Audiohobby.pl

Klub miłośników chińskich wzmacniaczy lampowych

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
30-08-2018, 09:58
Drodzy forumowicze czy ten wzmacniacz się do czegokolwiek nadaje
http://wstereo.pl/test-yaqin-mc-100b-niedrogi-lampowiec-z-chin/

Nie wiem czy ten sie nadaja, natomiast wiem, ze np. Cayin A88T,
to bardzo sie nadaje i to juz do grania na wysokim poziomie.

"... bądź na przykład jakie głośniki mam kupić żeby były dobre. "

Nie wiem jakie pieniadze moglbys wydac, ale z kolumn, polecam cos z klasycznych Tannoy-i, np model SRM 12X -  z tym, ze o nich nie tylko mozna powiedziec, ze sa dobre, ale - moim i nie tylko moim zdaniem - to jest granie na wysokim poziomie, wrecz wybitne.  Sam posiadam taki zestaw i mozna go u mnie posluchac. A z Tannoy-i slucham juz kilkanascie lat i nic na razie - jak dla mnie  - lepiej nie zagralo, wiec zmian nie planuje. A przy okazji - dla kolejnego doswiadczenia odsluchowego - mozna tez u mnie posluchac dokladnie tych samych glosnikow jakie siedza w SRM 12X ale w wiekszych obudowch - 105 l - i doswiadczyc jak wieksze obudowy wplynely na pewne aspekty dzwieku.




almagra

  • 11514 / 5519
  • Ekspert
30-08-2018, 14:54
Nic lepiej nie zagrało i moim zdaniem!Tannoy!Tannoy!Tannoy!

Jakmatoda

  • 23 / 1209
  • Użytkownik
11-02-2021, 09:04
Witam. Chciałbym Wam przedstawić wzmacniacz lampowy „Chińczyk”
Jest mój pierwszy Wzmacniacz  lampowy. Jest to Yarland Audio Pro88SEII. Czy ktoś miał z kolegów takowy?

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
17-03-2022, 20:49
Czy taki wzmacniacz zmieni dźwięk w porównaniu do tranzytorowego wzmacniacza-?
Nie liczę na  jakieś super wrażenia akustyczne które powalą mnie na podłogę i nie oto chodzi.
Marka: Douk Audio
Model: ST-01
Wejście audio: Bluetooth / USB / Coaxial / Optical / RCA
Wyjście audio: Banana speaker jack / 3,5 mm AUX
Maks. moc wyjściowa: 100 W + 100 W (4 Ω)
Matched impedance: 3-8Ω
Wspiera szybkość próbkowania:
Wejście USB: 96 kHz/24 bit.
Wejście Bluetooth: 48 kHz/24 bit.
Wejścia COAX/OPT: 192 kHz/24 bit
Zakres regulacji basu: ± 6 dB.
Obsługiwane systemy PC-USB: XP/W7/W8/W10/MAC/ Linux
Częstotliwość: 20 Hz-20 kHz (± 1dB)
Stosunek S/N: ≥ 98 dB.
THD: 0,07%
Napięcie robocze: DC 18-30 V
Wymiary (szer. x gł. x wys.): 115 x 98 x 54 mm
Waga netto: 634 g.
6K4 Vacuum tubes

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
18-03-2022, 08:28
Czy taki wzmacniacz zmieni dźwięk w porównaniu do tranzytorowego wzmacniacza-?
Nie liczę na  jakieś super wrażenia akustyczne które powalą mnie na podłogę i nie oto chodzi.
"Czysty dźwięk HiFi z kontrola dźwięku: rozsądny obwód i zwięzłe okablowanie, przyjmuje lampy elektronowe, aby zmiękczyć dźwięk i odfiltrować cyfrowe uczucia, brzmi ciepło i słodko bez hałasu. Również z pokrętłami treble i bass, aby dostosować własne preferowane style dźwięku, prezentuje muzykę HiFi z pobudzającymi wzloty i głębokie upadki."

Ja nie mam wątpliwości.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
12-07-2022, 18:48
Jeszcze nie jestem  całkiem miłośnikiem ,ale hybrydowy inaczej gra. Dlaczego taki- odpowiedz prosta, w tej chwili nie stać mnie na inny jak się ma "emeryturę pod palmami". Nie mam super słuchu pomimo że posiadam parę uszu i tak wszystkiego bym nie  słyszał:))) Na razie taki filmik z takiego zestawu.Taśma  szpulowa Philipsa nagrywa się powiedzmy na "miękko" tzn. wszystko słychać ale nie jest piskliwo-przebasowione. Wzmacnia robi swoje przyjemniej się słucha i nie męczy pary uszu nie audiofilskich:))) Może taki zestaw  jest ciekawy wizualnie-?
Cieszę  się tym zestawem jak "szczerbaty na sucharki". Wiem że nie jest to taki lampowy wzmacniacz  ale ma jednak 2 lampy elektornowe-hehehehe...Trzeba będzie w niedalekiej przyszłości zakupić zestaw lamp na  zapas,może jakieś lepsze zamienniki.