Audiohobby.pl

Nowości HarpiaAcoustics

  • Gość
07-06-2008, 06:38
Jeśli Harpia Atlas sa podobne do ATC 150 to Lancaster jest podobny do swojego avatara :)





PS. Poza tym nie widzę nic niestosownego w upodabnianiu koncepcji Atalsa do dużego monitora w układzie starych Tonsili Altus 140. Na tej szerokości geograficznej, to własnie Altusy są kultową konstrukcją, a o ATC tutaj mało kto słyszał. Więc zabieg wzorniczy nasuwający takie skojarzenia jest dobry...

Przydałyby się do nich jakieś specjalne podstawki ażurowe o szeroko rozstawionych nogach, dopasowane wymiarem i stylem (oczywiście w cenie kolumny, coś takiego ze spawanych profili powinno kosztować nie więcej niż 300-400 PLN).

zoltar7

  • 1309 / 5890
  • Ekspert
07-06-2008, 12:06
Harpia a czy można liczyć na wklejenie przez ciebie pomiarów Atlasów i Triody... lub chociaż podanie częstotliwości podziałów, mnie zaintrygowało, to że właściwie Atlasy i Triody łączy tylko wysokotonówka, po za tym już tylko wygląd nawiązujący do pierwszej połowy lat 80 ;-)

ps. nie, nie chce klonować, tylko ciekawość... ja tam planuje zrobić kolumny na MHT12/AL130/AC250MkII w OZ. Mam już przetworniki i prawie wszystkie elementy do zwrotnic... ale czy kiedyś powstaną tego nie wiem.

JFSebastian

  • 77 / 5886
  • Użytkownik
08-06-2008, 02:57
No ale jak altusy... to jeszcze pokrętła by sie przydały.

A tak wogóle to:
http://www.lark-bg.com/sp/spar.html

  • Gość
08-06-2008, 10:35
Ostatnie Altusy nie mają pokręteł. Sa tylko duże profilowane tunele BR, takie jak w Harpia Atlas :)




PS. Nie wiem co chciałeś pokazać podając ten link. Tam jest coś podobnego do Atlasów??? Nazwa Altas kojarzy mi się z serią dużych kolumn podłogowych Visatona. Natomiast z Twojego linku widziałem dawno temu na żywo kolumny o nazwie Anfiton, a słyszałem Denony cs600s - czyli Tonsil Sonata - obie niepodobne do za bardzo do Harpia Atlas ;)

  • Gość
08-06-2008, 11:12
A no i jescze Sanyo SX-800 widziałem. To są Tonsilowskie Midltony.

lancaster

  • Gość
08-06-2008, 11:19
A mi osobiście design Harpii sie podoba - zreszta spójrzcie na np. Wilsony czy starsze Avalony....harpia nie ma sie czegow stydzić uwazam.
Moze i styl jest lekko oldschoolowy(szczerze to najbardziej mi sie podobaly ich monitory wykończone skorą)....dodatkowo akurat teraz wraza moda na taki design(lata 80). Dla mnie zreszta jest to sprawa drugorzędna, a Atlasa chetnie bym posluchal :)

  • Gość
08-06-2008, 12:19
Ale to raczej nie kwestia samego wygladu.
Widzimy tam jeszcze inne cechy konstrukcji z dawnych lat - np. woofer dużej średnicy o wysokiej efektywności -  ale tez jest ukłon w stronę współczesności - jak np. nisko-śrdniotonowy głośnik pozwalający na niską czestotliwość podziału.

W sumie Harpia zrobiła coś co wygląda i jest w załozeniach konstrukcyjnych sprzed 30 lat ale pod każdym względem lepsze.
Mam wrażenie, że własnie o to chodziło Harpii w modelu Atlas. To nie jest tylko nasladownictwo wzornicze, ale realizacja tradycyjnej koncepcji obudowy głosnikowej na nowszych i drozszych komponentach - na zasadzie: ma być tak samo jak kiedyś robili, tylko znacznie lepiej ;)

No i jeszcze ta wzmianka Harpii, że nazwa Atlas nie jest przypadkowa (?) - też zastanawiające, kieruje sugestie w stronę nawiązania do dawnych konstrukcji dużych monitorów.

npl

  • 246 / 5885
  • Aktywny użytkownik
09-06-2008, 00:25
atc ładne, a harpia powinna zatrudnić dobrego projektanta przemysłowego, nawet jeśli dobrze gra... waf koszmarny...

cocor2007

  • Gość
09-06-2008, 00:33
>> npl, 2008-06-09 00:25:29
atc ładne, a harpia powinna zatrudnić dobrego projektanta przemysłowego, nawet jeśli dobrze gra... waf koszmarny...

npl, a T z babami nie umiesz sobie radzić ? Do kuchni poślij, a "odsłuchowy" może co najwyżej poodkurzać, ale tylko pod nadzorem pana domu! A jak sie przyp...ala to kup jej jakis gadżet od Svarowsky\'ego albo zajmij sie porządnie bassreflexem :)

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
13-06-2008, 09:30
Witam Harpię
Gdzie będzie można sobie w Krakowie posłuchać premiery http://harpia.pl/polski/300B.html
Czy termin 16 czerwca jest dalej aktualny ?

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

JFSebastian

  • 77 / 5886
  • Użytkownik
13-06-2008, 23:31
Chłopaki co tydzień strzelają nową kolumnę:
http://harpia.pl/polski/drive.html

HA
Dlaczego kolumna PAT jest w serii "golden age" a Drive w "first order" ??

JFSebastian

  • 77 / 5886
  • Użytkownik
13-06-2008, 23:45
HA

Jakiej firmy głośniki nisośredniotonowe siedzą w Drive i Apollo ? To jest aluminium czy polipropylen (nie piszecie tego) ?

JFSebastian

  • 77 / 5886
  • Użytkownik
13-06-2008, 23:47
o przepraszam - piszecie :))

  • Gość
14-06-2008, 20:56
npl, 2008-06-09 00:25:29

ATC ładne??? Chyba po ciemku, albo jak sie tą polerowaną płytę przednią w ścianę wbuduje. Jak dla mnie wygląd Harpii Atlas jest w porządku. Dokładnie taki jaki powinien być monitor zrobiony na wzór układu głosników stosowanego powszechniej przed kilkudziesięcioma laty...

Czytałem gdzieś ze układ tzw kolumny podłogowej - czyli smukłej wysokiej skrzynki 2 drożnej, wprowadził pierwszy jakiś francuski producent - JmLab lub Cabase. Wcześniej wszystkie porządnie robione kolumny miały proporcje takie jak ma Harpia Atlas.

  • Gość
23-06-2008, 12:36
"lancaster, 2008-06-08 11:19:19
(...) a Atlasa chetnie bym posluchał"

jeżeli nie jest to produkt wirtualny ...