Audiohobby.pl

Klub miłośników chińskich wzmacniaczy lampowych

p.f.pawlikowski

  • 289 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
02-06-2008, 22:24
Popularność chińskich wynalazków lawinowo rośnie, jak i zapotrzebowanie na ich upgrade zaraz po kupnie... Upgrader to już prawie zawód(!)

Czy cena jaką płacimy za te wzmacniacze jest sensowna dopiero po "tuningu"?
Czy polscy producenci są w stanie zaoferować konkurencyjny sprzęt już gotowy do użytku w cenie chińczyka + upgrade?

konto_usuniete

  • 56 / 5411
  • Użytkownik
02-06-2008, 22:38
Nie słyszałem dobrze grającego chińskiego lampowego wzmacniacza (takiego miałem pecha). Słuchałem chyba 4 lub 5 modeli m.in jakiś T.A.C, śmieszny Shanling.
Najdroższa była Opera za 10 tys zł. (Modeli nie pamiętam). Owszem, ładny design i to wszystko.
Jeżeli wzmacniacz na wstępie trzeba tuningować, bo są ewidentne błędy w konstrukcji, to ja bardzo dziękuję za taki interes. Rozumiem jakieś drobne dopieszczanie konstrukcji ale takie rewolucje o jakich czytam w sprawie Music Angel to jakaś farsa. Dźwięk takiego Amplifona WT30 podobał mi się bardziej niż lampowych chińczyków.

posiadacz chińskiego tranzystora (jeszcze)
Gustaw

lancaster

  • Gość
02-06-2008, 22:51
komplet znakomitych traf od p. ogonowskiego(ktore moim zdaniem nie ustępują trafom tamury - przynajmniej takie wrażenie odnioslem robiac bezposrednie porównanie....nawet zaryzykuje ze wzmacniacz na krajowych trafach brzmiał dla mnie bardziej interesujaco -  z większą skala i dynamika) to koszt ok 1Kzł dołóz do tego obudowę, lampy, reszte klamotów. Myśle ze cena wzmaka(części) to ok 2Kzł(np. 845 wyjdzie drożej bo i trafa droższe)
Poskładanie tego to jakies spokojnie licze 1Kzł, a nie kazdy się taka marza zadowoli, bo sam skladałem wzmaka lampowego i wiem jak to wygląda(nie wiem ile kosztuje tuning polegajacy na przelutowaniu kilku połączeń, ale zakadam ze jakieś 300-500zł) a ze złozeniem wzmaka w całosć jest roboty nieporównywalnie więcej, tego tłumaczyć nie trzeba.
Piętą Achillesowa chińskich wzmaków są oczywiscie....trafa. ale spokojnie i z tych które sa tam zastosowane mozna wycuisnąc dobry dxwięk....tyle ze nie wykorzysta sie mozliwosci ukladu na 100%.
Tak ze myślę ze do tych 3Kzł musisz dorzucić koszty prowadzenia dziaalnosci, podatki - lekko licze 500zł i marżę sklepu - jakieś 1-1,5Kzł....no i masz wzmacniacz za 5Kzł....chinczyka kupisz za polowę tej kwoty
To zresztą dotyczy w zasadzie każdej dziedziny produkcji. Jezeli mowimy o rzeczach tanich. Nie ma sensu konkurowac w tym przedziale, lub zxrobic to w sposób bardzo wyrafinowany imho :)
Nie znam analiz rynku ale zakladam ze najlepiej sprzedają sie produkty tanie i o dobrej relacji "cena jakosć", oraz prestiżowe.
Masz odpowiedź dlaczego polskie lampowce kosztują powyzej 10Kzł - po co sie męczyć ? W tym sporcie(jak i w każdym innym) za nawet niewielki realny przyrost jakosci ludzie są skonni zapłacić sporo więcej. Faktem jest z tego co słyszałem ze np. Ancient Audio, Delta Studio rozwinęły produkcje kiedy ceny....podniosły :)
Amplifon z kolei podniósł ceny bo tego zazyczyl sobie dystrybutor  wniemczech. Ile wzmaków sprzeda amplifon w kraju a ile na zachodzie ???? Znam frmę ktora obecnie sprzedaje 90% audio za granicę.
Urządzenie gra lepiej od nawet tuningowanego do skraju wyrzymalości :)chinczyka, kosztuje 3x tyle i nikt na świecie sie nie czepia, bo nie ma o co.
Czy jeżeli chinczycy wypuszczą podróby harleya davidsona za 1/4 ceny to w stanach zaczna się zas
tanawiać kto zrobi "harleya" taniej....moze sie doczekamy, ale ja obstawiam raczej ze rząd amerykański dowaliłby cło tak by chińczycy nie mieli czego szukać w tym temacie w stanach.
Bo IMHO nie sztuką jest(to co sie u nas praktykuje) "zapchać dziurę" i zaspokoic potrzeby ludnosci która na skutek rządów jest w większosci biedna tylko zorganizować państwo tak by ludzie kase mieli....tu to juz wyzsza szkoła jazdy - niedostepna jak do tej pory dla naszych polityków, że tak zaofftopuje ;)
To tyle mojej "analizy", ale moze ktos da radę taniej złożyć te wzmaki i jeszcze zarobić :)

