Audiohobby.pl

Tanie i przyzwite sieciówki

cocor2007

  • Gość
22-06-2008, 11:40
fallow,

te 250 pln to jest za metr sieciówki PCOCC-A czy za metr IC?

Bo IC Furutecha z PCOCC-A z porządnymi wtykami można już kupić za 900pln. Sieciówka faktycznie pierońsko droga.

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 11:49
skad wogole wytrzasnać miedx wysokiej klasy(najlepiej w izolacji teflonowej na dzień dobry :))

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
22-06-2008, 12:22
Sorry. Ja tu pisalem o IC :) Zapomnialem ze to watek o sieciowkach :)
250PLN jest za metr IC na PCCOC-A, XLR - 350. (Kabel Furutech, brand Oyaide)

Symentryczny IC na PCCOC cena juz wzrasta do ~1.400 PLN Furutech.
Ja zamowilem Oyaide PA-O2TX (PCCOC-A) - kabel produkuje nie kto inny jak Furutech, lecz jest inny brand i gniazda wtyki Switchcraft. Kiedy ostatnio przegladalem oferty dystr. Furutecha w PL kabel XLR na PCCOC - kosztuje okolo 1.400, na PCCOC-A jeszcze nie mieli. (PCCOC-A Furutech jesli dobrze przeczytalem zaczal produkowac dopiero w 2006)

Mam w pracy linka do sklepu gdzie mozna kupic te kable furutecha i gniazda, wtyki na metry i sztuki. Wychodzi znacznie taniej. Bylo to tak, ze srednio 2 gniazda i 2 wtyki furutecha kosztowaly znacznie wiecej niz sam kabel.

Moim zdaniem nie warto po prostu placic za brand :) dlatego kupilem Oyaide. Najlepszy IMHO kabel jaki testowalem to Monacor/IMG Stage Line na Neutrikach i nawet wymyslne Tary czy Straight Wire Crescendo tutaj cudow nie pokazaly - wrecz przeciwnie :)

Tak czy siak, ciekawi mnie to PCCOC-A

  • Gość
22-06-2008, 12:57
Po pierwsze - primo: A skąd niby wiecie że takiej miedzi pppcccoooccc nie macie w każdym kablu do przeciętnej klasy np. słuchawek? Bo co drugi producent się chwali, że taką miedź daje, albo jeszcze lapszą! ;)

Po drugie - primo ;) Monokryształ w miedzi musi być dłuższy niż długość kabla połączeniowego. Tylko wtedy możemy mówić o różnicy konstrukcyjnej. Chociaż czytałem także artykuły, w których podważano znaczenie takiej miedzi w połączeniach IC. Po prostu nie stwierdzono różnicy, a zastosowano ją na zasadzie - lepiej mieć lepszą niż gorszą.

Po trzecie - primo :) ten teflon to się już stał jakimś fetyszem audiofilskim. Kable sobie doskonale radzą bez teflonu. Przykład – kable mikrofonowe i instrumentalne PRO-Audio w których teflonu nie znajdziecie. Podobnie twarde do teflonu tworzywa znajdują się częściej w koncentrycznych kablach antenowych. Także czytałem wywiad (z konstruktorem chyba Audioquesta czy Kimbera ?), który lekceważył znaczenie teflonu - dokładniej wyjaśniał że teflon jako tworzywo bardzo twarde ułatwia trzymanie drutów w wiązce i przeciwdziała zmianą geometrii splotu spowodowanym efektami elektromagnetycznymi od przepływającego prądu. Co w głośnikowym kablu może mieć znaczenie bo prądy tam większe, ale właściwości izolacyjne teflonu nie grają roli ze względu na wysokie poziomy sygnału. Z tym jednak że mowa była też o efektach mikrofonowania w IC, których nie posiadają już żadne przyzwoite kable PRO nie zawierające teflonu. W dodatku w niektórych kablach instrumentalnych stosuje się miedzyizolację z węgla w celu pogorszenia izolacyjności (choćby popularny Klotz La Grange).


Po czwarte – primo :))) Fallow, na żywo nie muszę zadawać się z dęciakami. Wystarczy, że wydaję im polecenia ;)
Fotki wkleiłeś ładne choć nic  z nich nie wynika dla problemu. Do czego zresztą sam doświadczalnie doszedłeś.
Użyty przez Ciebie IC Monacor - prawdopodobnie GAC 202 - to Gotham GAC-2/1, podstawowy kabel mikrofonowy, na temat którego pisałem kiedyś sporo na AS.
Do wydobywania audiofilskiego powietrza polecam GAC-4/1 czyli mikrofonowy 4 żyłowy w ekranie. Plus wtyki Neutrika podstawowe o których wspomniałeś. I jak dla mnie nic mądrzejszego w tym względzie wymyślać nie potrzeba dla jakości dźwięku - no chyba, że dla wydawania kasy, to tak mozna jeszcze dużo wykombinować - łącznie z zapakowaniem całości w węża ogrodniczego ala Velum.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
22-06-2008, 13:53
Nie mam teraz czasu na odpisanie ladnego poscika, wiec tylko dodam, ze dokladnie to jest ten: http://www.monacor.de/typo3/index.php?id=58&L=1&act=&act_sub=&artid=4193&spr=EN&typ=u
Czyli Monacor - IMG Stage Line MECN-100/BL  "Cables for connecting units and microphone extension cables."
Poki co, lepsiejszego nie stwierdzilem :)

  • Gość
22-06-2008, 15:02
No ale w połączeniach symetrycznych kable podobno nie mają takiego znaczenia ;)

A ja miałem na myśli RCA – czyli to:
http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=1004&Comp=0&Hier=9&MainKtg=48&SubKtg=344
Monacor GAC-202

