Audiohobby.pl

Tanie i przyzwite sieciówki

Mr. Zydelek

  • 237 / 5896
  • Aktywny użytkownik
21-06-2008, 01:08
co do zelum-a jak jeszcze miałem ECI-3 jedyne co zaobserwowałem to wyostrzenie góry
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Wiekszych bajek nigdy nie słyszałem.

Power Zelum jest gładki jak pupa niemowlaka. ZEEEEEEEEEEEEEROOOOOOOOO wyostrzeń. Jeśli już to jest "ciemna" jak HG czy MIT lub Cardas ale ostra????????????????
:)))

  • Gość
21-06-2008, 09:56
Hmmm – tanie i przyzwoite kable zasilające???

Kabel zasilający tzw. komputerowy na 22A, sprzedawany przez TME za około 25 złotych... Wymiata wszystko, a w tej cenie nawet WSZYSTKO!

No tak... Ale trzeba go jeszcze podłączyć do przyzwoitego sprzętu, a nie jakiegoś szitu audiosyfilskiego :)))



PS. Każdy taki temat utwierdza mnie w przekonaniu, że ludzie lubią rozprawiać o maryniej dupie. Aż dziwne po co do tego im ten cały sprzęt audio? Przecież o niczym można sobie gadać także bez wydawania pieniędzy na te klamoty. I z tego punktu widzenia będzie to wybór tani i przyzwoity :)






PPS. Jeśli chodzi o gładkość – to jak pupa niemowlaka gładkie są półkule mózgowe tych, którzy kupują kawałek kabla zasilającego w cenie niezłego sprzętu audio (często znacznie wyższej od filtrów sieciowych) od takich domowej roboty pseudo-konstruktorów.

ptx

  • 651 / 5895
  • Ekspert
21-06-2008, 12:11

...którzy kupują kawałek kabla zasilającego w cenie niezłego sprzętu audio...

jeżeli kogoś stać to sobie kupuje...taki sprzęt nie jest kierowany dla biednych.

jeżeli kogoś nie stać to swoja frustracje usprawiedliwia tym ze nie działa  itd.




/Każda rzecz ma dwie strony. Fanatycy widzą tylko jedną/
- Schutzbach

Adamo D

  • 194 / 5835
  • Aktywny użytkownik
21-06-2008, 12:24
Mr. Zydelek - kurka wodna uspokój się bo cię dojadę takie teksty ze puszczaj do swoich ziomusi...
Albo zaczyni rozmawiać i pisać na poziomie albo wypier....

Sieciówka została kupiona na allegro przez znajomego miałem ją okazję słuchać - fakt z ECI-3 a nie z sugdenem
Nie wiem być może by się sprawdziła w tej konfiguracji... jestem otwarty na testy
Ale wtedy ECI zgrała lepiej

Ps. Mam swoje zdanie na temat tej sieciówki jak i anty cabli - ale pewnie wiesz że kable w jednym systemie potrafią zagrać genialnie a w innym do dupy - przykro mi jeszcze jeżeli moje wpisy psują ci interesik ale nie wszystko wszystkim musi się podobać  

  • Gość
21-06-2008, 22:24
ptx, 2008-06-21 12:11:10

Jeśli ktoś kupuje taki sprzęt* tylko dlatego, że go stać, to wybiera produkt światowej i reklamowanej marki. Nie zawraca sobie głowy garażowymi wynalazkami z dalekiego wschodu Ubu-landii.

Jeśli kogoś nie stać, to kupuje garażowe gówno opychane pokątnie na "forumowym bazarze" i leczy swoją frustrację gołodupca wypisując brednie o tym jak mu cudownie gra.





* słowo sprzęt jest dużym nadużyciem w stosunku do kabli, typowym dla fanatyka, który widzi tylko jedną stronę.

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
22-06-2008, 00:55
to juz chyba nawet gorzej niz na audiostereo. szkoda tylko, ze widac tu frustracje jednych i drugich :)

  • Gość
22-06-2008, 09:30
Znalazł się diagnosta, z tych trzecich...

A mój wujo spod Sosnowca strącił dupą odrzutowca :)))

ptx

  • 651 / 5895
  • Ekspert
22-06-2008, 10:17



>> Qubric_, 2008-06-21 22:24:38
ptx, 2008-06-21 12:11:10

Jeśli ktoś kupuje taki sprzęt* tylko dlatego, że go stać, to wybiera produkt światowej i reklamowanej marki. Nie zawraca sobie głowy garażowymi wynalazkami z dalekiego wschodu Ubu-landii.

Jeśli kogoś nie stać, to kupuje garażowe gówno opychane pokątnie na "forumowym bazarze" i leczy swoją frustrację gołodupca wypisując brednie o tym jak mu cudownie gra.