lancaster

  • Gość
02-06-2008, 23:01
Gustaw, będzie tramwaj ?:)

konto_usuniete

  • 56 / 5411
  • Użytkownik
02-06-2008, 23:05
>> lancaster, 2008-06-02 23:01:28
Gustaw, będzie tramwaj ?:)

Ciiiii....... delikatnie nad tym pracuję :D

p.f.pawlikowski

  • 289 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
02-06-2008, 23:54

cypher

  • 252 / 5860
  • Zaawansowany użytkownik
03-06-2008, 00:06
polisz dizajn ;-)
Solidny do bulu i obudowany tak że trudno będzie sprzedać ;-)

Zildjian

  • 41 / 5854
  • Użytkownik
03-06-2008, 12:05
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Po sprawdzeniu zestawu Opera Consonance 2 lata temu a potem po wizycie w Chinach w ub. roku i bliższym obejrzeniu niektórych wyrobów obiecałem sobie,że nie kupię żadnego oryginalnie produktu o ile nie ma zachodniej marki i tejże kontroli jakości. Niejako dla sprawdzenia za nieduże pieniądze kupiłem do biura Mantę Oberon a do domu Mantę V7. Oberon sprawuje się świetnie a z V7 mam problemy. Serwis na szczęście zachowuje się profesjonalnie - mam nadzieję ,że i tym razem także - a piec lampowy z kolumienkami za 1550,- to po prostu masakra. Wyleczyłem się z audioszału już jakiś czas temu a Mantka tylko mi w tym pomogła.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

jpg

  • 159 / 5855
  • Aktywny użytkownik
03-06-2008, 12:25
>> Zildjian
Powiadasz ze to gra?A miales moze do czynienia z V3(to chyba nastepny model po Oberonie).
W jakim pomieszczeniu masz tego Oberona?Potrzebowalbym cos takiego wstawic do 10 m kw.W ogole gdybys mogl cos blizej.....
Pozdrawiam

foxbat

  • 1057 / 5888
  • Ekspert
03-06-2008, 12:28
zaraz zaraz! chyba na AH byl juz taki watek :D
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Zildjian

  • 41 / 5854
  • Użytkownik
03-06-2008, 13:03
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Tak, o 7-ce jest tu osobny wątek. A Oberona mam w gabinecie ca 4 x 6m (w Tomsoft chyba nowa niższa cena) Oczywiście nie odkręcam w ciągu godzin roboczych ale po 16tej oczywiście. Teraz podłączone jest dvd Panasonic za 2,5 stówy i świetnie gra !(z droższą nagrywarką Pionierka było lepiej).
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

lancaster

  • Gość
03-06-2008, 13:07
"no a co na to:"

o jakosci wzmacniacza lampowego decydują trafa  topologia(użyte lampy są umwmy sie zmienna)
Trafa w tej audkcji nie wygladaja na imponujące, niemniej za tą kase jezeli mialbym kupować chińczyka na pewno bym sprawdził co i jak.

Zildjian

  • 41 / 5854
  • Użytkownik
03-06-2008, 13:16
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Lancio,

Ale o jaką audycję/aukcję ciebie chodzi ?  V7?  Oberon ?

Słusznie robi Manta sprzedając zestaw z głośnikami. Niezależnie grają tak sobie.....
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

lancaster

  • Gość
03-06-2008, 13:23
zildijan, co do manty sie nie wyowiadam. Na bank co mogę powiedziec to szok za za takie pieniadze mozna wystrugać taki zestaw :) a jak to gra - nie ma m pojęcia.