benzyną ekstrakcyjną klej jest przeważnie w tańszych taśmach na bazie kauczuku i spokojnie zejdzie. Gdybyś się bał to zrób mikro próbę czy kabelka też nie rozpuszcza ale na pewno nie
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
03-08-2008, 14:48
Kable nie sa w tej chwili u mnie...przy testach jakoś to przeżyliśmy, ale fakt ze extra bonus to nie jest.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
03-08-2008, 17:14
OK. Panowie to nie kable sie lepia a jakas maz byla na gniazdach i wtykach kiedy je dostalem. (Dalej jest bo kable leza u mnie w biurze) Bylo to to solidnie "ufajtane". Nie jest to bonus i od wpinania do swojego sprzetu solidnie odstrasza. Przyznam, ze sie wkurzylem i nawet tego nie wpialem ani nie wyczyscilem widzac cos takiego, bo i nie rozumiem skad sie tam taka maz wziela.

Moze i Velumy sie kleja, ale to to nie swiadczy o tym ze kazdy kabelek DIY ma miec wtyki i gniazda ufajdane mazia :)

Niech kolejny chetny napisze dane do wysylki, wysle w takim stanie w jakim dostalem.

konto_usuniete

  • 56 / 5421
  • Użytkownik
03-08-2008, 17:19
Podczas pobytu kabelków u mnie też wystąpiły oznaki ufajdania ale w minimalnym stopniu. Może wysokie temperatury rozpuszczają klej pod taśmą ?

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
03-08-2008, 17:28
Pewnie jako wypełnienie i dodatkową izolację kabelek ma w środku olej transformatorowy i teraz sobie tak powolutku wycieka bo uszczelnienie nawaliło gdyż powierzchnia zaklejana była zaolejona i się nie chce zatykający klej trzymać.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------