Adamo D

  • 194 / 5833
  • Aktywny użytkownik
22-06-2008, 15:16
Panowie przepraszam trochę mnie poniosło
Ale jak czytam te bzdury Mr. Zydelka to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera
Podoba mi się to forum bo na razie trzyma poziom (choć sam takim tekstem go zaniżam - sorki jeszcze raz) i nie ma tutaj na razie panów od psedo tunnningów i extra sieciówek i innych malutkich interesików
Mamy wspólne wspaniałe hobby i powinniśmy się szanować, swoje odmienne poglądy, jednym słowem trzymajmy poziom

Co do samych sieciówek - hm słuchałem kilku,  wpływ mają, ale ja to traktuję bardziej tak dla spokoju sumienia, dla spełnienia 11 przykazania audiofilskiego etc... Stąd niewielkie środki jakie chcę na nie przeznaczyć - ale chciałbym je wydać z głową - dlatego zależy mi na opinaniach innych którzy temat tanich sieciówek przerobili i mogą podzielić się wiedzą iż sieciówka X w ich systemie wniosła to i to, natomiast sieciówka Y nie zmieniła nic... tylko ładnie wygląda...
Dużo tego na rynku, ciężko (mieszkając daleko od stolicy) coś wypożyczyć, posłuchać, dlatego jakąś wstępną selekcję muszę zrobić opierając się na waszych opiniach

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 15:31
Adamo i takich "panów od...." tu nie będzie. Kazdy moze sobie sprzedawać kupowac, produkowac, tuningowac czy co tam jeszcze chce ale bedzie pilnowane aby odbywalo się to w zakądce audiosalon, lub w niebawem pojawiącej się "ogloszenia".
Myslę ze znajdziemy zrozumienie u wszystkich zainteresowanych :)

  • Gość
22-06-2008, 15:48
Adamo - jak masz możliwości finansowe to sprawdź/wypożycz (na zasadzie kaucji) komplet sieciówek ansae muluc w swoim torze. Cena abstrakcyjna, ale z tych które testowałem, te właśnie wg mnie najbardziej nadają się do tego, aby stwierdzić, ze cos jednak jest na rzeczy... Wg mnie zmiany są wyraźnie odczuwalne.
Nie twierdzę tym wpisem oczywiście, że w swojej cenie (3,5 tys sztuka) są najlepsze - bo innych tak drogich nie słuchałem, ale po prostu jak tu nie wychwycisz różnicy - spokojnie mozesz zbagatelizować problem :))

pzdr

Adamo D

  • 194 / 5833
  • Aktywny użytkownik
22-06-2008, 16:01
staszek_s - nie zdecydowanie przekraczają mój budżet ...

  • Gość
22-06-2008, 16:16
Może wrócę do pierwszego mojego wpisu. Tym razem serio.

Naprawdę te kable do komputerów są różne. Poszukaj jak najgrubszego (mają wytłoczony amperaż na wtyczce). TME sprzedaję takie na kilkadziesiąt A.
Do tego dwa ferryty w obudowach zapinasz w pobliżu obu końców wtyczek i masz hi-enda.
A jeśli dalej coś jest nie tak to trzeba zastosować filtr przeciwzakłóceniowy (także w TME są takie od razu z gniazdem EIC ale chyba lepiej byłoby kupić dobrą listwę z filtrami np. Fellowes).

Resztę pieniędzy przeznaczyć na płyty oraz piwo. Słuchać popijając piwkiem i głowy sobie nie zaprzątać pierdołami.

  • Gość
22-06-2008, 16:18
Wiem, czytałem wszystkie posty w temacie - mój niestety też, myślałem tylko o wypożyczeniu za kaucją w celu odsłuchu - pisałeś, że chcesz kupic tylko dla "spokoju sumienia" - chodziło mi o to, że po takim doświadczeniu może wzmocniłbyś motywację poszukiwań...
pzdr

  • Gość
22-06-2008, 16:26
no właśnie, jak to jest z tymi ferrytami?
Audio Note stosuje nawet kilka w cedeku w śrdoku, we wzmacniaczu nie ma ani jednego...

Kiedyś kupowałem sieciówkę do wzmacniacza w firmie Artech, model thunder SE (ma dwa ferryty po obu końcach) i mimo tego ze są dwa to sam właściciel firmy sugerował mi, abym zamówił tylko z jednym ferrytem, od strony wzmacniacza...

No i oczywiscie co z opinią, że ferryty spowalniaja i mulą :)

  • Gość
22-06-2008, 16:44
Mnie tam nic nie muli i nie spowalnia :)
Dwa - bo tak, na wszelki wypadek.
A dlaczego ferryt - a cholera wie. Cos tak kiedyś tam napisał na AS taki jeden gnom o nicku Jar1. Zastosowałem i sie mi spodobało :)

A ferryty sa powszechnie stosowane na wyjściach zasilaczy komputerowych. Mają podobno zabezpieczać przed przepuszczaniem sporadycznie pojawiąjących się zakłóceń na bardzo wysokich częstotliwościach które coś tam, gdzies tam moga zepsuć ... Czyli wiedza dla wierzących w woodoo ;) Ale kosztuje tylko 8 złotych za jeden ferryt więc można sobie pozwolić nawet jeśli to jest zabobon :)))

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
22-06-2008, 20:57
Mam też Thundera z jednym ferrytem :)
Na kablu sieciowym ferryt raczej nie muli - muli gdy go zapodamy na IC albo głośnikowce......
Świetnie ferryt sprawdza sie na kablu zasilającym Pianocrafta. Gdy założyłem ferryt na sieciówkę do zestawu Bose Companion 3 muliło niemiłosiernie, więc trzeba próbować......