:)











/Każda rzecz ma dwie strony. Fanatycy widzą tylko jedną/
- Schutzbach

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 10:25
ptx, nie bądx okrutny dla skleowych "hi endów" bo zdarzylo mi sie slyszeć jak np. wzmak diy zagral lepiej od klockow określanych hi-end w czasopismach(no to chyba tak jest :))
I to zdarzylo sie nie raz.
Tak samo sa drogie audiofilskie kaszanki jak i diy niewypaly. I nawet bym nie powiedział ze DIY wychodzi taniej - biorac pod uwagę ilosc eksperymetow to i tak wklada sie w taka zabawe jakies 300-500/mc(przynamnei u mnie ostatnio tak wychodzi :)) - hobby po prostu.
....zresztą większosć audiofilkich manufaktur to taka własnie jak piszesz garażówka tylko na troche większa skalę. Cieżko zeby bylo inaczej - nie ma ten segment brania jak samochody :)

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 10:27
o widzisz ptx ... masz takiego veluma, czy inne kablarsko-sieciówkowe firmy. Urynkowione DIY.
Kupuyjący leczą frustrację goodupca ?:))))

  • Gość
22-06-2008, 10:36
Wzmacniacz to nie kabel. Można w nim znacznie więcej rzeczy zmienić – polepszyć lub spieprzyć, także własnym domowym sumptem.
A technologia produkcji druta jest znana powszechnie. Ilość dostawców ograniczona. Więcej się już samemy spieprzyć nie da.  Reszta twórczości kablarskiej, to wariacje marketingowe na temat druta :)

A jakiś Żydelek (mister, master czy inny) jest niestety garażówą, który niczego lepiej od znanych marek nie zrobi. Więc ktoś dla kogo motywem kupna jest tylko fakt, że go stać, kupi raczej MITa, XLO, Audioquest, bo o jakimś zelumie made in whitestok nawet nie będzie słyszał, a dopiero gdyby miał pomyśleć choćby wydać na niego pieniądze :)))

ptx

  • 651 / 5895
  • Ekspert
22-06-2008, 10:48



>> lancaster, 2008-06-22 10:25:36
ptx, nie bądx okrutny dla skleowych "hi endów" bo zdarzylo mi sie slyszeć jak np. wzmak diy zagral lepiej od klockow określanych hi-end w czasopismach(no to chyba tak jest :))
I to zdarzylo sie nie raz.
Tak samo sa drogie audiofilskie kaszanki jak i diy niewypaly. I nawet bym nie powiedział ze DIY wychodzi taniej - biorac pod uwagę ilosc eksperymetow to i tak wklada sie w taka zabawe jakies 300-500/mc(przynamnei u mnie ostatnio tak wychodzi :)) - hobby po prostu.
....zresztą większosć audiofilkich manufaktur to taka własnie jak piszesz garażówka tylko na troche większa skalę. Cieżko zeby bylo inaczej - nie ma ten segment brania jak samochody :)"


lancaster
nie był to mój wpis tylko Qubrika :) , myślę  ze niema sensu polemizować na tego typu tematy...




/Każda rzecz ma dwie strony. Fanatycy widzą tylko jedną/
- Schutzbach

lancaster

  • Gość
22-06-2008, 10:50
ptx, no dokładnie. trzeba posluchac i albo sie podoba(i nas stać) - wtedy kuujemy sobie kawałek frajdy, albo nie i też nie problem przecież.
Jezeli chodzi o "barwne" opisy w katalogach czy niektórych reckach to zansz moje zdanie i ze spokojem ducha producenci mogliby sobie niepotrzebne bajki odpuścic.

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
22-06-2008, 11:17
Dokladnie :) Rownie dobrze mozemy pogadac skad kupowac cytryny. Niby wszystko smakuje jak cytryna ale wegierskie inne niz te zza wody :) Niestety nie da sie kupic high-endowej za 15.000 pln wiec temat nie budzi takich kontrowersji :)

Ja jestem raczej kablosceptykiem ale sam chcialem zobaczyc jak to wlasciwie jest na sobie - nie interesowaly mnie zadne testy w necie wiec kupilem kilka i zobaczylem czy cos slysze. Zgadzam sie, ze te texty reklamowe to zdecydowanie zbedny bajer. Przestrzen dodawana przez podkreslenie gory albo odchudzania ktore czyni dzwiek "czystrzym", przyznam ze owszem spokojnie slychac roznice ale  w wiekszosci to nie sa cuda tylko jak dla mnie psucie :)

Jest jednak troche roznych technologi produkcji i tutaj sie nie zgodze, ze jest to proste jak drut :)
Za przyklad moze posluzyc miedz PCOCC albo PCOCC-A. Czyli dwie wersjie obrobki miedzi monokrystalicznej.
Zmienia sie po prostu struktura (zalaczylem obrazki)

Oczywiscie nie trzeba na to wydawac kolosalnych pieniedzy i placic za brand. Mozna kupic od 250 PLN z transportem. Oczywiscie mozna sobie tez kupic kabel Furukawy wykonany w takiej technologi z wtykami/gniazdami Furukawy za 3.500 :)

Qubric: Zabawana masz forumowa osobowosc, ciekawe czy na zywo wypuszczasz takie same texty :)

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
22-06-2008, 11:19